Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon 2.99 BETA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#41 snorchl

snorchl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2009 - 11:20

Jen abych si to od vas shrnul po vasich zkusenostech je zatim asi nejlepsi bata verze 2.98 ? Je to tak ? Děkuji
  • 0

#42 SHANTI Team

SHANTI Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2009 - 11:37

ne ne, ted uz je v3.01 B)
  • 0
Shanti

#43 john111

john111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2009 - 13:32

a kde se najde v3,01? :D ja myslim, že maji u Garminu ted jiný starosti
  • 0

#44 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2009 - 6:22

sakypaky napsal/a:
Trochu nechápu, titulek 2.99 Beta a ke stáhnutí stará známá 2.98 ? :D


To jen proto, že se pár lidí shánělo po 2.98, aby mohli downgradovat jako ja.
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#45 Agent.

Agent.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2009 - 7:08

Honzik&Pavlinka napsal/a:

sakypaky napsal/a:
Trochu nechápu, titulek 2.99 Beta a ke stáhnutí stará známá 2.98 ? :D


To jen proto, že se pár lidí shánělo po 2.98, aby mohli downgradovat jako ja.


stačí pročíst vlákna kolem starších FW na Oregona. všechno tam najdete i s odkazem :) :|
  • 0
Mazel: Garmin Oregon 300
Mapset: TOPO Czech 2011 PRO a další
SW: GSAK 8.x.x.x. + Garmin MapSource 6.1x.x.

#46 Agent.

Agent.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2009 - 7:23

Tak zase něco já... po včerejším kešování jsem tolik problemu co tu všichni popisujete nepozoroval, nový almanach se mi načetl při nehnutí do cca 5minut. Jedinej větší a nepříjemný problém je v tom vypínání displeje, to snad soudruzi z NDR brzy opraví. ale většinou jej stejnak každých 15minut nevypínáte. Pak malá chybka je vtom nahrátí nových map, že se po zapnutí znovu zapnou veškeré mapy na kartě, ale základní v pameti zůstane podle původního nastavení. Ale tento probém není tak závažný aby se nedal přežít. Jinak celkem pohoda a downgrade dělat zatím nebudu. S tou každou mapou zvlášť v souboru je to super, především je to výhoda pokud chcete mít nahraných třeba 15různých map na kartě. Pokud by ste chtěli přidat další, musíte na starém FW nahrávat všechny mapy znova. Takto jen uploadujete pouze jednu pod novým názvem a místo 3hodim (u 15map) nad tím strávíte max. 5-20min (podle toho jak je mapa objemná). Navíc když smažete příponu souboru, tak tim zbytečně nezatěžujete bootování a zjišťování kolik map se bude moct používat. Když budete chtít vycestovat mimo, tak jen přidáte z6 příponu a oregon tu mapu bude vidět. B)
  • 0
Mazel: Garmin Oregon 300
Mapset: TOPO Czech 2011 PRO a další
SW: GSAK 8.x.x.x. + Garmin MapSource 6.1x.x.

#47 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 8:28

včera jsem zkoušel 2.99 a pochvala. proti 2.98 mi nezamrzaly mapy co 2 hodiny, prostě celý den navigace zapnutá, přesnost stejná (stejně není vše zaměřeno na centimetry). čili nechávám 2.99, na mém Oregonu je spolehlivější než 2.98. A že se při vypnutí nepřekresluje černá? vždyť mám Garmina celý den zapnutého :) jinak jsem zvědav, jestli někdy vyjde fw 3.0, podle mě dříve začnou prodávat Oregon 550 a tím řada 200/300/400 končí :(
  • 0

#48 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 12:07

pozorjed napsal/a:
včera jsem zkoušel 2.99 a pochvala. proti 2.98 mi nezamrzaly mapy co 2 hodiny, prostě celý den navigace zapnutá, přesnost stejná (stejně není vše zaměřeno na centimetry).
čili nechávám 2.99, na mém Oregonu je spolehlivější než 2.98.


To znovu potvrzuje zjištění, že co kus to originál. Na tom mém krámu, teda přístroji, je 2.98 bez zamrzání a 2.99 nepoužitelná. No vlastně použitelná, protože všechno funguje, jen nejde připojit k počítači, ve chvíli, kdy jej vrazím do USB tak se snaží rozeběhnout a hned na to zkolabuje a pak už je totálně nepoužitelný, pak musí přijít podřazení na 2.50 a pak teprve výš. Jsou to věci.
  • 0

#49 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 12:19

Atip napsal/a:

To znovu potvrzuje zjištění, že co kus to originál. Na tom mém krámu, teda přístroji, je 2.98 bez zamrzání a 2.99 nepoužitelná. No vlastně použitelná, protože všechno funguje, jen nejde připojit k počítači, ve chvíli, kdy jej vrazím do USB tak se snaží rozeběhnout a hned na to zkolabuje a pak už je totálně nepoužitelný, pak musí přijít podřazení na 2.50 a pak teprve výš. Jsou to věci.


...ale to musíš nejdřív Oregona zapnout a teprve až pak připojit k USB ;)
  • 0

#50 Agent.

Agent.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 13:28

Ja ho připojuju k PC jedině bez zapnutí a ani jednou jedinej problém nebyl :) :D B)
  • 0
Mazel: Garmin Oregon 300
Mapset: TOPO Czech 2011 PRO a další
SW: GSAK 8.x.x.x. + Garmin MapSource 6.1x.x.

#51 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 14:15

ja take jedine vypnuty. nemohu za to dat ruku do ohne, ale mam zato, ze jsem takovy pokyn nekde dokonce cetl.... take mam 2.99 a zadny trouble
  • 0

#52 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 21:49

Ke kabelu ho taky vždy připojuji vypnutý a zatím bez problémů šlape. Nová možnost rozkouskovat si mapy na víc souborů je perfektní, hned jsem si to celé předělal, aktualizace případné mapy je pak otázkou pár minutek. Dnes jsem testoval jen navigaci po silnicích cca 160km a bez problémů s překreslováním, navigací či zamrzáním. U 2.99 tím pádem zůstávám i přes drobný škraloup v podobě špatného vymazávání displeje po vypnutí.
  • 0

#53 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 22:23

Takova otazka, jestli to dobre chapu, dosud slo pouzit jen soubor IMG (kompilace map) konkretniho jmena o velikosti do 4GB. Nyni, kdyz to podporuje libovolne jmena, muzeme tam soupnout kartu 32GB a naladovat nekolik IMG souboru kazdy max 4GB, ale muze jich byt nekolik a GPS je bude schopna pouzit ?
  • 0
VSA

#54 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 22:35

vsa napsal/a:
naladovat nekolik IMG souboru kazdy max 4GB

dobrá otázka, jak velkou microSD kartu lze použít ? Já zkoušel max 4GB, v prodeji jsem viděl max 16GB, microSDHC.
oficiální specifikace - Accepts data cards: microSD™ card

odkaz http://garminoregon....m/Hardware#toc7 - dává naději na 8GB místo oficiálních 4GB
  • 0

#55 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 22:54

pozorjed napsal/a:
odkaz http://garminoregon....m/Hardware#toc7 - dává naději na 8GB místo oficiálních 4GB


odkaz nedává naději, ale potvrzuje skutečnost ... a já jí potvrzuju taky ;)

http://www.geocachin...785#post_118785
  • 0

#56 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 22:58

HuntBehind napsal/a:
odkaz nedává naději, ale potvrzuje skutečnost ... a já jí potvrzuju taky ;)

dík, ověřené max je tedy 8 GB.
rychlost USB :( - Oregon 550 udává plné USB 2.0 - to už bude lepší ;)
  • 0

#57 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 7:35

Sally.cz napsal/a:
...ale to musíš nejdřív Oregona zapnout a teprve až pak připojit k USB ;)


Klidně Ti ho půjčím milá Sally, můžeš vyzkoušet ;). Zapnutý jsem ho připojovat nezkoušel, ale možná by to fungovalo :D:D:D, ale už to zkoušet nebudu, počkám si na další verzi firmwaru, ikdyž možnost rozdělení map na jednotlivé soubory je lákavá.

Mimochodem Tvoje články jsem kdysi v pubertálním věku čítaval a dozvěděl jsem se tam věcí :o.
  • 0

#58 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 14:14

Atip napsal/a:Klidně Ti ho půjčím milá Sally, můžeš vyzkoušet ;). Zapnutý jsem ho připojovat nezkoušel, ale možná by to fungovalo :D:D:D


...no, me to takhle funguje, i kdyz nejsem ten co sis myslela :-D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama