Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon 2.95 BETA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
112 odpovědí na toto téma

#61 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 17:53

Ja tam daval vsechny firmwary i bety.
  • 0

#62 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 18:01

Mě se to stalo jednou už v březnu, ale to jste byli zjevně všichni v pohodě. Ve vašem termínu jsem byl v pohodě zase já.

http://www.geocachin...thread_id=10273
  • 0

#63 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 18:10

Ted dva dny na kole a vsechno ok, presnost 2-4 metry, jsem zvedav jestli me to v patek vypece v C. Budejovich.
  • 0

#64 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 18:16

Franz napsal/a:
Mam podezreni, ze to dela lidem, ktery upgradovali ze starsich verzi. Kdo sel postupne s kazdou betou a nechal necist almanachy, tak je v pohode. Ten pristroj evidentne nevi, jaky ma videt druzice a cte nejaky kraviny.

Nesmysl. Měl jsem postupně všechny firmware. A tohle navíc vzniklo u několika lidí zhruba ve stejný čas. Já si toho prvně všiml když jsem dojel do Srbska pod kopec, kde je keš Mlok 01-2. Ale tam jsem to přikládal tomu, že parkuju u elektrifikované trati a navíc jsem pod kopcem.
Navíc co jsem zkoušel, tak v době, kdy Oregon hledal satelity a neměl ještě polohu, viděl jich někdy i víc, ale v okamžiku, kdy zafixoval polohu, viděl maximálně 4. V jednu chvíli přesnost polohy na 388 mětrů, to je asi můj rekord.
Já bych to spíš viděl tak, že tahle verze firmware má v sobě nějakou chybu v almanachu a jakmile se někdo dostane do situace, kde ztratí signál (já u trati pod kopcem, Skleba v kaňonu, Sekator v údolí potoka), přístroj zblbne a začne brát polohu z tohoto chybného almanachu.
To s tím Obamou byla samozřejmě nadsázka, to by bylo na všech přístrojích, ale vedle sebe položené Colorado a 60CSx v pohodě v odchylce cca 7-11 metrů, vedle nich Oregon s výše zmíněnou přesností. Měřeno na parapetu okna na Kladně zhruba v 16:00 hodin.
  • 0

#65 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 18:29

jj jak rika mlog, tohle vypada na ztratu signalu a pak spatne nacteni satelitu. Pul dne presnost 2-4m, pak do kanonu ( ale normqalne by tak pregon stejne podle me signal mel, nestalo se mi, ze bych byl v terenu bez signaluú) a najednou to ulitlo na presnost 80m a uz se to tahlo cely den, baterky, master reset nic nepomohlo. Podle me je to chyba ve FW...a pouzivam kazdou novou betu, takze to urcite neni upgradem z nejake stare verze...
  • 0

#66 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 18:33

Kešoval jsem včera a žádného problému jsem si u svého Oregonu nevšiml. Přesnost 2-6m podle místa a družic. Signál jsem ztratil jen jednou, když jsem ho nevypnul v hospodě, ale protože jsme pak pokračovali na další keš poloha byla naprosto v pohodě. Vyzkoušel jsem zatím všechny bety a s touhle jsem spokojený nejvíc.
  • 0

#67 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 19:19

panove, nedostal jste se, prosim, nekdo k linkum se starsimi verzemi, treba 2.93? rad bych to zkusil, ale nedokazu to nejak najit :( diiq
  • 0

#68 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 19:43

http://garminoregon....es.com/Versions
  • 0

#69 Franz

Franz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 20:12

Az tam nahrajes nekterou ze starsich verzi (chce to nahrat takovou, ktera vymeni GPS firmware, tak je nutný po prvnim startu nechat pristroj korektne nacist almanach (dobrej prijem a cca 20 minut) nechat lezet.. Pak teprve upgradovat a opakovat proceduru .. Zjevne tam neco podelali.... Nemas o co prijit.. Vymenou firmware se nic nemaze.
  • 0

#70 mildadvo

mildadvo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 21:23

Taky musim bohuzel potvrdit problemy s almanachem u FW 2.95. Je to skoda protoze upravy od 2.94 se mi moc libily. Velka pole u trip computer jsou skvela, ale radsi jsem downgradoval na 2.94 pres 2.93 a pockam si na novou verzi. "Prepsani" almanachu zjevne chybnym pokazde, kdyz je slabsi signal, je opradu slusna chybka.
  • 0

#71 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 21:55

Franz napsal/a:
Az tam nahrajes nekterou ze starsich verzi (chce to nahrat takovou, ktera vymeni GPS firmware, tak je nutný po prvnim startu nechat pristroj korektne nacist almanach (dobrej prijem a cca 20 minut) nechat lezet.. Pak teprve upgradovat a opakovat proceduru .. Zjevne tam neco podelali.... Nemas o co prijit.. Vymenou firmware se nic nemaze.


Výměnou firmwaru typu downgrade se vymažou ručně zadané waypointy a mě se to dokonce ptalo na nastavení jazykové verze.
  • 0

#72 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 22:57

I me se dnes stalo 2x ze ztratil signal na uplne otevrenem useku. Pak hledal hledal. Pak chvili jel s presnosti 85 metru. pak se to zlepsilo na 45. Stalo se mi to na nuselaku. Asi tam Obamovi agenti zapomeli nejakou rusicku satelitu. Ach ti neporadnici. ....
  • 0

#73 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 5:56

Tak jsem downgradoval na 2.93 :(. Skoda, snad to opravi....ale nechci o vikendu riskovat, ze se to zase rozhodi....
  • 0

#74 reidy

reidy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 7:26

Taky jsem provedl upgrade na 2.95 a teď laický dotaz, jak zpět na 2.93? Stačí standartně přehrát a zapnout Oregon ?? Díky
  • 0

#75 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 8:31

reidy: tady si stahnes prislusny FW http://garminoregon....m/Versions#toc1 Prejmenuj stazeny soubor na gupdate.gcd a nakopiruj do Garmin\gupdate.gcd Pak staci zapnout, zepta se te to, jestli chces opravdu jit na nizsi verzi a prijit o nejaka data.
  • 0

#76 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 9:12

Také jsem jeden z těch, komu se s touto verzí dějí podivné věci. Minulý čtvrtek jsem se byl večer projet na kole a celou cestu mám zaznamenanou. Asi na 3 krátkých úsecích mi poloha bezdůvodně ulétla asi o 20-30m mimo. Přitom všechna tato místa byla na otevřeném prostranství, takže důvod, že by Oregon neviděl na satelity, opravdu odpadá... Pro porovnání s dalšími postiženými uvádím, že jsem v Oregonu měl postupně všechny verze FW, které kdy Garmin zveřejnil, takže i všechny poslední beta verze... Ale nikdy jsem nepodflashovával...
  • 0

#77 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 12:55

Ahojky. Tak jsem downgradoval na 2.94. U FW 2.95 mi to nacitalo max. 8 satelitu a po downgradu při nacteni almanachu se zobrazovalo 9-11 satelitu.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#78 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2009 - 10:05

ahoj, jsem nyni take na 2.94 a zacinam testy..
  • 0

#79 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2009 - 10:07

2.94 ma zase chybu, ze se vypina pri prechodu z aktivni mapy, takze ja jsem zpet na 2.93 :)
  • 0

#80 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2009 - 10:17

Archi1 napsal/a:
Ahojky.
Tak jsem downgradoval na 2.94. U FW 2.95 mi to nacitalo max. 8 satelitu a po downgradu při nacteni almanachu se zobrazovalo 9-11 satelitu.

S nacitanim satelitu jsem mel chvili take problem ale trval pul dne a pak zase OK. FW zatim nechavam a doufam, ze s dalsi verzi i tento problem vymizi.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama