Přejít na obsah


Fotka

Garmin eTrex Legend HCx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#61 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2011 - 18:57

Mohu požádat o radu? Používám na GC navigaci-mobil Nokia 5800. Bohužel už ztrácím trpělivost s přesností. Když se podívám, tak se těžko dostávám pod 30m-50m. To je řekl bych dost, je to hrozná obíhačka dokola, než člověk tu keš najde. Když se jedná o místo, kde to není zřejmé a může to být různě okolo, tak to bývá na dlouhé lokte. Přemýšlím o ETrex H, že bych užil mapovou navigaci v mobilu a dohledání na místě přes přesný ETrex, výhoda - H seženu za pár korun, nevýhoda - vypisování souřadnic do obou navigací, nepohodlí. Pak přemýšlím nad zmíněným ETrex Legend HCx - už plnohodnotná navigace, ale za větší peníze. Kešovat chodíme spíše výletně, proto se bojím, zda to není až vysoká investice. Rád bych tedy věděl, je přesnost Legendu HCx lepší o tolik, aby měla investice význam? Je při kešování mínus, že nemá kompas? Díky moc za odpovědi. Vím, že je tu o tom popsáno hodně, ale právě díky tomu mám problém nalézt odpověď. Děkuji všem za rady...
  • 0

#62 maxipes

maxipes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 11:11

Přesnost a citlivost všech přístrojů eTrex s označením H je stejná. Na volných plochách můžeš počítat s reálnou přesností +/- 5m, v promáčeném hustém listnatém lese někde v údolí ale klidně taky +/- 15m a to se ti snadno může stát, že tě odraz signálu odvrhne třeba i o 200 m mimo aniž by ti GPSka hlásila nějakou potíž. Obecně je citlivost i přesnost srovnatelná se současnými Oregony, Dakotami i GPSmap (schválně, kdo se chytí ;-) ). Kompas je pro běžnou turistiku skoro zbytečný, ale pro dohledávání pokladů je naopak nedocenitelný, i když žít se dá samozřejmě i bez něj. :-)
  • 0

#63 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 10 březen 2011 - 11:39

ajne napsal/a:

Nejlepší obrázek si uděláš sám na nějakém eventu, když půjdeš odlovit nejbližší keš s vlastníkem Oregona a Legend HCx.
Osobně mi připadají Vista/Legend HCx o něco přesnější než Oregon.
jistě k tomu najdeš hafo proběhlých diskusí...
(Nerad bych začal další flame.)
  • 0

#64 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 14:14

Jasně, nechci žádnou dlouho diskuzi, jen mne zajímaly odpovědi na ty mé otázky, nemohl jsem je konkrétně najít (vím že tu určitě někde jsou, ale hledal bych asi opravdu dlouho). Tak moc děkuji, už jsem se rozhodl a objednal jsem si Garmin ETrex Vista HCx s TOPO. Snad jsem neudělal chybu. ;) Přemýšlel jsem i nad Dakotou 10, byla bez map (dal bych si OpenStreetMaps) za obdobné peníze jako Vista. Ale já chtěl kompas. Vím, že jsou na něj různé názory, ale já nerad běhám okolo, abych zkalibroval šipku :D
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#65 7omino

7omino

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 21:22

Mám doma půjčený tenhle přístroj, chci do něj zkusit nahrát waypoint z MapSource, ale v Nastavení>Propojení mám jen USB Datový formát, pod tím Nepropojeno, a dole svítí žlutě USB Disková jednotka, žádná jiná volba Garmin, jak jsem se dočetl, aby to fungovalo v MapSource...čímto? Už se s tím trápím od včerejška a na nic nemůžu přijít... :|
  • 0

#66 Zbynislav

Zbynislav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 18:01

Zdravím, mám pár otázek: 1) Mám stejný problém jako dost lidí, co tu už psali, ohledně odlepující se gumy. Přečetl jsem si předchozí příspěvky a bylo zde napsáno, že to není zas až takový problém. Dám příklad: Když bych jel na kole v dešti s GPSkou na krku případně na držáku. Nepřišla by k nějaké újmě? 2) Bádám nad tím, jak dovnitř dostat přes MapSource GPX soubor a nedaří se mi. 3) Příložené mapy TOPO mi v poslední době přestali nějak fungovat a nezobrazuje se mi mapový podklad. Jsou vidět jen některé hodně výrazné silniční tahy a jinak nic moc extra. Předem děkuji za rady.
  • 0

#67 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 18:19

7omino napsal/a:
Mám doma půjčený tenhle přístroj, chci do něj zkusit nahrát waypoint z MapSource, ale v Nastavení>Propojení mám jen USB Datový formát, pod tím Nepropojeno, a dole svítí žlutě USB Disková jednotka, žádná jiná volba Garmin, jak jsem se dočetl, aby to fungovalo v MapSource...čímto? Už se s tím trápím od včerejška a na nic nemůžu přijít... :|


Nic jiného než USB tam nenajdeš. Ta rada s garminem mi taky nepomohla.
Ještě mě napadla jedna varianta, co bylo míněno tou radou Garmin. Když tam něco stahuju, tak navigaci jen připojím kabelem a dál s tím nic nedělám. Takže ani v menu nedávám to připojení jako USB.
  • 0

#68 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 18:27

Zbynislav napsal/a:
Zdravím,
mám pár otázek:
1) Mám stejný problém jako dost lidí, co tu už psali, ohledně odlepující se gumy. Přečetl jsem si předchozí příspěvky a bylo zde napsáno, že to není zas až takový problém. Dám příklad: Když bych jel na kole v dešti s GPSkou na krku případně na držáku. Nepřišla by k nějaké újmě?
2) Bádám nad tím, jak dovnitř dostat přes MapSource GPX soubor a nedaří se mi.
3) Příložené mapy TOPO mi v poslední době přestali nějak fungovat a nezobrazuje se mi mapový podklad. Jsou vidět jen některé hodně výrazné silniční tahy a jinak nic moc extra.

Předem děkuji za rady.

ad 1) osvědčila se oboustranná páska
ad 2) Převod->odeslat do zařízení
ad 3) asi máš vypnuté podrobnosti...a je to v MS nebo GPS?
  • 0

#69 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 18:29

Zbynislav : 1.) lepidlo časem rozměkne a guma se odlepí snad na každém přístroji této řady. Jestli to vozíš na krku v dešti na to nemá až takový vliv. Pod gumou je ještě jedna krycí páska, ta by vodu pustit neměla. V každém případě po odlepení gumy je třeba nějaký technický zásah. Gumu vyměnit nebo starou zkusit přilepit oboustrannou lepící páskou. 2.) pokud máš potřebné body v Mapsource naimportované, pak je to menu Převod - Odeslat do zařízení (- a vybrat co. ... trasové body). Jednotlivá keška jako taková se dá nahrát do GPS přímo ze stránek GC. 3.) nezměnil sis měřítko mapy na displayi? Pokud ano, nazoomuj si zpátky na rozlišení někam okolo 200m.
  • 0

#70 Zbynislav

Zbynislav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 20:15

dr.vota napsal/a:

Zbynislav napsal/a:
Zdravím,
mám pár otázek:
1) Mám stejný problém jako dost lidí, co tu už psali, ohledně odlepující se gumy. Přečetl jsem si předchozí příspěvky a bylo zde napsáno, že to není zas až takový problém. Dám příklad: Když bych jel na kole v dešti s GPSkou na krku případně na držáku. Nepřišla by k nějaké újmě?
2) Bádám nad tím, jak dovnitř dostat přes MapSource GPX soubor a nedaří se mi.
3) Příložené mapy TOPO mi v poslední době přestali nějak fungovat a nezobrazuje se mi mapový podklad. Jsou vidět jen některé hodně výrazné silniční tahy a jinak nic moc extra.

Předem děkuji za rady.

ad 1) osvědčila se oboustranná páska
ad 2) Převod->odeslat do zařízení
ad 3) asi máš vypnuté podrobnosti...a je to v MS nebo GPS?


1) Tu oboustrannou pásku bych ale použil až když bude guma dole úplně.
2) Já mám problém načíst vůbec stažený GPX soubor do MapSource
3) Jsem z toho jelen, najednou to funguje. Asi jsem já kokot to měl šíleně oddálený, jak píšete.

Když mě poradíte ještě ohledně 2, už mě nic tížit nebude.
  • 0

#71 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 20:42

Legenda jsem měl v ruce jen párkrát. Ale to jsem zjistil, že pro Mapsource se NESMÍ tvářit jako disková jednotka. Žádný disk do systému nepřibude, ale s Mapsource to komunikuje. A musí být zapnutý, vypínačem (Oregon ne). To přepnutí na diskovou jednotku se dělá v menu Legenda, ale abych řekl pravdu, nevím, k čemu to je.
  • 0

#72 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 21:51

Zbynislav : 2) Já mám problém načíst vůbec stažený GPX soubor do MapSource - jestli máš gpx stažený a uložený někde na disku, potom otevři Mapsource s příslušnou mapou a menu Soubor - Otevřít nasměruj na ten uložený gpx soubor. Měl bys ho vidět na záložce Trasové body.
  • 0

#73 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 22:01

mpik : To přepnutí na diskovou jednotku se dělá v menu Legenda, ale abych řekl pravdu, nevím, k čemu to je. ... třeba k fyzickému kopírování souborů na Legenda nebo z Legenda. Přes jakéhokoliv správce souborů. Bez použití Mapsource. Třeba když si na Legendu zapneš sledování trasy a tu trasu potom potřebuješ překopírovat do počítadla.
  • 0

#74 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 22:50

Tohle nějak nechápu... Pokud vím, tak eTrexy takto neumí zpracovat žádné soubory kromě map v IMG, a pak GPX souborů, které si samy dříve vytvořily... Jinými slovy, cokoli do nich chci nahrát, tak jedině přes MapSource / BaseCamp. Jako obyčejné soubory pomocí Průzkumníka ve Windows apod. jdou opravdu jen ty mapy a záznamy tras (stopy), které si ovšem samy zaznamenaly na kartu.
  • 0

#75 Zbynislav

Zbynislav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 7:53

Děkuji všem za pomoc, už jsem dostal GPXko do GPS. Teď se ještě budu muset seznámit s otevíráním listingů apod.
  • 0

#76 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 19:12

Tak to asi moc parady nenadelas. Legend HCx listingy nepodporuje. S trochou snahy z nej mozna dostanes hint, ale rozhodne ne odeslanim GPX pres mapsource. Jednou z cest je GeoGet a makro POI etrex.
  • 0

#77 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 8:10

Ahoj, pokud někdo víte, prosím o radu: Do navigace naláduju body, ale ty, co jsou v určité vzdálenosti, se už neobjevují v seznamu keší. Když všechno vymažu a chci tam dát bod znova, napíše mi to, že bod už existuje. A když přijedu na místo, keše se mi najedou v seznamu objeví. Nevíte někdo, čím to může být? Případně jak celou navigaci restartovat?
  • 0

#78 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 8:28

Smrk napsal/a:
Ahoj, pokud někdo víte, prosím o radu:
Do navigace naláduju body, ale ty, co jsou v určité vzdálenosti, se už neobjevují v seznamu keší. Když všechno vymažu a chci tam dát bod znova, napíše mi to, že bod už existuje. A když přijedu na místo, keše se mi najedou v seznamu objeví.
Nevíte někdo, čím to může být? Případně jak celou navigaci restartovat?


Ty ostatní body tam jsou, jen se ti nezobrazí v seznamu bodů, neboť tam se zobrazí vždy jen prvních pár bodů. S tímto nic nenaděláš, pro oveření, zda tam nějaký bod máš použij vyhledávání (najeď na seznam bodů, poté zmáčkni levé dolní tlačítko GPS. Mám Vistu, ale předpokládám, že u Legenda to bude totéž.
  • 0

#79 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 8:42

Jestli to nebude tím, že dáváš hledat nejbližší, tam se zobrazí keše v okruhu pár kilometrů. Když hledáš podle názvu, budou tam všechny, podle abecedy.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#80 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 16:53

Už je mi to jasné, díky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama