Přejít na obsah


Fotka

Klíšťata


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#1 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2009 - 14:26

Tuhle tu někdo říkal, že letos klíšťata vymrzla. Ha Ha! V pátek jsem si přinesl 2 z Krušných hor. Dnes jsem v Praze setřásl asi 4, snad jsem žádné nepřivezlo domů.
  • 0

#2 fortiaf

fortiaf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2009 - 14:35

My nasemu psovi kazdy den vytahujeme dve az tri, prestoze nosi antiparaziticky obojek, ktery loni a predloni celkem zabiral. Krome toho prumerne po rannim venceni shazuju tri az deset jeste neprisatych klistat :)
  • 0

#3 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2009 - 14:35

Letos je nějaká úroda klíšťat, každou chvíli ze sebe nějaké setřesu.Ale zatím se žádné nezavrtalo.
  • 0

#4 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2009 - 16:57

Tak já měl zatím 7 lezoucích a už 2 zavrtané. Škoda, že není nějaký antiparazitický obojek pro kačery ;) Hned bych si ho pořídil. Tvrdili, že zima byla dlouhá a všechna klíšťata pomrzla, ale jen do prvního jarního dne. Pak začali říkat pravý opak-že bude klíšťat dost. Tentokrát se nespletli-bohužel
  • 0

#5 SniperCZ

SniperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2009 - 16:58

Naopak, letos nebyla zima jaká by měla být a klíšťata naopak nevymrzla a velmi se jim daří. . . . šmejdům, jí už si prožil encefalitidu a ty hajzly trápím a tejrám protože si nic jiného nezaslouží :D
  • 0

#6 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2009 - 17:08

V zimě sice mrzlo hezky, ale takě bylo dost sněhu, díky čemuž to prý přežili. Škoda... Co zkusit nosit psí protiparazitický obojek? Třeba zavedeme novou módu :)
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2009 - 17:26

jj, podle informací na netu byla letošní zima pro klíštata ideální, takže se máme na co těšit. I já se nechal konečně očkovat a hlavně, jakmile jdeme ven, stříkáme se aspoň sprayem proti klíšťatům. Je to minimum, ale snad to pomáhá.
  • 0

#8 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2009 - 17:38

Když očkování je jen proti encefalitidě, ale ne lymské borelioze. Stříkám se taky-klišťata projdou. Pokud si vzpomínám, tak na konci zimy si pochvalovali, jak vychcípají klišťata a komáři. Klíšťat je dost a komáři si na mě smlsli už dvakrát při hledání jedné mršky zašité u jezírka. Klíšťata jsem si ostatně přinesl ze stejné lokality. Jak jsem hrabal pod kameny a ve sterém listí, tak jsem jich setřásl asi pět z rukou.
  • 0

#9 Peta85

Peta85

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2009 - 18:27

Potvrzuji, ze letos je klistat jak nadelano... Mel jsem uz 4, tri hajzliky jsem objevil hned po odchodu z kese jak po me lezly a ctvrte si na me smlslo, sfinky maly! :|
  • 0

#10 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2009 - 21:15

Včara jsme jich ze sebe shazoval snad 10 a stejně jsme dvě našel až večer grrrrrrrrrrrrrr
  • 0

#11 ketums

ketums

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2009 - 21:19

NJ, já vás chápu, taky musím zbytek rodiny odklíštatovat. Já i když si každej donese klíště nedonesu žádne. Sem nejak antiklíštatová. Jen mně zajíma jestli sem úplnej unikát, když se nám tady rozjela tahle klíštatková téma, nebo je nás víc takových z druhu :)
  • 0
Garmin eTrex Legend
HTC Touch Cruise

#12 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2009 - 21:28

Možná je lepší někdy nemít repelent,protože ty potvory mají větší chuť na oběd:-D,no trochu vážně,ano bohužel je situace špatná,obzvlášť na Vysočině je nejvíce nakažených,nechráněn lovím a pořád je to ok,tak nevím..
  • 0
Cogito ergo sun ...

#13 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2009 - 21:32

Ale jo, tomu věřím, z malé Vladěnky - ani jedno, z jeníčka jsme shazoval 2 a ze sebe 10 kousků a i tak si je donášíme z přítrody - prostě na děvčata v naší rodině jdou minimálně :-))))
  • 0

#14 Pistafista

Pistafista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2009 - 21:39

Jestli mohu poradit, zkuste se nacpat thiaminem (vitamin B1), jedna tableta B-komplexu forte a budete klíšťatům smrdět tak, že vás vynechají.
  • 0

#15 Myschman

Myschman

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2009 - 22:13

Tak po tomhle vikendu, na psu co tam byl, tak sundavali tak 20 klistaku... Jinak becko se doporucuje, pouzivam B(eer)komplex a od ty doby zadny, jinak sem vzdy nejaky chytnul... ;P
  • 0

#16 TerezaK

TerezaK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2009 - 23:55

Zatím musím zaklepat, že žádné, nicméně vlákno na tohle téma je vynikající nápad, aspoň se člověk dozví nějakou tu dobrou radu :D Dneska jsme nakoupili repelenty, tak se uvidí, jestli pomůžou nebo to zhorší :P
  • 0

#17 lucky&spol

lucky&spol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2009 - 6:08

Nedávno jsem četla teorii, že na lidi, kteří mají neustále studené ruce, klíšťata nejdou. Naopak, Ti, co mají ruce teplé, klíšťata přitahují. Musím říct, že v našem okolí tato teorie docela funguje. Jinak za poslední 4 dny (z toho 3 dny kešování a jeden den na zahradě) jsem jich vyndavala Lucky snad 50.
  • 0

#18 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2009 - 7:16

ketums napsal/a:
NJ, já vás chápu, taky musím zbytek rodiny odklíštatovat.
Já i když si každej donese klíště nedonesu žádne.
Sem nejak antiklíštatová. Jen mně zajíma jestli sem úplnej unikát, když se nám tady rozjela tahle klíštatková téma, nebo je nás víc takových z druhu :)


Ja se taky musim prihlasit. Jeste pred tremi lety jsem netusil co to je kliste a nevedel jak vypada. Teprve az pri jednom vyletu s geocachery jsem zpozornel, kdyz jsem videl jak ze sebe ti ostatni stale neco oklepavaji a smetavaji, tak jsem se taky zacal pozorovat a nic, stale nebylo co oklepat. Musim rict, ze jsem brejlovec, ale na blizko vidim velmi dobre. Tak jsem podlehl kampani a nechal se naockovat a teprve pote se do mne zakously dve klistata a od te doby zas nic. No musim rict, ze si nekdy pripadam jako vadny, kdyz po mne nic nepochoduje, nekdy o tom ve vlaku premyslim a rikam si " Proboha v cem se lisim!!!". O tom ze jsem byl v zamorenem kraji se dozvidam az z novin po tydnu a to projelzam krovim, loukami, u cache si vzdy sednu na zem. Jen obcas na mne z nepochopitelneho duvodu zautoci vosa, ale uz jsem si zvykl.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2009 - 8:28

Solim napsal/a:
.....
Tak jsem podlehl kampani a nechal se naockovat a teprve pote se do mne zakously dve klistata a od te doby zas nic.
.......


Dalo by se to pochopit i tak:

"Nedávejte se očkovat, kousne Vás klíště ...."
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2009 - 9:16

Tak nase konecne skore za tento vikend je 16 klistat na 4 lidi. Zkusim se zivit tim B vitaminem
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama