Přejít na obsah


Fotka

Změňte vzhled mapy - TYPky pro Topo Czech 2 a 3.1 (Pro), Slovakia Topo 2, Atlas Czech 8.1 a 2010 atd


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
714 odpovědí na toto téma

#161 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 11:03

hrasek napsal/a:
Myslel jsem to tak že by všichni lokální výrobci map Garminu museli používat ve všech mapách jednotné značky POI. Tzn. Picodas by je musel používat taky.

Garmin určitě takovou sadu ikonek má. Např. v TOPO SK jsou použité hromady ikonek pro různé druhy restaurací (pizzerie, atd.), a jsou nachlup stejné jako v TYPcích k mapám které dělá přímo Garmin. Takže předpokládám že součástí toho MapsourceProductCreatoru (či jak se ten soft jmenuje) je i standardní sada symbolů kterou může výrobce map použít. Ale není to povinnost.

Jinak, jak jsem byl původně z CZ TOPO 3 nadšený, tak když se dívám na ty POI, pomalu mě nadšení přechází :(. Kromě té dosavadní otázky proč proboha sloučili několik typů POI dohromady (třeba ty zmiňované kostely, zříceniny, atd.) taky třeba nechápu proč jsou je v mapě spousta téměř neviditelných teček s popisem "Lidský výtvor" (viz třeba městské sady ve Františkových lázních), kterým chybí odpovídající definice v TYPu. Mě se pak na GPSce zobrazují místo mikroteček obrovské modré vlajky, a park se v nich ztrácí :). Atd ...

Jinak k problémům s překrýváním čar. Netuším jak by se v TYPu dalo upravit jejich pořadí. Na pořadí ploch je tam vyhrazená samostatná sekce, ale pro čáry nic takového neexistuje. V TYPcích k novým mapám je sice původní hlavička rozšířená o další pole, ale ta jsou prázdná (samé nuly), a zatím jsem nenarazil na TYP který by tam ty nuly neměl. Je teroeticky možné že některý z těch prázdných bloků je určený k tomu aby ukazoval na nějakou strukturu s definicí pořadí zobrazení těch čar, ale tohle se namátkově zkouší docela blbě :(.

Podobné je to s tím překrýváním ikonek. V MapSource se ikonky POI zobrazují správně (jen 1x), v Garmin Mobile XT taky, v Oregonu zjevně ne (jak jsem viděl ze screenshotů) a jak to je s jinými GPS to netuším. Ale v TYPu s tím nic provést nejde -- nikde se tam pořadí neupravuje.
  • 0

#162 sensej

sensej

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 14:24

Protože se dost trápím při svým cyklotoulkách s mizivou viditelností značek a cyklotras, objevil jsem taje TYPek. Ale ať dělám co dělám, vždy po nahrání mapy do zařízení se vše zobrazuje pořád stejně... V mapsource změny vidím, ale výsledek v zařízení pořád stejný. Nevím kde dělám chybu. Poradí mi nějaká dobrá duše?:)
  • 0

#163 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 14:35

Prozrad jeste co mas za GPSku? Ne vsechny GPSky umi brat zobrazeni z TYP souboru.
  • 0

#164 sensej

sensej

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 19:22

HaLuMa napsal/a:
Prozrad jeste co mas za GPSku? Ne vsechny GPSky umi brat zobrazeni z TYP souboru.


Když píšu, že si oregon žije vlastním životem, myslíš že mám etrexe? ;)

Oregon 300, jo a zkoušel jsem zatím jen Topo3Pro
  • 0

#165 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 19:32

Když píšu, že si oregon žije vlastním životem, myslíš že mám etrexe? ;).Oregon 300, jo a zkoušel jsem zatím jen Topo3Pro

ani já jsem z Tvého příspěvku nepoznal, co máš za navigaci, dopsat těch pár slov "mám navigaci Garmin Oregon 300" Ti dá větší šanci, že Ti někdo odpoví.
Typky vyzkoušeny na několika Oregonech, problém nebyl, zkus blíže popsat, co se nedaří (export Mapsource -> Oregon, ...)
  • 0

#166 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 19:34

Jsem slepy a nic o tom, ze by ti Oregon zil vlastnim zivotem, tu nevidim. Uvedom si, ze my vidime jen to co sem napises, ne to co si jen myslis... :o A vidis, kdybys mel toho eTrexe, tak by se ti to ukazovalo spravne. ;) Protoze v teto diskuzi se pise, ze prave Oregon ma problem s prioritou zobrazovani znacek. Takze se ti treba ty tvoje modifikovane znacky skryvaji pod temi defaultnimi v oregonu...
  • 0

#167 sensej

sensej

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 21:59

copak tu nikdo nečte předmět příspěvku? no nic... Jak to tak chodí, oregonem to nebylo, takže díky za všechny užitečné rady. Kromě gmapsupp jsem měl v zařízení ještě gmapprom s Topo3Pro, které se mi vždy zobrazovalo v původním vzhledu. To jsem pak mohl TYP měnit jak jsem chtěl..
  • 0

#168 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 22:12

Ja teda moc nechapu co tu vsichni resite - vzdyt mame nejporobnejsi mapu na svete, tak vazne nechapu co by jste furt chteli predelavat, no nerikam ze mi nevadi treba sloucene poi body, ale tak si hold necham v gps dve mapy a v nouzi prehodim na Topo 2 Pro, ale to ze nekdo nevidi na Oreganu lesni cesticky, cyklostezky... protoze se mu zdaji nevyrazne je podle me otazka pro ocniho lekare a ne pro typky. Celkove musim Topo 3 Pro chvalit - sice by mohla byt trochu pestrejsi co se tyka tech bodu zajmu, ale to ostatne muze byt vzdycky.;)
  • 0

#169 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 22:35

Sovic13 napsal/a:
Ja teda moc nechapu co tu vsichni resite - vzdyt mame nejporobnejsi mapu na svete, tak vazne nechapu co by jste furt chteli predelavat...

Protože leckomu vadí,

1) když na místě fontán jezdí auta na klíček;
2) když uprostřed vodních ploch je jakási čára jiné barvy jen kvůli tomu, že autoři dali jinou barvu řekám a jinou vodním plochám;
3) když třeba na Lipně nejsou vidět hloubkové vrstevnice, a přitom v mapě jsou;
4) když nejsou v originální verzi vidět průchody a pasáže, a přitom v mapě jsou;
5) když jsou ikony tak nepochopitelné a tak veliké, že místo mapy je vidět jen změť pixelartu;
6) když se ikony exportují z MapSource 13.6 do GPS ne transparentní, ale s černými rámečky či fleky okolo;
7) když originální, v počítači přijatelný, ale v GPSr vyblitý vzhled mapy je dobrý tak s bídou pro Oregon/Colorado/Nüvi, jenže na Vistách a šedesátkách je vidět úplný kulový
8) když takhle vypadá originál a přitom takhle může vypadat slušnější mapa

Tak třeba proto ;)
  • 0

#170 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 23:37

dandra napsal/a:

Sovic13 napsal/a:
Ja teda moc nechapu co tu vsichni resite - vzdyt mame nejporobnejsi mapu na svete, tak vazne nechapu co by jste furt chteli predelavat...

Protože leckomu vadí,

1) když na místě fontán jezdí auta na klíček;
2) když uprostřed vodních ploch je jakási čára jiné barvy jen kvůli tomu, že autoři dali jinou barvu řekám a jinou vodním plochám;
3) když třeba na Lipně nejsou vidět hloubkové vrstevnice, a přitom v mapě jsou;
4) když nejsou v originální verzi vidět průchody a pasáže, a přitom v mapě jsou;
5) když jsou ikony tak nepochopitelné a tak veliké, že místo mapy je vidět jen změť pixelartu;
6) když se ikony exportují z MapSource 13.6 do GPS ne transparentní, ale s černými rámečky či fleky okolo;
7) když originální, v počítači přijatelný, ale v GPSr vyblitý vzhled mapy je dobrý tak s bídou pro Oregon/Colorado/Nüvi, jenže na Vistách a šedesátkách je vidět úplný kulový
8) když...

tak třeba proto ;)


1) Trochu jsem nepochopil (vysvetli mi to prosim polopaticky)
2) Nevim ale vodou se vetsinou nebrodim, takze me nejaka cara navic moc nevzrusuje
3) Vložený obrázek nevim co vic potrebujes?
4) Zatim jsem na to nikde nenarazil, ale asi by mi to ani nejak extra nevadilo
5)myslim ze Oregon s tim nema problem (nizsi modely hold musi pouzit starsi mapy) - na starsich PC hold taky nerozchodis narocnejsi graficke aplikace
6) ramecek mi fakt nevadi ;)
7)
a) Nevim jak moc jsou pro tebe ty barvy vyblite, ale kdyz si zapnes
stinovani reliefu, tak se ti to malinko srovna - rozhodne se s tou mapou pak neztratis :D
B) Vista a GPSmap 60CSX a jine odrudy maji pouze 256 barev a to je na lepsi grafiku hold trochu malo - takze se nemuzes divit ze tam vsechno splyva v jedno.
8) Kde jsi prosimte sebral ten "original" to porovnavas topo 1.2 s topo 3Pro nebo co?
  • 0

#171 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 23:46

Sovic13 napsal/a:
1) Trochu jsem nepochopil (vysvetli mi to prosim polopaticky)

Není třeba. Nech si původní verzi a ostatní, kterým to vadí, nech řešit. Dobrou ;)
  • 0

#172 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 0:51

Sovic13 se náhodou opřel/a o klávesnici: ...


No kamaráde, ty jsi moc. Obdivuju dandrovu asertivitu, ale já nemám trpělivost na "chytráka" jako ty, co od nás nic nechce, nic od nás nepotřebuje, ale pouze si přeje, aby naše koza chcípla :D Děkujeme za návštěvu a do tohohle vlákna už nelez. Svými odpověďmi jsi jasně dokázal, že nevíš vůbec co a proč tu děláme a z vlákna jsi viděl tak poslední stranu ... Nebudeš ty náhodou zneuznaný "grafik" z Picodasu? :D Přeju ti hodně nečekaných překvapení při používání originálních TYPků ... užij si to B)

ps: malý jazykový koutek na závěr: Naše snaha se ti nelíbí (vlastně jsi jí asi ani nezkoušel), neodpustíš si kritiku naší práce, ale přesto nám několikrát ve svém textu vzdáváš hold ... :D Nemáš v tom trochu hokej? ;)
  • 0

#173 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 1:16

Ted si procitam svoje texty a nikde jsem nenarazi na kritiku vasi prace a na ten "hold" taky ne (jestli ovsem nejsi spoluautor Topo Czech 3 Pro - tu jedinou jsem v textu chvalil ;)) ! Ne ted ale vazne, nesly by nejakym zpusobem vyjmou body zajmu z Topo 2 Pro a vlozit je do Topo 3 Pro - kdyz opomenu aktualnost, bylo by to preci jen lepsi reseni nez mit 1 ikonu pro min. 3 ruzne objekty. Ovsem nevim jestli jsou v ty mape natvrdo, nebo ne.
  • 0

#174 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 6:14

sovic, no nerikej, ze ti na nejlepsi mape světa něco vadi? :D to co chces, bohuzel nejde. a tve body 5 a 7 - no prave, ze kdyz se vyladi typ, je mapa prehledna i na hcx/60cx a není potreba rikat, ze to se hold neda nic delat, ze na starsich masinkach budou holt bezet jen stare mapy - lehka pomoc, uprav typek. nehlede na to, ze upravou typu se muze z nejpodrobnejsi turisticke mapy stat i nejpohlednejsi, no a to tady jde, ne? :)
  • 0

#175 kokon

kokon

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 13:02

Chtěl bych dandrovi i HuntBehind-ovi poděkovat za záslužnou práci. Vzhled originální mapy je zvlášť na Vistě dost hrozný. Stáhnul jsem si TYPky od dandry a zatím jsem velmi spokojen. Takže ještě jednou díky.
  • 0

#176 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 13:18

Dane, já TYPky nikdy nepoužíval, říkal jsem si, že je to zbytečnost, ale když jsem viděl, jak je ta vylepšená trojka mnohem hezčí, tak jsem se stal Tvým odběratelem. Máš u mě panáka, otevřel's mi oči :P Díky
  • 0

#177 jeffix

jeffix

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 18:33

Dandro musím se hluboce uklonit.... testnul jsem TYPek na své nově koupené 3 PRO a vypadá to dost dobře! Ted už mapy jen s TYPky. Děkuju!
  • 0

#178 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 03 červenec 2009 - 7:30

Já už taky nejedu na ničem jiném, než na TYPkách :D Díky moc autorům. A nenechte se zviklat některými ...
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#179 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 03 červenec 2009 - 7:36

Pokud by se někomu špatně překresluje mapa, zkuste smazat obsah adresáře ... Na Vistách: c:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\GARMIN\MapSource\TileCache\ Na WinXP: c:\Documents and Settings\USERNAME\Data aplikací\GARMIN\MapSource\TileCache\
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#180 Isoroku

Isoroku

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2009 - 21:06

čest vaší práci soudruzi ;) ty vaše týpky se moc povedli mám stáhnuto a nainstalováno a moc se mě to líbí jen tak dál
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama