Přejít na obsah


Fotka

ikonka ceskeho geocoinu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
125 odpovědí na toto téma

#41 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2005 - 10:00

asi D
  • 0

#42 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2005 - 10:33

Ještě bych chtěl poznamenat, že by nebylo špatné u Dčka zauvažovat o zakulacení přechodu mezi modrou a bílou - přidat trochu modré a lehce ji vyboulit na úroveň přechodu modrá-červená a červená-bílá. Nechápu proč by měly být dva přechody kulaté a jeden rovný. Můžeme tuto variantu nazvat E.



Taaak jsem to presne myslel.... naprosto ideální, Mitaku, predbehl jsi mne :-)
E ruleeeeeeeees!!!
  • 0

#43 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2005 - 9:58

Ještě bych chtěl poznamenat, že by nebylo špatné u Dčka zauvažovat o zakulacení přechodu mezi modrou a bílou - přidat trochu modré a lehce ji vyboulit na úroveň přechodu modrá-červená a červená-bílá. Nechápu proč by měly být dva přechody kulaté a jeden rovný. Můžeme tuto variantu nazvat E.

Jo tahle ikonka se nám líbí nejvíc, Poník s teamem hlasují pro E
  • 0

#44 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2005 - 10:59

Měl bych jednu technickou - kromě toho, že variatna v kruhu (bez lva) je označením České armády, tak výseče by měly být pravidelné. Pokud to byl úmysl, tak to furt není cz geocoin, ale špatný znak ČA. Lva má ve znaku víc zemí a nejsem si jist, zda si všichni vzpomenou na nás.Proto bych se přikláněl buď k variantě pivo (kromě Bavoráků se to nedá s nikým splést) nebo nějakou jinou se stylizovaným CZ


To pivo je jako sranda dobrý, ale jako ikona v geocachingu mi to až tak super nepřipadá :-(, to že je výsečový znak znakem armády vůbec nevadí, patent na to nemá a hlavně proto má varianta D/E rozhraní barev křivkou ne přímkou.... :-)
  • 0

#45 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2005 - 11:34

výseče by měly být pravidelné

Taky mi připadá, že by rozhraní mezi modrou a bílou mělo být zakřivené na opačnou stranu, aby byly všechny segmenty stejné.

Lva má ve znaku víc zemí a nejsem si jist, zda si všichni vzpomenou na nás.

Ale jen ten náš má dva ocasy. Co takhle dvouocasou ještěrku? :-)

pivo (kromě Bavoráků se to nedá s nikým splést)

Samozřejmě, protože Bavoráci (Baiovari) jsou pogermanizovaní Bójové, tak jako my v Boiohaemu jsme poslovanštění Bójové.

  • 0

#46 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2005 - 14:16

Já bych hlasoval pro B. Určitě bych z nás nedělal národ pijáků piva.
Možná bych zvážil lva na pavéze, jestli znáte výsostné znaky použité na Avii B-534 (modrobílá pavéza se lvem), víte co myslím.



Tome, pavéza na Avii je pěkná ale představ si ji 32 pixelů vysokou... mrňka zmatečná, a to je i lev, my víme že je to lev, dokoce že má i doublevocas, ale ne-Češi nebudou schopni vydedukovat co že ta pixelová změť vlastně vyjadřuje. Nebudu se v tom už dále rejpat, ale tady se vyplatí volit spíše více hlavou a méně srdcem...
  • 0

#47 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2005 - 0:10


Ja jsem pro D.
Lev je sice peknej ale z pohledu cizince me nic nerekne.
Pokud jde o mezinarodni reprezentaci tak se vzdy pouziva statni vlajka a ne znak.


Ja si nemyslim, ze se zrovna geocoinem musime mezinarodne reprezentovat. Radeji bych reprezentoval zdejsi geocaching (na coz se jesterka skvele hodi) nez zviditelnoval to, ze jde konkretne o "ceskou variantu" geocachingu pomoci upravenych statnich symbolu. Ale jak uz jsem psal, klidne bych vybral i B nebo D (E). Vzdyt zas o tak moc nejde...
  • 0

#48 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2005 - 13:59

ja nevim,ja bych se asi za ikonku s pullitrem i stydel. Jako bychom do sveta hlasali, ze umime akorat tak pit to pivo a u toho svejkovat. nevidim to jako stastny napad, ale to je pouze muj nazor.
  • 0

#49 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2005 - 9:18

Snim, ci bdim??? Tady se fakt najdou lidi, kteri navrhujou dat do znaku pivo ? To uz tak rovnou muzem dat Erziku z E55...

Ikonka "E55" se dá snadno upravit z ikonky "European Union Geocoin", ale ta Eržika se do těch 32 pixelů nevejde celá:
  • 0

#50 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2005 - 16:56

Ja myslim, ze to je v ramci technickych moznosti OK, je to co najlepsia zmensena verzia toho, co je na minci.
Mne trosku vrta v hlave, ci posledny navrh nevyzera, ze je ta minca drevena. Ci by nesiel nejaky kovovejsi odtien alebo obruba atd. Ale nebazirujem na tom.
A som rad, ze sa potvrdilo, ze pivo bol zart.

A ak sa potvrdi, ze ten lev sa neda na 32 pixeloch spoznat, budem musiet prehodnotit svoje rozhodnutie dat na svoju personalnu mincu svoju farebnu fotografiu :-)))
  • 0

#51 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2005 - 13:44

skuste sa pozriet na tento profil: http://www.geocachin....aspx?u=ICON SP su tam vsetky ikonky ktore su zatial v obehu na gc.com, pozrite sa na otazku nasej ikonky aj z hladiska rozoznatelnosti medzi ostatnymi a vyjadrite sa este k navrhom :)
  • 0

#52 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2006 - 18:30

Už jsme to jednou deklarovali, takže znovu - 4 hlasy pro kokardu (trikoloru výsečí), je oruginální a nezaměnitelná pro CZ.... Lví hlava s korunkou je nic neříkající...
  • 0

#53 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2006 - 18:31

Už jsme to jednou deklarovali, takže znovu - 4 hlasy pro kokardu (trikoloru z výsečí), je originální a nezaměnitelná pro CZ.... Lví hlava s korunkou je nic neříkající... Ostatně další evropské coiny mají nebo budou mít vlajku v kruhu (UK, D).
  • 0

#54 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2006 - 11:56

Jsem pro geoještěrku ...

Proč vlastně ještěrka? Jak se stala heraldickým zvířetem českého geocachingu?
  • 0

#55 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2005 - 22:00

Přátelé, lvi jsou sice hezcí, ještěrka také určitě mooc fajn, jenže ikonka v geocaching.com je bimapa o pevných max. rozměrech 32 × 32 pixelů. Zkuste si zdejší ikonky vměstnat ve Photoshopu do uvedeného rozměru (zde mají ty malé nejmenší rozměr 44 pix) a uvidíte jakej je to maglajz.... někdy je méně více a v PC grafice to platí dvojnásob. Takže 4 geohlasy D-teamu pro variantu D. Osvětlení a "reliéf" typu DE coinu by navíc ještě ikonu vylepšilo...

M+P+A+E

PS: podívejte se na některé ikony geocoinů států USA, například Michigan je z podobného důvodu naprostá hrůza, narozdíl od jednoduchých typů Tennesee či New Mexico. Kromě toho jsem ochoten vsadit flašku něčeho dobrého, že další evropské národní geocoiny, které jsou v "očekávání" budou následovat německý příklad a budou odvozeny od vlajky ( tj. Británie bude mít Union Jack a Norsko kříž... )
  • 0

#56 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2005 - 22:41

Taky Decko. Dorcadion ma pravdu, bitmapy teto velikosti moc detailu nesnesou.

Teda z tech co jsou tady. Treba jeste nekoho napadne neco graficky napadityho a nekulatyho.
  • 0

#57 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2005 - 12:08

Tato varianta E je lepsi nez varianta D. Nastesti je modrobily prehod "zatocen" na druhou stranu. Obracene by to bylo podstatne horsi.
Jinak davam v uvazeni jeste ten fakt, ze neni nutne si hrat na nacionalisty, patrioty, co buhvikohojeste a mermomoci nacpat ceskou vlajku ci jakykoliv narodni identifikacni znak do ikonky geocoinu (vlajku, lva, pivni krigl,...) jen proto, ze to tak má treba sousedni Nemecko (mimochodem, jako ikonka geocoinu je to desne, spis mi to pripomina ikonku nejakeho germanskeho fotbaloveho klubu).
Ikonka by mela spise reprezentovat graficky navrh geocoinu, nez prislusnost ke statu. Urcite budou casem zrealizovany dalsi ceske geocoiny. Jesterka by nebyla spatna, nicmene do 32x32 by to byl asi problem nacpat.
Proto nejsem ani proti pouziti ikonky ve stylu vlajky.

  • 0

#58 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2005 - 11:52

Taky mi připadá, že by rozhraní mezi modrou a bílou mělo být zakřivené na opačnou stranu, aby byly všechny segmenty stejné.

Ne-e, prosím. Pak to bude vypadat jak nepovedenej hákenkrojc :), a bude to moc geometrické a fádní. Já v tom pořád vidím rozběhnutého panáčka, a to obrácené zakřivení mi dává smysl.
  • 0

#59 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2005 - 14:54

Souhlasim s Mionem, i mne ikonka nemeckoho geocoinu pripada desna a IMHO bychom tento nepovedeny trend kopirovat nemeli. A pokud tedy nejste pro legraci a necitite se byt prislusniky narodu pijaku piva, pak je stale ve hre jeste standardni ikona geocoinu ne ? Sice nenadchne, ale neurazi... BTW: Stejne nic lepciho nez pivo nevymyslite :o))))
  • 0

#60 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2005 - 14:25

ja nevim,ja bych se asi za ikonku s pullitrem i stydel. Jako bychom do sveta hlasali, ze umime akorat tak pit to pivo a u toho svejkovat. nevidim to jako stastny napad, ale to je pouze muj nazor.



....moje řeč, i recese má mít svoji míru, tady je již dost překročena. Vytuněný lev vypadá podstatně čitelněji a lépe.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama