Přejít na obsah


Fotka

Klíšťata


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#41 ZdenalCZE

ZdenalCZE

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 20:35

Tak ja tedy nevim, ale pred nejakym casem manzelka prohodila pred detskou doktorkou, ze mel malej kliste a ze ho vytahujem tak, ze dame na vatu trochu mydla a "hladime" ho tim, nacez lekarka prohlasila, ze to asi neni moc dobry zpusob, ze se pak prave v mydle udusi a "odplivne si". Na druhou stranu tady zas nekdo pise, ze se nema dusit, jen vyndat pomoci mydla na vate, tak ja uz vazne nevim, jak by to melo byt spravne :S .
  • 0

#42 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 21:04

ZdenalCZE napsal/a:
Tak ja tedy nevim, ale pred nejakym casem manzelka prohodila pred detskou doktorkou, ze mel malej kliste a ze ho vytahujem tak, ze dame na vatu trochu mydla a "hladime" ho tim, nacez lekarka prohlasila, ze to asi neni moc dobry zpusob, ze se pak prave v mydle udusi a "odplivne si". Na druhou stranu tady zas nekdo pise, ze se nema dusit, jen vyndat pomoci mydla na vate, tak ja uz vazne nevim, jak by to melo byt spravne :S .


Vyndej jedno klíště olejem, jodem nebo lihem a druhé mýdlem. Pak si je dej vedle sebe a prohlédni. Které je nehybné a které kope nožičkama. :D Co myslíš, které je tedy živé :-).
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#43 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 21:26

Na kůži (u lidí, u psů v chlupech to jde blbě :) ) vyndaváme klíště hlavičkou sirky nebo špendlíku tak, že kolem něj kroužíme úzkým kroužkem, takže do něj vlastně furt "strkáš". Po pár kroužcích to zatím každé přestalo bavit, pustilo se a pokoušelo se odejít. Následuje dafé ;)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#44 vladacr

vladacr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 21:46

Používáme stejný způsob jako Citečka, tedy kroužit těsně kolem klíštěte sirkou; my tedy používáme ten druhý konec bez síry a funguje to. Jenom dětem to vysvětlujeme tak, že ho to tak šíleně lechtá, že se pustí :-)
  • 0

#45 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2010 - 18:22

Takže letošní první FTF klíště
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#46 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2010 - 18:23

Tom007 napsal/a:
Takže letošní první FTF klíště


Gratuluji! Kajz ho lapnul?
  • 0

#47 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2010 - 18:37

První ? minulý týden jsem jich setřepal ze sebe cca 30 a včera při geovýletě dalších 5. Dlouhé kalhoty vždy a všude = nejlepší prevence.
  • 0

#48 Tazzi team

Tazzi team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2010 - 18:59

Jak tady čtu tuto debatu tak jsem z toho jelen,už fakt nevím jak je teda nejvhodnější osvobodit se od klíštěte..........i když doufám že to nebudu potřebovat vědět jak doposud celí život,ještě v životě jsem neměl klíště zato když bude v místnosti 100 lidí a jeden komár tak je jisté že půjde po mě,bože co já jsem za člověka :o:)
  • 0

#49 labyorkie

labyorkie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2010 - 19:03

Je pravda, že nepoužívat žádná mýdla, volejíčky nic, klíště pak zvrací, což je větší riziko, vše na sucho druhým koncem sirky nebo pinzetou a pak dobře vydenzifikovat místo.
  • 0

#50 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2010 - 19:07

Na sucho vytočit pinzetou (ne obyčejnou, ale na klíšťata), pak vydesinfikovat. Dělám to tak u sebe i psa a bez problému..
  • 0

#51 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2010 - 19:29

ZdenalCZE napsal/a:
Tak ja tedy nevim, ale pred nejakym casem manzelka prohodila pred detskou doktorkou, ze mel malej kliste a ze ho vytahujem tak, ze dame na vatu trochu mydla a "hladime" ho tim, nacez lekarka prohlasila, ze to asi neni moc dobry zpusob, ze se pak prave v mydle udusi a "odplivne si". Na druhou stranu tady zas nekdo pise, ze se nema dusit, jen vyndat pomoci mydla na vate, tak ja uz vazne nevim, jak by to melo byt spravne :S .


Tehdy tento způsob doporučoval nějaký doktor v televizi a od té doby to tak dělám. Stačí vatu namočit, trochu namydlit a lehce s ní krouživým způsobem potírat místo s klíštětem. Klíště je za 3 vteřiny venku. Nedám na tento způsob vyndávání klíšťat dopustit. Je to opravdu rychlé a klíště dostaneme ven celé a živé.
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#52 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2010 - 19:36

To Ostravacek: pravdepodobne na keši Vietcong , dlouhé kalhoty bohužel byly, malé klíště na vnitřní/přední straně stehna, a na odstranění klíštětě používám jodisol, vatu na tyčincce a pinzetou vytáhnout kývavým pohybem , kluci jsou očkováni ale já to letos nestihl :(
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#53 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2010 - 19:41

Očkovat se můžete po celý rok, pouze teď půjdete ke zrychlenému očkování, stejně jako já.
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#54 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2010 - 21:01

V lékárnách mají za pár korun speciální pinzety na klíšťata. A jako prevenci - B-komplex, pivo, kvasnice, spešl protiklíšťatové ponožky. Očkování samozřejmost.
  • 0

#55 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2010 - 7:32

Nejlepší proti klíšťatům je nechat se očkovat na encefalitidu (btw. to já nejsem :-D). Pro vyndavání je ideální pokapat Jodovou desinkecí (např. Jodisol - malé "pero" stojí v lékárně 30,-). Jod je jediná desinfekce která zcela zabije případné borélie, nacházející se na povrchu tělíčka klíštěte. Potom klíště uchopit pinzetou či kleštičkami a kývavým pohybem vytáhnout. Pokud se náhodou stane, že se klíštěti utrhnou kusadla a zůstanou v ráně, nevadí to, ale pak to déle trvá než se ranka zahojí (hlavička musí "vyhnít"). Po vyndání klíštěte znovu pro jistotu zakapeme jodisolem. Kdo není očkovaný na encefalitis, musí doufat, že jí klíště nepřenáší.
  • 0

#56 Kuprum

Kuprum

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2010 - 7:34

Vážení, Klíště je sázka do ruské rulety. Měl jsem smůlu, že některé z loňských bylo nakažené a štěstí, že doktorku napadlo nechat udělat po půl roce testy. Zrovna dokončuji sérii 21 kapaček proti druhému stádiu boreliozy.
  • 0

#57 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2010 - 7:35

btw. Co se týče vitaminu B, aby to pomohlo, musí být opravdu koňské dávky v dlouhém časovém intervalu. Nebo brát "Bčko" pravidelně od začátku jara až do podzimu, každý den. Ze zkušenosti . když jsem 2 měsíce chodil 2x týdně na injekce vitamínů B1, B6 a B12 (dohromady 4ccm), tak na mě pak celé léto nevlezlo ani jedno klíště, ani jeden komár či malá muška. Všichni se mi obloukem vyhnuli (ostatní na táboře jima trpěli jako vždycky).
  • 0

#58 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2010 - 8:02

l_ucie napsal/a:
Na sucho vytočit pinzetou (ne obyčejnou, ale na klíšťata), pak vydesinfikovat. Dělám to tak u sebe i psa a bez problému..


To dělám taky tak. Mám s tím jen vynikající výsledky několik let :P Stačí necelá otočka, pak to lupne a je venku. Otázka maximálně půl vteřiny...
  • 0

#59 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2010 - 8:47

Robbisek napsal/a:
Nebo brát "Bčko" pravidelně od začátku jara až do podzimu, každý den.

Doporučuju pít pivo i v zimě.
  • 0

#60 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2010 - 9:23

Na vytahování klíšťat si kupte http://www.lekarna.c...ta-2ks-v-sacku/ a nelekněte se, že se to většinou prodává na veterinách a ve zverimexech :D Vejde se to i do té nejmenší kapsy, můžete to mít pořád u sebe. Klíště je potřeba vytáhnout co nejdřív, pak žádná nákaza nehrozí.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama