Přejít na obsah


Fotka

Změňte vzhled mapy - TYPky pro Topo Czech 2 a 3.1 (Pro), Slovakia Topo 2, Atlas Czech 8.1 a 2010 atd


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
714 odpovědí na toto téma

#201 Ferys

Ferys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2009 - 11:51

dandra napsal/a:
Tak jo. Louky žlutější, cyklostezky kolečkovatější, silnice oranžovější, komíny na Coloradu/Oregonu s okrajem, všechny ikony bez černých fleků. Račte vyzkoušet. Na Oregonu a 60CSx to vypadá docela rozumně. Jak na Vistě a jiných, to netuším. Uvítám zprávu. Dobrou ;)

No super, uplná nádhera! Co se týče barevného provedení a ikonek v mapě nemám už žádnou výhradu a rozhodně u tohodle týpku zůstanu.
Mám jen dotaz k popisu ikonky křížku, jestli to jde teda ovlivnit, nemělo by tam být spíš Křížek/boží muka než současné křížek/kaple? Kaple má totiž svou samostatnou ikonku jestli jsem si dobře všiml. A ještě proč ikonka pomníku má označení lidské dílo? Ve dvojcve to byl prostě pomník.
Jinak moc Díky za dosavadní práci, Dandro! Já jsem moc spokojen!
  • 0

#202 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2009 - 11:54

Osobně to taky neberu tak že bych si chtěl nějak vymrčovat. Ony ty TYPky byly použitelnější než originální hned na počátku. Každá připomínka nebo návrh může vést k jejich zdokonalení. Kdo chce nějakou velikou úpravu může si ji kdykoli udělat sám nebo někoho poprosit. Měl bych další návrh. Osobně se mi docela líbilo jak byl v TOPO 2 PRO značen "křovinatý porost" (zelené puntíky). Tak jak je to teď v Dandrově TYPku se mi to zdá málo výrazné a pletu si to s parkem. To už je ale opravdu jen detail. Už jen Škoda že Picodas zmrvil to s těma zříceninama, ale zase na 2.stranu by neměl být problém si je importovat z POI.cz. Jo a co můj dotaz ze včerejška ohledně zvětšení měřítka při kterém by se v City Navigatoru ještě zobrazovala železnice?
  • 0

#203 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2009 - 12:00

HaLuMa napsal/a:
A taky jsem ho o nic neprosil...
Lidi vzpamatujte se!

lukasi co silis, ja jsem jen na tvoji poznamku, ze" snad nejsou mali kluci, ze se umeji ozvat" napsal, ze jeden uz se ozval :) ale ok, zkusim se vzpamatovat, kdyz mi to doporucujes. ;)

jinak dane, ty ikonky kosteliku a kapli s krouzkem takhle vypadaji dobre.
  • 0

#204 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2009 - 12:54

HaLuMa napsal/a:
A taky jsem ho o nic neprosil...
Lidi vzpamatujte se!

...a taky jsem nereagoval (přímo) na tebe ... :P

Nevnášejte mi do tohohle neškodného vlákna flame, jestli se budeme hádat o ikonkách a barvičkách, zamknu vám to a hledejte si jiné téma :D

HaLuMo, tvůj GeoGet mám rád a používám ho, ale uvědom si, jak často sám reaguješ, když někdo přijde s "konstruktivní" kritikou tvého programu...většinou ho (slušně) odpálkuješ s tím, že ty to máš už rozmyšlené a že to tak prostě je, změn se udělá minimum (pokud se o to nestrhne hádka) .. a já to respektuju, protože ty jsi tvůrce.

Já jsem zase tvůrce jedné varianty TYPků a mám jiný pohled než dandra (a ty?). Nedělám TYPek pro obecné blaho, protože si nemyslím, že je to šťastná cesta. Dělám TYPek pro svoje blaho :D dělám ho tak, aby ve všem vyhovoval mě, ne aby to byl kompromis přání x lidí. Pokud ho udělám tak, že se bude líbit i někomu jinému? Fajn, udělá mi to radost. Ale předělávat na přání? Ano, může být přínosné, pokud někdo nadhodí nějaký návrh. Třeba já jsem, narozdíl od dandry, vyslyšel tvůj návrh a zesvětlil louky, protože i mně se to tak zdá logičtější ... Ale mám prostě TYPek na 99% promyšlený, takže necítím potřebu neustále ladit a upravovat. Opravdu se nejde zavděčit všem (jak víš z GeoGetu) a pokusy o to pak vypadají jako "pejsekakočičkavařilimozigodort". Ty můžeš přání uživatelů (kteří neumí programovat) vyřešit volitelným nastavením...no a u TYPků je prostě ta skvělá možnost pro každého kdo umí zapnout počítač, plnit si "svá přání" v editoru ... B)
  • 0

#205 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2009 - 14:09

Ja si tu uz pripadam fakt jak v blazinci. Hunte, proc tu ze mne delas kriticky netoleratniho cloveka? Vzdyt tu o nic takoveho neslo!

Rada lidi tu prosi o ruzne upravy v Typcich. Vcetne mne, kdyz jsem prosil Dandru o zesvetleni louky. (A diky mu za vyslyseni me prosby!)

Pak se tu objevil nazor, proc tu lidi otravuji s pozadavky, misto aby si je udelali sami? Pak se ten nazor jeste vylepsil o rozliseni 'individualni upravy' a 'obecne prospesne upravy'.

A ja se troufnul ozvat, ze jednotlivi lide tezko mohou posoudit, do ktere kategorie jejich pozadavek patri. Tedy ze mi prijde spravne, kdyz ty pozadavky sypou sem do fora a tvurci typku si ty pozadavky proberou svym vlastnim rozumem. Ze je prave jejich pravo rozhodnout, co jeste udelaji a co uz ne!

Takze duvod k tvemu elaboratu na moji hlavu skutecne nechapu.

  • 0

#206 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2009 - 15:02

HaLuMa napsal/a:
Pak se ten nazor jeste vylepsil o rozliseni 'individualni upravy' a 'obecne prospesne upravy'.

No, takhle napsané to zpětně vypadá jako pěkná ptákovina :), ale myslel jsem to takhle: vadí mi že jsou stromečky v plochách lesů na mé GPS o 1 pixel větší než by se mi líbilo? Tak nevidím snadnější řešení než že si ten TYP sám natáhnu do editoru, upravím ten jeden prvek, vyzkouším ve své GPS, a případně (když jsem s výsledkem spokojený) sem do fóra plácnu příspěvek "hele, HuntBehinde, takhle ten TYPek vypadá na mé GPS přece jen líp, nechceš tu změnu zakomponovat i k sobě?". A když bude mít HB chuť, vezme svůj i tvůj TYPek, prožene je diffem, uvidí v čem přesně se liší, a tu změnu aplikuje na svůj TYP.

A přesně na opačnou stranu bych pro změnu řadil problémy typu "nejsou vidět letiště", "řeky mají jinou barvu než jezera", "ve fontánkách jezdí auta na klíček", atd. To jsou změny u kterých je evidentně pitomost syslit si je sám pro sebe, případně opravovat, protože je bude nakonec stejně chtít 100 % lidí kteří ten původní TYP používají.

Je mi upřímně řečeno šumafuk co kdo po kom chce, ostatně autoři těch TYPků je stejně dělají pro ostatní, takže budou mít ze zvýšeného zájmu nejspíš i tak radost :).

Ale některé změny nepřináší nic nového, a místo průběžného vylepšování TYPků vytváří nové a nové větve odvozené od té společné. Například cyklostezky -- někdo je chce výrazné, někoho je nechce vůbec. A přesně to je typický příklad změny, kterou když autor udělá, tak už bude muset navždy svoje TYPy udržovat v několika verzích, což je pěknej vopruz. A já jen chtěl připomenout ostatním, že nemusí chtít všechno po původních autorech, ale že si některé triviality můžou zařídit sami ...
  • 0

#207 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2009 - 15:09

Nechte prosím hádek. Tohle vlákno si je opravdu nezaslouží, natož aby na ně pošlo.;) Navíc mi to celé přijde jako dost zbytečné nedorozumění.
  • 0

#208 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2009 - 15:16

HaLuMa napsal/a:
Ja si tu uz pripadam fakt jak v blazinci. Hunte, proc tu ze mne delas kriticky netoleratniho cloveka? Vzdyt tu o nic takoveho neslo!


Lu, připadej si jak chceš, je to tvoje rozhodnutí, které ale vůbec nekoresponduje s tím, co jsem ti odpověděl, nedělám z tebe netoleratního člověka, ty ze sebe děláš vztahovačného člověka... Začal jsi sám s tím, žes mě o nic neprosil a že my (kdo??) se máme probrat :D Z čeho jako?

Rada lidi tu prosi o ruzne upravy v Typcich. Vcetne mne, kdyz jsem prosil Dandru o zesvetleni louky. (A diky mu za vyslyseni me prosby!)
Pak se tu objevil nazor, proc tu lidi otravuji s pozadavky, misto aby si je udelali sami? Pak se ten nazor jeste vylepsil o rozliseni 'individualni upravy' a 'obecne prospesne upravy'.


No tak ať prosí :D Troufám si říct, že v mém TYPku (kromě poi) už není nic "špatně" = nechtěné, tzn. že nemám důvod něco měnit. Lidi tu ale hlavně "otravují" proto, že jsou líní vyzkoušet tak jednoduchou věc jako editor sami a čekají, až se jim to hodí pod nos ... kdyby takový návrh, mající za cíl prospět všem, byl co k čemu, měl by formu třeba vlastního upraveného TYPu poslaného dandrovi (nebo mně) ... Asi před hodinou mě někdo poprosil přes SZ o radu, co s editorem a snad jsem mu to krok za krokem srozumitelně popsal. Na takovou snahu mi nedělá problém odpovídat...

A ja se troufnul ozvat, ze jednotlivi lide tezko mohou posoudit, do ktere kategorie jejich pozadavek patri. Tedy ze mi prijde spravne, kdyz ty pozadavky sypou sem do fora a tvurci typku si ty pozadavky proberou svym vlastnim rozumem. Ze je prave jejich pravo rozhodnout, co jeste udelaji a co uz ne!


Z mého pohledu, pokud někdo v mém typku nenajde nějakou vážnou chybu zobrazení (což se stalo a opravil jsem), tak naprostá většina návrhů na "vylepšení" je irelevantní. Dělám si TYP pro radost a necítím se a nechci být arbitrem toho, čí návrhy půjdou do "veřejné" distribuce a čí ne ... Prostě TYPek je tak jak je, buď to berte, upravte nebo nechte být ... je na tomhle něco složitého? Proč myslíš, že si dělám vlastní TYPky? Protože si prostě myslím, že jsou lepší, jinak bych je asi nedělal. Jsou ale lepší pro mě B) a tak to chci ... dandra se netají tím, že chce vytvořit nejlepší TYP pro všechny a z návrhů všech...je to jeho cesta...ale tak já to nedělám a proto jsem se ozval zase já ;)

Takze duvod k tvemu elaboratu na moji hlavu skutecne nechapu.

Já zase nechápu tvojí vztahovačnost ... nesepsal jsem elaborát "na tvojí hlavu", ale odpovídám tobě (který se tu první začal rozohňovat), proč mi tento způsob nekonečného předělávání TYPků připadá nešťastným...a hlavně propaguju EDITOR, jako nejlepší možnost mít TYPek podle vlastních představ...
  • 0

#209 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2009 - 15:47

HuntBehind napsal/a:
Začal jsi sám s tím, žes mě o nic neprosil a že my (kdo??) se máme probrat :D Z čeho jako?


Ja: vyjadril jsem nejakou prosbu.
Dain: Hunt ale uz nechce vyslychat prosby...
Ja: Jeho jsem ale o nic neprosil (tedy ze prosba nebyla smerovana na nej.)

Tim jsem zacal? No to jsem zjevne opravdu velmi vztahovacny zloduch! :(

Kdo my? No my vsichni! Z ceho? Z rozebirani techto ptakovin, preci! Nebo vas to fakt bavi se hadat o pitomostech?
  • 0

#210 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2009 - 16:17

Už vážně dost!! Sem tohle nepatří, řešte si to dál přes soukromé zprávy. edit: HuntBehinde, Dandro, kdybyste usoudili, že moderování (zmenšení na řádek a skrytí textu za klikatelný odkaz) offtopic diskuzních příspěvků prospěje zpřehlednění původního tématu, ozvěte se. Do té doby je nechám tak... teda pokud houfně nebudou přibývat další. :)
  • 0

#211 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2009 - 16:24

tak kdyz uz jsem zminen, tak ti tam lukasi z meho pohledu chybi jeste prostredek - dulezita tvoje veta: jsou uz prece velci kluci a pripadne se umi ozvat, kdyz se jim to nelibi. a na to jsem napsal upozorneni, ze (jeden z tech 2 velkych kluku) hunt se uz ozval. :) zloduch nejsi, jen jsi opravdu rychle vztahovacny ;) edit alkes: michale, pls, zmoderuj mi to. svůj nazor uz mazat nechci.
  • 0

#212 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 08 July 2009 - 17:17

Jsem Pro tohle vlákno promazat, protože některé příspěvky sem opravdu nepatří.


HuntBehind: ... problém s překrýváním POI se vyskytuje pouze u Oregonu ...


Chápu to dobře, že si tedy neschovám POI z mapy, když si je v TYPku naedituji jako 1x1 px?
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#213 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2009 - 18:04

XiXi_team napsal/a:
Chápu to dobře, že si tedy neschovám POI z mapy, když si je v TYPku naedituji jako 1x1 px?

Nevím, vyzkoušej to prosím...podle mě to bude vypadat pořád stejně, tam kde má garmin pro určité body vytvořené defaultní ikonky, navchu se budou zobrazovat ony, až při ukázání špendlíkem by se objevil "neviditelný" bod...
Tam kde garmin ikonky pro bod už nemá, se pořád budou navrchu zobrazovat ty jeho puntíky... :|

Každopádně pokud chceš mapové poi schovat všechny a spokojit se s vlastními poi, tak to přece můžeš udělat v nastavení gps ...
  • 0

#214 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2009 - 18:06

Dandro, ackoliv v mapsource ty nove louky vypadaji trosku kriklave, na displeji Hcx to vypada dobre. Diky! Chvilku casu jsem stravil pri hledani zmizele zlute turisticke znacky. Az po chvili jsem odhalil, ze je to ta, kterou jsem povazoval za cervenou. ;) Na displeji je to prakticky stejna barva, jakou maji ty zoranzovele silnice. Od cervene se ale odlisit da, a radeji budu mit oranzovou zlutou znacku nez zelenou louku. Jeste bych nasel par drobnustek, ale po predesle debate se uz i bojim je vypustit z ust.
  • 0

#215 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2009 - 18:23

dandra napsal/a:
Tak jo. Louky žlutější, cyklostezky kolečkovatější, silnice oranžovější, komíny na Coloradu/Oregonu s okrajem, všechny ikony bez černých fleků. Račte vyzkoušet. Na Oregonu a 60CSx to vypadá docela rozumně. Jak na Vistě a jiných, to netuším. Uvítám zprávu. Dobrou ;)

Chtěl bych se zeptat, zda je někde návod pro počítačové laiky, jak instalovat TYP soubor ppro Topo Czech 3.0 Pro do colorada.
Z textu na http://www.dandra.ic.cz/gps/typ.html
Postačí zazálohovat původní TYP v adresáři mapy a následně ho přepsat sosnutym týpkem. Potom restartovat MapSource, naládovat novej mapset do džipiny a je vymalováno nejsem vůbec moudrý.
  • 0

#216 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2009 - 18:45

Petr1868 napsal/a:
Chtěl bych se zeptat, zda je někde návod pro počítačové laiky, jak instalovat TYP soubor ppro Topo Czech 3.0 Pro do colorada.


Nejen pro Colorado:
- otevři složku s příslušnou mapou, standardně C:/Garmin/FAM_XXXX (v tomhle případě C:/Garmin/FAM_1705)
- zálohuj pro jistotu původní týpek (zkopíruj ho někam jinam)
- upravený TYPek kopíruj do složky s instalovanou mapou, po upozornění o nahrazení souboru zvol možnost "ano"
- spusť MapSource -> Mapa by se měla otevřít s novým TYPkem, pokud ne, mělo by stačit odzoomovat, případně MapSource vypnout a zase zapnout...
- proveď novou kompilaci mapy a exportuj ji do gps
  • 0

#217 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2009 - 19:09

HuntBehind napsal/a:

Petr1868 napsal/a:
Chtěl bych se zeptat, zda je někde návod pro počítačové laiky, jak instalovat TYP soubor ppro Topo Czech 3.0 Pro do colorada.


Nejen pro Colorado:
- otevři složku s příslušnou mapou, standardně C:/Garmin/FAM_XXXX (v tomhle případě C:/Garmin/FAM_1705)
- zálohuj pro jistotu původní týpek (zkopíruj ho někam jinam)
- upravený TYPek kopíruj do složky s instalovanou mapou, po upozornění o nahrazení souboru zvol možnost "ano"
- spusť MapSource -> Mapa by se měla otevřít s novým TYPkem, pokud ne, mělo by stačit odzoomovat, případně MapSource vypnout a zase zapnout...
- proveď novou kompilaci mapy a exportuj ji do gps

Děkuji za polopatický návod, mapa se již exportuje do colorada
  • 0

#218 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2009 - 21:58

Zirky77 napsal/a:

rob napsal/a:
Možná to sem nepatří, ale po nainstalování TÝPků do mapy TPO 3Pro a do Atlasu a následně map do GPS se mi v GPS při zapnutí vždy objeví jako mapa Topo 3Pro, ikdyž ji odškrtnu a chci mít Atlas. Máte s tím někdo zkušenost?


Zdar. Měl jsem obdobný problém. Řešilo se to na tomto vláknu pár stránek níž. cca na 7-8 stránce.

Díky, ale nechápu, jak je to možné.
  • 0

#219 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 08 July 2009 - 22:35

HuntBehind napsal/a:
Každopádně pokud chceš mapové poi schovat všechny a spokojit se s vlastními poi, tak to přece můžeš udělat v nastavení gps ...


To bych rád, mám v Nastavení/Mapa/Detaily/Kdy se zobrazí/ nastaveno Mapové POI na Off, ale v mapě stejně vidím ikony "věžovitá stavba", "kašna" atd.

Vypíná se to ještě někde jinde?
Díky za radu
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#220 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2009 - 23:37

XiXi_team napsal/a:

HuntBehind napsal/a:
Každopádně pokud chceš mapové poi schovat všechny a spokojit se s vlastními poi, tak to přece můžeš udělat v nastavení gps ...


To bych rád, mám v Nastavení/Mapa/Detaily/Kdy se zobrazí/ nastaveno Mapové POI na Off, ale v mapě stejně vidím ikony "věžovitá stavba", "kašna" atd.

Vypíná se to ještě někde jinde?
Díky za radu

Dobře no, všechny ne ;) ... jsou to sice mapové poi, ale tyhle se prostě vypnout nedají ... věžovitá stavba, vodojem, křížek, skála, kašna, studna a možná ještě něco jiného tam prostě zůstane...pokud tyhle poi smažeš v týpku, v Oregonu (a Coloradu?) bys pak měl mít jenom ty malé puntíky...v jiné gps by po smazání poi z typku nemělo být vidět nic...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama