Přejít na obsah


Fotka

Diskuse: nove pravidla - guidelines od 4.4.2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
317 odpovědí na toto téma

#141 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 16:26

alkes napsal/a:

zlicinaci napsal/a:
Jak je to vlastně se statistikami? Zdá se mi, že i dřív, pokud se změnila tradička třeba na multinu se stejným kódem, tak mi to na gc.com ukazuje pořád odlovenou tradičku, když jsem ji našel jako tradičku. Tak mám dojem, že statistika je pořád stejná. Nebo se mýlím?

Počítá se to podle aktuálního stavu cache.
Koukni na třetí stranu (5.4. 10:45) tohohle megavlákna. Myslim, že dneska reviewerům přetejkaj mailboxy. :D:D

No vida, tak zmýlená neplatí. A to jsem to četl celé :-D Dík.
  • 0

#142 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 18:54

To by mě zajímalo kdo určuje co je smyslná a nesmyslná podmínka?A proč můžu odlovit Webcam cache které zůstali tím čím jsou,ikdyž už nemůžou vznikat?A kde jsou tolik proklínané keše s nesmyslnýma podmínkama,protože jsem za dva roky co se tomu věnuju dosud nenarazil?Jsou snad nějaké oblasti ČR kde je jejich výskyt abnormální?A proč nikdo v geocachingu podle některých nemusí nikdo vůbec nic?A proč se mění pravidla hry uprostřed zápasu?Proč někdo vytváří listingi které k ničemu neslouží?Proč se keš nepohazují jen tak kde člověka napadne?Proč existují pravidla která někdo neustále porušuje?Proč tahle hra nemá konec ke kterému lze dojít?A proč už zase nepřivezly gumičky? :D
  • 0

#143 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 19:01

Myškin napsal/a:
To by mě zajímalo kdo určuje co je smyslná a nesmyslná podmínka?A proč můžu odlovit Webcam cache které zůstali tím čím jsou,ikdyž už nemůžou vznikat?A kde jsou tolik proklínané keše s nesmyslnýma podmínkama,protože jsem za dva roky co se tomu věnuju dosud nenarazil?Jsou snad nějaké oblasti ČR kde je jejich výskyt abnormální?A proč nikdo v geocachingu podle některých nemusí nikdo vůbec nic?A proč se mění pravidla hry uprostřed zápasu?Proč někdo vytváří listingi které k ničemu neslouží?Proč se keš nepohazují jen tak kde člověka napadne?Proč existují pravidla která někdo neustále porušuje?Proč tahle hra nemá konec ke kterému lze dojít?A proč už zase nepřivezly gumičky? :D

PRO SLEPIČÍ QOČ
já jich mám tedy jen něco přes 220 u nás i v zahraničí,a kromě mysterek kdy fakt musím něco luštit a ted jen čekám až mě osvítí kačer svatý abych na to přišel(hledání stylem BF by mě netěšilo) tak jsem na nic zvláštního nenarazil..vlastně jo, Kašpar v Kolíně, vyfitit se s keškou v nepřirozené pozici....ty mudly fakt nechápaly při dělám na schodech stojku..ale proč ne?
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#144 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 19:07

Myškin napsal/a:Jsou snad nějaké oblasti ČR kde je jejich výskyt abnormální?

Brno.


Ono... není divu, tady je to všecko divný. :D
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#145 MICHALaDOMCA

MICHALaDOMCA

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 20:07

Na změnu pravidel, jsem musel být upozorněn, protože hledám kešky a užívám si pěkného počasí. Bohužel se týká i mé jedné http://www.geocachin...aspx?wp=GC1JKCG, kde jsem změnil podmínku za dobrovolnou. Myslím, že rozumné foto nevadí. No nic nebudu se rozčilovat, budu raději hledat kešky.
  • 0
Táta se synem, kteří věčně nemůžou něco najít.

#146 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 20:16

ad alkes: s mailboxy to není zatím tak hrozné, dnes jsem měnil na žádosti autorů asi "jen" 30 mysterek na tradičky resp. multi (dle provedení po odmyšlení povinnosti podmínky) Ad Myskin: mýlíš se chlapče - asi je to tím, že v GC nejsi moc dlouho. pravidla Guidelines jsou aktualizována pravidelně, minimálně 1x za rok, čili změny pravidel byly, jsou a budou, to je logické, ostatně Guidelines tím i začínají v úvodu (je tam text ve stylu, že hra GC se neustále vyvíjí, čili je logické že pravidla jsou aktualizována). ALR keše už Groudspeak a kešery celého světa pálily dávno - ne ČR (ta není z celosvětového GC počtu podstatná), ale hlavně USA (kde je to vidět nejvíc) produkovaly hooodně ALR keší, čili se tím zbytečně degradoval přehled keší (mystery vlastně všechny typy, jen kvůli ALR), dále kačerům byl zcela nelogicky s logikou mazán autory found it log, přesto že keš našli (a found je nalézt, ne nalézt a splnit podmínku). Čili množící se stížnosti kačerů na smázání logů found, dále na množící se mystery, i když "normálně" šlo o tradičky či multi atd. Groundspeak přiměly už cca před půl rokem otevřít mezi GR lackeys a reviewery diskusi nad ALR. Závěr je jasný a celkem se na něm všichni shodli - povinné ALR prostě do Geocachingu nepatří, to vytváří zbytečnou odnož! Vzhledem k počtu již existujících ALR a tím zkreslení databáze (mnoho mysterek, které mysterkami nejsou) se přistoupilo holt k nutnosti nechat zpětně odstranit povinnost ALR i u existujících keší. Myslím že je to logické a správné - není se možné na to dívat lokálně, z pohledu nějakého CZ města, okresu, kraje, či celé ČR, ale celosvětově - když se šíří něco, co bylo proti původnímu duchu hry Geocaching (po případném domácím luštění hlavně v terénu hledat, najít, dále hledat,...), je jasné, že je třeba to zastavit co nejdřív, než se Geocaching změní na ALRing (hledání nepodstatné, důležité plnění úkolů k odlovu) :). Čili - nedívejte se na to z pohledu lokálu, celosvětově to opravdu šikovně "pročistí" databázi keší od těch, které více než kešemi jsou snahou o "sběr" zajímavých fotek, videí, vtipů, básní a já nevím co vše se dá jako ALR vymyslet. Dominovat by vždy měla samotná keš v terénu, ne nějaká fota či videa v lozích... Závěrem - opravdu je zbytečné o tomto více diskutovat, diskuse se na celosvětové úrovni GS vedly a rozhodlo se nejlíp, jak mohlo, aby GC mohl dále být tím, čím byl ve svých počátcích. I proto už v minulosti byly speciality jako nefyzické keše odsunuty mimo GC.com, stejně tak další projekty jako wherigo jsou mimo - na GC.com je a vždy bude snaha zachovávat to, co je opravdu keší ve smyslu, jak to v r.2000 vzniklo, tj. krabka někde v terénu, další "košatění" byla jen a jen velká nepřehlednost. No snad je tedy všem jasné, že Groundspeak nerozhodl sám a už vůbec ne ze dne na den, naopak rozhodnutí trvalo na můj názor až moc dlouho (zbytečně mezitím přibylo mnoho dalších ALR).
  • 0

#147 pgnext

pgnext

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 20:38

Leroj napsal/a:
tak to je dobrý:
přečtu první příspěvek a nějak to nechápu...
přečtu druhý příspěvek a je mi to jasný...
přečtu další příspěvek a už zase nechápu...
a takhle se to střídá až do konce :o

no pokud to opravdu je tak, že podmínky z keší zmizí, budu jen rád :)

Taky v tom mám hokej, pochopil jsem tedy, že tradička má být bez podmínek jako doposud, mysterka, co má souřadnice veřejné, se má převést na tradičku a ostatní platí tak jako doposud? Samozřejmě nesmyslné podmínky pryč, ale někdy je úpřimnou snahou autora přinutit kombajnéry, aby nějak popsali nebo zdokumentovali své hledání, a ne jen logovali smajlíka. Natož aby si přečetli listing a dozvěděli se třeba něco zajímavého. O tom, že mnozí kačeři, a to i ti rádoby zkušení s tisícovkou nálezů, se neobtěžují s takovými detaily, eventuálně si předávají souřadnice mezi sebou aniž by je luštili, si myslím své...
  • 0

#148 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 20:42

TrainTour Reviewer napsal/a:
ad alkes: s mailboxy to není zatím tak hrozné, dnes jsem měnil na žádosti autorů asi "jen" 30 mysterek na tradičky resp. multi (dle provedení po odmyšlení povinnosti podmínky)

To byla spíš narážka na tohle plodné vlákno a na sekci fór, ve které se nachází.:D:D
Btw. Jenom začínám mít obavu, co bude proti duchu geocachingu příště.
  • 0

#149 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 20:53

TrainTour Reviewer napsal/a:
Závěrem - opravdu je zbytečné o tomto více diskutovat, diskuse se na celosvětové úrovni GS vedly a rozhodlo se nejlíp, jak mohlo, aby GC mohl dále být tím, čím byl ve svých počátcích. I proto už v minulosti byly speciality jako nefyzické keše odsunuty mimo GC.com, stejně tak další projekty jako wherigo jsou mimo - na GC.com je a vždy bude snaha zachovávat to, co je opravdu keší ve smyslu, jak to v r.2000 vzniklo, tj. krabka někde v terénu, další "košatění" byla jen a jen velká nepřehlednost. No snad je tedy všem jasné, že Groundspeak nerozhodl sám a už vůbec ne ze dne na den, naopak rozhodnutí trvalo na můj názor až moc dlouho (zbytečně mezitím přibylo mnoho dalších ALR).

No diskutovat o tom jistě smysl má... protože jinak jsme stádo, které na vše mlčky kývne... pokud prostě byla keška spuštěna za platnosti nějakých pravidel, tak by měla zůstat tak jak je... asi jako v právním řádu nemůžeš zpětně trestat za něco co době, kdy se to událo bylo zcela legální... to je to, oč tu asi většině, která kritizuje, jde...
  • 0

#150 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 21:43

No to je sranda.... Spis nez tohle mne stve jina vec... v praze se mnozi pipady, ze jsou vychozi souradnice cache v centru bez jakekoli vazby na tema a finalovka buhvikde na periferii. Jestli si tim owneri zajistuji vetsi navstevnost, nevim.... JA lovim po blocich, tzn v miste vse vycistit.. a takhle mam sirsi centum mesta (takovy mezikruzi) cisty, v centru spoustu mysterek a na okrajich prahy, kam se tak casto nedostanu (lovim cestou do a z skoly) normalni rozlozeni.... Pro pristi zmenu pravidel navrhuji podminku, ze mysterka musi mit vychopzi souradnice do 1km od finalovky....
  • 0

#151 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 21:45

Pro pristi zmenu pravidel navrhuji podminku, ze mysterka musi mit vychopzi souradnice do 1km od finalovky....


Haha, větší kravinu jsem neslyšel!
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#152 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 22:08

mirotiro napsal/a:
... pokud prostě byla keška spuštěna za platnosti nějakých pravidel, tak by měla zůstat tak jak je... asi jako v právním řádu nemůžeš zpětně trestat za něco co době, kdy se to událo bylo zcela legální... to je to, oč tu asi většině, která kritizuje, jde...

Však nikdo nikoho netrestá za to, že vypustil kešku s podmínkami, ale chce se po vlastnících, aby keš upravili.

Dám příklad ze života. Ještě před dvaceti lety byly zcela legální vést odpad ze záchodu přes dvoukomorový septik do dešťové kanalizace a do řeky. Dnes se to již nesmí. Nikdo tě samozřejmě netrestá, že jsi to tak tehdy udělal, ale když to nepředěláš, budeš platit pokutu. Také nikdo nenechává septiky dožít, když už byly postaveny.
  • 0

#153 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 22:20

Je docela sranda pozorovat, jak dřívější debata o tom, proč mají keše nesmyslné (jak pro koho a jak podle koho) podmínky na uznání logu se rázem přesunula do opačné roviny, jaká je to škoda, že již tyto keše nebude možné zakládat resp. stanou se dobrovolnou aktivitou... :D
  • 0

#154 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 22:24

polerok napsal/a:

Pro pristi zmenu pravidel navrhuji podminku, ze mysterka musi mit vychopzi souradnice do 1km od finalovky....

Haha, větší kravinu jsem neslyšel!

A proč ne? Já osobně považuji za daleko větší Hujeřinu mít finálku kilometr a dál od výchozích souřadnic než to, že se pak u finále vyfotím... Zdařilým případem toho je SMART cache... Je to nesmyslné při plánování odlovů, nesmyslné pro trackování GC/TB a nesmyslné pro přehlednost kde jaké jsou keše.
  • 0

#155 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 22:25

Jo a taky zajímavý je, že ty co mají potřebu aby ostatní plnili jejich podmínky mají hrozný problém plnit podmínky Groundspeaku a hrát podle pravidel.
  • 0
MaFa

#156 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 342 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 22:25

sobikovi napsal/a:
Je docela sranda pozorovat, jak dřívější debata o tom, proč mají keše nesmyslné (jak pro koho a jak podle koho) podmínky na uznání logu se rázem přesunula do opačné roviny, jaká je to škoda, že již tyto keše nebude možné zakládat resp. stanou se dobrovolnou aktivitou... :D


Tak přesně tohle mě taky napadlo. :)
  • 0

#157 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 22:28

sobikovi napsal/a:

polerok napsal/a:

Pro pristi zmenu pravidel navrhuji podminku, ze mysterka musi mit vychopzi souradnice do 1km od finalovky....

Haha, větší kravinu jsem neslyšel!

A proč ne? Já osobně považuji za daleko větší Hujeřinu mít finálku kilometr a dál od výchozích souřadnic než to, že se pak u finále vyfotím... Zdařilým případem toho je SMART cache... Je to nesmyslné při plánování odlovů, nesmyslné pro trackování GC/TB a nesmyslné pro přehlednost kde jaké jsou keše.

Na druhou stranu, existují cache, kde je poenta právě v tom, že výchozí jsou zcela jinde než finále.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#158 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 22:33

polerok napsal/a:
Na druhou stranu, existují cache, kde je poenta právě v tom, že výchozí jsou zcela jinde než finále.

A v čem je ta pointa? Právě to nechápu... Pokud výchozí souřadnice nemají žádný zásadní význam pro vyluštění, jsou zbytečné a zavádějící.
  • 0

#159 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 22:36

sobikovi napsal/a:

polerok napsal/a:
Na druhou stranu, existují cache, kde je poenta právě v tom, že výchozí jsou zcela jinde než finále.

A v čem je ta pointa? Právě to nechápu... Pokud výchozí souřadnice nemají žádný zásadní význam pro vyluštění, jsou zbytečné a zavádějící.


To bys ty cache musel navštívit..... Ten význam tam právě je a je značný.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#160 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 22:41

polerok napsal/a:
To bys ty cache musel navštívit..... Ten význam tam právě je a je značný.

Můžeš se prosím pokusit aspoň naznačit jaký by v tom měl být význam? Výchozí v Praze a finále v Liberci?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama