Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon 2.95 BETA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
112 odpovědí na toto téma

#41 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 19:55

Po víkendovém kešování musím říct, že jsem s firmwarem maximálně spojený a nenarazil jsem na žádnou chybu.
  • 0

#42 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 20:19

Možná se to už zmínilo, ale dnes jsem objevil další skvělou věc. Když uložím v Oregonu keš jako waypoint, rovnou ho potom už můžu editovat - tj. nastavit mu třeba jiné souřadnice, což se hodně hodí u multikeší.
  • 0

#43 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 20:41

Me se stala v Klasteci nad Ohri vec, kterou doted nechapu, dopoledne kesovani v pohode. Na prvnich kesich presnost 2-3m coz opravdu odpovidalo. A pak nejednou v kanonu to ulitlo, presnost cca 30-60m, chvilemi hlaska Slaby signal GPS - 2 satelity, totalni peklo. I na kopcich, kde signal musel byt v pohode, navic krasne, jasna obloha. Restart, vyndani baterky, v zoufalosti i master reset a nic nepomohlo. Dnes doma to same presnost cca 20-30m. Nahodil jsem nejaky starsi FW a porad stejny. Pak zpatky 2.95 a najednou pohoda, na projizdce na kole presnost 2-6m, tracklog v pohode....no hlava mi to nebere co se stalo.....
  • 0

#44 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 21:27

Me se stalo dneska uplne to same kesoval jsem v udoli u potoka a presnost v poledne 40-50m.Doufam,ze to neni GPSkou a ze to rozhodili Amici schvalne kvuli Obamovi.:D:D:D
  • 0

#45 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 22:09

Skleba napsal/a:
Me se stala v Klasteci nad Ohri vec, kterou doted nechapu, dopoledne kesovani v pohode. Na prvnich kesich presnost 2-3m coz opravdu odpovidalo. A pak nejednou v kanonu to ulitlo, presnost cca 30-60m, chvilemi hlaska Slaby signal GPS - 2 satelity, totalni peklo. I na kopcich, kde signal musel byt v pohode, navic krasne, jasna obloha. Restart, vyndani baterky, v zoufalosti i master reset a nic nepomohlo. Dnes doma to same presnost cca 20-30m. Nahodil jsem nejaky starsi FW a porad stejny. Pak zpatky 2.95 a najednou pohoda, na projizdce na kole presnost 2-6m, tracklog v pohode....no hlava mi to nebere co se stalo.....

To samý dneska mě, ale v okolí Berouna a pak doma na Kladně. Max. 4 satelity a přesnost ne míň než 20 metrů i na volným prostranství. Místy jsem i ztrácel signál úplně. Stejně jako ty, baterky, master reset, starší firmware a nakonec zpět 2.95. Už jsem myslel, že to půjde na reklamaci a pak najednou kolem 21:30 nebo tak nějak se to srovnalo.
Možná, že to s tím Obamou opravdu mělo souvislost...:(
  • 0

#46 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 6:25

Presne tak, treba pri ceste mezi Kadani a Klastercem jsem mel jen hlasku Slaby signal GPS a nic. Pritom jasno, paradni pocasi. To samy na kopcich, kde byl perfektni vyhled. Fakt to bylo uplne nepouzitelny.
  • 0

#47 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 8:05

haha, ja uz to chtel vcera dopoledne rozflakat! dva az tri satelity, presnost 30 metru, kdyz bylo nejlip. Srovnalo se to az kolem ctvrty odpoledne a zacalo to fungovat zase normalne. Jsem rad, ze jsem v tom tedy nabyl sam. Klidne bych veril, ze se to rozhodilo kvuli Obamovi. Jedina divna vec je, ze kdyz jsem delal doma na balkone srovnani s tatovym garmin Legendem, ten se ve stejnou chvili chytal na sedm satelitu a jel presnost cca 7 metru... Tak tohle mi neni moc jasny. Jo, bylo to vsechno v okoli Tabora.
  • 0

#48 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 8:56

No satelity byly asi OK, Cirovo 60ka ukazovala presnost 4m.
  • 0

#49 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 9:46

Skleba napsal/a:
No satelity byly asi OK, Cirovo 60ka ukazovala presnost 4m.


Satelity byly opravdu v poradku, vysvetleni je jednoduche.

Byli jsme s Kapitolou na spolecnem vylete a jeho Oregon ztracel signal, vykazoval zminovanou nepresnost a muj na stejnych mistech, se stejnym firmwarem ukazoval kam mel a drzel krok s dalsima dvema 60tkama. Akce trvala cca 2 dny a GPSky byly zapnute temer po celou dobu.

Tak a ted v cem je chyba, kdyz to nedela na vsech pristrojich, teda zatim, vim, ze jsem si rekl o to, ze po zapnuti to zaziju taky :D.
  • 0

#50 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 9:53

ponekud podezrele je to, ze se tenhle problem objevil nam postizenym ve stejny cas...
  • 0

#51 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 10:22

To je tedy zahada....
  • 0

#52 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 11:45

hlasim, ze mam uplne ten samy problem prave v tuto chvili... :( takze asi opravdu pojedeme s reklamaci. otazkou je, zda-li to muze mit souvislost s 2.95
  • 0

#53 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 12:06

Nějak tu na fóru nemůžu dohledat, kde stáhnout fw 2.95 a jak při aktualizaci postupovat. Oregona mám pár dní a aktualizace fw proběhla sama při registraci přístroje na 2,80. Poradí něko kde najít potřebné informace a jak postupovat ? Dík.
  • 0

#54 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 12:14

Podívej se na první příspěvek tohoto vlákna, je tam link na instalační soubor, který prostě jen spustíš (musíš mít Oregon připojený k PC) :|
  • 0

#55 Vitásek-10379

Vitásek-10379

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 12:14

http://www8.garmin.c...300_295Beta.exe připojíš k PC a pak se to víceméně samo nainstaluje...
  • 0
VitáSek Oregon 550 , Oregon 300 , Nuvi 760 , GPSMAP 278 C
...jedině geocaching , yachting , čtyřkolky a motorky :-)...

#56 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 12:17

co treba prvni prispevek v tomto vlakne? ;)
  • 0

#57 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 12:38

Tak hotovo. Děkuji všem za rady. Potřeboval jsem ten postup co pak s tím. Nahodil sem tam i upravenou češtinu. Dík i za ní. Jen koukám ukazatel baterií ukazuje plně nabité - což nejsou, ale to se snad za chvíli srovná.
  • 0

#58 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 16:35

Tak problemy s presnosti od vcerejsiho dopoledne neprestaly.Stale 4 satelity, presnost jak legend v lese.Cca mezi 9 az 10hodinou zlepseni na na 7 sat. a 4m.Potom zase nic.Muj rekord 237m na dalnici v otevrene krajine.Jak z toho ven?Uz uz to vypadalo na vyladeny pristroj a ted tohle!!!:(:(:(
  • 0

#59 Franz

Franz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 17:35

jak z toho ven ?? Udelat rebuild almanachu.. Asi nejlip nahrat nejakej starsi firmware a pak znovu 2.95beta a melo by se to opravit. A nebo pockat, az se s tim Garmin popere a tu update proceduru da dohromady. Z jakyho firmware si upgradoval ? Mam podezreni, ze to dela lidem, ktery upgradovali ze starsich verzi. Kdo sel postupne s kazdou betou a nechal necist almanachy, tak je v pohode. Ten pristroj evidentne nevi, jaky ma videt druzice a cte nejaky kraviny.
  • 0

#60 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 17:40

jedno je jasne, je to globalni problem (tedy Obamu z toho muzeme vynechat) Viz. http://forums.ground...howtopic=218440 Ja jsem upgradoval postupne pres vsechny verze od 2.85 a problem proste mam. Soudite, ze je to tedy JEN problem softu? Ze nemame neco neblaheho se samotnym HW?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama