Přejít na obsah


Fotka

Handy Geocaching - Arcao edition


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
481 odpovědí na toto téma

#21 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2009 - 21:23

Witko napsal/a:
Jo to jsem si už stačil všimnout ale k čemu mi to je? Jak tu informací použiju dál? Fakt jsem myslel že je to ve spojení s GC.com. Jako za komunistů, KAŽDÉ ZLEPŠENÍ BY ZNAMENALO KROK ZPATKY :) a to jsem byl z toho tak nadšenej:(. Kromě jiného přestal záhadně fungovat filtr na keše:(


To je pouze první fáze, později by to měl nahradit generování Field note a upload na stránky GC.com. Případně přímé zalogování na GC.com.

Jak to nefunguje? Zkus to trochu popsat. Co to hlásí atp. Říct, že to nefunguje mi moc nepomůže, když to nedokážu zreprodukovat a tím pádem opravit.

Co se týká těch nepřesností při navigaci asi používáš Location API (interní GPS - onoto funguje i s externími třeba u Nokií mimochodem), že? Je fakt, že se v HG upravovalo hodně věcí ohledně Interní GPS. A je možné, že to zcela nefunguje tak, jak by mělo. Mrknu na to, případně vrátím změny zpět.

geba & marcana napsal/a:
..., nešla by tam udělat možnost " Zalogovat nález" ?
Toto bylo ve verzi handy geocaching light a tam mi to už bohužel nefunguje?


Mrknu na to. To že to tam nefunguje může být tím, že se změnil kód na stránce GC.com. Koukám, že i k lightu jsou zdrojáky, zkusím z toho něco použít.

PS: Arcao po vzoru pán. ;)
  • 0
1. Asus EEE 1000H + GeoGet
2. SGS4 + Locus Pro + Geocaching4Locus
----
Vývojář Geocaching4Locus, Handy Geochaching...

#22 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 0:08

A jedeš přes Bluetooth nebo interní (Location API se umí připojit pře BT i na externí GPSky)
  • 0
1. Asus EEE 1000H + GeoGet
2. SGS4 + Locus Pro + Geocaching4Locus
----
Vývojář Geocaching4Locus, Handy Geochaching...

#23 Hroch team

Hroch team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 6:28

WOW parada Arcao tohle je presne co mi chybelo ! zapsat si poznamku a cas nalezu :-) Do ted jsem pouzival Handy geocaching (ale byli tam nejaky mouchy treba mi nefungovalo zobrazeni kesky na mapy.cz :( takze jsem pouzival locify nebo geocache navigator. Locify kvuli mapam a Geocache navigator kvuli logovani field notes :-) Je super že se zas někdo začal věnovat Handy geocachingu Locify má sice pár super vlastností nicméně mu chybí třeba vyhledávání podle waypointu a klíčového slova :-) nebo možnost zobrazit Disabled kešky. Prostě nová verze HG fakt super ve ctvrtek ji vyzkousim v ostrém provozu :-) Za Hroch team máš tedy náš obrovský dík když bych objevil nějakou chybu dám vědět ale zatim to vypadá že vše funguje tak jak má :-)
  • 0
hardware: LG Optimus Black, LG Optimus One, Vodafone 845
software: locus + geocaching addon, c.geo open source, Geocaching - official GS app, Whereyougo
geovozidlo: Peugeot 206 2.0 HDi

#24 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 9:04

Witko: Ohledně toho filtrování nalezené cache. Filtrování funguje, ale jen v případě, že je u jména dodržena správná velikost písmen. Když si v nastavení vyplnit za jméno arcao, tak to nefunguje, ale s Arcao (pod tím jsem se registroval na gc.com) to již funguje. Pro přihlášení na gc.com velikost písmen nehraje roli. Až změníš přihlašovací jméno, nezapomeň aplikaci restartovat.
  • 0
1. Asus EEE 1000H + GeoGet
2. SGS4 + Locus Pro + Geocaching4Locus
----
Vývojář Geocaching4Locus, Handy Geochaching...

#25 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 11:23

Witko napsal/a:
to je mi samozřejmě jasny že se musí dodržet velikost písmen. Ale kdyz dám hledat nejbližší přes gpsku(je to modul nokia který se připojuje přes bluetooth)tak mi to najde všechno bez ohledu na nastavení filtru, problém číslo dvě. Poznámka kterou napíšu ke keši nejde po znovu zapnutí aplikace zobrazit. Pouze čas. Co o ty aplikaci Locify?uvažuješ o její opravě? Rád sepíšu její nedostatky(hlavní problém je padající gps signál)


A dal jsi po napsání poznámky uložit. Protože teď jsem to testoval jak na svém telefonu, tak na simulátoru a tam to funguje. Jedinej problém, co jsem objevil je, pokud se podíváš na nějakou keš v oblíbených (kde je nastaven nález nebo poznámka) a pak dáš hledat keš dle souřadnic, klíčového slova, id keše, nebo prostě jen keše v okolí, a pak v seznamu nalezených keší vybereš keš, tak je v datu nálezu nebo v poznámce informace z té keše jak si se na ní prvně díval v oblíbených keších. A když si dáš tu nalezenou keš uložit do oblíbených, tak se tam tyhle hodnoty přiřadí. (opravím v další verzi)

O úpravě Locify neuvažuju. Nevyhovuje mi jak po stránce grafické (pomalé rozhraní, jenž je daň za použitý GUI framework. Uvidím co přinese verze 2.0 s novým LWUIT GUI frameworkem.), tak po stránce datové, protože zaměření Locify je vytvořit framework pro hromadu služeb. A když chceš používat jen službu pro geocaching, tak se pomalu pro každou akci musíš připojovat na server a stahovat data. Datová náročnost je tam dost znát. A než si vyhledáš nějakou informaci, tak strávíš na tom dost času.

Právě HG mi v tomhle vyhovuje. Najdu si keše, přidám si je do oblíbených (později bude ten GPX import což bude naprosto boží, hlavně ve spojení s exportem z GeoGetu). Určitou možností je udělat automatické stáhnutí kešek uložených na počítači do oblíbených, jako to má Locify.

Jediné, co mi vadí na HG po stránce programátora je, že je to vážně hrozně napsaný. Plno věcí je tam nějakým způsobem zalátovaný a je s podivem, že to vůbec funguje. Ani to nevyužívá vlastnosti moderního programování. Zdrojáky Locify je už jiná káva i když občas se tam pár podivností najde. Původně jsem chtěl si pro GC napsat vlastní aplikaci, ale na tom bych strávil příliš mnoho času, než by to bylo použitelné. Proto jsem vzal zdrojáky HG a upravil si tam pár věcí.
  • 0
1. Asus EEE 1000H + GeoGet
2. SGS4 + Locus Pro + Geocaching4Locus
----
Vývojář Geocaching4Locus, Handy Geochaching...

#26 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 13:36

Locify 2.0 se nedá ještě stáhnout. Stále se na ní pracuje. Zdrojáky jsou k dispozici, ale musíš si to zkompilovat.
  • 0
1. Asus EEE 1000H + GeoGet
2. SGS4 + Locus Pro + Geocaching4Locus
----
Vývojář Geocaching4Locus, Handy Geochaching...

#27 riki

riki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 14:55

našel jsem nějaké chyby v dešifrátoru:(, sned se to arcaovi podaří opravit:)
  • 0
Šťastný blázen..až nás budou milióóóóny...

#28 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 16:30

Koukal jsem na ten dešifrátor a nevypadá, že by nefungoval. Máte nějaké slovo/větu na které to nefunguje?
  • 0
1. Asus EEE 1000H + GeoGet
2. SGS4 + Locus Pro + Geocaching4Locus
----
Vývojář Geocaching4Locus, Handy Geochaching...

#29 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 17:50

Ještě maličkost - proč nelze upravit kešku stáhnutou z netu a uloženou do oblíbených? Ono to nešlo ani u původní verze, ale nedalo by se s tím něco udělat? Díky.
  • 0

#30 riki

riki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 18:17

Arcao napsal/a:
Koukal jsem na ten dešifrátor a nevypadá, že by nefungoval. Máte nějaké slovo/větu na které to nefunguje?

Ten dešifrátor jsem používal u jednotlivých stage, kdy byla nápověda zašifrována a v listingu nebyly samozřejmě uvedeny, takže jsem si je nemohl stáhnout.;) Ale teď jsem si je zadal do došifrátoru, a vypadá to, že jsme je samozřejmě psali špatně, omlouvám se, ale uprostřed noci v temném lese otravování komáry se člověk snadno splete:D
  • 0
Šťastný blázen..až nás budou milióóóóny...

#31 Zilin

Zilin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 21:24

Když už se Arcao znovu chytil HGC (za což mu patří velký dík a obdiv), chtěl bych upozornit na jeden nešvar, který m tahle aplikace od začátku - to jest neúplné stažení listingu keše v telefonech SonyEricsson. U tradicionálek to člověku zas až tak nevadí, problém je to v terénu u multin. Ne vždycky má totiž člověk u sebe vytištěný listing :-( U Nokie od přítelkyně to frčí naprosto v poho, mi to zobrazí pár vět a konec...
  • 0

#32 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 21:26

Witko napsal/a:
proč se musí nejdřív keš přidat k oblíbeným a pak teprve jde napsat poznámka? A kam se to ukládá? Však to musí mít přece nějakou složku v telefonu? A jaký je prosím časový horizont na přidání služby field notes nebo podobné služby. Co třeba zkusit verzi nightly ve které bude například místo multisolveru tato služba(není podporován ownery) nebo ten log jen uložit do paměti telefonů že který by se jen překopíroval do GC.com nebo rovnou přes wap přímo do found it při logovani na GC.com??


Poznámka je prostě poznámka. Nejedná se text, který se bude logovat na GC.com. Prostě to tak bylo navrženo.

Já moc datumy nemám rád, takže až to bude, tak to bude. neboj dočkáš se.

Ostravacek napsal/a:
Ještě maličkost - proč nelze upravit kešku stáhnutou z netu a uloženou do oblíbených? Ono to nešlo ani u původní verze, ale nedalo by se s tím něco udělat?
Díky.


Proč chceš upravovat keš? Má to nějakou logiku?

riki napsal/a:
..., omlouvám se, ale uprostřed noci v temném lese otravování komáry se člověk snadno splete:D


V poho stane se. Jsme přeci jen lidé. ;)
  • 0
1. Asus EEE 1000H + GeoGet
2. SGS4 + Locus Pro + Geocaching4Locus
----
Vývojář Geocaching4Locus, Handy Geochaching...

#33 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 22:14

Arcao napsal/a:

Ostravacek napsal/a:
Ještě maličkost - proč nelze upravit kešku stáhnutou z netu a uloženou do oblíbených? Ono to nešlo ani u původní verze, ale nedalo by se s tím něco udělat?
Díky.


Proč chceš upravovat keš? Má to nějakou logiku?


Jednalo se mi o to, že při stažení kešky přes net se tam objevilo i inventory, což třeba po nějaké době už nemusí být aktuální a mohl bych to vymazat.
Pak ještě třeba přidat nějakou informaci do Popisu, ale to lze vyřešit pomocí nynější poznámky.
Ale jak píšu, je to maličkost, tak snad se tím vůbec nezaobírej, ať to nezdržuje důležitější věci... ;-)

Díky.
  • 0

#34 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 22:40

máme tady další klon locify...
http://jdem.cz/braw8

  • 0

#35 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 22:55

Zilin napsal/a:
to jest neúplné stažení listingu keše v telefonech SonyEricsson. U tradicionálek to člověku zas až tak nevadí, problém je to v terénu u multin. Ne vždycky má totiž člověk u sebe vytištěný listing :-( U Nokie od přítelkyně to frčí naprosto v poho, mi to zobrazí pár vět a konec...


Hm, vypadá to jako nějaké omezení implementace Javy v telefonech SE. Mrknu na to, ale moc neslibuju.
  • 0
1. Asus EEE 1000H + GeoGet
2. SGS4 + Locus Pro + Geocaching4Locus
----
Vývojář Geocaching4Locus, Handy Geochaching...

#36 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 22:57

miki6 napsal/a:
máme tady další klon locify...

http://jdem.cz/braw8


To si radsi stahnu, jako ze stahuji mapy z maps.google nebo mapy.cz pro offline pouziti a zaplatim za SmartComGPS :)
  • 0

#37 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 23:16

Zilin napsal/a:
to jest neúplné stažení listingu keše v telefonech SonyEricsson. U tradicionálek to člověku zas až tak nevadí, problém je to v terénu u multin. Ne vždycky má totiž člověk u sebe vytištěný listing :-( U Nokie od přítelkyně to frčí naprosto v poho, mi to zobrazí pár vět a konec...


Trochu jsem probádal internet a něco jsem ohledně toho našel. Můžeš zkusit tuhle verzi? http://files.arcao.c...tringitem_test/
  • 0
1. Asus EEE 1000H + GeoGet
2. SGS4 + Locus Pro + Geocaching4Locus
----
Vývojář Geocaching4Locus, Handy Geochaching...

#38 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 9:34

Tak jsem konečně také vyzkoušel novou verzi. Zatím jen zběžně abych si prověřil do nenačítání celého listingu. Stáhl jsem si tu testovací verzi a zjistil, že listing se stáhl celý. Testování na cache: Tetris (GC1NZ1E) a Pamatniky v Mestskych sadech (GC1TA5N). U té poslední se mi s listingem stáhla i dešifrovací tabulka a Additional Waypoints, tak nevím jestli to je chyba nebo záměr. Ještě jeden postřeh za krátkou dobu testování. pokud dám vyhledávat podle klíčového slova a nic se nenajde, dám zpět a místo abych se dostal zpět do formuláře pro vyhledávání dle klíčových slov tak mě to hodí do formuláře pro hledání dle souřadnic. To mi přijde trochu nepraktické. Jinak zkoušeno na SE K800i o VF
  • 0

#39 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 10:50

PetrX napsal/a:
Stáhl jsem si tu testovací verzi a zjistil, že listing se stáhl celý. Testování na cache: Tetris (GC1NZ1E) a Pamatniky v Mestskych sadech (GC1TA5N). U té poslední se mi s listingem stáhla i dešifrovací tabulka a Additional Waypoints, tak nevím jestli to je chyba nebo záměr.

Ještě jeden postřeh za krátkou dobu testování. pokud dám vyhledávat podle klíčového slova a nic se nenajde, dám zpět a místo abych se dostal zpět do formuláře pro vyhledávání dle klíčových slov tak mě to hodí do formuláře pro hledání dle souřadnic. To mi přijde trochu nepraktické.

Jinak zkoušeno na SE K800i o VF


Díky za otestování. Další chyba z krku. To že tahá dekódovací tabulka je chyba u Destila na serveru, přes kterej se provádí zmenšovaní obsahu a posílání do HG. Osobně mi to zatím až tak moc nevadí.

S tím hledáním klíčových slov a návratu vím, je to chyba a bude odstraněna. Něco jsem tam ohledně klíčových slov a následně hledáním nejbližších keší ( a hledáním nejbližších a hledáním nejbližších ... atd.) předělával, protože tam byl v Destilově verzi bug.
  • 0
1. Asus EEE 1000H + GeoGet
2. SGS4 + Locus Pro + Geocaching4Locus
----
Vývojář Geocaching4Locus, Handy Geochaching...

#40 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 15:14

Měl bych jednu prosbičku na absolutně nepodstatnou featurku: nešlo by přepnout při zadávání souřadnic na čísla?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama