Přejít na obsah


Fotka

Pripojeni garmin etrex legend k PC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#1 ..Lucano..

..Lucano..

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2009 - 21:50

Ahoj, uz jsem tak trochu zoufaly azadam o radu. mam novy garmin etrex legend - a zoufale se ho snazim pripojit k PC. nejdrive stolni PC pres datovy kabel, ktery konci RS 232. pripojim, zapnu map source, aleto mi garmina nenajde (garmin zapnuty). zkusim i nastavit primo port, na kterem to je pripojene a nic, autodetekce, nic. dnes jsem tedykoupil redukci na USB, pripojim do PC, opet nejde. zkusim notebook s win vista, taky nejde. v garminovi mam nastaveno v menu propojeni: GARMIN. muzete mi nekdo prosim poradit, co delam blbe?:(
  • 0

#2 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2009 - 22:19

Nějak nechápu tu redukci na USB, legend má připojení k pc přes USB datovým USB kabelem. Po připojení legend-a datovým USB kabelem k Pc musíš legenda zapnout, to je přepoklad aby ho pc našel. Jinak zkus ho napřed připojit jako USB DISK a až ti ho pc najde tak zapni protokol GARMIN.
  • 0

#3 ..Lucano..

..Lucano..

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2009 - 22:40

Tomas.B napsal/a:
Nějak nechápu tu redukci na USB, legend má připojení k pc přes USB datovým USB kabelem.
Po připojení legend-a datovým USB kabelem k Pc musíš legenda zapnout, to je přepoklad aby ho pc našel. Jinak zkus ho napřed připojit jako USB DISK a až ti ho pc najde tak zapni protokol GARMIN.


no etrex legend teda USB nema. vsak pisu, ze konci RS-232 konektorem.

je to ten starsi, cernobily display, modra barva, 8MB pamet..
  • 0

#4 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2009 - 22:56

Není problém s ovladačem?
Zkus kdyžtak nainstalovat odtud.

Menu propojení GARMIN bude správné, taky jej tak mám a při použití nabídky "převod" navigaci nachází.

  • 0

#5 ..Lucano..

..Lucano..

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 10:52

PaWcz napsal/a:
Není problém s ovladačem?
Zkus kdyžtak nainstalovat odtud.

Menu propojení GARMIN bude správné, taky jej tak mám a při použití nabídky "převod" navigaci nachází.


ten SW je ale pro USB. kdezto ja to pripojuji pres serial 232 nebo USB redukci - a ani najedno nefunguje.

na tu usb redukci mam ovladace, se kterymi to windows najde, ale mapsource ne.

nebo proste potrebuju nejaky postup, kdyz toho garmina pripojim pres serial port, jakto pres mapsource zprovoznit :(.

chjooooo!
  • 0

#6 stenli007

stenli007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 11:07

Mě to dělal mapsource taky když jem to připojoval přes RS232. Pak jsem přišel na to že k portu zůstali připojení ovladače na čidlo k dálkovému ovládání. Pomohlo ve správci zařízní dát odinstalova ovladač a pak už jenom připojit garmina a pozapínat.
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 11:08

U novejsich verzi Mapsource se muselo v nastaveni povolit prohledavani seriovych portu.
  • 0

#8 SpeedyGT

SpeedyGT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 11:14

Nedávno jsme řešili podobný problém se stejným přístrojem. Nám to sice poznalo Legenda, ale daly se poslat jen body, ale mapy přetáhnout nešly. Všechno jsme měli zaregistrováno, kolegové tady na fóru se taky snažili a pořád nic. Nakonec jsme se obrátili na info@garmin.cz, vyžádali si od nás všechna čísla k přístroji i k mapám, provedli přeregistraci a od té doby to maká. Třeba je u vás chyba jinde, nevím...
  • 0
zeland.hermansky.net - Web kačerů Speediholky & Simála o cestě po Novém Zélandu
geo.hermansky.net - Můj web pro kačery (gps kontrolor, převodník souřadnic)

Náš profil na geocaching.com

#9 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 11:56

Těžko se radí. Mapsource se pořád vyvíjí a pořád tam něco mění. Legenda už také nemám, tak nemohu vyzkoušet. Jen si pamatuji, že to bylo naprosto bez problémů. Měl jsem orig. kabel. Základem je ale to, že pokud jsou přístroj (Garmin) i SW (Mapsource) správně nastaveny, tak by měl přenos fungovat. Zádrhelem může být operační systém a to, jak se OS staví k sériovému rozhraní. Na Win XP nebyl problém.
  • 0

#10 ..Lucano..

..Lucano..

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 17:58

HaLuMa napsal/a:
U novejsich verzi Mapsource se muselo v nastaveni povolit prohledavani seriovych portu.


kde se to v map source nastavuje?

no, ten garmin lezel kamosovi asi 2 roky doma, a nedavno ho nasel a prodal miho.... ale i tak by to melo jit spojit, ne?

jeste jsem zkusil na druhem laptopu preinstalovat system a pripojit to do uplne holeho systemu, pres USB redukci. Mapsource nenasel.

podotykam, ze jsem nainstaloval mapsource, topo mapy CZ, ovladace na USB redukci, hodilo mi to na com 4, spustil mapsource, zapl garmina, pripojil a v mapsource dal ziskat ID jednotky... a nic :-/
  • 0

#11 ..Lucano..

..Lucano..

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 18:08

tak jsem jeste updatoval verzi map source a taky nepomohlo :(.. kua, co delam blbe?
  • 0

#12 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 21:36

jakou mas verzi mapsource?
  • 0

#13 ..Lucano..

..Lucano..

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 22:16

Lanc napsal/a:
jakou mas verzi mapsource?


6.15.6
  • 0

#14 Trutnovacek

Trutnovacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 22:56

Zkus změnit USB port, nebo jak to říct...Na mém NTB mám 4. Dva vzadu a dva na boku. Legenda mám. Redukci koupenou, konektor dělaný. Jeden den mi to šlo, druhý už ne. Pak jsem na boku změnil USB a šlo to Je to jen výstřel do tmy, mé podmínky když jsem s tím laboroval byly malinko jiné
  • 0
Žij a nechej žít..

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 6:49

Lucano @ Terezka napsal/a:
kde se to v map source nastavuje?


V menu:

upravit -> nastaveni -> zalozka "prenos"

Tam byva nastavene ignorovani seriovych portu. muzes tam nastavit automaticke prohledavani seriovych portu, nebo dokonce muzes nastavit jeden konkretni port.
  • 0

#16 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 7:49

Ještě podotknu, že ne všechny koupené redukce USB/RS323 opravdu fungují.
  • 0

#17 ..Lucano..

..Lucano..

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 7:58

Trutnovacek napsal/a:
Zkus změnit USB port, nebo jak to říct...Na mém NTB mám 4. Dva vzadu a dva na boku.
Legenda mám. Redukci koupenou, konektor dělaný.
Jeden den mi to šlo, druhý už ne. Pak jsem na boku změnil USB a šlo to
Je to jen výstřel do tmy, mé podmínky když jsem s tím laboroval byly malinko jiné


to jsem samo zkousel. zkousel sem i jiny notebook i stolni PC
  • 0

#18 ..Lucano..

..Lucano..

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 7:58

bodlak napsal/a:
Ještě podotknu, že ne všechny koupené redukce USB/RS323 opravdu fungují.


tak vsak to pripojuji i normalne do stolniho pc pres ten seriovy kabel i bez redukce a nejde to :(
  • 0

#19 ..Lucano..

..Lucano..

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 7:59

HaLuMa napsal/a:

Lucano @ Terezka napsal/a:
kde se to v map source nastavuje?


V menu:

upravit -> nastaveni -> zalozka "prenos"

Tam byva nastavene ignorovani seriovych portu. muzes tam nastavit automaticke prohledavani seriovych portu, nebo dokonce muzes nastavit jeden konkretni port.


to jsem jiz zkousel - viz. muj 1. post.
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 8:03

Tak to je smutne. Me to funguje jak na stolnim pocitaci na seriaku, tak na notebooku pres USB prevodnik. Takze bud mas v GPSce zapnuty jiny komuniakcni protokol nez "garmin", nebo mas vadny kabel.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama