Přejít na obsah


Fotka

Přesnost GPS modulu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 billjr

billjr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2009 - 12:55

Vím, že výhody a nevýhody chipsetů jsou neustále opakované téma, ale potřebuju poradit se svým modulem. Mám modul T-Mobile NaviGate, r.v. ~ 2001-03, v ČR se nikdy neprodával. Modul je prakticky shodný s Falcom NAVI-1 (po vyzkratování jendoho můstku a přenastavení SIRFu...). Chipset je SIRF II XTrac. Statickou navigaci se mi nedaří vypnout, protože modul vždy při přepnutí do SIRF protokolu vytuhne, ale mám pocit že statickou navigaci modul nepoužívá. Taková jest výchozí situace a nyní problém: Hledám-li cache mám pocit, že se dostávám do 5-10m od ní a dál už musím hledat sám. Když stojím na místě tak mi občas šipka skáče kolem mojí pozice, jako bych se od cache vzdaloval třeba až do 10m daleko. Signál ze satelitů mám myslím dobrý a už dvakrát se mi stalo, že jsem šel podle navigace a stál jsem 1-2m od cache. Je tohle problém zapnuté statické navigace? Je tohle problém obecně jakékoliv GPS, resp. s jakou největší přesností lze při hledání počítat? Je tohle problém chipsetu? (XTrac firmware ho dělá papírově téměř shodný se SIRF III) Díky za reakce. Prosím o věcné odpovědi.
  • 0

#2 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2009 - 14:13

hmhm .. no ja bych rekl ze do 10m je to prace navigace a do 0m prace hintu a tveho geo-cuchu obecne ;-) ale na me rady moc nehled, ja se v tom odborne prd vyznam.
  • 0

#3 Damleth

Damleth

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2009 - 15:24

No ja mam Evolve GoTraxx a tech 10 metru je podle me takovy horsi prumer. Zalezi na spouste okolnosti. Jak owner dukladne kes zameril, jaky je signal ze satelitu, jestli nejsi v blizkosti nejake kovove konstrukce, atd. Nekdy me navigace zavede az primo ke kesi, jindy treba 8 metru od ni. Je to dost relativni. Ja bych si s tom tezkou hlavu nedelal
  • 0

#4 billjr

billjr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2009 - 20:13

Vyplývá z toho tedy, že je normální, že hledám v okruhu 10m? Tzn. nemá smysl si kupovat jinou krabičku se Sirf III nebo MT3?
  • 0

#5 Damleth

Damleth

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2009 - 20:20

billjr napsal/a:
Vyplývá z toho tedy, že je normální, že hledám v okruhu 10m? Tzn. nemá smysl si kupovat jinou krabičku se Sirf III nebo MT3?

Pokud tech 10 metru neni vylozene pravidlem, nechal bych to u ledu. A i v pripade, ze by to pravidlem bylo, bych se ti nejak nezatezoval. Stejne nalezeni vlastni kese je spis otazkou vlastnich hledacich schopnosti, nez GPS
  • 0

#6 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2009 - 20:21

Chtel jsem k tomu neco napsat, ale vzpomel jsem si, ze na navigovat.cz je k tomuto problemu clanek tak jen pridavam odkaz: http://navigovat.mob....asp?ARI=113030
Co se tyce rozdilu mezi Sirf II. a III. tak podle toho co jsem mel moznost vyzkouset, tak je tam celkem viditelny rozdil. Prislo mi to, ze skutecne II. je mene citlivy a sipka se chovala trochu hure nez u III.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#7 billjr

billjr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2009 - 20:29

Je ale fakt, že tu přesnost by člověk užil např. ve městech nebo v jiných velmi členitých místech... Trochu mě znervózňuje, když stojím na místě a vidím mnoho "geozřejmých" potenciálních schovek a nejsem schopen rozumně určit, která z nich by to mohla být, protože mi kurzor poskakuje kamsi. To si pak občas říkám, že si to můžu najít na Google Maps a hledat po paměti... :D Lze nějak vyjádřit poměr těch kterých naleznete řekněme do 2-3m a těch které naleznete ve výrazně větší vzádelonsti (8-10m)?
  • 0

#8 Damleth

Damleth

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2009 - 20:38

billjr napsal/a:
Je ale fakt, že tu přesnost by člověk užil např. ve městech nebo v jiných velmi členitých místech... Trochu mě znervózňuje, když stojím na místě a vidím mnoho "geozřejmých" potenciálních schovek a nejsem schopen rozumně určit, která z nich by to mohla být, protože mi kurzor poskakuje kamsi. To si pak občas říkám, že si to můžu najít na Google Maps a hledat po paměti... :D

Lze nějak vyjádřit poměr těch kterých naleznete řekněme do 2-3m a těch které naleznete ve výrazně větší vzádelonsti (8-10m)?


No ja bych to videl tak, ze drtiva vetsina pripadu vypada tak, ze te GPS dovede do vzdalenosti cca 2 a mene metru od kese. Ale je nutne se na miste zastavit a zkouset, kterym smerem se ke kesi priblizujes. Je to tim, ze pokud nemas GPS vybaven gyrokompasem a stojis, tak GPS nevi, kterym smerem koukas. A to same plati i pri pomale chuzi. Tudiz to neni vada tve GPS, ale bezna vlastnost naproste vetsiny modulu
  • 0

#9 keeehi

keeehi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2009 - 21:16

Já používám Garmin 60CX a dovede mě 2-3m ke keši. Dříve jsem používal kamarádovo PDA + BT modul a nebylo to teda úplně nejhorší ale žádná přesnost taky ne (asi 6-7m). Bohužel nevim, o jaký modul šlo.
  • 0

#10 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2009 - 21:28

Záleží hodně na okolních podmínkách, ale do deseti metrů je to podle mě v normě... za průměrných podmínek. Za špatných (málo družic, odrazy, apod.) může být klidně i mnohem hůře (např. ti poloha odcestuje o více než 60m).
Do těchto vláken jsem kdysi dával docela názorné obrázky...
iTraxx,
Legend
  • 0

#11 hostivit

hostivit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2009 - 21:49

Já používám e trex Legend a za dobrých až průměrných podmínek dojdu ke keš až na 2 m.(1m). V lese je to špatné a tam používám Garmin Nuvi 250. I s tím dojdu ke keš na 2 m i když je to dělané do auta. Přeji hodně pěkných kešek. Hostivít
  • 0

#12 TOREX

TOREX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2009 - 18:43

Tak jsem pro zacatek poridil Evolve solar. Po zkusenostech mohu konstatovat lepsi vysledky nez ma. Garmin legend. Na lov jezdime-chodime ve trech. Jeden modul a dva legendy. Problemove dohledavky lepe resi gps modul Evolve. Zaroven velice pozitivne hodnotim vydrz nebot mobil I modul maji svuj zdroj. Jako mobil pouzivam Nokia 3110 a program od Destila. Handygeocaching. Prubezne testuji I Locify ale handy se mi jevi pratelstejsi. Asi zvyk. Destilovi diky za oba.
  • 0
Geocaching je hra.........




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama