Přejít na obsah


Fotka

Diskuse: nove pravidla - guidelines od 4.4.2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
317 odpovědí na toto téma

#121 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 11:06

V tom případě jdu na Smrt mladé dívky GC196PB klidně v pravé poledne!:D
  • 0

#122 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 11:10

Myškin napsal/a:
V tom případě jdu na Smrt mladé dívky GC196PB klidně v pravé poledne!:D

No a co má jako být.. Jde o zkoušku odvahy? A to je geocaching jít v noci na nějaké strašidelné místo? Ano, toto je jedna z nesmyslných keší... Pokud jde o nová pravidla, fajn tradiční keška s doporučením odlovu v noci. Kdo tam bude chtít jít v poledne, tak půjde.. ale určitě i on sám bude cítit, že to není zrovna košér.

A když ji chci mít jako noční, tak co třeba dát na tomto místě reflexní značku, kde budou souřadnice final uložení krabičky..
  • 0

#123 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 11:21

Asi su natvrdlej :) (prejenom po tydnu v praci), ale nejak absolutne nechapu rozdil u tech kesi. U GC117VQ je to podle me proste jenom fotopodminka. Nechapu rozdil mezi tim kdyz si reknu v listingu o fotku cachera pri odlovu a tim kdyz si reknu o fotky z jinych mist. Proc je to jednou svindl a podruhe ne? Co se tyce te Mel-Manovy tak tam je to proste multina s podminkou mit odloveny jiny kese. Kde je tedy ten rozdil mezi "challenge" a "Additional logging request" ?

haggaeus napsal/a:
Bonus cache a Challenge cache neni uplne totez.

Jeden druh bonusovek, asi castejsi - priklad GC1FJ2K nebo GCQXXT - je, ze v nekolika cachich jsou kousky souradnic, a abys nasel zaverecnou, tak potrebujes najit vsechny cache serie. Kdyz jednu vynechas a pomuzes si hrubou silou nebo odhadem, tak to asi zadny prohresek neni, neco jako kdyz vypustis jednu stage multi.

Priklad Challenge cache je GCYG49 nebo GC117VQ - sama o sobe je to obycejna multi nebo tradicka, k jejimu nalezeni nepotrebujes zadne informace z predchozich cachi, ale vlastnik si preje, abys ji odlovil pote, co najdes vsechny cache v serii. Kdyz si ji zalogujes bez splneni podminky, tak je to svindl.


  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#124 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 11:46

Jak jsou na tom podle novych pravidel mysterky s podminkou fotky z webovky - tedy jakesi pozustatky po zruseni WEBCAM caches? Predpokladam, ze timto novym pravidlem konci... :( Nechapu proc je nenecha GS dozit...
  • 0

#125 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 11:51

...For example, wear the goofy hat inside the cache container and upload a photograph. Cache finders can choose whether or not to attempt or accomplish optional tasks. Cache owners may not delete the cache seeker's log based solely on optional tasks...

super! opruz skoncil;)
konecne je tahle ceska specialitka nelegalni a smetena ze stoluB)

fotky mi nevadej, dokonce bych rekl, ze dobrovolne fotim a uploaduju rad
co vsak rad nemam, jsou povinne fotky a co uz vubec nesnasim, jsou povinne fotky xichtu:@
takze si konecne budu moci zajit i na kese, ktere mi doposud byly nedostupne;)
  • 0

#126 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 11:58

AgentJ napsal/a:
...For example, wear the goofy hat inside the cache container and upload a photograph. Cache finders can choose whether or not to attempt or accomplish optional tasks. Cache owners may not delete the cache seeker's log based solely on optional tasks...

super! opruz skoncil;)
konecne je tahle ceska specialitka nelegalni a smetena ze stoluB)

fotky mi nevadej, dokonce bych rekl, ze dobrovolne fotim a uploaduju rad
co vsak rad nemam, jsou povinne fotky a co uz vubec nesnasim, jsou povinne fotky xichtu:@
takze si konecne budu moci zajit i na kese, ktere mi doposud byly nedostupne;)


Super, opruz skončil. Jen počkej až ti zmizí log :-D. Nějaký důvod se vždycky najde, uvidíme kdo s koho ;-)

Apropo, je zajímavé že ten oprzu s focením, včetně ksichtů nevadí u Earthkeší... trochu se to příčí těm teoriím a zdůvodnění co jsou nám z GS servírovány (stejně jako dávný argument jako že na nutnost fyzické krabky, když se zrušily webky a dušíci).
  • 0

#127 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 11:58

MildaPajda napsal/a:
Jak jsou na tom podle novych pravidel mysterky s podminkou fotky z webovky


zmena plati jen pro fyzicke kese (zmena neplati pro ryzi webky, virtualky ci earthky) s fotopodminkou. takze novodobe webky prevtelene do mysterek jsou v podstate jen na archivaci:)
  • 0

#128 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 12:03

tak ja takovouto kesku mam GC1KMTF a zatim jsem nemela jediny problem s tim, ze by mi nekdo obrazek nenahral a ani jeden log jsem nesmazala. A mozna je to trochu skoda, protoze me mysterky s podminkou bavi.
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#129 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 12:19

Vyfotit sebe nebo GPS se šalinou může být volitelná podmínka a věřím, že ji většina kačerů splní. Ale až budeš lovit jednu brněnskou keš, kde je podmínkou logu vyfotit všech šest šalin jistého typu, které v Brně jezdí, tak tě podmínka bavit nejspíš přestane. Pokud podmínka neotravuje, bude splněna a pokud podmínka plněna nebude, tak asi není tak moc zajímavá, že? A ještě dotaz? Je možné pažadovat po kačerech, aby do logu explicitně napsali, že podmínku nesplnili? A pokud to tam nenapíší, tak jim to připomenout zprávou? Jde mi o to, odfiltrovat ty, kteří podmínku splnit nechtěli od těch, kteří na to zapomněli nebo si jí nevšimli, ale přesto by ji rádi splnili.
  • 0

#130 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 12:20

No to je zase debata kolem jedné změny pravidel... Na jednu stranu si myslím že geocaching spočívá ve schopnosti najít cache a ne na schopnosti či ochotě cachera dělat ownerovi pro radost nějaké opičky; na druhou stranu měly některé z nich svoje kouzlo (Ministerstvo švihlé chůze) nebo zajímavý nápad (cache kde se vkládaly fotky pokračující stavby nového kostela). Nějak si ale nedovedu představit že bych se teď sebral a vyrazil jen tak odlovit například Eden cache bez splnění podmínky "když se to teď nemusí" protože by to bylo nefér vůči těm co si ji splnili, zvláště těm kteří si to splnili o vánocích :) Bohužel to Groundspeak provedl tím nejhorším způsobem. Začaly se množit nesmyslné logovací podmínky, tak byly šmahem zrušeny všechny (zkuste si někam do pravidel definovat co je "nesmyslná podminka"...) a bohužel se ty stávající nenechaly dožít. Čili zase jsou kvůli lidem kteří nemají soudnost postiženi všichni... :@ (A to si představte že GC1P2A3 se zajímavou logovací podmínkou byla publikována 2.4.!)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#131 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 12:22

zrovna o vikendu jsme si rikali, ze z mysterek se stava sikana
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#132 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 12:33

[quote]RaRaT napsal/a:
Tohle podle pravidel bohužel nelze viz pravidla pro mystery na wiki:
[quote]Informace potřebné k řešení úlohy musí být dostupné široké geocacherské veřejnosti a úloha musí být vyřešitelná s informacemi uvedenými na stránce cache. Tak například, úloha, vyžadující k určení souřadnic hledání na veřejných webových stránkách, může být přípustná, zatímco požadavek poslat řešení vlastníkovi cache a jako odpověď získat souřadnice, přípustný není.[/quote]

A že ti tohle pravidlo nevadilo u týhle keše GC1GQW1. V logu na netu si tu keš maximálně užíváš.

Add původní téma, je to hnus, je to hnus, je to hnus. Nemám toho tolik odloveno ale ještě jsem se nesetkal s debilní nebo nesmyslnou podmínkou! Klidně se vyfotím před sochou, klidně složím básničku, přiložím poznámku ze školy, klidně dám svíčku ke hrobu legionářů, klidně si zapřemýšlím sám nad sebou, klidně se nechám vyfotit webkou-mysterkou, klidně si dál na tohle hloupé pravidlo budu nadávat.

Ochuzujeme sami sebe, mám velké Obamy, co přijde příště? Zrušení terénu 4 až 5, protože se Američanům nechce nikam lézt? Zrušení googlicích keší, protože GS uzavře exkluzivní práva s Yahoo (nic tam nenajdeš)? Prostě pořád někomu lezeme do zadku...

A o pár stránek se nějaký kladeňák pustil do keší Ondrášků z Protivína. Jsou to fajn lidi a jejich keše mají hlavu a patu a jsou vysoko nad průmerem co jsem našel. Poučné listingy, zajímavá místa, pěkné provedení keší. A že mají skoro u každé keše podmínku? A no! Tak si je neměl hledat! Teď už si dělej co chceš.

Howgh. Jdu blejt, Velebnosti.

P.S. Jsem rád, že tohle je můj 100. příspěvek.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#133 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 12:39

Zpětná změna typu mystery na traditional u podmínkových keší ničemu vůbec nevadí. Naopak - statistiky se dostanou konečně do souladu s pravdou. Keš je na výchozích souřadnicích a bádat nad výsledkem jejího umístění nebylo potřeba. Přídavná fotka z okolí či opičí grimasa do objektivu je jen něco jako rozšíření podpisu pod log. Takže čím dřív se u těchto keší změní změní typ z mystery na traditional, tím lépe.
  • 0

#134 RaRaTeam

RaRaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 13:08

Arogant napsal/a:
A že ti tohle pravidlo nevadilo u týhle keše GC1GQW1. V logu na netu si tu keš maximálně užíváš.

Já jsem jen citoval aktuálně platná pravidla, nevyjadřoval svůj názor. Chtěl jsem jen upozornit na to, že předělat listing způsobem pošli mailem podmínku a dostaneš mailem souřadnice podle pravidel nelze a reviewer takovou keš zřejmě neschválí.

Pokud jde o GC1GQW1, tak pravidla jak jsou aktuálně na wiki asi porušuje, ale za mě je to výborná cache a bylo by škoda, kdyby skončila v archivu jen proto, že tam v Americe rozhodli... Nevadily mi podmínky ani u dalších keší a změna pravidel se mi nelíbí. Škoda Ruvitovo Jana Tleskace, byla to moc pěkná keška. Ale pokud není jiná možnost a američanům se musíme podřídit, tak se nedivím Ruvitovi, že ji archivoval, než ji zcela degradovat předěláním na tradicionálku s nepovinnou podmínkou. Udělal bych to také. Nejspíše by to dopadlo tak, že onen předmět na kterém keška byla postavena by se stal brzy předmětem výměny na nějaký kindršrot. Co udělá se svojí keší mirotiro je na něm, ale kdybych se měl rozhodovat já a měl se podřídit novým pravidlům, tak raději archivací než degradací.
  • 0

#135 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 13:19

RaRaT napsal/a:

Arogant napsal/a:
A že ti tohle pravidlo nevadilo u týhle keše GC1GQW1. V logu na netu si tu keš maximálně užíváš.

Já jsem jen citoval aktuálně platná pravidla, nevyjadřoval svůj názor. Chtěl jsem jen upozornit na to, že předělat listing způsobem pošli mailem podmínku a dostaneš mailem souřadnice podle pravidel nelze a reviewer takovou keš zřejmě neschválí.

Pokud jde o GC1GQW1, tak pravidla jak jsou aktuálně na wiki asi porušuje, ale za mě je to výborná cache a bylo by škoda, kdyby skončila v archivu jen proto, že tam v Americe rozhodli... Nevadily mi podmínky ani u dalších keší a změna pravidel se mi nelíbí. Škoda Ruvitovo Jana Tleskace, byla to moc pěkná keška. Ale pokud není jiná možnost a američanům se musíme podřídit, tak se nedivím Ruvitovi, že ji archivoval, než ji zcela degradovat předěláním na tradicionálku s nepovinnou podmínkou. Udělal bych to také. Nejspíše by to dopadlo tak, že onen předmět na kterém keška byla postavena by se stal brzy předmětem výměny na nějaký kindršrot. Co udělá se svojí keší mirotiro je na něm, ale kdybych se měl rozhodovat já a měl se podřídit novým pravidlům, tak raději archivací než degradací.

Bude archivována, stejně jako to udělal Ruvit a mnozí další... jako sběrač bodů nemá cenu a ztratila by souvislost s tématem... již zaarchivována byla i plánovaná keš 1. Máj, která mimochodem měla sloužit pro líbání s partnerem (viz původní pravidla valentýnské - měl to být kontrast, ale kačeři neochotní udělat si srandu sami ze sebe ji na počátku zkazili)...
  • 0

#136 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 13:57

rodinka veverek napsal/a:
Ale až budeš lovit jednu brněnskou keš, kde je podmínkou logu vyfotit všech šest šalin jistého typu, které v Brně jezdí, tak tě podmínka bavit nejspíš přestane.


Ta podminka, ze se musis vyfotit se vsemi salinami (tramvajemi) 13T zmizela hned ten den a zmenila se na jinou fotku. Takze ted tu je jen podminka najit v jedne saline souradnice a prilozit fotku s libovoulnou z salin 13T (coz uz vlastne nemusis)
  • 0

#137 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 14:20

MildaPajda napsal/a:
Jak jsou na tom podle novych pravidel mysterky s podminkou fotky z webovky - tedy jakesi pozustatky po zruseni WEBCAM caches? Predpokladam, ze timto novym pravidlem konci... :(
Nechapu proc je nenecha GS dozit...

No tak z toho bude tradiční keška "nároží", "naše škola", "most přes řeku" s tím, že tam je webkamera... a owner bude rád, když zašleš fotku.
  • 0

#138 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 15:33

Aviatik napsal/a:
Bohužel to Groundspeak provedl tím nejhorším způsobem. Začaly se množit nesmyslné logovací podmínky, tak byly šmahem zrušeny všechny

Zrušeny nebyly, jen převedeny na nepovinné. Já to vítám, alespoň bude mít owner přehled jak jeho podmínka ostatní nadchla.
  • 0

#139 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 15:48

Jak je to vlastně se statistikami? Zdá se mi, že i dřív, pokud se změnila tradička třeba na multinu se stejným kódem, tak mi to na gc.com ukazuje pořád odlovenou tradičku, když jsem ji našel jako tradičku. Tak mám dojem, že statistika je pořád stejná. Nebo se mýlím?
  • 0

#140 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 16:13

zlicinaci napsal/a:
Jak je to vlastně se statistikami? Zdá se mi, že i dřív, pokud se změnila tradička třeba na multinu se stejným kódem, tak mi to na gc.com ukazuje pořád odlovenou tradičku, když jsem ji našel jako tradičku. Tak mám dojem, že statistika je pořád stejná. Nebo se mýlím?

Počítá se to podle aktuálního stavu cache.
Koukni na třetí stranu (5.4. 10:45) tohohle megavlákna. Myslim, že dneska reviewerům přetejkaj mailboxy. :D:D
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama