Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon 2.99 BETA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#1 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 23:11

A máme tu další dáreček ;)

http://www8.garmin.c...ils.jsp?id=4393

Changes made from version 2.98 to 2.99:

* Added ability to load maps from any img file in the Garmin directory
* Improved display of numeric degrees and mills
* Improved Wherigo stability
* Fixed elevation errors when reviewing a point other than a waypoint


A jako obvykle, firmware je použitelný jak pro Oregona 300, tak i 200 a všechny odrůdy 400...

EDIT: Wow !!! Tak hned ten první bod je velice zajímavý... Zkusil jsem gmapsupp.img přejmenovat na TOPO.img a hle, ono to funguje !
  • 0

#2 Blackp

Blackp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 6:27

Moje první dojmy z verze 2.99. Do paměti přístroje i na kartu jdou nyní přidávat mapy i jednotlivě pod libovolným názvem jiným než gmapsupp.img. Cvičně jsem na kartu přidal jeden .img soubor a do Oregona dva a vidí všechny. To se mi líbí. V prohlížeči obrázků jde zoomovat (to myslím v předchozí verzi nešlo), po vypnutí mi ale displej neztmavne najednou celý ale objeví jakési pomalu mizící proužky. Zůstává ale můj problém s tím, že po zapnutí se v posledním použitém profilu zapnou všechny mapy z karty. Ale pouze z té, kde mám víc map. U karty, kde mám mapy dvě, zůstává nastavení posledního použitého profilu po zapnutí nezměněné.
  • 0

#3 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 8:09

Nechci kecat, ale myslim ze to zoomovani obrazku uz je tam docela dlouho. To vypinani je dost divny....
  • 0

#4 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 8:12

* Added ability to load maps from any img file in the Garmin directory Vyslyšeli ... asi nás bylo víc :o ... ale počkám počkám
  • 0

#5 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 8:22

Ale sipky v listingu a zobrazeni ikonky Earthcache stale nikde .... :|
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#6 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 8:22

:D:D:D
  • 0

#7 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 8:26

Přestal mi fungovat Spanner: připojím, zobrazí se logo Garminu, displej se rozpadne (přístroj se vypne). Workaround: připojit kabel až po nastartování přístroje
  • 0

#8 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 9:50

Zkoušel jsem různé kombinace map (originál karta s Topo Czech 2 PRO, OSM mapy...) a padá pokud je v paměti / na kartě jakákoliv mapa.
  • 0

#9 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 10:04

les-coccinelles napsal/a:
Zkoušel jsem různé kombinace map (originál karta s Topo Czech 2 PRO, OSM mapy...) a padá pokud je v paměti / na kartě jakákoliv mapa.


Co tim chces rict, pada pokud je kdekoli jakakoliv mapa? WTF?
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#10 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 10:43

Blackp napsal/a: V prohlížeči obrázků jde zoomovat (to myslím v předchozí verzi nešlo), po vypnutí mi ale displej neztmavne najednou celý ale objeví jakési pomalu mizící proužky.

Zoomovat šlo opravdu už dávno ... také mám ale problém s tím, že po vypnutí mi na displeji zústanou proužky, jako když Oregon vytuhne ... což se asi opravdu stane, prostě nedojde k regulérnímu ukončení, nicméně narozdíl od skutečného vytuhnutí, kdy je potřeba vyndat baterky, v tomhle případě jde Oregon zapnout pomocí tlačítka ... asi budu poprvé dělat downgrade firmwaru ... :|
  • 0

#11 Peta85

Peta85

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 10:46

les-coccinelles napsal/a:
Přestal mi fungovat Spanner: připojím, zobrazí se logo Garminu, displej se rozpadne (přístroj se vypne).

Workaround: připojit kabel až po nastartování přístroje


Tak koukam, ze stale zustavam u osvedcene verze 2,97. :D
Proc vydavaj takovyhle paskvily...omg! :o
  • 0

#12 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 11:02

Venku jsem s tím ještě nebyl, ale z těch chyb co tu všichni popisujete mi to dělá jen ty proužky při vypnutí... Ostatní je v pořádku. Samovolné zapínání/vypínání map se nekoná, připojení vypnutého Oregona k PC je také O.K.
  • 0

#13 me2d09

me2d09

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 11:14

Improved Wherigo stability !!! Ja žasnu, co se to u Garminu/GroundSpeaku stalo? První změna ohledně Wherigo od doby co vycházejí upgrady. Že by se hnuly ledy? Půjdu to co nejdřív vyzkoušet, i když je nestabilní, a dám vědět.
  • 0

#14 m.martin

m.martin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 11:17

Taky mi na displeji zůstávají proužky. Neznamená to že nutně Oregon vytuhne, spíš se displej regurélně nevypne, což by nebylo tak tragické.
  • 0

#15 Yann___k

Yann___k

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 12:19

Jenom maly dotaz - kde se daji stahnout starsi verze FW? Prochazel jsem vsechno mozne na garmin.com a porad me to smeruje na posledni verzi 2.99 v sekci Updates & Downloads.
  • 0

#16 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 12:22

Yann___k napsal/a:
Jenom maly dotaz - kde se daji stahnout starsi verze FW? Prochazel jsem vsechno mozne na garmin.com a porad me to smeruje na posledni verzi 2.99 v sekci Updates & Downloads.

http://garminoregon....es.com/Versions


a co se týká těch proužků...ať už to znamená cokoliv...takovejhle hnus já na Oregonu nechci ... takže 2.98 rulez
  • 0

#17 mechtuar

mechtuar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 12:26

možná se tu totál ztrapnim ale jak se nechá udělat downgrade firmwaru stačí tam hodit starší verzi fw a je to nebo je jinačí postup předem děkes
  • 0

#18 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 12:35

prave jsem se vraatil z keskovaani, dal jsem pet rychlyyych. navigace s 2.99 uuplne v pohode. priznam se, ze nevim jjaka byla posledni verze gps softu, jestli tedy i tu soucasne polepsili, ale garmin zase zacal ochotne ukazova presnost 3m apod. prouzky po vypnuti mi to dela taky, docela me to znervoznuje, protoze minimalne to znamena, ze do displeje i po vypnuti jde nejaka stava a otazkou je, jestli to nesaje baterky kdyz to leziii viic nez je zdravo. sipky v listingu se proste neobjeviii, to uz jsem si jist. jenom v cesku jsou maniakaaalni listingy o stovkaach slov (zamerne prehaanim, ale fakt jsme jednicky v tomhle) doporucuju pouzivat konverzni makro od Suplere (je tady na foru), co rozdeli dlouhe listingy a naviiitz prida pred jmeno atribut kesky, coz je velmi sikovneeeee a zrychluje hledaani nejblizsiich kesek prave dle jejich typu.
  • 0

#19 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 12:36

Caster napsal/a:

les-coccinelles napsal/a:
Zkoušel jsem různé kombinace map (originál karta s Topo Czech 2 PRO, OSM mapy...) a padá pokud je v paměti / na kartě jakákoliv mapa.


Co tim chces rict, pada pokud je kdekoli jakakoliv mapa? WTF?


Pokud máš v přístroji kartu, kdekoliv jakoukoliv mapu, nastavený Garmin Spanner jako akci při připojení kabelu a ten kabel připojíš k vypnutému zařízení, tak ano.
  • 0

#20 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 12:45

mechtuar napsal/a:
možná se tu totál ztrapnim ale jak se nechá udělat downgrade firmwaru stačí tam hodit starší verzi fw a je to nebo je jinačí postup předem děkes


Ano, právě jsem to poprvé udělal, vrátil jsem do Oregona fw 2.98 a proužky zmizely ;) Jen jsem se lek, že mi to vymazalo všechny profily, ale naštěstí mi to jen přidalo profil recreational, kterej jsem v zápětí vymazal sám... :) S chutí do toho ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama