Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon 3.13 Beta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
52 odpovědí na toto téma

#1 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 6:44

Changes made from version 3.12 to 3.13: * Fixed issues with thresholds used for auto compass switching. * Fixed issues with back button not appearing when editing a waypoint.
  • 0
VSA

#2 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 6:50

http://www8.garmin.c...300_313Beta.exe
  • 0

#3 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 18:21

vsa napsal/a:
Changes made from version 3.12 to 3.13:

* Fixed issues with thresholds used for auto compass switching.
* Fixed issues with back button not appearing when editing a waypoint.

Tak tento FW se nepovedl. Od rana se me GPS nescetnekrat vypnula.
EDIT: udelal jsem nekolik pokusu a vypina se i beta 3.12, ale zda se ze podstane mene casto. Mozna za to muzou nejaka zmrskla data v POI.
  • 0
VSA

#4 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 19:08

Na mem Oregonu bezi cely den vpohode, dokonce se mi ani autonavigace nezasekla, takze zatim chvalim - jen tak dal!
  • 0

#5 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 19:15

5h v provozu, žádný problém, přesnost GPS dobrá (řekl bych, že zbytečně přesná, páč některé waypointy multin autoři snad zaměřují krokoměrem a ne dle satelitů :) ), žádný pád či nějaké zamrznutí.
  • 0

#6 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 22:14

Zatim bezi take jak ma, uvidime v nedeli az dostane poradne zabrat :D
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#7 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 22:50

Tak opět návrat k 3.10, stejně jako před týdnem z verze 3.12. V obou případech vypínání při navigaci v autě. Starší verze mi to nedělala snad ani jedna. Ještě upřesnění, na první pohled to u 3.12 a 3.13 v autě vypadá, že je vždy všechno v pořádku. Třeba půl hodiny jízdy a nic. Pak se vypne a intervaly se postupně zkracují, nakonec nevydrží navigovat ani 5 minut v kuse.
  • 0

#8 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 09 srpen 2009 - 15:41

Můžete prosím psát poznámku (co máte problémy), jestli máte v navigaci kartu? Ona totiž způsobuje spousty problémů ... Díky.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#9 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 16:33

XiXi_team napsal/a:
Můžete prosím psát poznámku (co máte problémy), jestli máte v navigaci kartu? Ona totiž způsobuje spousty problémů ... Díky.

Kartu mám a zatím jsem si žádných problémů díky ní nevšiml. Pokud stejná karta se stejným obsahem až do verze 3.10 je bez problémů, je mi záhadou proč by ve 3.12 a 3.13 problémy dělat měla.
  • 0

#10 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 20:19

mlog napsal/a:
Kartu mám a zatím jsem si žádných problémů díky ní nevšiml. Pokud stejná karta se stejným obsahem až do verze 3.10 je bez problémů, je mi záhadou proč by ve 3.12 a 3.13 problémy dělat měla.


No víš ono se již několikrát stalo, že chlapci z Garminu něco vychytali, ale někde zase naopak něco vykosili, takže možné je všechno :)
Nicméně uvidíme, vyzkoušíme, napíšeme.
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 20:59

mlog napsal/a:
Tak opět návrat k 3.10, stejně jako před týdnem z verze 3.12. V obou případech vypínání při navigaci v autě.
Starší verze mi to nedělala snad ani jedna.
Ještě upřesnění, na první pohled to u 3.12 a 3.13 v autě vypadá, že je vždy všechno v pořádku. Třeba půl hodiny jízdy a nic. Pak se vypne a intervaly se postupně zkracují, nakonec nevydrží navigovat ani 5 minut v kuse.

A nebude to tím, že to není autonavigace? Proč chcete od turistické navigace funkce, které má autonavigace? Zkuste geocaching na jiné autonavigaci...
  • 0

#12 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 21:28

zbrkle jsem upgradoval na 3.13. v aute se mi to kouse, jako nejaka verze 2.96 nebo tak. metry se meni, ale obraz zamrzne. deje se to obcas, data taham z karty. stale me zlobi tezke, respektive opakovane zapinani pristroje nez konecne nabehne, treba az na 5 pokus. to jiz od verze 3.01.
  • 0

#13 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 21:45

Dal bych zpatky 3,10 bez pam.karty,nastartoval,nacetl satelity a pak dal kartu.Kdyz to nepomuze tak NASTAVENI-VYMAZAT-OBNOVIT TOVARNI NASTAVENI.Me to od te doby maka na 1.
  • 0

#14 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 21:49

uf, tož nevím, dnes 250 km, v součtu 11 hodin, s 2 hodinou zastávkou a žádný problém :). Dokonce mám Topo Pro 3 na kartě, ne v hlavní paměti.
  • 0

#15 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 22:10

Takže po dnešním večerním cyklovýletu, kdy jsem měl zapnutý jen záznam trasy a během prvních 15km mi Oregon zhebnul snad 5x, se vracím k poslední funkční 3.10, grrrr :@
  • 0

#16 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 22:16

Tak já jsem zmaten.... Mám 3.13 a bez problémů. Dokonce mám dojem (nepodložený exaktním měřením), že je GPS přesnější. Na kešce ukazuje 1 až 3 metry. To jen pro doplnění, jsou i spokojení uživatelé :)
  • 0

#17 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 8:35

2 sekator: tak jsem to clovece zkousel, podradil jsem na 3.10 ale dela to stejne. dokonce!, dokonce se mi pristroj vuubec nenastartuje ani k update, kdyz mi schazi karta. takze se domnivam, ze mu neco je a pujde do servisu. co budu delat v dobe, kdy pristroj nebude, to teda neviim :(
  • 0

#18 Saludo

Saludo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 9:15

Po včerejším odpoledni se taky se hlásím ke spokojeným uživatelům verze 3.13 :)
  • 0

#19 MichaEli

MichaEli

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 9:42

s 3.10 jsem mel problem v modu "track up" nebo "automotive" kdy sipka ukazovala sice nahoru, ale cca o 40° spatne doprava. Tim padem zobrazená mapa byla to co je vpravo od meho smerovani a ta co ta cast mapy, ktera tam mela byt byla tim padem schovana na 10 hodinach vlevo mimo dispej . Nevim jak to jinak popsat. Nedelalo to vzdy, ale nekdy jo. Resenim bylo prepnout bud v profilu nebo v nastaveni na "north up" a pak vratit zpet "track up" nebo "automotive". 3.13 mi to zatim neudelala... a po vsech strankach bezi dobre. Mate nekdo podobnou zkusenost?
  • 0

#20 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 10:52

sobikovi napsal/a:

mlog napsal/a:
Tak opět návrat k 3.10, stejně jako před týdnem z verze 3.12. V obou případech vypínání při navigaci v autě.
Starší verze mi to nedělala snad ani jedna.
Ještě upřesnění, na první pohled to u 3.12 a 3.13 v autě vypadá, že je vždy všechno v pořádku. Třeba půl hodiny jízdy a nic. Pak se vypne a intervaly se postupně zkracují, nakonec nevydrží navigovat ani 5 minut v kuse.

A nebude to tím, že to není autonavigace? Proč chcete od turistické navigace funkce, které má autonavigace? Zkuste geocaching na jiné autonavigaci...

Nevím, proč bych Oregon neměl využívat jako autonavigaci, když to výrobce umožňuje. Když výrobce nebude chtít aby ho lidi na to používali, tak tam tu funkci nedá.
Navíc řeč nebyla o tom, jestli používat nebo ne, ale o tom, že ve verzi 3.12 a 3.13 se můj Oregon vypíná a v předchozích verzích ne. To jen na okraj pro ty co obtížně chápou psaný text.
Jinak pro podobné vševědy, kteří mají tu neodbytnou potřebu se vyjadřovat ke všem věcem, mohu ještě poznamenat, že dříve s Coloradem nebo už cca 3/4 roku s Oregonem mám v autě naježděno docela dost na to, abych mohl napsat, že se mi s nimi jezdí dobře (s Oregonem samozřejmě líp). Pokud si ve služebním autě náhodou vezmu Nuvi 660, v navigaci není žádný podstatný rozdíl, protože první věc kterou udělám je, že vypnu hlasovou navigaci.
Možná to tak někdo dělá, ale já nevidím žádný rozumný důvod pro to, abych si pořizoval speciální autonavigaci do auta a druhou do terénu nebo abych se pokoušel hledat kešky s autonavigací, i když samozřejmě znám lidi, kteří to praktikují.
P.S. Pokud to měl být vtip, čekal bych tam smajlík.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama