Přejít na obsah


Fotka

Klíšťata


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#21 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2009 - 10:11

ZuZu napsal/a:
Tak nase konecne skore za tento vikend je 16 klistat na 4 lidi.
Zkusim se zivit tim B vitaminem


Tomu o vitaminu B neverim ani za mak - testovano nekolikrat a to i v tezkych podminkach ruske Karelie a naprosto bez ucinku. Daleko ucinnejsi jsou vysoke boty a kalhoty s nohavicemi pres botu (napriklad americke maskace), nikoli do boty nebo nad botu s odhalenym kouskem nohy. To je totiz to misto, kudy clovek posbira naprostou vetsinu klistat ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#22 Peta85

Peta85

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2009 - 10:54

Takze rada zni.. Dej si vnitrni mazani, oblec si skafandr a muzes jit mezi klistata na vandr!
  • 0

#23 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2009 - 10:57

lucky&spol napsal/a:
Nedávno jsem četla teorii, že na lidi, kteří mají neustále studené ruce, klíšťata nejdou. Naopak, Ti, co mají ruce teplé, klíšťata přitahují. Musím říct, že v našem okolí tato teorie docela funguje.
Jinak za poslední 4 dny (z toho 3 dny kešování a jeden den na zahradě) jsem jich vyndavala Lucky snad 50.


Tak to jsem ještě neslyšel, ala možná je to pravda. Na mě klíšťata jdou a na ruce a nohy mi není nikdy zima. Dcera má naopak ruce a nohy pořád studené a klíště snad ještě neměla. Že bych si před odlovem dal ruce a nohy do ledničky? ;)
Repelent jim nějak moc nevadí. Spíš se mi z jeho "vůně" zvedá žaludek.
  • 0

#24 KayTee10

KayTee10

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2009 - 10:59

Tak já jsem klíště neměla nikdy, až minulé jaro jsem si donesla z Kokořínska hned 3. Ruce studené mám vždycky, ale zdá se, že to přestalo účinkovat. Letos zatím žádné přisáté, jenom jedno lezoucí, ale náš pes už jich měl 17.
  • 0

#25 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2009 - 11:13

Já letos žádné - mám studené ruce, to asi bude tím :-)) A pes je ošetřen spotem, jako každý rok, takže taky bez problému..
  • 0

#26 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2009 - 13:49

Když jsem toto vlákno spustil, tak se jej pokusím trochu usměrnit. ;)
Problematiku klíšťat docela zevrubně popsal Dorcadion zde: http://www.geocachin...3788#post_43788
  • 0

#27 lucky&spol

lucky&spol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2009 - 14:30

PLAJ family napsal/a:
Když jsem toto vlákno spustil, tak se jej pokusím trochu usměrnit. ;)
Problematiku klíšťat docela zevrubně popsal Dorcadion zde: http://www.geocachin...3788#post_43788

Tak už je jasné, kde jsem to o těch studených rukách četla:)
  • 0

#28 termiter.cz

termiter.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2009 - 14:55

pistafista napsal/a:
Jestli mohu poradit, zkuste se nacpat thiaminem (vitamin B1), jedna tableta B-komplexu forte a budete klíšťatům smrdět tak, že vás vynechají.


Potvrzuji, tohle funguje. Jednou jsme hráli v osmi paintball v křovinatém lese. Čtyři si vzali na mou radu Thiamin a klíště nechytili. Další čtyři odmítli a všichni nějaké to klíště po návratu našli.

Od té doby pokud jdu do rizikového terénu beru Thiamin a jsem bez klíšťat. Stačí tabletka tak hodinu předem. Na jak dlouho to stačí nemám vyzkoušeno, ale tak ty tři čtyři hodiny určitě. Déle stejně v lese nevydržím...
  • 0

#29 wert69

wert69

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2009 - 19:25

termiter.cz napsal/a:

pistafista napsal/a:
Jestli mohu poradit, zkuste se nacpat thiaminem (vitamin B1), jedna tableta B-komplexu forte a budete klíšťatům smrdět tak, že vás vynechají.


Potvrzuji, tohle funguje. Jednou jsme hráli v osmi paintball v křovinatém lese. Čtyři si vzali na mou radu Thiamin a klíště nechytili. Další čtyři odmítli a všichni nějaké to klíště po návratu našli.

Od té doby pokud jdu do rizikového terénu beru Thiamin a jsem bez klíšťat. Stačí tabletka tak hodinu předem. Na jak dlouho to stačí nemám vyzkoušeno, ale tak ty tři čtyři hodiny určitě. Déle stejně v lese nevydržím...

pívo je příjemnější a učinky má jako vitamin B
  • 0

#30 DEFNMAX

DEFNMAX

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2009 - 20:17

Také potvrzuji že B-komplex funguje. Roky hraju military paintball což z velké části znamená že se pohybuji nebo povaluji v nejrůznějších křovích a vysokých trávách. Už ix-krát vyzkoušeno a porovnáno se spoluhráči kteří B-komplex neužívali. Výsledek 100% . Před hrou v rizikových lokacích jsem vždycky zobnul 2 tablety ráno před hrou a pak jsem hladinu přikrmoval 1 tabletou po 2 hodinách. Nevím jestli je možné se předávkovat (googlil jsem, ale asi špatně) nicméně vzhledem k nepravidelnému užívání jsem si s tím hlavu nelámal. Na poslední hře z podzimu minulého roku jsem já měl na sobě 0 přisátých kusů, spoluhráč se kterým jsem se pohyboval celý den ve dvojici jich večer hlásil 8.
  • 0

#31 E-quinnie-E

E-quinnie-E

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2009 - 18:43

Na tom B-komplexu asi opravdu něco bude. Užívám a klíšťata nejsou (tedy za cely život jsem měla přisátá dvě). Jinak z dob táborů na Chudenicku (Klatovsku) v zamořené oblasti jsem očkovaná. U psa, přestože používáme obojek, se nějaké občas najde, ale je to minimum. Někde jsem četla, že klíšťatům přestávávají vadit přípravky, které by je měly odpuzovat, takže bude asi hůř :)
  • 0

#32 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 11:46

Tak jsem včera užil před CITO Šumburk B-komplex, postříkal se repelentem, a co myslíte? Večer jsem vytahoval dvě. :( Moje vysvětlení a naděje je, že mé tělo spotřebovalo veškeré B vitamíny, a na klíšťata nezbylo. ;):) Zkusím ho tedy užívat pravidelně.
  • 0

#33 Guitarister

Guitarister

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 11:48

Já jsem tento rok neměl zatím ani jedno a to furt lezu do lesa kvůli keškám. Mám asi štěstí :D
  • 0

#34 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 18:39

Kdysi jsem k tomu přistupovala také jako B-komplex, všespasitel. Zejména na vodě. Účinek odpuzování hmyzu a tedy i klíšťat nastává ve chvíli předávkování. Přebytečný se tedy vylučuje potem. Pozor, B-komplex obsahuje několik druhů B vitamínů a předávkování některých z nich může být zdraví nebezpečné. Pro odpuzování hmyzu stačí jeden, někdo už tu psal že Thyamin /já nejsem si jistá, vím že to je buď B 6, B 12 nebo B 1 :-(, v lékárně poradí/. S užívání je třeba začít cca týden před akcí. V těle se musí vytvořit hladina. Také počítejte s tím že budete smrdět. Celkem dost, v přírodě to nevadí, ale třeba v kanceláři fakt nic moc.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#35 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 19:05

A když už se do Vás přece jen ta potvora zahryzne , tak na ni použijte buď Jodisol nebo silnějšího a dražšího příbuzného jménem Antisept juwim gel . V balení je jodový roztok (silnější koncentrace než jodisol) pinzety a regenerační gel. Celé je to balené v plastové šroubovací nádobce těsněné o kroužkem.Nádobka je na tkanici- je možno nosit na krku - vždy připraven. :)
  • 0

#36 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 19:16

cz.mikes napsal/a:
A když už se do Vás přece jen ta potvora zahryzne , tak na ni použijte buď Jodisol nebo silnějšího a dražšího příbuzného jménem Antisept juwim gel . V balení je jodový roztok (silnější koncentrace než jodisol) pinzety a regenerační gel. Celé je to balené v plastové šroubovací nádobce těsněné o kroužkem.Nádobka je na tkanici- je možno nosit na krku - vždy připraven. :)


Kristova noho, NE!

Klíště je potřeba dostat ven živé a při tom dostávání ven ho nezmáčknout. Nesmíme ho tedy dusit a žádná pinzeta. Při dušení které vznikne jeho namazáním olejem, jodisolem či jiným dryákem si totiž ještě než se pustí pořádně "odplivne". Tento plivanec obsahuje pořádnou dávku možných infekcí.

Na vyndání použijeme namočený vatový tamponek (popř. ubrousek) a mýdlo. Stačí obyčejné i když lepší je samozřejmě antibakteriální PROTEX. Mýdlo pitomé klíštisko totiž štípe (zkusili jste si ho někdy dát do očí?, tak podobně) a ten zmetek nás moc rád pustí. Nymydlenou vatičkou ho jen lehce mydlíme a tím vikláme. Žádné kroucení, točení. Někdy to trvá třeba deset minut, ale ten šmejd nás sám pustí.

Teprve na místo po vyndaném klíštěti použijeme ony lektvary. Tam už je to co smeseme, Líh, Jod nebo TeeThree.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#37 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 19:22

Kristova noho , jo ! Jodisolem ho nedusíš , tedy neplive , naopak z něj uděláš i vnitřně vydesinfikovanou mrtvolku . Juwim necháváš působit , po té je použití pinzety ( je li to ještě nutné) zcela v pohodě . Odzkoušeno osobně , po té , co jsem těch potvor ze sebe po dvou hodinách v lese sundaval 9 .http://www.lekarna.c...m-gel-antisept/
Sorry , opravdu to nedávám jako reklamní agent ;)
  • 0

#38 ketums

ketums

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 19:31

Jako já souhlasím se Zeggou. Mýdlo je docela levnejší a taky mi takhle skvele funguje... tedy 9 klíšťat? Ty máš co za sladkou krev? :D
  • 0
Garmin eTrex Legend
HTC Touch Cruise

#39 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 19:42

cz.mikes napsal/a:
Kristova noho , jo ! Jodisolem ho nedusíš , tedy neplive , naopak z něj uděláš i vnitřně vydesinfikovanou mrtvolku . Juwim necháváš působit , po té je použití pinzety ( je li to ještě nutné) zcela v pohodě . Odzkoušeno osobně , po té , co jsem těch potvor ze sebe po dvou hodinách v lese sundaval 9 .http://www.lekarna.c...m-gel-antisept/
Sorry , opravdu to nedávám jako reklamní agent ;)


Jo, přečetla jsem si tu reklamu. Předražená sada, pěkně zabalená.

Problém je ten že klíště se zakousne a saje. Pokud ho cokoli zabije zakouslé, povolí sání a jeho niterný podtlak se vyrovná, tedy dojde k vrácení části nasátého do těla hostitele. Jenže s tím se tam dostane obsah který se uvnitř klíštěte infikoval. Neříkám, že k infekci jinak nedojde, ale tady hraje roli i její množství.

Niterně desinfikovaná mrtvolka? To myslíš vážně? Jako že infekce zánětu moskových blan nebo encefalitidy se tím neutralizuje? To by to bylo sakra jednoduché. Jedná se jen o reklamní trik.

Klíště je třeba donutit aby se pustilo samo a živé, nikoli z humanitních důvodů. Pak pozor na oblíbenou kremaci, takové nasáté a v plamenech rozprsklé klíště nám může cáknou do oka. Pro infekci pravý ráj.

A tohle se směju ještě ted, vždyt je to všelék, úplná živá voda, na erekci i na plodnost :D
"Juwim® obsahuje aminokyseliny, lipidy, proteiny, železo v přírodní formě, minerální soli a polynukleotidy. Zlepšuje paměť, pohyblivost, psychickou vyrovnanost, snižuje únavu, zvyšuje fyzickou i duševní výkonnost. Zlepšuje průběh a snižuje frekvenci alergií a běžných onemocnění - chřipky, angíny, rýmy apod. Juwim® lze s výhodami použít pro výživu široké populace včetně sportovců, kde zlepšuje metabolický stav organizmu. Je vhodný na všechny stavy vyčerpanosti. U osob středního a vyššího věku se používáním odstraní stres, sníží duševní i fyzická vyčerpanost. Jeho používáním se Vám zvýší schopnost soustředění jak při fyzicky, tak i psychicky náročné činnosti. Lze ho použít jako prostředek prevence chřipky, angíny, chorob horních cest dýchacích a snižuje frekvenci jejich výskytu. Uvedený preparát má schopnost působit preventivně proti destrukci organizmu ve smyslu jejího časového zbrždění."
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#40 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 19:55

Upřesňuji : desinfekce je Antisept , juwim je jen k té regeneraci . citoval bych tedy spíš toto : Antisept je silný desinfekční roztok jodu, který svou vysokou účinností a průnikem do živých tkání, ničí infekci přímo v přenašeči (klíštěti), a tím zabraňuje průniku do organizmu. Antiseptický efekt jodového roztoku je zesílen koloidním stříbrem. Ke srovnání mýdla a lihu na vlastní kůži , resp. ústech : po požití lihu se tiše umrtvuji , po požití mýdla prskám.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama