Přejít na obsah


Fotka

Autostat - automatické statistiky z Geogetu pomocí GgStat a Geojarry


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1217 odpovědí na toto téma

#301 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2009 - 16:19

Po aktualizaci na posledni verze Autostatu, geojarry a GG nastal problem. Driv jsem statistiky generoval tak, ze jsem zalogoval na webu, spustil GG, Autostat, v nem zaskrtnul "Importovat vlastni nalezy", generovat mapu, rozdeleni dle okresu, dal OK a za chvilku jsem mel na webu statistiku, v GG oznaceny kesky i s casem nalezu (pisu je do logu).
Ted pokud udelam vse jak jsem popsal, tak se sice statistika vygeneruje, ale bez nove zalogovanych kesi. Abych je ve statistikach mel, musim zasrtnout i volbu "Stahnout logy z nalezenych kesi". Po kliknuti na OK se Autostat spusti, chvili se nic nedeje, pak se stahnou logy, vyskoci okno kolik kesi bylo pridano a aktualizovano, to musim odentrovat a pak se pokracuje dal. Vysledkem je statistika na webu i s novyma keskama.
Vysledek se nakonec dostavi, ale pripada mi, ze trochu sloziteji nez driv, minimalne je tam navic nutny jeden Enter :)
Zkusil jsem tedy z adresare odstranit soubor Geojarryw.exe, v domeni ze se spusti klasicke geojarry.
Vyskoci okno : "Chyba: V datovem adresari GeoGetu chybi soubor geojarryw.exe! Export se nyni ukonci " Po Enter se zacnou nacitat kese, na 183 se objevi okno ( viz obazek). POtom se Autostat definitivne ukonci.

Je chyba nekde mezi zidli a klavesnici, nebo mam neco spatne nastavene? Nebo to muze byt tim ze se to vsechno deje po Wine? Predtim ale vse fungovalo na vybornou.
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#302 LadyBird

LadyBird

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2009 - 22:23

mikrom napsal/a:
AutoStat by si mel umet priradit nadmorskou vysku internim algoritmem bud jen pro vlastni a nalezene kese, nebo je mozno v pokrocilem nastaveni zaskrtnout zavolani makra elevation.ggp.pas a pak se nadm. vyska priradi vsem kesim.


jj díky. Použila jsem SRMT a Autostat a data se v pořádku načetla. Jenom se trochu ztrácím v hgt souborech. Potřeboval bych načíst hgt soubory pro Střední Evropu, ale nepodařilo se mi moc zorientovat, který z toho množství hgt souborů načíst :(
  • 0

#303 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 8:31

Zdravim ve spolek,
mam dotaz na mapky, ktere produkuje Autostat. Nevim, jestli uz to tu nebylo probirane a nechce se mi to ani hledat.

Zajimalo by me, dle ceho Autostat prirazuje kesky jednotlivym krajum a okresum. Kdyz se podivate na me statistiky - mapky http://www.geocachin...5c-cc5929211a9d, tak uvidite, ze napr. okres Jicin mi tvori prazdne oko. Pritom mam v tomto okrese odloveny 2 kesky. Jedna je napriklad v Kopidlne, coz je vesnice bez diskuze v jicinskem okrese. Vcera jsem odlovil kes v kraji Vysocina, ktera je i "otagovana" timto krajem, ale Geoget ji priradil do kraje Jihoceskeho.

Nevite, kde je chyba?
  • 0

#304 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 8:52

lukabike.com: podivam se na to, trochu jsem stoural zrovna do teto casti.. zamerem bylo spoustet primarne geojarryw.exe, ale pokud neni pritomen, tak by se mel spustit klasicky geojarry.exe.. treba sem na neco pozapomnel..

majkeld: AutoStat zadne kese ke krajum neprirazuje, to GgStat! a ten to afaik prirazuje podle tagu 'CZ kraj' a 'CZ okres'. pokud se Ti tam ty kese neukazuji, tak se mrkni zda ty kese tyto tagy maji. geoget jim je sam od sebe neprida. musis bud pustit makro 'CZ kraje a okresy' (ikonka zeleny flek), nebo makro 'Aktualizace databaze' (zelene kolecko s sipkou), nebo v AutoStatu zaskrtnout 'Rozdelit podle okresu'
  • 0

#305 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 8:55

majkeld napsal/a:
Zdravim ve spolek,
mam dotaz na mapky, ktere produkuje Autostat. Nevim, jestli uz to tu nebylo probirane a nechce se mi to ani hledat.

Zajimalo by me, dle ceho Autostat prirazuje kesky jednotlivym krajum a okresum. Kdyz se podivate na me statistiky - mapky http://www.geocachin...5c-cc5929211a9d, tak uvidite, ze napr. okres Jicin mi tvori prazdne oko. Pritom mam v tomto okrese odloveny 2 kesky. Jedna je napriklad v Kopidlne, coz je vesnice bez diskuze v jicinskem okrese. Vcera jsem odlovil kes v kraji Vysocina, ktera je i "otagovana" timto krajem, ale Geoget ji priradil do kraje Jihoceskeho.

Nevite, kde je chyba?


Autostat nic neprodukuje. Je to jen nastroj na postupne provadeni akci spojenych se statistikami tvorenymi programem GgStat.exe. To na okraj.
Ted k otazce. Kazda kes musi mit prirazen tag "CZ kraj" resp "CZ okres", pak program GgStat podle techto tagu pocita zastoupeni kesek v karajich/okresech. Autostat umi sputit makro pro rozdeleni kesek do kraju/okresu (tedy vlastne k vytvoreni prislusnych tagu pro kazdou kesku) nebo je mozne to makro (czdivide.ggp.pas) zavolat rucne z toolbaru geogetu nebo z menu Plugin.
Takze pokud se podivas na tu kesku a enma prislusny tag, musi ji ho jednim z uvedenych zpusobu priradit.

EDIT: Odeslal jsem driv, nez jsem dopsal, tak jeste veticku. Pokud ji prirazuje chybne, pak mohou byt spatne polygony toho prislusneho kraje. Ty jsou udelany "priblizne" a pro hranicni kesky to nemusi vyhovovat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#306 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 9:03

Doplnim Gorda - polygony kraj a okresu kopiruji hranice nepresne z toho duvodu, aby se polygony co nejvice zjednodusily. Mam i mnohem presnejsi polygony, ale jejich zpracovani trva nekolikanasobne dele! A kdyz jsem zjistil, ze byl rozdil asi u deseti kesek, tak jsem usoudil, ze to opravdu nema cenu se velkou presnosti hranic zabyvat.
  • 0

#307 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 9:15

Tak jo, diky. Ten kraj se tam priradil az pote, co jsem vyvolal ono makro. Je fakt, ze tato keska lezi na hranici a pokud to GG bere dle jinych polygonu, nez jsou na cachemape Groundspeaku, tak to je jasne. Co se tyka toho Jicinskeho okresu - jedna kes byla cca 2 km za ceduli okres Jicin. To je v pohode a pocital jsem s tim, ze mozna polygon bude jinak. Nicmene ta druha kes GCK9P3, ktera je v Kopidlne a pro kterou jsem extra jel, abych si zaplacl tu dirk :D, je uz cca 15 km od Jicina a min 10 km od hranic sousedniho okresu. Tyhle dve jsem nastavil tedy rucne pres pridani prislusneho tagu a uz to funguje jak ma.
  • 0

#308 jornst

jornst

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 20:01

Ahoj, odzkoušel jsem nový autostat. Super! Nalezl jsem však drobnou závadu, u mapky světa a Evropy se generuje chybně Švýcarsko, viz např. statistika u mého profilu ;o) http://www.geocachin...ofile/?u=jornst Honza
  • 0

#309 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 9:02

jornst: to ale neni vubec problem AutoStatu!
zkontroluj si zda ma kes spravne prirazeny stat.. prip si uloz jeji listing jako HTML a naimportuj rucne do GeoGetu.. melo by se to spravit
  • 0

#310 jornst

jornst

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 10:35

to mikrom: Ahoj, všechny tři caches mají stát přiřazen správně (GCQXZM, GCQP9Q, GCQPVG), a to ve tvaru "In Suisse romande (GE/VD/FR), Switzerland"... Honza
  • 0

#311 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 11:04

jornst napsal/a:
to mikrom: Ahoj,
všechny tři caches mají stát přiřazen správně (GCQXZM, GCQP9Q, GCQPVG), a to ve tvaru "In Suisse romande (GE/VD/FR), Switzerland"...
Honza


No, a to prave spravne neni. Stat ma byt jen Switzerland.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#312 jornst

jornst

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 11:16

Ahoj, proč by to nemělo být správně, když je Švýcarsko rozděleno na provincie/kraje stejně jako ČR?
  • 0

#313 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 11:35

Protoze stat je CR a regiony jsou kraje. Pokud to zamichas dohromady, uz to stat neni. Stat je "Ceska republika", ale uz ne "Ceska republika, Vychodocesky kraj" Podobne je to s tim Svycarskem.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#314 jornst

jornst

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 11:44

Ahoj, jinak. Proč se mi třeba cache GC19A23 umístěná "In Ustecky kraj, Czech Republic" a cache GC1802F umístěná "In Cataluña, Spain" zařazují správně do ČR resp. do Španělska? Tipnul bych si spíše, že u Švýcarska tam vadí buď závorka nebo lomítko v názvu provincie/kraje...
  • 0

#315 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 11:54

Nemam gg a ggstat ted u sebe, ale koukni do zdrojaku ggstat.pl, tam jsu definice statu a tem to musi odpovidat. POkud neodpovida, nedokaze to ggstat zpracovat. (Zdrojak je soucasti "instalacniho" zipu.)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#316 jornst

jornst

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 14:58

Po naší diskuzi to spíše vidím na neošetření závorky či lomítka v GgStat.exe/GgStat.pl při generování statistiky světa a Evropy. Pravda, v Autostat asi chyba nebude...
  • 0

#317 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 15:14

edit: tak nic, vlastne jsem nic nerekl, spatne jsem cetl. ;)
  • 0

#318 nuf_nuf

nuf_nuf

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 16:10

Když spustím Autostat ikonku, tak mi to po chvilce napíše error: Script runtime error: Autostat.ggp.pas (Cannot open file ...) Nevíte čím to může být? GGstat mě funguje bez problémů ... Díky moc.
  • 0

#319 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 17:35

podstatna pro diagnostiku bude prave asi ta informace, ktery ze soubor mu schazi. Tedy cim pokacuje ta chybova hlaska v miste, kde jsi to utnul teckama.
  • 0

#320 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 17:51

nuf_nuf napsal/a:
Když spustím Autostat ikonku, tak mi to po chvilce napíše error:
Script runtime error: Autostat.ggp.pas (Cannot open file ...)
Nevíte čím to může být? GGstat mě funguje bez problémů ...
Díky moc.

Ted jsem resil neco podobneho. Zkousel jsem vytvorit cistou instalaci a podobnohu hlasku vyhazoval AutStat kdyz nemel v adresari soubor AutoStat.ini. Nakopiroval jsem ho z zalohy a uz to bezi.
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama