Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon 3.13 Beta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
52 odpovědí na toto téma

#21 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 10:58

Držte se prosím tématu.;)
  • 0

#22 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 11:31

OPRAVA: problemy s opakovanym vypinanim pri startu se netykaly nijak verze software, ale byl to problem (a kolize - i kdyz me nejasna) s *.img soubory na karte. po odstraneni jedne sady map je vse v poradku. presun opet na 3.13 s 3.13 tedy hlasim plnou spokojenost.
  • 0

#23 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 11:36

djw napsal/a:
OPRAVA: problemy s opakovanym vypinanim pri startu ..., ale byl to problem s *.img soubory na karte

Můžeš naznačit, která sada byla problémová?
Já osobně jsem od verze 3.01 také najel na metodu, co mapa, to 1 img soubor, poslat do navigace a přejmenovat.
  • 0

#24 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 11 srpen 2009 - 14:44

3.13 mi vytuhne, aniž bych měl kartu v přístroji. Všechny mapy jsou v interní paměti. Přejmenované img soubory, kde v názvu není mezera. Otázka je, jestli neposlat mapy znovu při této verzi?
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#25 household

household

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 15:07

Nemusíš posielať znovu. Stačí ak to spravíš ak ja. Pripojíš GPS pc a premenuješ koncovky img napr. na abc. Odpojiš GPS od pc a zapneš ju. Potom vypneš pripojíš znovu k pc a koncovky vrátiš. Zapneš a načíta si to pekne znova. Ja to robím keď mi nenačíta gpx správne. A funguje to.
  • 0

#26 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 15:09

Tak si tu během dne občas hraji s Oregonem, a znovu s FW 3.13, a asi jsem už přišel na to proč kolabuje... Jak už jsem psal předtím, tak v neděli mi Oregon umíral už při spuštěném nahrávání trasy. Dnes mi to jen v ruce padalo už při pouhém scrolování mapou nebo někdy i při umístění špendlíku na různá POI. Pak mi došlo, že hromadu z nich tam mám naládováno pomocí POILoaderu a všechna zmíněná POI mám z POI.cz. Tak mne před chvílí napadlo jestli náhodou už nebude chyba v některém z nich, že by se tam u některého mohla vyskytovat diakritika, kterou ovšem Oregon zrovna moc nesnáší... Konkrétní padající POI to nejsou, protože to pokaždé bylo na úplně jiných, a to co nešlo před chvílí, podruhé už zase Oregon zvládnul a tam jsem to kontroloval a diakritika tam není. Nemáte tedy někdo nějaký tip na utilitku, která by uměla ty zdrojové GPX soubory zkontrolovat a zjistit (případně rovnou správně přepsat ta "špatná" písmena) jestli tam někde není něco takového ? Zrovna mne nic nenapadá a ručně se mi to kontrolovat teda nechce B)
  • 0

#27 household

household

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 15:10

Nemusíš posielať znovu. Stačí ak to spravíš ak ja. Pripojíš GPS pc a premenuješ koncovky img napr. na abc. Odpojiš GPS od pc a zapneš ju. Potom vypneš pripojíš znovu k pc a koncovky vrátiš. Zapneš a načíta si to pekne znova. Ja to robím keď mi nenačíta gpx správne. A funguje to.
  • 0

#28 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 15:23

Jarous1 napsal/a:
Nemáte tedy někdo nějaký tip na utilitku, která by uměla ty zdrojové GPX soubory zkontrolovat a zjistit (případně rovnou správně přepsat ta "špatná" písmena)

například Geoget při exportu do GPX může volat fci UtfToGps, která právě z textu ořeže paznaky (listing, jména autorů, ...). Jak přímo jednoduše čistit originální GPX nevím.
  • 0

#29 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 20:45

Mno kdybych nebyl *píp*, tak mne mohlo hned ze začátku napadnout ten GPI soubor z GPS smazat a zjistil bych okamžitě, že chyba je opravdu v těch dohrávaných POI :D Chjo... Akorát tedy stále nevím jak se to bude chovat venku při jízdě na kole s tím spuštěným záznamem trasy. Vzhledem k dnešnímu večernímu počasí tady v Praze jsem to vzdal :( Oregon se ale teď zatím tváří normálně a chová se způsobně. Uvidíme co bude provádět až ho zase vezmu na výlet :D P.S. Díky za tip na ten GeoGet, někdy to vyzkouším.
  • 0

#30 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 12 srpen 2009 - 6:48

Tak jsem ráno zkusil navigaci v autě i navigaci za šipkou. V místech, kde včera padala snad každém kroku, dnes držela! Takže jdu také hledat, kde v těch GPX souborech z POI.cz je šotek :@
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#31 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 8:42

Je ale zajímavé, že ten samý GPI soubor mi s 3.10 fungoval... Takže přeci jenom asi něco s tou 3.13 bude. Jinak včera export GPX souborů z POI.cz fungoval nějak podezřele. Asi 3 soubory z 6 měly na konci špatnou syntaxi... Na úplném konci má být </gpx> a tohle tam bylo 2x za sebou. On to ale zjistil už sám POILoader a zahlásil chybu, takže jsem to do GPS ani nedostal, nešlo to...
  • 0

#32 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 8:50

Jarous1 napsal/a:
Je ale zajímavé, že ten samý GPI soubor mi s 3.10 fungoval... Takže přeci jenom asi něco s tou 3.13 bude.

možná přísnější kontrola vstupních dat, což je jen dobře :)
  • 0

#33 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 12 srpen 2009 - 10:41

pozorjed napsal/a:
možná přísnější kontrola vstupních dat, což je jen dobře :)


To možná ano, ale výsledkem by nemělo být zamrznutí navigace ... :(
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#34 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 10:45

XiXi_team napsal/a:
To možná ano, ale výsledkem by nemělo být zamrznutí navigace ... :(

to ne, ani modrá obrazovka, naštěstí již mám nacvičené vyndat baterky, a znovu celé zapnout ;)
  • 0

#35 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 10:57

To je hezké, že se dá Oregon pokaždé zrestartovat ;) Když si ale potřebuješ nahrát nějaký zajímavý výlet na kole (nejlépe celodenní, o délce 80-100km, a tam, kam se podle záznamu budeš chtít podívat i někdy jindy, protože tohle si zapamatovat celé není možné, hlavně ty různé cestičky a pěšiny, které ani nejsou na mapách) a tahle chyba Ti to znemožní, tak už to přestává být k smíchu, ale docela to na***e :| Také během nějakého sjezdu / výjezdu horším terénem ještě každou chvíli kontrolovat GPS jestli zrovna funguje, tak to také není zrovna vždy možné...
  • 0

#36 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 12 srpen 2009 - 12:44

Tak obsahem to nebude ... spíš něco s velikostí POI DB. Já mám gpi soubor kolem 3MB. Koukal jsem, že od verze 3.12 tam udělali nějaké úpravy s prací s vlastními POI body ...
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#37 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 12:55

XiXi_team napsal/a:
Tak obsahem to nebude ... spíš něco s velikostí POI DB. Já mám gpi soubor kolem 3MB. Koukal jsem, že od verze 3.12 tam udělali nějaké úpravy s prací s vlastními POI body ...

O pár příspěvků výš jsem psal o tom, jak mi od verze 3.12 blbne Oregon při navigaci v autě. Že by teda byla na vině databáze POI bodů?
Také ji používám. Mám ji na kartě, cca 3,8MB a obsahuje nejrůznější kategorie od Aquaparků až po zříceniny a navíc na některé body (radary a Nebezpečná místa) mám i upozorňování.
Možná, že to je ono...
  • 0

#38 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 13:06

To je celkem možné, že se povrtali ve FW i kvůli zacházení s POI. Protože nedávno Garmin.cz aka Picodas ven vypustil GPS TravelGuide a zpočátku s tím měly problémy, pokud vím, jen Oregony. Řešili jsme to na jednom českém GPS foru... Dotyčný člověk sám pak tvrdil, že Picodas se bude dost důrazně pokoušet o nátlak na Garmin aby to co nejdříve vyřešili... Takže teď netuším jestli to už spravil sám velký Garmin, nebo si to nějak obešel Picodas, protože to od jisté doby je v pořádku. Dokonce i s diakritikou ;)
  • 0

#39 hemzik

hemzik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 15:52

mlog napsal/a:
Také ji používám. Mám ji na kartě, cca 3,8MB a obsahuje nejrůznější kategorie od Aquaparků až po zříceniny a navíc na některé body (radary a Nebezpečná místa) mám i upozorňování.
Možná, že to je ono...


Prosímtě, i když to je mimo téma, mohl by jsi napsat jak to upozornňování funguje ? A jak to do oregona dostat ? Zkoušel jsem to přes nějaké makro z GSAKu na kešky, ale nejede mi to. Díky
  • 0

#40 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 15:56

hemzik napsal/a:

mlog napsal/a:
Také ji používám. Mám ji na kartě, cca 3,8MB a obsahuje nejrůznější kategorie od Aquaparků až po zříceniny a navíc na některé body (radary a Nebezpečná místa) mám i upozorňování.
Možná, že to je ono...


Prosímtě, i když to je mimo téma, mohl by jsi napsat jak to upozornňování funguje ? A jak to do oregona dostat ? Zkoušel jsem to přes nějaké makro z GSAKu na kešky, ale nejede mi to. Díky


Přes POI Loader - http://www8.garmin.c...ucts/poiloader/
Při importu se to zeptá na pár věcí, např. jakou vzdálenost před POI.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama