Přejít na obsah


Fotka

Změňte vzhled mapy - TYPky pro Topo Czech 2 a 3.1 (Pro), Slovakia Topo 2, Atlas Czech 8.1 a 2010 atd


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
714 odpovědí na toto téma

#81 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2009 - 12:12

Huntovo TYPka v MS běží v pohodě, po nahrání mapy do Oregona beze změny .... neví někdo ? Zkoušel jsem přepnout úroveň detailů, to nepomohlo. Díky za případnou radu. Firmware nejnovější, mapa Topo 2.
  • 0

#82 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 11:24

Přidána Indie, Švýcarsko, CZ v2 PRO bikery [;)]. K sosnutí jako vždy ZDE
  • 0

#83 superkutil

superkutil

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 14:05

Ahoj, mám Garmin eTrex Vista HCx a mám problém s TOPO v2, ve které není vidět žlutá turistická značka, pokud vede mimo les. Louky a pole mají totiž stejnou barvu jako žlutá značka. Dá se s tím něco dělat, třeba udělat pole bílé nebo světle zelené?
  • 0

#84 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 23:45

superkutil napsal/a:
Ahoj, mám Garmin eTrex Vista HCx a mám problém s TOPO v2, ve které není vidět žlutá turistická značka, pokud vede mimo les. Louky a pole mají totiž stejnou barvu jako žlutá značka. Dá se s tím něco dělat, třeba udělat pole bílé nebo světle zelené?

V CZ Topo V2 je teď pole světlejší, žlutá značka hnědší a kontrastnější. Zmenšily se ikonky a přibyly další, dříve uživatelům skrývané. Nyní ve verzi HCx/60CSx a Colorado/Oregon. Ráčejí sosat ;)
  • 0

#85 tor47h

tor47h

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 7:55

Ahoj, díky za týpky - parádní práce, konečně se dá na mapy koukat !!! :) Chtěl bych poprosit: něco pro nový Atlas Czech 8 ??? Pro 60CSx. Předem moc díky.
  • 0

#86 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 7:58

Pro bikery DOST DOBRÝ !!!
Děkujeme
  • 0

#87 Zugour

Zugour

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 8:52

Zdar, patřím k těm dinosaurům, co ještě neupgradovali z Topo 1,2, pobere mi to ty ten soubor pro Topo2 nebo se o to radši nemám pokoušet? Pak obecně: Předpokládám, že na Nuvi by to mělo taky jet, nebo to funguje jen na kolouších a oregánech?
  • 0
Zugour

#88 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 9:03

Zugour napsal/a:
Zdar, patřím k těm dinosaurům, co ještě neupgradovali z Topo 1,2, pobere mi to ty ten soubor pro Topo2 nebo se o to radši nemám pokoušet?

Nepobere to správně, nezkoušej to. Možná se ti předělají silnice a jiný základní typy křivek, ale hrozí, že ostatní body a vrstvy budou mít jinou barvu / ikonu než jim správně náleží.

Pak obecně: Předpokládám, že na Nuvi by to mělo taky jet, nebo to funguje jen na kolouších a oregánech?

Na Nüvi to funguje taky, ale jen v přehledovým režimu. V "3D" režimu autonavigace přístroj používá vlastní způsob zobrazení mapy bez ohledu na TYPka.

tor47h napsal/a:
Chtěl bych poprosit: něco pro nový Atlas Czech 8 ???
Pro 60CSx. Předem moc díky.

A routuje ten Atlas 8 líp než CN Europe 2010.11 nebo nadcházející Topo v3? Bude to někdo ještě vůbec používat?
  • 0

#89 Olii05

Olii05

    Olii05

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 13:28

ahoj mam dotaz ohledne zadavani souradnic pro hleda cache, mam garmin etrex legend a vubec nevim kam zadat gps soouradnice aby me to navigovalo k cili prosim pomocte dekuji
  • 0

#90 Zugour

Zugour

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 14:10

No klucí tak tohle je masterpiece. jako zneuživatel děkuju. I v nuvi to vypadá super, Atlas7 jak novej. Topo Pro nirvána. Může mi někdo poradit jak to dostat do navigatoru, když v počítači žádnej TYp soubor nemám? CN Europe NT byl v Nuvi už předinstalovanej, pak jsem doinstalovával upgrade na NT 2008 z DVD čímž jsem ty mapy dostal do mapsourcu. nějak netuším jak je vlastně odemknout a změnit typ
  • 0
Zugour

#91 Jurk@

Jurk@

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 15:15

Jako laik a GPS zacatecnik se zacinam seznamovat s mou novou hrackou - Oregonem. Mam dotaz, zda je mozne mit v Oregonu funkcni dve ruzne mapy Topo Czech v2? Myslim tim jednu v pristroji s nejakym "normalnim" TYPkem a druhou (asi pod jinym jmenem) s "cyklo" TYPkem na karte tak, aby pri profilu Geo nebo pesky fungovala jedna a pri profilu Cyklo fungovala ta druha se skvelym TYPkem pro bikery. Jinak dik za fakt skvelou praci, jen si musim zvyknout, ze cyklotrasy jsou vic cervene nez fialove, jak jsem zvykly na Shocart mapach.
  • 0

#92 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 15:41

Zugour napsal/a:
No klucí tak tohle je masterpiece. jako zneuživatel děkuju. I v nuvi to vypadá super, Atlas7 jak novej. Topo Pro nirvána. Může mi někdo poradit jak to dostat do navigatoru, když v počítači žádnej TYp soubor nemám? CN Europe NT byl v Nuvi už předinstalovanej, pak jsem doinstalovával upgrade na NT 2008 z DVD čímž jsem ty mapy dostal do mapsourcu. nějak netuším jak je vlastně odemknout a změnit typ

Myslím, že už to zde někde bylo, ale *.TYP soubor je v CityNavEurNT až od verze 2009. Mapu po upgrade odmkneš kodem, který pro ID tvojí GPS získáš na stránce myGarmin.com ..... a nebo i jinak ale to není náplní tohohle serveru.
  • 0

#93 tomasCR

tomasCR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 22:46

HuntBehind napsal/a:
Verze #3 mých TYPků pro Oregon a Colorado

Přidané TYPky pro další mapy (upravené většinou z těch od dandry), přidané piktogramy některých ploch, pokud možno sjednocené barvy silnic a ploch ve všech mapách, zvýrazněné turistické značky v TOPO Czech, atd.)


Tak nevím jestli je závada na mém příjmači, ale u City Navigátoru se mi s TYPky ver3 v Mapsource i v Coloradu zobrazuje moře až od zoomu 70km. Kde může být chyba?
  • 0

#94 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 8:23

tomasCR napsal/a:
Tak nevím jestli je závada na mém příjmači, ale u City Navigátoru se mi s TYPky ver3 v Mapsource i v Coloradu zobrazuje moře až od zoomu 70km. Kde může být chyba?

Možná (skoro určitě) je v CN moře pro různé úrovně detailu definované taky různě. Tzn. že v detailnějším přiblížení je vidět podrobný polygon třeba s typem 0x28, ale při oddálení se místo něj zobrazuje nahrubo definované moře s typem 0x32. Například. A pokud v TYPu některá z těch definic chybí, tak GPSka tu plochu vůbec nezobrazí.
  • 0

#95 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 13:19

Mimon_team napsal/a:

tomasCR napsal/a:
Tak nevím jestli je závada na mém příjmači, ale u City Navigátoru se mi s TYPky ver3 v Mapsource i v Coloradu zobrazuje moře až od zoomu 70km. Kde může být chyba?

Možná (skoro určitě) je v CN moře pro různé úrovně detailu definované taky různě. Tzn. že v detailnějším přiblížení je vidět podrobný polygon třeba s typem 0x28, ale při oddálení se místo něj zobrazuje nahrubo definované moře s typem 0x32. Například. A pokud v TYPu některá z těch definic chybí, tak GPSka tu plochu vůbec nezobrazí.


S týpkama je legrace... ;) No je to tak, další chybička se vloudila, v týpku chyběla plocha 0x10b, Podtyp 0x01 [Ocean] ... takže to ještě vyzkouším v Oregonu a cca do 16:00 uploaduju na net verzi 3.2 ;) Díky za upozornění...

[EDIT: opraveno, vyzkoušeno, vydána verze 3.2 ...teď už jen pár hodin opět sestavovat mapy B)]
  • 0

#96 tomasCR

tomasCR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 14:44

HuntBehind napsal/a:
...teď už jen pár hodin opět sestavovat mapy B)]


To je přesný .....
Jinak díky za rychlost, a velká spokojenost konečně to vypadá jako mapa ;)
  • 0

#97 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2009 - 13:38

HuntBehind: Chlape, kdy se dočkáme TÝPků ro TopoCzech3PRO (louky a lesy docela splývají) ? Musím přiznat, že po počátečním rozladění z tvé osoby na fóru si začínám užívat plody tvé práce a přítomnosti ;) Díky.
  • 0

#98 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2009 - 15:01

mitak napsal/a:
HuntBehind: Chlape, kdy se dočkáme TÝPků ro TopoCzech3PRO (louky a lesy docela splývají) ? Musím přiznat, že po počátečním rozladění z tvé osoby na fóru si začínám užívat plody tvé práce a přítomnosti ;) Díky.


No vidíš to, a já se kvůli tobě zase oholil :D

...týpek bude ... ale nejřív by to chtělo tu mapu... ;)
  • 0

#99 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 10:35

Myslíte někdo,že by to( Atlas Cz 8 a Topo Cz 2) mohlo fungovat na Garmin Nüvi 550 ? Ty barevný mapičky jsou hrozný !
  • 0

#100 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 10:37

HuntBehind napsal/a:

mitak napsal/a:
HuntBehind: Chlape, kdy se dočkáme TÝPků ro TopoCzech3PRO (louky a lesy docela splývají) ? Musím přiznat, že po počátečním rozladění z tvé osoby na fóru si začínám užívat plody tvé práce a přítomnosti ;) Díky.


No vidíš to, a já se kvůli tobě zase oholil :D

...týpek bude ... ale nejřív by to chtělo tu mapu... ;)

mapa už je ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka