Přejít na obsah


Fotka

OVI maps - Nokia


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#41 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2010 - 18:59

Bubisovi napsal/a:
... a nakonec jsem si napsal makro který hodí rovnou do nokia formátu

Myslíš makro pro geoget? A mohl bys ho zveřejnit - třeba na http://geoget.ararat...p/doc:user:file?
  • 0

#42 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2010 - 19:28

Abych řekl pravdu, tak se mi to tam hodit nedařilo (Nesvítí mi ikonka: 'Vložit obrázky nebo jiné soubory' - patrně nemám práva, nějak hluboce jsem to nestudoval). Ale byl bych rád za radu.... abych to tam dal

Zatím je to na:

http://dacia.ic.cz/gg2/

. Kdyby to někdo zkoušel tak mi prosím dejte vědět jestli to jede případné poznámky (sem, nebo na mail, nemo na ICQ) díky
  • 0

#43 pacho

pacho

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2010 - 21:10

Bubisovi napsal/a:
No ale jak píše nahoře pacho, tak mu to na E52 jede.


mam E52-1 a FW 031 .012.000.01.

taky mam cerstve naistalene ovi mapy. (2 tydny)
Subjektivne se mi zda ze vzdy par kesi chybi ale je to tak asi 2-5 ks na 40 keších
anebo 2-3 ks na 21 keších. (to sem zkoušel i počítat)
Buď to počítám blbě nebo pravdu chybí. Nemám morálku to řešit. Vždycku to můžu exportovat znova. (snad ;-) )
  • 0

#44 Paaj

Paaj

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2010 - 21:24

Zdravím, rád bych vás poprosil o informaci jak se nahrají body do map ovi. mapy mám stažené v nokii N97mini, ale bohužel vůbec netuším jak se to nahrává :( Nenašel jsem v navigaci žádnou možnost jak tam nahrát body (kešky). Díky moc za pomoc :)
  • 0

#45 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 7:46

Paaj napsal/a:
Zdravím, rád bych vás poprosil o informaci jak se nahrají body do map ovi. mapy mám stažené v nokii N97mini, ale bohužel vůbec netuším jak se to nahrává :( Nenašel jsem v navigaci žádnou možnost jak tam nahrát body (kešky). Díky moc za pomoc :)


Musíš si nainstalovat program SmartGPX, do něj nahrát databázi (soubor gpx.) a z něj pak přes menu "poslat" do OVI maps kešky jakožto Oblíbené body.
Kdyby něco nebylo jasné, napiš přes ICQ (222-588-070), až tam budu.
  • 0

#46 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 8:15

Můžete někdo podle svých osobních praktických zkušeností porovnat OVI Maps s TomTomem (oboje mám na mysli v mobilu). Dík.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#47 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 8:31

zlicinaci napsal/a:
Můžete někdo podle svých osobních praktických zkušeností porovnat OVI Maps s TomTomem (oboje mám na mysli v mobilu). Dík.


TomTom je super, jednoduchý a přívětivý. Ale snad už se neaktualizují mapy pro mobilní verzi, co jsem četl.
Oproti tomu OVI jsou docela dobře aktualizovány a myslím, že jsou v současné chvíli lepší než mobilní TomTom. Mapy jsou zdarma dostupné, a to pro celý svět, ovládání je docela v pohodě a celkově můžou konkurovat i Garminu (který jsem rovněž měl a používal). Já s OVI mám jen dobré zkušenosti.
  • 0

#48 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 10:30

Dík, tak mapy, to je jasný, tam už TomTom do mé verze nic nového nevydává. A co třeba "svižnost" či použitý hlas?
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#49 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 10:47

Svižnost i hlas naprosto OK. ;) Díky nové aplikaci si můžeš dokonce nadiktovat svůj hlas či stáhnout hlas uložený jinými uživateli.
  • 0

#50 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 10:54

Zdravím, mám prosbu: Je možno sehnat nějaké tuistické mapy nokia ovi? Jsem si stáhnul mapy, ale nikde nevidím, že by byla možnost zadat turistickou....Nabízí mi to při nahrávání jen výběr země atd..... Pač do lesa a tak je docela důležité mít turistickou mapu ne?
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#51 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 10:58

vin-lin napsal/a:
Zdravím, mám prosbu:
Je možno sehnat nějaké tuistické mapy nokia ovi?
Jsem si stáhnul mapy, ale nikde nevidím, že by byla možnost zadat turistickou....Nabízí mi to při nahrávání jen výběr země atd.....
Pač do lesa a tak je docela důležité mít turistickou mapu ne?

Páč je to silniční navigace, s lesem to asi nepůjde. Musíš zvolit jiný program :-)
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#52 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 11:05

zlicinaci napsal/a:
Páč je to silniční navigace, s lesem to asi nepůjde. Musíš zvolit jiný program :-)


Ok, jsem si to myslel.......

Děkuji..


P.S.: Používám již delší dobu Garmin Mobile XT a jsem s tímto softwarem naprosto spokojen. Nokia OVI byl jen pokus a hlavně zvědavost jak to bude šlapat.
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#53 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 14:35

zlicinaci napsal/a:
Páč je to silniční navigace, s lesem to asi nepůjde. Musíš zvolit jiný program :-)


No sice to není turistická navigace ale ke keši tě dovede kamkoliv (přímá cesta k bodu) a v případě že máš nějaký přebytečný bajty tak ti jako podklad stáhne fotomapu zvoleného výřezu.
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#54 LadyBird

LadyBird

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 20:58

Musíš si nainstalovat program SmartGPX, do něj nahrát databázi (soubor gpx.) a z něj pak přes menu "poslat" do OVI maps kešky jakožto Oblíbené body. [/quote] A jakým způsobem pošlu kešky do OVI maps, pls. podrobnější postup.
  • 0

#55 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 21:37

LadyBird napsal/a:
A jakým způsobem pošlu kešky do OVI maps, pls. podrobnější postup.


1. Nainstalovat SmartGPX
3. Naimportovat do něj .gpx soubor - PQ!
3. Vybrat keše, které chceš zobrazit v OVI maps (aby byly zaškrtnuté)
4. Menu -> Orient. body -> Export do Orient. bodů
5. A je to.

Pak lze stejným způsobem všechny OB z OVI maps odebrat.
  • 0

#56 Jerrybike

Jerrybike

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 21:55

Paaj napsal/a:
Zdravím, rád bych vás poprosil o informaci jak se nahrají body do map ovi. mapy mám stažené v nokii N97mini, ale bohužel vůbec netuším jak se to nahrává :( Nenašel jsem v navigaci žádnou možnost jak tam nahrát body (kešky). Díky moc za pomoc :)

Me funguje konverze souboru s adresami v programu RouteConverter http://www.routeconverter.de/ do souboru s priponou lmx, ktery Nokia nacte jako orientacni body pro OVI maps. Uz se neco podobneho resilo ve vlaknu http://www.geocachin...664#post_185664
  • 0
Geopřístroj: Nokia E72, Garmin GPSmap 62s, GeoGet

#57 LadyBird

LadyBird

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 21:58

1. Nainstalovat SmartGPX 3. Naimportovat do něj .gpx soubor - PQ! 3. Vybrat keše, které chceš zobrazit v OVI maps (aby byly zaškrtnuté) 4. Menu -> Orient. body -> Export do Orient. bodů 5. A je to. Pak lze stejným způsobem všechny OB z OVI maps odebrat.[/quote] Bod 1,2,3 - hotovo, ale zasekla jsem se na bode 4. Menu -> Orient. body -> Export do Orient. bodů, to skutečně nevidim. Používám Nokii 5230.
  • 0

#58 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 22:09

LadyBird napsal/a:Používám Nokii 5230.


Mám nepříjemný pocit, že ne všechny nokie tohle umí... :-(
Ovšem proč, tomu nerozumím. Na 5800 to šlape.
  • 0

#59 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 22:10

musíš nainstalovat ještě rozšíření, viz. příspěvek od Caster 20.08.2009 01:16 , první stránka vlákna...
  • 0

#60 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 22:11

Musis nainstalovat jeste SmartGPX Add on...bez toho to nejde
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka