Přejít na obsah


Fotka

Změňte vzhled mapy - TYPky pro Topo Czech 2 a 3.1 (Pro), Slovakia Topo 2, Atlas Czech 8.1 a 2010 atd


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
714 odpovědí na toto téma

#121 algy64

algy64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 8:26

Tak snad již vyřešeno. Provedl jsem downgrade fw zpátky na 2.90 a mapové prvky jsou zase česky.
  • 0

#122 VXP

VXP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 12:57

ja udelal downgrade fw zpatky na 2.90 a cela gps se vyresetovala do tovarniho nastaveni... ale po dalsim restartu se znovu ukazaly gpx co tam byly ulozeny, takze ok :)
  • 0

#123 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 13:59

ad "nezobrazování letišť v Oregonu": Takže, nejdříve jsem začal laborovat s různými verzemi MapSource. A zjistil jsem zajímavou věc - VŠECHNY verze z řady 6.13.x mi při klinutí na jakékoli letiště a pokusu o zjištění informací o nich spolehlivě sestřelí MapSource :@ Dělají mi to všechny mapy které mám, takže Atlas 7, TOPO 1.20, TOPO 2Pro i TOPO 3Pro. Tohle se mi dělo na počítači doma, ovšem, dnes v práci na úplně jiném HW a i dost odlišně konfigurovaných WinXP mi to dělalo také ! Nejnovější MapSource 6.15.6 to dělá také :) Pro úplnost dodávám, že ještě než jsem s těmi pokusy doma začal, tak jsem kompletně z registrů odstranil všechny zmínky o Garminu, včetně přeinstalování map... Jediná nejbližsí verze MapSource, která funguje tak jak má, je hodně stará verze 6.12.4... Další starší jsem ale už nezkoušel ;) No, a to s tím Oregonem... Teď nevím jestli to sem mám vůbec psát :), byla to jen moje zbrklost, protože ta letiště tam byla už v době, kdy jsme to tady probírali :-D Jenže, i při nastavených maximálních detailech a těch dalších věcech kolem mapy se zobrazují až při zoomu minimálně 80m !!! Tak hluboko do mapy jsem za celou dobu ale už bohužel nezabrousil... Myslel jsem, že když mám zobrazování všech věcí nastavené na 300m, že mi to i při zoomu 120m zobrazí už opravdu všechno, a ne že mi to nějaké pitomé letiště bude sabotovat... Také v tom nevidím moc smysl, takovéto přiblížení používám jen když opravdu něco hledám na konkrétním místě a v tomto případě bych ale asi už na tom letišti dávno byl, na to mapu už fakt nepotřebuji :-D Podle mne je to nějak natvrdo nastavené už v mapě... Chjo :| EDIT: Ty výše zmíněné manévry s MS jsem podnikal jen proto, že jsem se původně domníval, že když se k tomu špatně chová už samotný MS, že by mohla být chyba i ve výsledném zkompilovaném IMG souboru...
  • 0

#124 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 14:29

Jarous1 a další OT napsali: ...


Buďte od té lásky a přesuňte prosím hovory o letištích, MapSource a verzích fw do příslušných vláken, s tímhle opravdu TYPky nemají co dělat...díky ;)

Nemůžu mluvit za dandru, ale já bych v tomhle vlákně rád viděl hlavně chválu :D:D:D ... a pak třeba nějaké ty připomínky, které se budou týkat TYPků
  • 0

#125 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 14:33

Jasně, ono se to už trochu dost rozrostlo :) Omlouvám se... Ale s Dandrou to taky mělo trochu společného, on se sám bál jestli to náhodou není chyba v TYPku, buď jeho nebo originálu od Picodasu ;) Ale O.K., už mlčím a prosím moderátora aby to zkusil přešoupnout tam kam to správně patří...
  • 0

#126 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 14:41

Zkusim vratit debatu zpet... ;) U typku pro Topo3 - nevim jaky je presne aktualni stav, ale v prvnich verzich byla louka barevne hodne podobna lesu. Pritom me prijde logictejsi, kdyz by byla vizualne mnohem bliz 'volne plose'. Moje predstava je asi vyjit z te barvy pro prazdny prostor a lehce ji ozelenit. Takze by to mohla byt takova vyrazne jemnejsi zelena, aby mne vubec nenapadlo si to plest s lesem, ale zaroven aby bylo videt, co je louka a co pole. Dekuji, a pokud se s tim uz neco delalo, tak se omlouvam ze plaseni. ;)
  • 0

#127 noiz

noiz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 17:02

Dobrá práce, nevěděl jsem, že je podobná editace možná - vypadá to opravdu dobře. Chtěl bych se prosím zeptat - bude to fungovat i v Garmine Mobile XT? A pokud ano, stačí tedy jen přepsat TYP v počítači a pak to klasicky poslat do mobilu přes MS? Děkuji.
  • 0

#128 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 18:10

Tak jsem si predelal topo 2 a je to moc pekne!!!Moc autorum dekuji za TYPky.Vcera jsem si koupil topo3 a nemuzu na ni tyto skvele TYPky nikde najit.Poradite?Diky moc!!!
  • 0

#129 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 18:17

třeba tady http://www.geocachin...415#post_126415 STAHUJ ZDE
  • 0

#130 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 18:24

Diky tam jsem koukal,ale TOPO 3(NE PRO) jsem tam nenesel...:(
  • 0

#131 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 18:33

ha já myslel, že chceš PRO. Zase se ukázalo, že myšlení mně moc nejde:D
  • 0

#132 noiz

noiz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 17:34

Zdravím, tak jsem vyzkoušel na Garmin Mobile XT (TC 3 PRO) TYP jak od dandra, tak od HuntBehind. Oba dva fungují výborně (nefunguje jen "noční režim", ale to je pochopitelné, protože Colorado/Oregon jej nemají), nakonec si nechávám verzi od HuntBehind, který mi více vyhovuje po grafické stránce. Na dandrově se mi líbí ikony, ty nové (třeba u lékáren) v TP 3 nějak nemůžu zkousnout. Každopádně díky Vám oběma!
  • 0

#133 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 20:32

Přidán TYPek pro mapu Topo Czech 3 ... není vyzkoušený, nemám ho jak ověřit, ale měl by být snad ok
  • 0

#134 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2009 - 7:40

HuntBehind napsal/a:
Přidán TYPek pro mapu Topo Czech 3 ... není vyzkoušený, nemám ho jak ověřit, ale měl by být snad ok


V topo3 pro je kasna a jako obrazek ma auto s klickem. To asi nebude ono.

Zeleznice se mi na Oregonu zobrazuje jako tenka cerna cara s kratkymi carami napric (to tusim bylo v puvodnim typku topo2 pro). Koukal jsem pres editor do typku a tam je zeleznice spravna (stridave cerne a bile obdelniky). Chova se to tak vsem nebo jen me? (pozn. Porovnaval jsem topo2 pro a topo3 pro (typky) a v topo2 pro je navic jeden typ Railroad - 0x14.)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#135 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2009 - 9:57

gord napsal/a:

HuntBehind napsal/a:
Přidán TYPek pro mapu Topo Czech 3 ... není vyzkoušený, nemám ho jak ověřit, ale měl by být snad ok


V topo3 pro je kasna a jako obrazek ma auto s klickem. To asi nebude ono.

Zeleznice se mi na Oregonu zobrazuje jako tenka cerna cara s kratkymi carami napric (to tusim bylo v puvodnim typku topo2 pro). Koukal jsem pres editor do typku a tam je zeleznice spravna (stridave cerne a bile obdelniky). Chova se to tak vsem nebo jen me? (pozn. Porovnaval jsem topo2 pro a topo3 pro (typky) a v topo2 pro je navic jeden typ Railroad - 0x14.)


Opakování - matka moudrosti ;) ... to, že má kašna zrovna takovou nebo makovou ikonku je sice hezké, ale nebudu s tím nic dělat do té doby, než se vyřeší překrývání POI v gps (pokud to vyřešit nepůjde, v Oregonu si mapové POI prostě vypnu a hotovo).

V Topo Czech 3 Pro se mi zobrazují železnice tak jak mají (jak chci) a nikdo jiný zatím chybu nehlásil ... jsou tam pro ně dvě linie, normální a "elektrifikované" ... vlečky zmizely. Vidíš železnice takhle všude nebo jenom někde? Pokud někde, napiš kde, prosím....
Co se týká dvou linií pro železnice v Topo Czech 2 Pro, linie 0x14 [Railroad] v mapě pravděpodobně vůbec není a zůstala tam jenom díky mé lenosti zkoumat, jestli je to opravdu tak. Ničemu to neškodí...
  • 0

#136 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2009 - 11:04

Diky za vysvetlivky. Nepochopil jsem, ze kasna je tentyz pripad jako prekryvani. Zeleznice: ted nemam u sebe, tak zjistim az v sobotu. Mozna je to na zidli nebo pouzitim MS 615 (jeste jsem nedokazal vratit 613). Pokud tu zeleznici budu moct upresnit, ozvu se.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#137 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2009 - 12:42

HuntBehind napsal/a:

Jarous1 a další OT napsali: ...


Buďte od té lásky a přesuňte prosím hovory o letištích, MapSource a verzích fw do příslušných vláken, s tímhle opravdu TYPky nemají co dělat...díky ;)

Nemůžu mluvit za dandru, ale já bych v tomhle vlákně rád viděl hlavně chválu :D:D:D ... a pak třeba nějaké ty připomínky, které se budou týkat TYPků


Asi jsem objevil chybku v TYPku pro TOPO 3Pro. Modrá tur. značka se chybně zobrazuje, jakoby místy jemně linkovaná to samé dělá pěšina je zde zvolen atribut zobrazování šikmých čar - rotací správná volba je zkosením. Jinak díky je to super.
  • 0

#138 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2009 - 13:43

gord napsal/a:
V topo3 pro je kasna a jako obrazek ma auto s klickem. To asi nebude ono.

Taky jsem se divil, proč ve Františkových lázních jezdí tolik aut na klíček :D Záleží na týpku. Čím to bude, že v mojí GPS je kašna kašnou? ;)
  • 0

#139 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2009 - 15:19

Tamila napsal/a:
Asi jsem objevil chybku v TYPku pro TOPO 3Pro. Modrá tur. značka se chybně zobrazuje, jakoby místy jemně linkovaná to samé dělá pěšina je zde zvolen atribut zobrazování šikmých čar - rotací správná volba je zkosením. Jinak díky je to super.


Bylo to tak, holt nepozornost... ;) ...opraveno ... a i tu ikonku kašny jsem vám tam přidal, aby vás neiritovalo auto s klíčkem :D ... sice se vám stejně přes ní bude v gps zobrazovat tečka, ale to je pořád dokola ... dokud nebude vyřešeno překrývání poi, nemá cenu řešit ikonky... a teď mne omluvte, jedu se mrknout na Lužnici...
  • 0

#140 Zirky77+Adri

Zirky77+Adri

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2009 - 18:34

Zdravím. Kopl jsem si TYPky HuntBehind do Topo 2 Pro a Atlas 8 NT a při přenosu go Legend HCx se zobrazuje jen Atlas 8. Možná to je tím, že jsou dělané pro Oregon, nebo se ty podklady nějak nesnesou. Když v GPS Atlas vypnu tak Topo se zobrazuje v poho. Prosím o radu. Dělám to prvně. Dík
  • 0
...Někdy je důležitější cestovat než dojít k cíli...




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama