Přejít na obsah


Fotka

Sáčkovat krabičky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#21 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 15:34

PaWcz napsal/a:
To mi povídej - mám zatím jedinou cache, ale je uložená tak, že jí mokro ani bláto nehrozí. Přesto už jsem ji dvakrát vyndaval z igelitky:D

Tvoji keš znám, vím, kde je, a myšlenkové pochody toho, kdo ji dá do igelitky, by mě fakt zajímaly :D:D:D
  • 0

#22 Hrošík97

Hrošík97

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 19:29

Mikro keš jsem už viděl v sáčku od nanuka a je to dobrý ukrytí každej mudla si řekne jaký jsou ty lidi prasata že i tady v přírodě/městě vyhazujou takhle odpadky. A větší keše je dobré zabalit do černých sáčků do koše. Keš musí být krásně zabalená ,aby mezi keší a sáčkem nebyly velké mezery a navíc radši najdu ušpiněnou igelitku než keš.
  • 0

#23 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 19:37

mikrupa-cz napsal/a:
Na svou kešku jsem použil černou fólii z obalu od toneru.

To je nejspíš jediný použitelný igelit na zabalení keše. Ze slabého pytlíku do koše se dříve nebo později (většinou dříve :-)) stane doslova bláto...
  • 0

#24 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 19:47

Hrošík97 napsal/a:
Mikro keš jsem už viděl v sáčku od nanuka a je to dobrý ukrytí každej mudla si řekne jaký jsou ty lidi prasata že i tady v přírodě/městě vyhazujou takhle odpadky.

tohle já právě moc nemusím, přijde mi, že účelem geocachingu je užívat si krásnou přírodu a hezká místa a pokud možno je ještě uklidit a tak mi přijde dost děsný je "špinit" keškama. Všeobecně moc zastáncem sáčků nejsem, nacházím v nich každou druhou kešku a vždycky jsou potrhaný, špinavý a smrdutý-podle mě zcela bez užitku:/ Ideální jsou přírodně maskovaný keše, který na místo krásně zapadnou...
  • 0

#25 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 20:07

Nejraději mám mikrovku na čistém, geozřejmém místě či dobře ohintovanou. Na druhou stranu oceňuji ty černé pytlíky protože je lze cvičeným okem na první pohled poznat mezi listím, kameny atd.. Chce to ale něco kvalitnějšího než nejlevnější čené mikroteny do košů ...
  • 0

#26 Petules

Petules

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 20:51

Tak ony ty černý igelitový pytle na odpadky mají svůj význam, je pravda, že se tohohle nějakej mudla hned tak nechytne... Ale řekněme si to na rovinu, vytahnout takovou krabku po dešti někde z pařezu...to je papačka :D Hlavně když se pak není kde umýt
  • 0

#27 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 21:03

Petules napsal/a:
Tak ony ty černý igelitový pytle na odpadky mají svůj význam, je pravda, že se tohohle nějakej mudla hned tak nechytne...

No jo, jenže i z tohohle pohledu se mi moc nelíbí, že se geocaching v podstatě degraduje na organizovanou tvorbu odpadků.
V první řadě by si mudla krabičky vůbec neměl všimnout. Maskovat se dá určitě i nápaditěji než zrovna za odpadek.
Jasně netřeba to hrotit, odpadků je všude stejně spousta, ale taky by se tenhle přístup neměl stát normou. Mudlové by pak mohli začít organizovaně pořádat COTO eventy.;)
  • 0

#28 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 21:09

alkes napsal/a:
V první řadě by si mudla krabičky vůbec neměl všimnout. Maskovat se dá určitě i nápaditěji než zrovna za odpadek.

Jasně, ale já to spíš chápu tak, když mudla mrkne a náhodou vidí v přírodě něco, co tam nepatří, tak když to bude nablýskaná L&L krabička (úmyslně přeháním), tak ji šlohne, ale hnusnej pytel nechá. Mezi tím je pochopitelně ještě mnoho levelů krásy a hnusnosti ;).
My děláme kešky bezpytlíkové speciální, ale je to dřina to někam schovat.
  • 0

#29 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 21:16

Sám teď řeším úkryt pro kešku a klasika pod kamenem u stromu a pod, se mě nelíbí a vůbec neuvažuji o nějaké pytlíku, pokud se udělá dobrý úkryt je to zbytečné, keš do něčeho balit.
  • 0

#30 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 21:16

Crocky napsal/a:
Jasně, ale já to spíš chápu tak, když mudla mrkne a náhodou vidí v přírodě něco, co tam nepatří, tak když to bude nablýskaná L&L krabička (úmyslně přeháním), tak ji šlohne, ale hnusnej pytel nechá. Mezi tím je pochopitelně ještě mnoho levelů krásy a hnusnosti ;)...

Jo, to máš asi pravdu.:)
  • 0

#31 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 21:47

Jo, rukavice jsem začal nosit taky. Vytáhnout v lese kešku z pod pařezu, zabalenou ve dvou prodojených potrhaných igeliťákách,obalených hlínou a jehličím je chuťovka. Ty igeliťáky při rozbalování dokážou zmazat až po lokty, následně i log blok při logování nebo se člověk musí 2x opláchnout z lahve. A stejně, pokud se tam voda dostane, jako že jo, je tam 3x déle než normálně u nezabalené. Vyjímkou jsou fakt jen ty černé textilní sáčky-ne nadarmo z Geotextilie:D Moje verze keší je jedině Lock&Lock a polepená kamuflážní páskou. Ta není vidět ani pohozená mimo úkryt.
  • 0

#32 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 22:22

Jo, určitě sáčkovat. Neznalí se toho můžou štítit...
  • 0
______________
Skg-CZ

#33 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 22:31

Crocky napsal/a:
Tvoji keš znám, vím, kde je, a myšlenkové pochody toho, kdo ji dá do igelitky, by mě fakt zajímaly :D:D:D


A to počkej na chvíli, až v igeliťáku skončí i váš opeřenec (přece jen je hnedle vedle) ;)

Crocky napsal/a:
[My děláme kešky bezpytlíkové speciální, ale je to dřina to někam schovat.


Mám od v Vás odlovenu zatím tu jedinou (vlastně je to ostuda, když ty ostatní mám tak na ráně - budu to muset napravit), ale klidně bych ji dal za příklad - myslím, že takové uschování by v přírodě mohl zvládnout při troše snahy každý owner a zatuchlých igelitů pak netřeba. Z takových kešek jako

Nejspíš takové kešky najdou houbaři, turisté a jiný lesní lid, ale co, ti se podívají a nezničí.

Hrošík97 napsal/a:
Mikro keš jsem už viděl v sáčku od nanuka a je to dobrý ukrytí každej mudla si řekne jaký jsou ty lidi prasata že i tady v přírodě/městě vyhazujou takhle odpadky.

Skg-CZ napsal/a:
Jo, určitě sáčkovat. Neznalí se toho můžou štítit...


Jestli toto má být bráno jako pozitivum keše, tak potěš koště. Vždyť se toho štítí i znalí:(
Než igeliťák, tak už je mnohem lepší kamufláž, kterou na městském rumišti použil owner GC1K68F - kešku ukrývala bedna od starého počítače či jiného elektronického kousku:D
  • 0

#34 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 22:53

Jestli toto má být bráno jako pozitivum keše, tak potěš koště. Vždyť se toho štítí i znalí:(
Než igeliťák, tak už je mnohem lepší kamufláž, kterou na městském rumišti použil owner GC1K68F - kešku ukrývala bedna od starého počítače či jiného elektronického kousku:D


Ale překonáš se ;) Kdybych si mohl vybrat, osobně bych dal kousku igelitu kdesi v pařezu přednost před kešce v PC skříni na rumišti. Ale možná bych se taky překonal... :)
  • 0
______________
Skg-CZ

#35 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 23:11

Skg-CZ napsal/a:
Ale překonáš se ;) Kdybych si mohl vybrat, osobně bych dal kousku igelitu kdesi v pařezu přednost před kešce v PC skříni na rumišti. Ale možná bych se taky překonal... :)


A co třeba keška v pařezu, která má vodotěsnou krabičku a na víčku tavnou pistolí nalepené mimikry (listí, jehličí, dřevo atd.)? Není to lepší než igelit?

Je to podobné, jako milování s kondomem či bez:D
  • 0

#36 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 23:26

Bez.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#37 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 26 květen 2009 - 9:48

Bez. :D Ale stejne cache pytlikuju (viz navigovat.cz B))
  • 0

#38 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 9:56

Se nám to tady zvrhlo na nějakou podivnou anketku :-)
  • 0

#39 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 12:30

Když už jste nakousli pytlíky/sáčky, nevíte, kde sehnat levně tuhé černé sáčky na cache? Docela se mi líbí igelitové obálky, které má Česká pošta po 10 Kč, ale cena není optimální. Zahlédl jsem sáček od toneru, ale bohužel zrovna námi kupované tonery mají vzduchové kapsy pro ochranu toneru. A tak s každou cache tápám, kde ty sáčky vzít...
  • 0

#40 jfvachovi

jfvachovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 13:32

U keší v přírodě (pařezy, kameny, stromy) je myslím úplně jedno, jestli je keš v pytli, nebo ne. Buď je špinavý igelit, nebo rovnou celá krabice :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama