Přejít na obsah


Fotka

Co vás na kešce zaujme nejvíc?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#1 mgr.pavel

mgr.pavel

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2009 - 19:42

Dost tabulek na internetu vyjmenovává nejlepší kešky. Vetšinou je tam seznam jaké to jsou, ale proto aby se nevyzradil nějaký spojler, není už popsáno čím jsou zajímavé.

To co tam tudíž není možné přečíst je, čím jsou ty kešky tak zajímavé či atraktivní. Jestli to jsou ty s největší obtížností, ty s těžkou a zajímavou hádankou, či ty se zajímavým nápadem apod. Proto bychom chtěli otevřít toto téma: Co se vám na kešce nejvíce líbí? Co pro vás ta nejlepší keška musí splňovat?

A abychom začali, nám se nejvíce líbí kešky s nápadem, ty které nás zavedou na nové zajímavé místo které neznáme a ty u kterých je vidět, že si s jejich zpracováním autor hodně vyhrál. Co nemusíme je spousta úkolů které jsou spíš o tom vykonat určitou rutinní činnost (velké googlení) a věnovat těmto úkolům netriviální nudný čas.
  • 0

#2 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2009 - 20:05

Většinou mě zaujmou výhledy od kešek,někdy však nápad ,či netradiční umístění,zvláštní zážitek,adrenalin při cestě,opravdu zajímavé místo,které je zapomenuté.. podle podobných a dalších kritérií dávám některé krabky do mé best of,má již mnoho položek,tak se liší od jiných oficiálních bookmarků.. zatím tam není vše..
aktuální info viz mé logy..
http://polasn85.blog...o-aktualizovano
  • 0
Cogito ergo sun ...

#3 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2009 - 20:37

Mne zaujme hezký, stručný a jasný listing bez hrubek a pak ten prchavý moment, když krabičku najdu.
  • 0

#4 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2009 - 21:48

Tak na tuhle otázku já neumím odpovědět. Je to totiž pokaždý něco jiného. Nejjednoduššeji by se to dalo charakterizovat asi slovy: "Keše které mě něčím obohatily" Což je v mém případě asi 90 % ze všech, co jsem zatím odlovila. Nejraději mám ty, které mě upozorní na věci, kterých bych si jinak asi nikdy nevšimla. A taky jednoduché drajfky na místech, kolem kterých dost často projíždím a vždycky si říkám, že jednou tu musím zastavit a pořádně si to prohlédnout. Díky GC jsem konečně na těch místech zastavila! B)
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#5 Safir

Safir

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2009 - 22:28

Souhlasím s mauricií. Každá keška je o něčem jiném, je jiná a záleží i na mém přístupu, zda ji neberu pouze jako bod. Je samozřejmé, že jsou krabičky, na které nelze zapomenout, ale ty nezatracují ty další.
  • 0

#6 starik_cz

starik_cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2009 - 22:50

Mam rád kešky v přírodě, které mě zavedou na místo, o kterém sem neměl ani ponětí a pak oceňuju především nějaký netradiční úkryt. Musim ale říct, že nejintenzivnější zážitek mam z průměrné kešky, která mě zavedla do hlubokých lesů, kde jsem za x hodin nepotkal člověka a kde mi docházely baterky v GPSce a kde jsem strávil samotným hledáním asi hodinu - to pak při nalezení bylo vyplavenejch endorfinů... :)
  • 1

#7 ZuzP

ZuzP

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2009 - 9:51

Taky souhlas s Mauricií. Oceňuju to, že mě GC vytáhne na místa, o kterých jsem neměla tušení, anebo mě aspoň donutí zastavit na místě, kolem kterého jsem jela už stokrát, ale nikdy jsem si ho nevšimla. A u kešek na místech, která dobře znám, mě zase těší, že mi opakovanou návštěvu zpestří. Něco do sebe má keška schovaná na liduprázdném místě uprostřed lesů i vtipně schovaná keška na frekventovaném místě uprostřed města. Mnohem snazší je říct, co mě naopak zaujme nejmíň - když je keška někde uprostřed bordelu anebo když vyžaduje delší domácí předpřípravu (GC je pro mě o možnosti vypadnout ven na vzduch - takže trávit hodiny luštěním šifer doma u počítače mě fakt nebere).
  • 1

#8 GeoBenediktCZ

GeoBenediktCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2009 - 13:04

Z každé kešky si snažím udělat jednu pamětní fotku na připomenutí zážitku - to jestli mě keška zaujala pak dělím podle toho, jestli jsem si měl co vyfotit na vzpomínku nebo ne. Je mi pak už jedno, jestli se jednalo o fotku zajímavého místa, zajímavého provedení, zajímavého uložení nebo jiný zážitek. Obecně bych řekl, že zajímavé kešky jsou ty, které vznikly tam, kde se keška hodila aby něco ukázala; a nezajímavé ty, které vznikly, protože autor už už chtěl mít za každou cenu svoji založenou (toto vidím i jako největší nešvar současného rozvoje GC).
  • 0

#9 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2009 - 13:38

Kešky mě můžou zaujmout ledasčím. Zajímavým umístěním, zajímavým provedením, novou informací, kterou se dozvím, zajímavou úlohou k vyluštění. Jsem rád, když si můžu přinést z výletu hezké fotky. Když se to pěkně zkombinuje, tím lépe. Určitě mě potěší, když se díky hledání dostanu na hezká místa, o kterých bych jinak neměl tušení. Může to být zcela bezvýznamný zapadákov, zato pěkná procházka či projížďka na kole.
Zatím nejlepší překvapení mi připravila keška Chřenovický poklad (GC1BKAG). To byla fakt bomba! Klobou dolů před takovým nápadem. :)
Já osobně se snažím být vlídný, když mě keška zklame. Uznávám, že každý vyhledává něco jiného. Může se taky stát, že místo se časem změní a ztratí své kouzlo. Ne vždy se také vyvede původně dobře zamýšlený nápad. Taky si říkám, že s rostoucím počtem nálezů je mnohem těžší kačera zaujmout. Po stovkách či tisících nálezů už asi jen tak něco nepřekvapí. Možná je to i nuda. Nováček je kolikrát vděčný za každý připsaný bodík. Já jsem na začátku vysbíral skoro všechny kešky ve svém okolí. Dneska už to tak nežeru a vybírám si. Geocaching beru jako obohacení života, možnost zpestřit si výlet nalezením nějakého pokladu. Rozhodně se nehoním za každým bodem, který by se dal ulovit. Takový fanatik nejsem. Nájezdy na kešky nepořádám.
Jednou mi nějaký kačer do logu napsal, že ho děsí tempo, jakým kolem naší obce přibývají kešky, a hlavně představa, že za rok tam bude muset jet znova! :D Nutí ho snad někdo k tomu, aby tam jel znova? Je to jen jeho vlastní touha mít všechno posbírané. Pro takové já kešky nezakládám. ;)
  • 2

#10 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2009 - 13:57

Možná konkrétněji bych napsal, co mě spolehlivě otráví. Je to zbytečně složitý výpočet finálových souřadnic, ať už jde o multinu či mysterku. Tím se dojem z celé akce může pokazit. Já na to počítání moc nejsem, obvykle se někde ve výpočtu seknu. Když to pak celé několikrát přepočítávám, jsem akorát naštvaný. Nejhorší je, když tam pak není ani kontrolní součet. Chápu, že někdy se nedají zjištěné indicie jednoduchým způsobem dosadit do konečných souřadnic. Nějakému plus, mínus, krát či děleno se člověk někdy nevyhne. Od toho mám v mobilu kalkulačku. Ale třeba tady: GC1J0A6 - nápad s příslovími se mi libil, umístění taky bylo docela pěkné. Luštění mě však bavilo jen do chvíle, kdy jsem se nedopočítal správného výsledku. Procházet to celé znova a hledat chybku, která se stala, byla fakt otrava. Velmi jsem nedávno ocenil, když autor multikeše GC1GQV2 pojal celou procházku tak, že umístil na trasu 3 mikrokešky, ve kterých postupně prozradil souřadnice finále. Vtipné a bez počítání! Proto se přimlouvám, dělejte výpočty co nejjednodušší a vždycky dejte aspoň možnost kontroly třeba ciferným součtem. Když už člověk absolvuje nějakou trasu, je rád, pokud se taky dobere finále. :)
  • 0

#11 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2009 - 19:31

mám ráda keše v přírodě,třeba různé zapomenuté zříceniny které bych bez keše asi nikdy neviděla.Líbí si mi i některé městské i když jsou micro,ale zase mě zavedou někam kde jsem nebyla a asi bych tam bez keše nikdy nedošla.Zaručeně mě otráví multinky které mají jako stage třeba opsat číslo domu(tím nemyslím budovy které jsou zajímavé třeba stářím,ty chápu)nebo když někam dolezu,jako dnes a zjistím že autor po nás chce aby se dělilo patnáct šesti,a když příjdem na úkryt bez toho vzláštího počítání,tak je tam vzkaz pro fantomase. zkráceně bych nazvala ideální výlet za keškama tak,že domů se musím vrátit podrápaná,zpocená,boďobaná od hmyzáků,z natrženým nebo zablácenýma kaťatama z vymknutým kotníkem:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#12 DATaTEAM

DATaTEAM

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2009 - 15:22

mě zajímá propracování keše... Jaký je úkryt, listing, popřípadně jaké jsou stage u multinek. Mám ráda příběhy, oplývám sama velkou fantazií, takže se ráda nechám vtáhnout :-)
  • 0
While the rest of the species is descended from apes, redheads are descended from cats.

#13 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2009 - 15:51

U me je to na prvnim miste zajimavost daneho mista. Pixla samotna me (vetsinou) zase az tak moc nezajima ....
  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#14 Zhabza

Zhabza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2009 - 17:27

Zaručeně se mi líbí netradičně a vtipně schovaná krabička, nebo rovnou netradiční a vtipná krabička samotná. Potom může být keš i na horším místě, ale jsem spokojený. A naopak. I když v první řadě jde samozřejmě o místo uložení. Osamocená skála uprostřed hlubokých lesů (GCW9FM a okolní) to může překonat jen máloco.
  • 1
Upřímná slova nejsou krásná krásná slova nejsou upřímná kdo je dobrý, není výřečný kdo se rád dohaduje, není dobrý

#15 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2015 - 20:23

Osobně si nejvíce vážím kešek, které mě zavedou na krásné a něčím zajímavé místo a ještě k tomu jako návdavek jsou pěkné. Pokud je sebehezčí škatule někde na sídlišti, většinou ji FP stejně nedám (najdou se i výjimky, když má třeba hodně pěkný příběh, trasu nebo něco podobného).

A nevím, kde lovíš, ale našel jsem spoustu keší, kterých si cením právě proto, že mě zavedly na místo (třeba zapomenutou studánku, pěknou vyhlídku nebo úžasnou horskou samotu), právě pro to jejich místo. Ne pro jejich provedení... A i ten poměr já osobně mám spíše opačný. Keší u pěkných křížků, památných stromů, vyhlídek, na pěkných místech je určitě dost a dost. Alespoň těch, co mi uvíznou v paměti :-).


  • 7

#16 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2015 - 22:25

Osobně si nejvíce vážím kešek, které mě zavedou na krásné a něčím zajímavé místo a ještě k tomu jako návdavek jsou pěkné. Pokud je sebehezčí škatule někde na sídlišti, většinou ji FP stejně nedám (najdou se i výjimky, když má třeba hodně pěkný příběh, trasu nebo něco podobného).

A nevím, kde lovíš, ale našel jsem spoustu keší, kterých si cením právě proto, že mě zavedly na místo (třeba zapomenutou studánku, pěknou vyhlídku nebo úžasnou horskou samotu), právě pro to jejich místo. Ne pro jejich provedení... A i ten poměr já osobně mám spíše opačný. Keší u pěkných křížků, památných stromů, vyhlídek, na pěkných místech je určitě dost a dost. Alespoň těch, co mi uvíznou v paměti :-).

Jinak přiznám, že souhlasím s Romanem a mán raději kešku, která mne vytáhne na unikátní místo v krajině a je to docela obyčejná piksla od svačiny. Samozřejmě, městské unikáty jako Poštovní schránka, Vodovod, Hradčanská apod. oceňuji velmi, to ano, ale navedení na atypickou lokalitu je ten můj geocaching. To jest třeba Keška česko-havajského přátelství, Kamenná nebo Vodopád Kejné, abych zůstal jen v přípražských Brdech!


  • 7

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#17 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2015 - 0:05

Vidím to stejně jako Roman nebo Trhač. Důležité je místo, jeho souvislosti a cesta k němu, ať už virtuálni nebo fyzická. Provedení schránky činí maximálně 10% celkového dojmu - a ideálem pro mě je jednoduchá, čistá, suchá, prostorná a nenápadně schovaná krabice.
  • 4

#18 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2015 - 8:30

Pokud se nepletu, tak původním záměrem bylo opojení z možností GPS po zrušení záměrné chyby, že bylo možno něco někde schovat, zapsat souřadnice toho místa a někdo jiný to byl schopný podle nich zase najít.

Jak tak koukám, tak spousta lidí si dělá z geocachingu turistického průvodce. Proč ne, to je jejich věc, i když webů s turistickými cíli je spousta a nejen webů. Jenom to, prosím, nevydávejte za původní záměr GC. Berte to tak, že vám osobně dělá hlavní radost dojít na zajímavé místo. Ale jiným, například mně, dělá radost už samotné hledání a nalezení schránky. Když se chci podívat na hezké místo, opravdu tam nepotřebuji mít kešku (a někdy je dokonce lepší ji tam nemít).


  • 8

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2015 - 8:45

> Ale jiným, například mně, dělá radost už samotné hledání a nalezení schránky.

 

1. Takže filmovka za okapem u školy je podle správných zásad hledání a je tedy ten ideál ?

2. Řekl bych, že jsme poněkud mimo téma vlákna !!!

 

//tomy.22: přesunuto dothreadu Co vás na kešce zaujme nejvíc?


  • -2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2015 - 9:04

Já jsem spokojený, když mě keš zavede na pěkné místo. A jsem taky spokojený, když najdu pěkně udělanou kešku. A když se to obojí spojí, jsem nadšený.


  • 7




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama