Přejít na obsah


Fotka

Poraďte - TB, GC, CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#21 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 22:41

m4rkus napsal/a:
No a když se ztratí i kopie?

Pak máš smůlu... Já osobně bych už třetí verzi TB nevypouštěl nebo jako nový TB. Zalaminovaný visačka u TB nebo takové ty zalaminované kopii GC jsou o ničem. Nikomu neudělají radost a myslím si,že se brzo ztratí. Prostě TB je TB a GC je GC. Echt zlato :D
  • 0

#22 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 9:15

Narazila jsem už několikrát na různé označení trackovatelného předmětu v listungu. Do kešky přicestovatl jako GC, vyjmut z ní někým jiným byl jako TB. V popisu své cesty ho taky někdo označuje jako - hezký GC, jiný zase jako hezký TB. I v netových obchodech jsem obdobný předmět našla někde v kategorii TB a někde zase v kategorii GC.
Např. toto je v kategorii TB:
http://geocacheshop....emart&Itemid=26
A tohle - obdobný předmět v kategorii GC:
http://tytyty.cz/big...etti-p-425.html

Takže můj dotaz - nechci kvůli tomu zakládat nové téma, abych nedostala virtuálně přes prsty - jak tohle přesně rozlišovat, když takový předmět najdu v kešce? Mám psát, že jsem našla TB nebo GC? A do jaké míry vadí nebo nevadí, když předchozí vkladatel ten samý předmět vidí jako druhou variantu? Tzn., že on napíše, že vložil TB a já že vybírám GC? ;)

Je to trochu hnidopišská otázka, ale vrtá mi hlavou.
  • 0

#23 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 9:49

A to ještě se svět nedělí jen na GC a TB, ale jsou další a další štítky: travel slug, travel ingot, space shuttle TB, Jeep TB, travel lizard a další a další. I geocoiny mají rozrůstající se rodinku, teď třeba vězním ve své keši PATHTAG coin a pod.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#24 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 9:50

… a slyšel jsem i o geo-krtcích!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#25 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 10:53

:o:D A já tu dumám, jestli mám zapsat, že vyzvedávám TB nebo GC :D
  • 0

#26 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 12:05

Myslim ze to co napises do logu neni tak zivotne dulezite. Po zadani track cisla pri logovani ti vypadne co to skutecne je, a zaroven se to spravne ulozi do inventare kese. Geokrtek je trackovaci predmet od jine spolecnosti a take se jinde loguje. Plusem je ze se trackovaci cislo generuje gratis, minusem ne moc velke rozsireni.
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#27 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 13:04

Alf Gang:? ono to bude tím, že TB jedni považují jen ten skutečný psí-známkový přívěšek, a jiní cokoli, u čeho je něco přivěšeno. No a třeba Travel Slug je mince, že jo :) , ale s dírkou a věší se na něco. Takže pak někdo píše GC, někdo TB... a on je to TS :D Hele, to máš jedno, hlavně když to cestuje a je to správně zalogovaný na SVÝ stránce.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#28 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 13:09

Pathtag se může logovat ve dvou systémech - na GC a http://pathtags.com/. Viz tenhleten TB248GF.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#29 schvab

schvab

    schvabM

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 14:55

LukAnet napsal/a:

KaMo_cz napsal/a:
taky bych dal jeden dotaz k tématu.
jak je to s vybíráním tb/gc z keší které jsem už našel? příjde mě to jako nefér hon za trackable body.


Mě to přijde také nefér, ale vím, že mnozí kačeři to bohužel dělají.


Zrovna dnes jsem jeden GC vzal na procházce s geopsem z keše kterou mám už delší dobu odlovenou.Byl tam už poněkud dlouho a myslím ,že majitel bude jen rád když se posune někam dál.;)
  • 0
Garmin Oregon 600-Navigon 2100 max

#30 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 15:13

LukAnet napsal/a:

KaMo_cz napsal/a:
taky bych dal jeden dotaz k tématu.
jak je to s vybíráním tb/gc z keší které jsem už našel? příjde mě to jako nefér hon za trackable body.


Mě to přijde také nefér, ale vím, že mnozí kačeři to bohužel dělají.


To je blbosť, kluci. Trackables mají běhat, běhat a co bylo to třetí? Jo aha... běhat. Je jim naprosto jedno, KDO je poponáší, dokonce je jim jedno i to, jestli u toho člověka už byly.

Jako majitele cestovatele by mě opravdu potěšil log: "Byl jsem se tu podívat, ale protože tuhle keš už mám odlovenou, tak ten GC do Anglie nemůžu odvízt." :|
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#31 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2010 - 16:46

Nechci zakládat téma zvlášť a toto má příhodný název. Lze převést GC TB .. předmět s číslem už zalogovaný ownerem na jiného ownera? Jak? ... Je to cosi jako adopce Coinu ... Nemohu na to nikde najít postup. Děkuji za radu...
  • 0

#32 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2010 - 16:49

Je to uplne stejne jako adopce CEHOKOLIV.

Tady mas link:

http://www.geocaching.com/adopt/

Do okenka napises kod toho trackable, co chces dat k adopci a dale postupujes podle pokynu.

Hodne stesti a pekny den.;)
  • 0

#33 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 9:49

Pomoooc můžete někdo vyzkoušet předat k adobci GC/TB, staší zkusit zadat jen kód TB/GC a pak nepokračovat. Když na adrese http://www.geocaching.com/adopt/ zadám můj vlastní TB/GC skončím s hláškou: We could not find the listing from the code you provided. Co mám dělat? Díky za rady. Luckyn
  • 0

#34 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 10:15

A zkoušel jsi použít i číslo, které máš v kolonce: Při zmínce o tomto předmětu např. na fóru použij toto referenční číslo: XXXXX ???
  • 0

#35 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 10:17

Asi vkládáš trackovací kód. Systém však vyžaduje identifikační kód, který by měl začínat na TB.....
  • 0

#36 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 14:25

geoquino napsal/a:
Asi vkládáš trackovací kód. Systém však vyžaduje identifikační kód, který by měl začínat na TB.....



Super, to je ono... díky... :)
  • 0

#37 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 14:26

A+T napsal/a:
A zkoušel jsi použít i číslo, které máš v kolonce:
Při zmínce o tomto předmětu např. na fóru použij toto referenční číslo: XXXXX ???


už jsem doma, díky... je vidět že jsem vypadl z praxe... :(
  • 0

#38 Ralph 12

Ralph 12

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 21:43

Nevíte někdo jestli se dá vzít dva geocoin a jeden travelbug z jedné keše???Prosím poraďte
  • 0

#39 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 0:11

Ralph 12 napsal/a:
Nevíte někdo jestli se dá vzít dva geocoin a jeden travelbug z jedné keše???Prosím poraďte


... POKUD SI JE NEBUDEŠ BRÁT, ale budeš jim chtím splnit jejich úkol (ten co k nim owner zapsal na GC.com nebo třeba i na přivěšený štítek přímo u TB/GC) tak klidně. Nikde není nijak omezeno kolik cestovních předmětů můžeš najednou vložit nebo vyzvednout.

Ale vyzvedávej a posunuj jen takové TB/GC kterým skutečně můžeš na jejich cestě pomoci v duchu jejich misí.

Když splnit úkol nemůžeš klidně si TB/GC zapiš jako discover a nech je kde jsou pro někoho dalšího, kdo je posune tím správným směrem.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#40 jgguty

jgguty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 13:22

prosím poraďte,možná to tady už někdo řešil,ale nepodařilo se mi to najít. Při své nepozornosti se mi podařilo vložit na internetu travel bug do kešky i když ho mám stále doma. Potřebuji ho nějak smazat, celý svůj zápis se mi smazat podařilo. A když kliknu přímo na travel bug tak je označen, že ho mám u sebe. Ale když najedu na kešku, ve které došlo k chybě tak je pořad informace, že tam travel bug je a do jiné kešky ho vložit ani nemůžu.:(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama