Přejít na obsah


Fotka

Ma se owner cache, z niz zmizel TB, podilet na jeho obnove?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 misula

misula

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 21:52

Ahoj vsichni, zajimal by me vas nazor, pripadne zkusenosti s nasledujici veci: Mam cache v lune prirody, celkem bezproblemovou (no, pred rokem a pul ji nekdo ukrad, pak jsem ji presunul na lepsi misto a od te doby klid) a obratil se na me vlastnik travelbugu, kteremu se v tehle kesce pred 1/4 rokem ztratil jeho travelbug - proste nekdo ho tam podle logu vlozil, ale mily travelbug tam ted neni. Nic jineho se z cache neztratilo, ani nikdo nezaznamenal, ze by byla cache nejak poskozena nebo mimo ukryt. A ten vlastnik travelbugu me pozadal, abych se s nim podilel na "obnove" travelbugu - on by mi poslal novy predmet (minci), ja abych sehnal nejaky plisek, nechal na nej vyryt puvodni kody, zkompletoval a poslal do sveta; a navic vlastnikovi poslal 60Kc na ucet. Tak se chci zeptat - myslite si, ze by se mel owner cache, z niz se ztrati timto zpusobem travelbug, podilet na jeho obnoveni? Je v poradku "obnovit" travelbug timto zpusobem? Stalo se vam uz nekdy neco podobneho, a jak jste to resili? Diky za vase nazory!
  • 0

#2 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 21:54

Nevím, proč by měl.
  • 0

#3 antifascista

antifascista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 21:57

je to uplna kravina:o,pokud po tobe majitel TB neco takoveho chce tak ho posli do ****** , ty stim nemas nic spolecneho, to je jako kdyby mi v tve kesce zmizel GC za 600 a ja po tobe chtel treba 300. tento problem by si mel majitel TB resit sam.
  • 0

#4 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 22:00

misula napsal/a:
Tak se chci zeptat - myslite si, ze by se mel owner cache, z niz se ztrati timto zpusobem travelbug, podilet na jeho obnoveni? Je v poradku "obnovit" travelbug timto zpusobem? Stalo se vam uz nekdy neco podobneho, a jak jste to resili? Diky za vase nazory!

Myslím si, že je to maximálně na tvojí dobré vůli. (Předem nevyžádané.)
Bez těch 60Kč na účet bych to možná i bral jako dobrý nápad, plíšek s vyrytým kódem určitě není nic proti ničemu, navíc by si ho měl obstarat majitel TB, ale 60Kč na účet??? Sorry, ale to je prostě jeho risk, že něco pošle do světa.
Neřeknu, kdybys TB ztratil nějakou nešťastnou náhodou ty sám, ale tohle mi přijde divný a vykašlal bych se na to..
  • 0

#5 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 22:07

Ten TB si někdo vzal, někdo ho teď má. Dost možná se i zapsal do papírového a možná i elektronického logu. Na toho člověka odkaž majitele TB. Najít si ho musí sám, protože ty u cache logicky nehlídkuješ. Pokud by jsi chtěl být velmi ochotný, ofoť mu a pošli inkriminovanou část papírového logbooku - pokud to něčemu pomůže. :) Plánuju poslat do oběhu geocoin a dopředu počítám s tím, že se někde ztratí. Tak to chodí. Adrenalin bude, kam až se dostane a kolik naběhá. :) Majitel keše jednoznačně není zodpovědný za to, kdo tam dá jaký TB a kdo ho zas vezme dál.
  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#6 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 22:10

Podle mne pěkná blbost. Nevidím důvod, proč by ses na tom měl podílet.
  • 0

#7 Katchi + Alf

Katchi + Alf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 22:16

Proc po tobe chce udelat novy plisek s kodem? Copak nema kopii originalu? Od toho se preci dela...
  • 0
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."

#8 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 22:23

Good joke :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#9 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 22:40

antifascista napsal/a:
je to uplna kravina:o,pokud po tobe majitel TB neco takoveho chce tak ho posli do ****** , ty stim nemas nic spolecneho, to je jako kdyby mi v tve kesce zmizel GC za 600 a ja po tobe chtel treba 300. tento problem by si mel majitel TB resit sam.



signature
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#10 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 0:36

misula napsal/a:
Nic jineho se z cache neztratilo, ani nikdo nezaznamenal, ze by byla cache nejak poskozena nebo mimo ukryt.

Tak v tom případě to asi nebude GCXDRQ, že ne?;) (tam toho totiž vypadá ztraceně zatraceně dost :()

Buď jak buď jako owner cache nemáš žádnou spoluúčast na škodách majitelů TB a GC, pokud se rozhodneš pomoci s obnovou, je to jen na Vaší gentlemanské dohodě.

Když ale z kešky nápadně mizí trackovatelé věci, je dobré:
a) vyřadit je z inventáře označením jejich lokace jako "unknown" (to je fér vůči lovcům)
b ) pokusit se o opatření proti jejich ztrácení, tedy přemístit kešku nebo aspoň upozornit v listingu, že je bohužel v hledáčku nenechavců (to je fér vůči majitelům TB)
  • 0

#11 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 6:19

Dost mě to také štve,do své nové kešule jsem vložil TB,ovšem také vím,kdo jej vyzvedl,buď se najde někde v Brně a někdo jej někdo grabne,jelikož losa si odvezli do Štatlu..
  • 0
Cogito ergo sun ...

#12 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 6:44

nic mu neposílej! A za tuhle radu pošli mně na účet 800,- CZK - účet posílám přes profil. :D
  • 0
PUNK 4 EVER!

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 7:06

Tak to je fakt nesmysl. Majitel za bezpečnost keše neodpovídá a hlavně kromě elektronického logu nemá žádný důkaz (foto), že TB v keši byl. Myslím, že je to dost běžná praktika, že někdo TB/GC ukradne a pak ho "vloží" do nějaké keše. Jestli se nepletu, tak původní majitel TB by měl mít kopii psí známky, nic mu tedy nebrání v tom poslat do světa druhý (i já to tak udělal s našim původním TB, který se ztratil v TB hotelu (který byl na opencachingu) někde v německu). Takže bych mu slušně napsal, že má smolíka.
  • 0

#14 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 7:37

To co píšeš že po tobě chce owner předmětu je nějaká ptákovina. Na druhou stranu, musím říct že plně chápu rozhorčení vlastníků těchto předmětů, pokud naopak owner keše provozuje keš, která je profláknutá, je předmětem nenechavců, opakovaně se z ní ztrácejí věci, potom by se měl owner keše sám nad sebou též zamyslet..., třeba jesli mu to číní radost kazit tímto hru ostatním. Zdůrazňuji, že žádné upozornění v listingu nepomůže, mnozí loví tak, že si nepřečtou ani o čem je keš, natož aby se dočetli až k upozornění, že je keš černou dírou pro TB a GC. Ptám se, proč řada owneru keší neudržuje listing keše se seznamem trackovatelných předmětů v souladu se skutečností a v inventáři řadu měsíců trčí věci, co jsou již dávno pryč ? No někdy je to i o soudnosti nás ostatních kačerů, že do zcela odkryté, mnohdy vybrakované schránky vložíme GC/TB, tedy abychom od toho měli pokoj... Já osobně když někde něco dám tak sleduji, jestli se předmět následně pohne dál a pokud jej nezaregistruje následující nálezce keše, hned větřím nějaký problém. Ostatně takto to sleduji i u svých trackovatelných věcí. Ovšem ani tato obezřetnost není mnohdy nic platná... z mých 20ti jich je totálně KO polovina a z přeživších 10 se pravidelně hýbou tak 3. No hrůza, kde jsou ty časy, kdy se TB/GC pohnul opravdu alespoň do 14ti dní...
  • 0

#15 Lidoop-2694

Lidoop-2694

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 7:47

To by taky mohl kacer, ktery jede na aktivni kes a ktera je ukradena, pozadovat po ownerovi prispevek na benzin a uslou mzdu ... Jedinou pomoc kterou bych byl ochoten akceptovat by bylo, ze by Ti poslal uz kompletne vyrobeny TB-klon a pozadal by te o vlozeni do Tve kese, tak aby jeho pout mohla pokracovat. Hlavne je otazka, jestli se TB opravdsu a skutecne ztratil prave z te kese, kde je uveden naposled. Dost lidi loguje se zpozdenim a muze se stat, ze si blbe opise cislo, pak to nejde a nakonec se na to vy... a treba nekdo jen aby se toho zbavil z profilu to nalohguje nekam, kam to ale fyzicky vubec nedal ... Jednou mi nekdo ztratil mikro-coin, komicky to bylo hned pri prvnim vyzvednuti, priznal se a nabidl financni kompenzaci. to sem odmitl, protoze kdyz uz neco do kesi poslu, tak pocitam s tim, ze se to jednou ztrati ...
  • 0
Hop a byl tu Lidoop!
http://www.veselakavarna.cz/

#16 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 21:05

Lidoop napsal/a:
Jednou mi nekdo ztratil mikro-coin, komicky to bylo hned pri prvnim vyzvednuti, priznal se a nabidl financni kompenzaci. to sem odmitl, protoze kdyz uz neco do kesi poslu, tak pocitam s tim, ze se to jednou ztrati ...

Financni nahrada neni to ono, kdyz uz tak poslat jako "odskodneni" jiny coin, na tom jsem se jednou podilel, kdyz jsem zrovna mel nadbytek plzenskych coinu, kamarad posilal jednomu lucemburskemu cacherovi jeho coin zbloudivsi do CZ, a postaci vykradli nepojisteny balicek. Dotycny mel radost, kompenzacni GC hned vypustil s cilem dorazit do CZ, treba se sem pres Australii dostane :) [LINK].
Ovsem kdyby se mi nekdo takhle ozval a vymahal odskodneni, taky ho odkazu do patricnych mezi.
  • 0

#17 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 22:52

Jako mne se to jevi jako rozumnej napad. Ovsem v tom pripade pristi tyden vypoustim 20 novych TB a po vsech majitelich kesi, kam se dostanou budu pozadovat tzv. "pruchodne" - ze tudy vubec nejaky TB prosel, myslim, ze zacnu tak na dvacce. Pokud bude cache mimo hlavni trasu a TB tam uvazne vic nez tyden, tak budu uctovat "parkovne" 15 Kc za tyden, no a v pripade ztraty je pokuta majiteli cache 200,- a pokud se nekdo bude pokouset vymlouvat, bude to 50 kacek spravni poplatek za zdlouhavou administrativu a vzapeti posilam exekutory... :D (my meli dneska takovej malej event) B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#18 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 6:31

Aby se to neobratilo proti tobe, majitele kesi po tobe budou chtit pruchodne a kdyz se tam zdrzi tak budou chtit parkovne. Takhle to dava vic smysl :)
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#19 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 6:47

No ono se lze na to dívat i z jiné strany: Je owner zodpovědný za kvalitu úschovy, resp. za mudlovzdornost? - myslím, že by měl udržovat jistou úroveň bezpečnosti. Teoreticky by mohl požadovat náhradu i po tom, kdo tam TB vložil.... Ale vlastníka TB fakt obdivuji, to by mě asi nikdy nenapadlo takto někoho vyzvat k zaplacení a spoluúčasti.... :| ------------------------------------------- Ale jiná otázka související s dotazem: A dáváte TB či GC i do cache, která se vám nezdá bezpečná? Mě už se párkrát stalo, že jsem si řekl, "sem bych z bezpečnostních důvodů nikdy TB nebo GC nedal" - taky to rozlišujete nebo to dáváte kam se vám to zrovna hodí? Většinou jde o ty cache, které jsou na velmi frekventovaném místě a např. úplně nevěřím, že se všichni s kačeři s vyzvednutím a znovu uložením tak patlají jaky my :D - Jednou tam bylo tolik lidí, že jsme museli čekat tak dlouho, že jsme si na místě dali i oběd (ve smyslu pikniku v trávě ;) ) Jste tedy zodpovědní a vždy děláte vše maximálně opatrně a bezpečně nebo riskujete?
  • 0

#20 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 7:16

No tak nějak uvažuju, že na "riziková" místa se dává spíš mikro, a čím bezpečnější místo, tím větší krabka. Tím je také dáno, kam se TB vleze a kam ne :-) btw jedna z mých keší je na velice frekventovaném místě - praxe tam v tom konkrétním případě ukazuje, že úzkostlivá snaha o nenápadnost je výrazně nápadnější, než vyloženě drzý odlov a vrácení. Ale jinde to může být jinak.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama