Přejít na obsah


Fotka

Handy Geocaching - Arcao edition


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
481 odpovědí na toto téma

#41 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 16:34

chupito napsal/a:
Měl bych jednu prosbičku na absolutně nepodstatnou featurku: nešlo by přepnout při zadávání souřadnic na čísla?


Já se obávám, že to neni možné. Pokud přepnu na čísla tak v textboxu moho být pouze čísla.

Možné způsoby řešení: a) nechat to bejt (jednoduché), B) zadávání souřadnice rozdělit na více textboxů (neestetické), c) navrhnout vlastní prvek formuláře (složité)
  • 0
1. Asus EEE 1000H + GeoGet
2. SGS4 + Locus Pro + Geocaching4Locus
----
Vývojář Geocaching4Locus, Handy Geochaching...

#42 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 16:37

Witko napsal/a:
Čau.
Co máš za mobil,jestli SE nebo jakýkoliv jiný tak to přepnes tak jako když normálně píšes čísla třeba v sms. Pokud máš nokii tak tam si s přepnutím nejsem zcela jistý.


Na Nokii to přepneš dlouhý držením křížku (aspoň na mé).
  • 0
1. Asus EEE 1000H + GeoGet
2. SGS4 + Locus Pro + Geocaching4Locus
----
Vývojář Geocaching4Locus, Handy Geochaching...

#43 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 17:20

Pojďte mi trochu pomoci s tou koncepcí Field notes. Předpokládám že u jedný keše bude možnost mít víc Field notes (jeden třeba Found it, druhý třeba Needs Maintenance). Tohle potřebuju vědět dopředu, abych pak celou koncepci znovu nepředělával. Takže pak v oblíbených vyberu keš (na waypoint to nebude fungovat - neobsahuje ID keše - takové to GC....) a dám volbu přidat field note. Na obrazovce se objeví tři položky: Datum a čas, Typ (Nalezeno, Nenalezeno, potřebuje údržbu, ..) a jednořádkový text (případně víceřádkovej, ale pro jeho editaci je nutný otevřít další dialog). Kliknutím na uložit by se přidal do seznamu field notes. Byl by to oddělený seznam. Protože, když si pak vymažeš oblíbené tak by field notes zůstali. Přístup k již existujícím field notes by byl z hlavní obrazovky kliknutím na položku Field notes. Otevře se seznam podobný oblíbeným keším. Tady budou volby pro editování, smazání, smazání všech, nahrání všech na server GC.com, uložení do telefonu jako textový soubor ve formátu field notes. Takhle si to nějak představuji. Když tak se k tomu vyjádřete.
  • 0
1. Asus EEE 1000H + GeoGet
2. SGS4 + Locus Pro + Geocaching4Locus
----
Vývojář Geocaching4Locus, Handy Geochaching...

#44 vetrnik_cr

vetrnik_cr

    vetrnik_cr

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 21:25

80 kč za 12 dní? to je dva a pul litru za rok (rozuměj 2500,- Kč) není to za mapy nějak hodně? když koupím Garmina s mapama, budu na tom líp...
  • 0

#45 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2009 - 1:35

Witko napsal/a:
Ještě tak kdyby v tomto rámci šlo udělat stahování a ukládání keši podobně jako v Locify aby se mohlo jen na kopci natahat a pod kopcem(rozuměj v místě bez gprs signálu) kešovat. A teď budu mít extra super přání... Co takhle noční režim šipky??:) to už chci moc Já vím ale kdyz jdeš někdě v noci stealth tak by se to dost šiklo. Troufám si říct že když oželí geočlověk mapy tak to bude super aplikace. Co mi rekneš tedy k tomu nočnímu režimu(bílý display,černy display)


Tak jsem si hrál s ukládání a načítaním souborů v telefonu a je to naprosto nepoužitelný. Pořád se ptá na povolení čtení a zápisu. Tohle se dá odstranit podepsáním aplikace certifikátem. Jenže ten stojí cca $300 na rok. Takže tudy cesta nevede.

Stoprocentně bude fungovat ukládání Field notes na stránky GC.com, s tím není problém.

Jak myslíš offline? Automatické stažení doma předpřipravených keší bude. Ale ukládání celého listingu a logů do telefonu ne. V tomhle jsem dost limitovanej velikostí lokálního úložiště (implementace říká minimálně 8KB) a nepodepsanou aplikací. Momentálně v HG funguje kešování do paměti, tj pokud si jednou stáhneš listing(log nebo hint), po druhé se již do telefonu nestahuje (dokud aplikaci neukončíš).

Noční režim nebude problém.

Co se týká SmartMaps a Locify, tak nějak se ten vývoj zaplatit musí, když Locify je free. Každopádně nedokážu najít na SmartMaps cílovku. Movitější lidé si raději pořídí Garmina a k tomu mapy. Chudší nějakou aplikaci do telefonu a k tomu bud upiratený mapy, nebo vlastnoručně postahovaný z netu. No a cena za použití SmartMaps mi přijde hodně přemrštěná.
  • 0
1. Asus EEE 1000H + GeoGet
2. SGS4 + Locus Pro + Geocaching4Locus
----
Vývojář Geocaching4Locus, Handy Geochaching...

#46 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2009 - 6:39

Já osobně si myslím, že bude stačit jeden log, do logu si člověk potom může dopsat poznámku o údržbě. Spíš by mně zajímalo, jestli pro uložení field notes budu muset cache natáhnout z netu či souboru, nebo bude stačit, když si zapnu HG dám field notes a napíšu si GC kód ručně. Jde o to, že když mám keše v garminu, tak abych se nemusel pokaždé připojovat, popřípadně tvořit data dvakrát.
  • 0

#47 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2009 - 10:08

Pokud znáš GC kód, tak by to z netu tahat nemuselo. Ale pak bys přidal Field note přes hlavní menu->Field notes->Přidat field note.
  • 0
1. Asus EEE 1000H + GeoGet
2. SGS4 + Locus Pro + Geocaching4Locus
----
Vývojář Geocaching4Locus, Handy Geochaching...

#48 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2009 - 13:29

Výborně v garminu mám právě keše podle GC kódu uložené.
  • 0

#49 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2009 - 16:09

PetrX napsal/a:
...
Ještě jeden postřeh za krátkou dobu testování. pokud dám vyhledávat podle klíčového slova a nic se nenajde, dám zpět a místo abych se dostal zpět do formuláře pro vyhledávání dle klíčových slov tak mě to hodí do formuláře pro hledání dle souřadnic. To mi přijde trochu nepraktické.

No nevím, podle mne je to jediná možnost, jak zadat vyhledání podle souřadnic i v případě, že MÁM připojený GPS. Tohle bych nepovažoval vyloženě za chybu.
Možná by ale bylo lepší tu možnost vyhledání dle RUČNĚ zadaných souřednic přidat jako 4. volbu vyhledávání (k nejbližší-GPS, WP, keyword)
A díky, že se do toho někdo pustil. Locify se mi taky moc nelíbí.
  • 0

#50 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2009 - 23:04

Witko napsal/a:
Nazdar pane dr.Voto. Koukám že chodís na lov podle telefonu. Jj Locify mi taky moc k srdci nepřirostlo. Snad jen že se dají hodit pod navigaci mapy. Teda ono mi už funguje ale pořád mám malý problém a to sice ten že se mi kousne a ignoruje signál z gps. Máš to taky tak? Jinak jsem dnes s handy o5 kešoval a jsem nadmíru spokojený se šipkou.

Ani ne, spíš je to záložní systém pro případ nouze - když se ocitnu najednou někde jinde, a nemám přípravu v Legendu ani na papíru (což se mi stalo nedávno na služební cestě v Budějicích - nebyl čas předem). Pak se hodí. Zaseknutí jsem neregistroval.
  • 0

#51 sundin

sundin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2009 - 10:01

Ahoj nepročítal sjem celou šňůru. Chtěj jsem se zeptat jestli jde pomocí HG logovat a pokud ano jak. Děkuji za odpověď.
  • 0

#52 sundin

sundin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2009 - 10:06

Ahoj nepročítal sjem celou šňůru. Chtěj jsem se zeptat jestli jde pomocí HG logovat a pokud ano jak. Děkuji za odpověď.
  • 0

#53 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2009 - 15:23

sundin napsal/a:
Ahoj nepročítal sjem celou šňůru. Chtěj jsem se zeptat jestli jde pomocí HG logovat a pokud ano jak. Děkuji za odpověď.


Zatím ne, připravuje se Field notes.
  • 0
1. Asus EEE 1000H + GeoGet
2. SGS4 + Locus Pro + Geocaching4Locus
----
Vývojář Geocaching4Locus, Handy Geochaching...

#54 kockopes

kockopes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2009 - 20:04

Tak v první řadě bych chtěl pochválit tuhle iniciativu, HG používám už dlouho, v terénu je opravdu k nezaplacení. Zatím jako největší pozitivum téhle verze vidím tu hledací šipku, ta je proti staré verzi dokonalá.

Arcao napsal/a:
Tak jsem si hrál s ukládání a načítaním souborů v telefonu a je to naprosto nepoužitelný. Pořád se ptá na povolení čtení a zápisu. Tohle se dá odstranit podepsáním aplikace certifikátem. Jenže ten stojí cca $300 na rok. Takže tudy cesta nevede.


Nevím, jestli to může mít nějaký význam, ale používám na telefonu javovou aplikaci pro čtení knížek v .pdb formátu. A určitě nezáleží na velikosti souboru a vždycky se to ptá jen při otevírání souboru nebo adresáře. Nemůže to být tak, že by se to ptalo opravdu jen v okamžiku otevření souboru a kdyby se soubor nezavřel, tak by nedošlo k dalšímu dotazu? Případně by se to asi dalo zjistit ve zdrojácích, je to dostupné na sourceforge.

A ještě by mě zajímalo, jestli by nešel záznam nálezu udělat pro keše, na které jsem se právě dotázal. Tj. vylezu z auta, dám nalézt nejbližší keše. Rozkliknu první, jdu ji najít. A pak bych si představoval hned záznam o nálezu bez uložení do oblíbených (popř. tedy s automatickým uložením do oblíbených), nešlo by to?

Možná by stálo za to zvážit i změnu názvu aplikace (jen aby se instalací Arcao verze nemazala verze původní), zvláště, když je teď aplikace ve vývoji, připadá mi rozumné nechat si i starou verzi (kdyby něco). Osobně jsem si Tvou verzi přejmenovat na HGA - Handy Geocaching Arcao :-)

Každopádně díky :-)
  • 0

#55 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 0:27

Witko: Zatím ne. Kockopes: Ptá se při každém otevření adresáře nebo souboru (vždy 2x). Field notes bude naprosto nezávislé na oblíbených položkách, takže ano. Změna názvu bude, už jsem nad tím taky uvažoval.
  • 0
1. Asus EEE 1000H + GeoGet
2. SGS4 + Locus Pro + Geocaching4Locus
----
Vývojář Geocaching4Locus, Handy Geochaching...

#56 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 14:48

Popsane vlastnosti nove aplikace jsou velice lakave. Bohuzel nejsem na me E51 schopen instalovat nepodepsanou java aplikaci - instalace skonci hlasenim "Chyba autorizace". Nemuzes jeste jendou prehodnotit otazku podpisu aplikace?
  • 0

#57 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 15:04

dardalion napsal/a:
Popsane vlastnosti nove aplikace jsou velice lakave. Bohuzel nejsem na me E51 schopen instalovat nepodepsanou java aplikaci - instalace skonci hlasenim "Chyba autorizace".

Nemuzes jeste jendou prehodnotit otazku podpisu aplikace?


vyzkoušej
menu>instalace>správce aplikací>volby>nastavení a tam vyber instalace softweru-vše a ověření certifikatu online-vypnutá...
pokud to nepujde, pak zbývá jedině hack mobilu
  • 0

#58 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 15:18

miki6 napsal/a:

dardalion napsal/a:
Popsane vlastnosti nove aplikace jsou velice lakave. Bohuzel nejsem na me E51 schopen instalovat nepodepsanou java aplikaci - instalace skonci hlasenim "Chyba autorizace".

Nemuzes jeste jendou prehodnotit otazku podpisu aplikace?


vyzkoušej
menu>instalace>správce aplikací>volby>nastavení a tam vyber instalace softweru-vše a ověření certifikatu online-vypnutá...
pokud to nepujde, pak zbývá jedině hack mobilu


Diky. Toto jsem uz vyzkousel vcetne hack mobilu (uz mohu instalovat symbian aplikace, ale java nejak ne:-(( a podpisu midgetu (studium podpisu na intnetu, vytvoreni vlastni certifikacni autority, import jejiho certifikatu do mobilu, podpisu aplikace - vse skoncene hlasenim chyba certifikatu :-((( ).
  • 0

#59 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 15:21

dardalion napsal/a:

miki6 napsal/a:

dardalion napsal/a:
Popsane vlastnosti nove aplikace jsou velice lakave. Bohuzel nejsem na me E51 schopen instalovat nepodepsanou java aplikaci - instalace skonci hlasenim "Chyba autorizace".

Nemuzes jeste jendou prehodnotit otazku podpisu aplikace?


vyzkoušej
menu>instalace>správce aplikací>volby>nastavení a tam vyber instalace softweru-vše a ověření certifikatu online-vypnutá...
pokud to nepujde, pak zbývá jedině hack mobilu


Diky. Toto jsem uz vyzkousel vcetne hack mobilu (uz mohu instalovat symbian aplikace, ale java nejak ne:-(( a podpisu midgetu (studium podpisu na intnetu, vytvoreni vlastni certifikacni autority, import jejiho certifikatu do mobilu, podpisu aplikace - vse skoncene hlasenim chyba certifikatu :-((( ).

mě to jde a mám ten samej mobil... jak jsi to instaloval? kabelem, či jak?
  • 0

#60 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 15:36

miki6 napsal/a:

dardalion napsal/a:

miki6 napsal/a:

dardalion napsal/a:
Popsane vlastnosti nove aplikace jsou velice lakave. Bohuzel nejsem na me E51 schopen instalovat nepodepsanou java aplikaci - instalace skonci hlasenim "Chyba autorizace".

Nemuzes jeste jendou prehodnotit otazku podpisu aplikace?


vyzkoušej
menu>instalace>správce aplikací>volby>nastavení a tam vyber instalace softweru-vše a ověření certifikatu online-vypnutá...
pokud to nepujde, pak zbývá jedině hack mobilu


Diky. Toto jsem uz vyzkousel vcetne hack mobilu (uz mohu instalovat symbian aplikace, ale java nejak ne:-(( a podpisu midgetu (studium podpisu na intnetu, vytvoreni vlastni certifikacni autority, import jejiho certifikatu do mobilu, podpisu aplikace - vse skoncene hlasenim chyba certifikatu :-((( ).

mě to jde a mám ten samej mobil... jak jsi to instaloval? kabelem, či jak?


Hmmm - pres BT a potom z pametove karty. Asi udelam hard reset a uvidim.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama