Přejít na obsah


Fotka

Geocaching.com - Aktivace kraju probehla


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
145 odpovědí na toto téma

#81 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 11:46

nolada napsal/a:
Zkus vyfiltrovat tradičky v okruhu 2 km od GC1EMMK.
Tady se už od včera opakovaně nechytám. Nejde o život, jen bych chtěl mít seznam všech cache, které půjdu lovit. Listingy sebou nechci celý den tahat, samozřejmě.

Vyzkoušeno a v pohodě. Máš možná problém s pamětí nebo tak něco. Myslím, že s rozdělením na kraje to souviset nebude... a krom toho, jak už psal HaLuMa, i kdyby, přizpůsobit se musí Skrýšotlač a ne naopak.

Šaman

Nalistuj asi tak o tři stránky dozadu, pár možných důvodů jsem tam psal.;)
Žiju v domnění, že to může pomoct hlavně reviewerům, aspoň to tady kdysi některý psal.
Osobně bych se určitě obešel i bez dělení, ale takhle jsou některé věci pohodlnější... když občas koukám na nové cache a eventy v seznamu "Newest in...", tak ty na druhé straně republiky mě většinou fakt nezajímaj.:) A při vyhledávání těch starších další specifikace přímo v seznamu taky může pomoct. Bez ní totiž člověk musí otevřít listing a proklikat mapu na použitelné zvětšení, což mně teda fakt ... nebaví.

Btw. To "Hlavní město" je tam opravdu trochu nadbytečné.:(
  • 0

#82 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 12:05

Btw. To "Hlavní město" je tam opravdu trochu nadbytečné.:(


Když pominu chybějící diakritiku, tak regionální názvy na gc.com jsou dělané podle oficiálních (což je myslím logické), takže v takovém případě nelze psát pouze Praha, nýbrž oficiálně Hlavní město Praha.
Mně osobně se též nelíbí název mého kraje Ústecký kraj - nevím, proč se krásná severočeská oblast, které by slušel název Severočeský kraj, musí jmenovat podle toho hnusnýho špinavýho pajzlu jménem Ústí nad Labem (nic proti Ústečákům :D) - ale že bych kvůli tomu orodoval na GS, aby mi to změnili k vůli... :)
  • 0

#83 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 12:12

Když pominu chybějící diakritiku, tak regionální názvy na gc.com jsou dělané podle oficiálních (což je myslím logické)


To je prave imho spatne zvolena politika... kdyz porovnam s jinym "geografickym" projektem na netu - wikitravel - tak tam naopak velmi inteligentne uprednostnuji nazvy prakticke a obecne pouzivane, pred ruznymi oficialnimi paskvily
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#84 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 12:16

kaote napsal/a:
To je prave imho spatne zvolena politika... kdyz porovnam s jinym "geografickym" projektem na netu - wikitravel - tak tam naopak velmi inteligentne uprednostnuji nazvy prakticke a obecne pouzivane, pred ruznymi oficialnimi paskvily


Tento projekt neznám, takže soudit nemohu, nicméně mi přijde logičtější používat oficiální název, byť je jakkoliv paskvilský, jak říkáš, ale alespoň všichni vědí, o co jde, než si vymýšlet sic praktické, ale zcela jistě ne pro všechny pochopitelné názvy.
Já osobně bych sice pochopil, kdyby místo "Hlavní město Praha" bylo "Zde je kaoteho", ale co chudáci přespolní? ;)
  • 0

#85 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 12:21

Sutech napsal/a:
Když pominu chybějící diakritiku, tak regionální názvy na gc.com jsou dělané podle oficiálních (což je myslím logické), takže v takovém případě nelze psát pouze Praha, nýbrž oficiálně Hlavní město Praha.

Ale jo. Je mi to jasný, akorát je to strašně dlouhý.:)

kaote

Oficiální paskvily mají zas na druhou stranu výhodu v tom, že jsou jasně definované, takže se snad vyhneme nekonečným dotazům v poradně, pod kterou škatulku zařadit určitá místa a jestli to je dělené podle krajů. okresů, měst, nebo podle úplně něčeho jiného. ... doufám. :)
  • 0

#86 nolada

nolada

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 12:36

alkes napsal/a:

nolada napsal/a:
Zkus vyfiltrovat tradičky v okruhu 2 km od GC1EMMK.
Tady se už od včera opakovaně nechytám. Nejde o život, jen bych chtěl mít seznam všech cache, které půjdu lovit. Listingy sebou nechci celý den tahat, samozřejmě.

Vyzkoušeno a v pohodě. Máš možná problém s pamětí nebo tak něco. Myslím, že s rozdělením na kraje to souviset nebude... a krom toho, jak už psal HaLuMa, i kdyby, přizpůsobit se musí Skrýšotlač a ne naopak.

Problém s pamětí to asi nebude - to by mi nechodilo stahování 80-100 cache najednou. Ale nikoli cache v Praze.
Díky za snahu pomoci. Jdu od toho.
Je to jen hra...


Šaman

Nalistuj asi tak o tři stránky dozadu, pár možných důvodů jsem tam psal.;)
Žiju v domnění, že to může pomoct hlavně reviewerům, aspoň to tady kdysi některý psal.
Osobně bych se určitě obešel i bez dělení, ale takhle jsou některé věci pohodlnější... když občas koukám na nové cache a eventy v seznamu "Newest in...", tak ty na druhé straně republiky mě většinou fakt nezajímaj.:) A při vyhledávání těch starších další specifikace přímo v seznamu taky může pomoct. Bez ní totiž člověk musí otevřít listing a proklikat mapu na použitelné zvětšení, což mně teda fakt ... nebaví.

Btw. To "Hlavní město" je tam opravdu trochu nadbytečné.:(


  • 0

#87 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 15:59

Sutech napsal/a:
Mně osobně se též nelíbí název mého kraje Ústecký kraj - nevím, proč se krásná severočeská oblast, které by slušel název Severočeský kraj, musí jmenovat podle toho hnusnýho špinavýho pajzlu jménem Ústí nad Labem (nic proti Ústečákům :D) - ale že bych kvůli tomu orodoval na GS, aby mi to změnili k vůli... :)

No a proto mame kraje bez diakritiky a Ustecky kraj na rozdil od ostatnich neni pojmenovan podle krajskeho mesta Ústí nad Labem, ale podle krasneho historickeho mesta Úštěk s nekolika peknymi cachemi ve meste a jeste hezcimi v okoli :)
  • 0

#88 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 16:10

haggaeus napsal/a:
No a proto mame kraje bez diakritiky a Ustecky kraj na rozdil od ostatnich neni pojmenovan podle krajskeho mesta Ústí nad Labem, ale podle krasneho historickeho mesta Úštěk s nekolika peknymi cachemi ve meste a jeste hezcimi v okoli :)


Omlouvám se za svou neznalost a to především kaotemu, který jasně říkal, že obecně známé pojmy jsou lepší, než ty oficiální - s Úštěkem jsem samozřejmě zcela spokojen :D
  • 0

#89 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 497 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 16:33

Haggaeus na hrad:D
  • 0

#90 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2009 - 7:37

No co dodat, "Praha hlavní město", na to co jsou cajzlové zač už si celý národ zvyknul, k tomu není co dodat, naopak třeba u kraje Vysočina není vůbec napsáno kraj, tak že vlastně nepoznáte o co jde. Ale možná to bude tím, že Vysočina nikdy žádný kraj nebyla a je to naopak uměle vytvořený paskvil preventivně bránící Moravě zamezit jakoukoliv snahu o jednoduché administrativní odčlenění. No, a můj návrh aby u označení kraje bylo i označení státu, jako třeba CZ, aby bylo na první pohled jasné, kde ten který administrativně pojmenovaný flek země, znalý jen místním, leží, opět bez odezvy. Nevím jak Vám, ale mě když přijde hlášení o pohybu TB/GC, že je v nějakém hornodolním kocoukrově, bez mapy nejsem schopný vůbec zjistit kde je.. A tipuju, že toto členění krajů má stejně tak nulovou vypovídací schopnost pro ostatní cizince.. no škoda slov, hlavně že máme Hlavní město.
  • 0

#91 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2009 - 8:34

prosim vas, muzete někdo napsat na groundspeak, at autackuv kraj prejmenuji na "uplne nejlepsi mesto sveta - brno", aby byl klid?
  • 0

#92 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2009 - 11:09

Rozdělení na kraje vítám. Ale, jak už tady někdo psal, uvítal bych omezit nepotřebné konstanty. 1)Dlouhý název pro Česko chlubící se tím že jsme republika 2)Zbytečná informace o tom že kraj je kraj (a Praha město). Proč u sousedů také nedoplní k "Niederösterreich" nebo "Sachsen" ještě něco jako "Land" nebo "Bundesland" ?
  • 0

#93 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2009 - 15:10

Milí diskutující :)
Velmi mě pobavily zdejší příspěvky, no a po pobavení ještě nějaké to oficiální vyjádření, čili:
Hlavní město Praha, Vysočina, xyz kraj - to vše jsou oficiální názvy dle zákona č. 129/2000 Sb. „o krajích“, kdy zkrátka zákon z r.2000 jasně a jednoznačně názvy krajů definuje. Groundspeak se snaří mít v globálních názvech oficialitu, čili i po nás byly samosebou žádány názvy oficiální. Navíc termín "Praha" odpovídá městu jako takovému, nikoliv kraji-to není totéž! Právě až termín dle zmíněného zákona "hlavní město Praha" zcela jasně určuje, že jde o tento kraj. I v jiných zemích používají oficiální názvy pro state/provinces, právě proto aby daný název byl jasný pro všechny kačery světa bez omezení národu, zkrátka oficiální název garantuje, že každý mu porozumí (např. po googlení se o území doví víc). Stejně tak názvy zemí - Czech republic je oficiálí plná verze, CZ pak zkrácená (MPZ) verze, žádné krácení na Czech apod. není též z tohoto důvodu možné, pak by řada národů ani nemusela poznat o jakou že to zemi jde. Podobně k Vysočině - spolu s Prahou jde o jediné kraje, kde oficiální název není tvořen přídavným, ale podstatným jménem, proto logicky dle pravidel češtiny Vysočina nemá (nemusí mít) doplňkové podstatné jméno "kraj" v názvu - jak by to vypadalo, "Vysočina kraj" :) Nad tím slovem "kraj" u většiny našich krajů se pozastavovali i v GS, zda musí či nemusí být, ale právě bez slova kraj by to byl paskvil - jen přídavné jméno, keš by pak např. byla "In Pardubicky" :)
Více např. na české wiki zde
Jo a např. Sachsen v Německu je oficiální název, ostatně pro ofic.názvy lze užít i běžnou Google mapu - hranice krajů (i CZ? SK) jsou v ní čárkovaně, při přiblížení k hranici je ofic.název vidět.

K diakritice u krajů - jak už jsem psal výše, některé znaky jako ň, č, ř GC.com zatím nepodporuje, i když např fóra Groundspeaku či waymarking už ano - až bude full diakritika i na GC.com, nebude problém nechat diakritiku doplnit. Možná se tak stane už brzy, zatím přesně nevím.

Ještě do vlákna Reviewer napíšu krátce oficiální vyjádření ke krajům, aby někteří nepátrali, jak ho mají u svých nových keší vyplňovat. Též byl totiž problém s tím, že polygonální makra krajů i okresů pro GSAK jsou silně zastaralá, definice polygonů jsou asi z r.2001, od té doby se změnily i vícekrát hranice některých okresů a v r.2005 i hranice některých krajů (hlavně zvětšení Jihomoravského na úkor Vysočiny a Olomouského na úkor Moravskoslezského ) jde o oblasti šíře i několika kilometrů, čili jsem musel polygony online udělátkem pro GSAK aktualizovat, aby automatické nastavenéí krajů nenastavilo bludy...
  • 0

#94 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2009 - 16:18

Hele, jak tak ctu to oficialni vyjadreni, tak mi pripada, ze je tam jedna nedomyslenost: Proc se hromadne nenastavi i archivovane kese? Ano, nejsou vyhledatelne, nejsou v hromadnych PQ, ale to neznamena, ze nejsou dostupne! Dostupne jsou kdokoliv a kdykoliv si muze prohlednout jejich listing, ba dokonce stahnout GPX. Je skoda, ze takove kese nebudou mit nastaveny kraj... :(
  • 0

#95 Emrys1

Emrys1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2009 - 17:03

TrainTour Reviewer napsal/a:
Milí diskutující :)
Velmi mě pobavily zdejší příspěvky, no a po pobavení ještě nějaké to oficiální vyjádření, čili:
Hlavní město Praha, Vysočina, xyz kraj - to vše jsou oficiální názvy dle zákona č. 129/2000 Sb. „o krajích“, kdy zkrátka zákon z r.2000 jasně a jednoznačně názvy krajů definuje. ...

Mám dojem, že došlo k nějaké chybce. Geoget mi načítá kraje u nových kešek, ale místo toho, aby je rozděloval jako např. u Německa (Stát: Germany, území: Sachsen), snaží se mě přesvědčit, že místo bývalé "Czech Republic" vzniklo několik nových samostatných států s názvy typu "Ústecký kraj, Jihočeský kraj, ...". Je to tak určitě správně ??? :o
  • 0

#96 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2009 - 17:29

K těm archivovaným - myslel jsem to tak, že nelze (a to ani pro nás reviewery, nám PQ fungujou jako ostatním) všechny archivované hromadně jako aktivní stáhnout, abych je mohl rozdělit. Čili ani nic jiného než je ignorovat nezbývá. A jak píšu - při odarchivaci případně nastavíme, jinak kraj pro hledání význam u nich nemá (ano archivované jsou dostupné např. z profilu jejich ownera, ale stále platí, že hledáním dle krajů ne)- čili mít u archivovaných kraj by na GC.com smysl nemělo, u externích programů (GSAK, Geoget...) asi jo, ale to nic nemění na tom, že všechny archivované nezískám :)
  • 0

#97 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2009 - 17:43

Emrys1 napsal/a:
Mám dojem, že došlo k nějaké chybce. Geoget mi načítá kraje u nových kešek, ale místo toho, aby je rozděloval jako např. u Německa (Stát: Germany, území: Sachsen), snaží se mě přesvědčit, že místo bývalé "Czech Republic" vzniklo několik nových samostatných států s názvy typu "Ústecký kraj, Jihočeský kraj, ...". Je to tak určitě správně ??? :o


k zadne chybce nedoslo. K tmuto dochazi, pokud importujes data z webu a ne z PQ, a zaroven nemas aktualizovany soubor countryid.txt v geogetu.

Nejjednodussi je pouzit aktualni verzi Geogetu, tam je uz vse pripravene.
  • 0

#98 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2009 - 17:46

TrainTour Reviewer napsal/a:
K těm archivovaným - myslel jsem to tak, že nelze (a to ani pro nás reviewery, nám PQ fungujou jako ostatním) všechny archivované hromadně jako aktivní stáhnout, abych je mohl rozdělit. Čili ani nic jiného než je ignorovat nezbývá. A jak píšu - při odarchivaci případně nastavíme, jinak kraj pro hledání význam u nich nemá (ano archivované jsou dostupné např. z profilu jejich ownera, ale stále platí, že hledáním dle krajů ne)- čili mít u archivovaných kraj by na GC.com smysl nemělo, u externích programů (GSAK, Geoget...) asi jo, ale to nic nemění na tom, že všechny archivované nezískám :)


vzdyt seznamy archivovanych kesi existuji, par lidi je docela dobre udrzuje. takze neni problem ten seznam ziskat.

Ostatne i na wiki mame tohle:
http://wiki.geocachi...vané_cache_v_ČR
  • 0

#99 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 23:55

Ano jak už jsem psal ve vlákně Archivované keše (o jeho existenci a o tom, že to stále někdo udržuje, jsem nevěděl), tak ty od Berdy (necelých 1000 archivovaných) použiji. Ale stejně to nikdy nebude 100%, všechny archivované podle mého nikdo nemá - a to už proto, že v počátcích CZ geocachingu (1.6.2001) ještě ani nástroje typu GSAK, kde by šly udržovat, nebyly, navíc kačerů bylo málo a kdo by to dělal že - čili je pěkné že je máme, ale nejstarší archivované keše tam nikdy nebudou (a když, tak ne všechny) - čili u archivovaných nemohu 100% pokrytí kraji dosáhnout z tohoto důvodu
  • 0

#100 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2009 - 8:44

kaote napsal/a:
Je potreba zduraznovat ze je Praha hlavni mesto? Stejne tim brnaky akorat naserete a priste vam prodaji jeste horsi vino nez minule :)


trochu offtopič nicméně mi to připomělo klasický vtip "Moravské dělení kategorie vín":

1. Dá sa
2. Dá sa svařit
3. Nedá sa
4. Nedá sa ani svařit
5. Prodá sa pražákovi ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama