Přejít na obsah


Fotka

Ave Satanas GC1MM65


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
95 odpovědí na toto téma

#61 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 10:34

Sylvia999 napsala:
Jo přebrala jsem si to....ty bys chtěl, aby existovali lidé pouze s jedním správným názorem,a to, který je ten správný, budeš určovat ty, žejo :D:D

Satanskou bibli jsem si pořídila coby studijní matriál v době, kdy každý druhý den u dveří opruzovali zástupci jehovistů, mormonů a další podobní opruzovači. Jejich materiály jsem prostudovala také. Jak by se ti líbíla keš věnovaná mormonské církvi nebo jehovistům či scientologům? A co takhle keš Poučení z krizového vývoje?? Co Mein Kampf? A všechno to patří do historie a je na nás, jestli se z toho chceme poučit nebo "strkat hlavu do písku"
Jo a na jehovisty Satanská bible zabrala skvěle. Od té doby (1990 -1991) se nás už nikdy nepokusili kontaktovat - takže doporučuji.

To Mauricie - V Eden cache GCZ2DP najdeš nekteré z otázek, které jsi zmínila;)

Co vím, tak jsem jen vyjádřil svůj názor, že cache lovit nehodlám a že si něco myslím o zde diskutujících. To mi asi těžko vezmeš ;) Dost dikuse, taková cache si tolik publicity nezaslouží - je vyjímečná jen svou kontroverzností což je pro mě dost málo. Nikdy jsem si nemyslel, že budu naříkat nad nově vznikajícími cachemi, ale už to většinou není místech ale o tématech. Obecně. Škoda...
  • 0

#62 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 11:30

jeste ze jsem svou kes zasifroval :))) no ale ta pristi zasifrovana nebude, a kdo se rozciluje nad touhle...
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#63 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 16:43

kaote napsal/a:toho se dopustili v historii mnohokrat, vzdy, kdyz systematicky vyvrazdovali lidi uctivajici jine bohy cio zastavajici jine myslenky - zacalo to uz ve starem Rime, ostatně pribeh o Hypatii zna asi kazdy, hony na čarodějnice také... o systematickem vyvbrazdovani pohanu v koloniich mimo evropu ani nemluvim...


a další tvé příspěvky k tématu...

Nevím nevím kaote, ale o historii toho zdá se příliš nevíš a pod rouškou boje proti křesťanské tyranii :) vyléváš dítě i s vaničkou... Po pravdě řečeno podobných strašně zjednodušujících a v podstatě nenávistných bludů o křesťanství jsem od dob bolševického vymývání mozků soudruhy z katedry Marx-leninismu na VŠ neslyšel (nečetl)...

tak pár poznámek:

V Novém Zákoně (kterýž to je pro křesťany jakýmsi "manuálem") těch výzev k násilí mnoho nenajdeš. Starý Zákon je podstatně tvrdší, ale je to text předkřesťanský a jde v podstatě o "dějepis" Židovských kmenů - to s tou čarodějnicí je citace ze SZ). To jen tak na začátek, co se týče "vztahu" k jinověrcům, přečti si prosím Korán a pak srovnávej...

Pokud vím, tak systematicky byli vyvražďováni v Římě především prvotní křesťané... (do doby než se stalo křesťanství státním náboženstvím...)

Systematické vyvražďování lidí uctívajících jiné bohy - ehm, prosím napiš nějaká historická data a nemíchej křesťanství s imperiální expanzí kohokoliv a kdekoliv. Poučná je třeba exkurze do dějin Číny, Mongolska neb předkolumbovských civilizací v Mexiku - tam teklo tolik krve, že Tebou citované křížové výpravy jsou selankou. Násilná christianizace v některých oblastech je něco jiného a dnešní optikou těžko akceptovatelného - nešlo však o genocidu, ani o systematické vyvražďování...

Od doby Proroka se ve Východním a Jižním Středomoří křesťané v podstatě jen bránili expanzi islámu, ostatně ta byla zastavena až v roce 732 Karlem Martelem u Poitiers. Nebýt této "potyčky" tak pravděpodobně nesedíš u Internetu, ale mlátíš 5x denně hlavou o zem směrem k Mecce... Teprve zde se karta na chvíli obrátila a Evropa tak jak ji známe byla zachráněna. Reconquista Španělska a vyhnání Maurů z jimi obsazeného Pyrenejského poloostrova proběhlo podstatně později... Křížové výpravy byly opět reakcí na obsazení Svaté země Araby. Ostatně islám expandoval poté zbraněmi Osmanské říše až do konce 17.století (1683, bitva o Videň), kdy společným úsilím křesťanských vládců Evropy byli Turci zastaveni.

Vypalování knihoven, pronásledování lidí s jiným názorem - no to není specialitou křesťanství, ale fanatiků... Ostatně největší starověká knihovna v Alexandrii byla definitivně zničená a v popel obrácena arabským vojevůdcem s typicky "křesťanským" jménem Amr ibn al 'Aas v roce 642...

Jedovatých slin směrem ke křesťanství je ve tvých příspěvcích opravdu dost, docela by mne zajímajo z čeho čerpáš své ostře vyhraněné názory na filozoficko-náboženský směr, který sice určitě není dokonalý, ale který spolu s antickou filozofií a prvky judaismu stojí (především ve své reformované - tj. luteránsko/kalvinistické formě) u základů civilizačního úspěchu "atlantické" civilizace. Tedy Evropy a Ameriky jako takové... Ostatní civilizace nebyly méně agresivní, lepší či ohleduplnější - ale idea křeťanství dala Evropanům v určitém historickém období výhodu.

A mám tež pocit, že si mohdy pleteš mnohé krvavé činy a záměry mocných tohoto světa v minulosti s křesťanstvím jako takovým, protože se za něj mnozí schovávali... O lidské hlouposti jako takové vůbec nehovořím - upalování čarodějnic, kamenovaní cizoložnic, věšení gayů a podobné "veselé" historky bohužel nejsou specialitou "křesťanské" Evropy a v různých formách se vyskytovaly (a dodnes vyskytují...) v islámu, hinduismu či společnostech konfucianistických... Jde především o manifestaci lidské nevědomosti a krutosti, nikoliv náboženství jako takového - to se dá použít k ledasčemus.

PS:

1) nejsem křesťan, ale agnostik - přesto si dědictví křesťanské civilizace s vědomím kvanta chyb a přehmatů vážím...

2) Satanská keš která tuhle diskuzi rozpoutala mne vůbec nevadí, má právo na existenci jako keše ostatní...

3) Satanskou bibli od Antona Szandora LaVeye mám doma v knihovničce nějakých 15 let, dílko jsem přečetl, ale jeho filozofická hloubka je pramalá - celý jeho koncept Satanismu je prostě pouze jednoduchou manifestací egoismu a sobectví zabalený do pouťově-romantické symboliky...

4) Křesťanství se celou dobu své existence (bolestně a mnohdy bratrovražedně) vyvíjelo a vyvíjí a byť opožděně, tak přeci jenom reagovalo na vývoj civilizace a vědy. Proto mnoho nejvýznamnějších filozofů a vědců naší civilizace pocházelo přímo z řad "zaměstnanců božích" :) nebo bylo praktikujícími věřícími... Ostatní významná monoteistická (ale i polyteistická) náboženství se v podstatě od svého vzniku nezměnila...

Dorcadion
  • 0

#64 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 17:08

Hážeš perly... vepřům, Dorcadione :) - naplivou ti je zpátky :D A ještě jeden kitát mi napadnul: Blahoslavení chudí duchem... neb jejich bude království nebeské. Ať už chtějí nebo nechtějí :D:D:D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#65 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 17:23

Citecka napsal/a:
Hážeš perly... vepřům, Dorcadione :) - naplivou ti je zpátky :D


Tak to mě zase napadá " Nad nikým se nepovyšuj,před........."
  • 0

#66 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 17:44

děkuji Dorcadione, podstata diskuse, zda keš porušuje pravidla či nabádá k nějakým špatnostem se přesunula k nikam nevedoucím přestřelkám s lehce náboženským podtextem (spíše více pseudonáboženským :( ), s pokusy přesvědčit ostatní o svém úhlu pohledu na svět. Listing keše splnil svůj úkol - zlepšit povědomí o nějaké problematice či ukázat pro někoho zajímavé místo. Na nás ostatních je, abychom: - odlovením keše poděkovali autorovi za jeho námahu - neodlovením dali najevo, že keš pro nás z libovolného důvodu není zajímavá. tož se vraťme k hledání keší a zakládání lepších a lepších :)
  • 0

#67 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 17:58

Citecka napsal/a:
Hážeš perly... vepřům, Dorcadione :) - naplivou ti je zpátky :D

A ještě jeden kitát mi napadnul: Blahoslavení chudí duchem... neb jejich bude království nebeské.
Ať už chtějí nebo nechtějí :D:D:D


:D:D:D Nevadí, perly se vždycky hodí.
  • 0
Sylvia999

#68 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 18:20

cinca2008 napsal/a:

Citecka napsal/a:
Hážeš perly... vepřům, Dorcadione :) - naplivou ti je zpátky :D


Tak to mě zase napadá " Nad nikým se nepovyšuj,před........."


Ano... to taky! :D Ale to už je riziko, když se někdo zakecá :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#69 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 18:49

Přátelé v teologii, nechcete náhodou založit novou sektu. Název i znak bych měl. Zbývá vyřešit registraci a poplatky. Jinak plně souhlasím s Pozorjedem a kešku snad někdy v létě dám, mám to hodně z ruky.Doufám, že vydrží.:(
  • 0
Kolo jede

#70 hlavas

hlavas

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 20:57

pozorjed napsal/a:

...Těším se na Tvou keš na téma bílá/černá magie, když už jsi nakousl, čemu vlastně "rozumíš" :D.


Zdaleka nerozumím všemu, nepodsunuj mi něco, co jsem neřekl! Jen se těmhle otázkám věnuji cca čtvrt století (a pro Tvoji informaci - věnoval jsem se jim, dlouho před tím, než se z toho stala móda a pro spoustu lidí berlička z jejich mindráků...) a na základě osobních zkušeností jsem ownerovi napsal to, co jsem napsal. Je na něm, jak s tím naloží... A pokud jde o "propadání do země" a "spáry mocností pekelných" o nichž tady s posměchem rovněž někdo píše (patrně nemá jiný argument nebo se snaží z oponenta udělat blbce, aniž by sám měl jen minimální povědomí o čem mluví), je to sice moc pěkná pohádková představa, ale právě tak reálná, jako Křemílek s Vochomůrkou a pařezovou chaloupkou dohromady...

Buď si jist, že z mnoha důvodů žádnou cache na téma jakékoli magie vytvářet nebudu! Tohle opravdu není problematika, kterou bych byl ochoten ventilovat na potkání.

To, jestli cache Ave Satanas splňuje či nesplňuje, porušuje či neporušuje pravidla geocachingu je věc názoru. Bez ohledu na to, tahle cache prostě "smrdí"! Smrdí na sto honů... Víc k tomu nemám co dodat.
  • 0

#71 hlavas

hlavas

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 21:00

Leroj napsal/a:

hlavas napsal/a:
Debatu na tohle téma jsem tak trochu pomáhal rozdmýchat...


no no, chce to nepřehánět - nebo si myslíš, že se otevře zem a přijede si pro něj sedm černých jezdců ? :o


Nevíš o čem mluvíš... Jen by ses měl méně dívat na pohádky od p.TroškyB)
  • 0

#72 hlavas

hlavas

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 21:02

[quote]Dorcadion napsal/a:
[quote]kaote napsal/a:toho se dopustili v historii mnohokrat, vzdy, kdyz systematicky vyvrazdovali lidi uctivajici jine bohy cio zastavajici jine myslenky - zacalo to uz ve starem Rime, ostatně pribeh o Hypatii zna asi kazdy, hony na čarodějnice také... o systematickem vyvbrazdovani pohanu v koloniich mimo evropu ani nemluvim...[/quote]

a další tvé příspěvky k tématu...

Řekl bych fundovaná odpověď , k níž bych se v podstatě připojil. Jen si nejsem jisty, zda ji kaote bude schopen posoudit...
  • 0

#73 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 21:20

hlavas: tak tadys mě nadzved - díla mistra "Trosky" jsem nikdy neviděl ;) jinak si věř čemu chceš, já jsem z toho už vyrost. Prostě se už dávno nebojím pekla, ale lidí, kteří to peklo dovedou na zemi udělat /a nejčastěji ve jménu svého Boha/
  • 0

#74 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 21:26

hlavas napsal/a:

pozorjed napsal/a:
...Těším se na Tvou keš na téma bílá/černá magie, když už jsi nakousl, čemu vlastně "rozumíš" :D.

Zdaleka nerozumím všemu, nepodsunuj mi něco, co jsem neřekl!

Pardon, špatně jsem si vyložil, nabyl jsem dojmu, že když o tom píšeš (magie), že chceš naznačit nějaké znalosti a poučit ostatní. OK

jsem ownerovi napsal to, co jsem napsal ...

nenapsal jsi to ownerovi, ale všem, proto se hodně lidí dotklo, že se snažíš omezovat něčí svobodný projev.

Buď si jist, že z mnoha důvodů žádnou cache na téma jakékoli magie vytvářet nebudu! Tohle opravdu není problematika, kterou bych byl ochoten ventilovat na potkání.

Tak o tom prosím nepiš veřejně, vyznívá to rozporuplně, jde to pochopit i úplně jinak :(

To, jestli cache Ave Satanas splňuje či nesplňuje, porušuje či neporušuje pravidla geocachingu je věc názoru.

Asi jsem natvrdlý, nenapsal jsi žádný argument, v čem keš nesplňuje pravidla. Nezlob se, ale Tvůj způsob projevu velmi připomíná chování 30-40 let zpátky (cenzoři, jediný hlásající pravdu, ...) a to určitě nechceme nikdo z nás.

Vsuvka:
Keš existuje, za 3 dny divokých diskusí se objevilo velmi málo konkrétních připomínek, co je na keši špatného. Mimo osobních názorů na téma víry, kladných X špatných náboženských přesvědčení, ...
Pohádat se lze na jakékoliv téma: vhodný hudební styl, správně propečený steak, míra zdanění, ..., prostě cokoliv.
Pokud nemáš nic konkrétního ke keši, nech si to prosím pro sebe.

Závěr:
keš odlovit nechceš, tak ji prosím nech pro nás ostatní, děkuji
  • 0

#75 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 21:33

hlavas napsal/a:
Jen si nejsem jisty, zda ji kaote bude schopen posoudit...

proč se pořád obouváš do ostatních, jsi snad nějaký nadpozemský, něco víc než ostatní? Nebo ti dotyčný něco udělal a musíte si to vyříkávat zde? Nebo se za tím skrývá něco jiného (a nemá to nic společného s geocachingem)?
  • 0

#76 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 22:01

hlavas napsal/a:
.............je to sice moc pěkná pohádková představa, ale právě tak reálná, jako Křemílek s Vochomůrkou a pařezovou chaloupkou dohromady...

Ale Křemílek s Vochomůrkou jsou,kdo jiný by mi asi schovával do pařezů ty krabičky co tam nacházím !!!


Bez ohledu na to, tahle cache prostě "smrdí"! Smrdí na sto honů... Víc k tomu nemám co dodat.

Já tam byl a cestou potkal myslivce(krutizlab potvrdí),ale byli asi jenom na jednom honu,takže jsem ani přímo u keše nic necítil ?!
  • 0

#77 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 23:11

Pozor - konečně se shodnu s Kaotem (nebo Kaotou) a potvrzuji - blbství měšťáků v okolí Velké Ohrady je ještě nad standardem! Jinak děkuji Dorcadione, pod to, cos tady sepsal, bych se i podepsal. K odkazům na pohádky jeden hezký citát z blogu Bohumila Doležala: "Velmi toužím po tom shlédnout filmovou pohádku Peklo s princeznou. Velmi by mne zajímalo, zda je v ní ztvárněn tradiční post-bolševický český světonázor, vlastně náboženství, ztvárněné v řadě českých televizních pohádek vlastně už v normalita době: žádné nebe, Bůh atp. neexistuje. Existuje jedině peklo. Přijdeme tam všichni, takže se můžeme na tomto světě chovat jako totální čuňata. Ale nemáme se čeho bát: v pekle je sranda." :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#78 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 0:48

Dorcadione, myslim ze jsme offtopic. Ja nejsem agnostik ale ateista a krestanske civilizace si "vazim" asi tak jako te komunisticke - krestanstvi jiste prineslo par pozitivnich veci (i kdyz me ted zrovna zadna nenapada), ovsem to komunismus take (treba prazske metro). Problem je, ze nebyt komunismu a nebyt krestanstvi, bylo by nepochybne vyrazne lepe a i to metro bychom meli urcite driv. A predevsim bychom si usetrili spousty spousty zla. Nicmene nemam potrebu to nekomu cpat a nemam potrebu nikde hlasat "zrusme krestanske a komunisticke kese". Maximalne tak napisu svuj nazor do logu pod kesi, ale rozhodne nechci nic cenzurovat. Krestane a jejich sympatizanti vsak evidentne ano - nebyl jsem to ja, kdo zalozil tento nenavistny cenzorsky thread. Pokud ale nekdo argumentuje tim, ze satanismus je zlo, protoze se parkrat stalo, ze satanista nekoho zabil, je treba take rici, ze v tom pripade je krestanstvi zlo korunovane, nebot krestane zabili lidi mnohem vice. A at pouzijes jakoukoliv omluvu ci relativizaci krestanskych zlocinu, muzes ji pouzit i pro satanisticke zlociny - neni cesty, jak by z toho krestane mohli vyjit lepe, s moralnim pravem satanisty cenzurovat. A neboj, o historii toho vim vic nez dost, a pokud uvadis prokazane hoaxy jako ten pribeh o arabskem niciteli alexandrijske knihovny (v te dobe alexandrijska knihovna uz davno neexistovala, dcera posledniho knihovnika byla krestany umucena davno davno predtim), vim toho o historii zrejme vic nez ty. Mimochodem, arabove si v tech dobach anticke literatury velmi vazili - a to co se nam dochovalo do dnesnich dnu se z velke casti dochovalo prave diky arabum, zatimco v krestanskem svete knihovny horely... Stejne tak stary zakon je stale soucasti krestanske bible - a predevsim, vyzvy k vrazdeni v nem obsazene byly prave krestany uvedeny v praxi - ne nejakymi jednotlivymi jedinci, ale primo katolickou cirkvi, tedy organizaci, ktera predstavuje vetsinu krestanu dodnes... Jetli chces ale diskutovat o tomhle, napis mi soukromou zpravu, sem se to myslim nehodi. Chtel jsem jen krestanum nastavit zrcadlo aby si uvedomili, ze satanisty ci jakoukoliv jinou viru nemaji sebemensi pravo kritizovat. Nicmene souhlasim s tebou, ze satanismus je jen ponekud romantizovanou presentaci egoismu / ovsem je treba dodat, ze na egoismu neni vubec nic spatneho. Uz napriklad jen proto, ze altruismus je jen jednim z projevu egoismu. Ovsem to jsme u Dawkinse, ze ktereho krestane lezou po strope jeste vic nez ze vsech satanistu na cele planete :) A... Na cache s tematikou magie se rozhodne muzete tesit (nebo netesit, jak je libo). Nepujde ovsem o zadnou googlovacku, a priprava nebude snadna, takze prosim o par mesicu strpeni (pokud to pujde dobre). A konec koncu, nemusela by byt spatna ani keska "Slepy hodinar" :P
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#79 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 1:09

Trhac napsal/a:

"Velmi toužím po tom shlédnout filmovou pohádku Peklo s princeznou. Velmi by mne zajímalo, zda je v ní ztvárněn tradiční post-bolševický český světonázor, vlastně náboženství, ztvárněné v řadě českých televizních pohádek vlastně už v normalita době: žádné nebe, Bůh atp. neexistuje. Existuje jedině peklo. Přijdeme tam všichni, takže se můžeme na tomto světě chovat jako totální čuňata. Ale nemáme se čeho bát: v pekle je sranda."
:D


na tom neni nic postbolsevickeho (demagogie typu "kritika ci odpor ci jiny nesoulad s krestanstvim je bolsevickym produktem" je kouzelna, jen nevim nevim, jak argumentuji krestane na zapad od ase, to musi byt tezka argumentacni nouze), na tom je spis velmi predkrestanskeho :) drive nez anticky svet rozlozili krestansti barbari, bylo bezne, ze se chodilo po smrti do podsveti, nikoliv do nebe. a krestanska predstava certa je jen modifikace mnoha tehdy popularnich bozstev, jako byl treba rohaty Pan :), se kterym bylo srandy kopec.

pokud ovsem clovek nebyl ateistou, coz v antice nebylo nic nenormalniho
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#80 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 2:01

Teda, že Vás to baví. Ale pravda je, že už jsem tak dlouho nepobavil a nenasmál. Komu ta keš smrdí, tak ať ji neloví, dá si jí na ignore list, a pokud je BM, at si na monitor nalepí třeba žvýkačku, jen pak nesmí hýbat s mapou! Jestli autor tohodle vlákna má názor, že neměla být puštěná na světlo světa, ať ji navrhne na archivaci a neplácá si játra na několika diskuzích. O jejím osudu rozhodne reviewer. ;) Btw nerozhodnul reviewer už když ji publikoval? Pokud by si myslel, že není v pořádku, dělal by jí problémy, ne? Co vidím v listingu keše, tak k ní není vedena jediná reviewer poznámka... Jděte radši lovit... :)
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama