Přejít na obsah


Fotka

Ma se owner cache, z niz zmizel TB, podilet na jeho obnove?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#21 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 7:52

Taky se mi teď ztratil můj první TB a hned po vložení, ale to by mě nenapadlo, že bych po někom mohla chtít nějakou náhradu... že by :-) Přitom keš je mudlovzdorná, pořád funguje, jen ten TB někde zmizel. Že si někdo dělá sbírku mincí ještě chápu, ale proč TB? No nic, jsem si postěžovaa, ulevilo se mi, tak jdu vyrábět nový. Jinak si myslím, že chtít jakoukoliv náhradu po ownerovi je hloupost
  • 0

#22 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 8:14

Co se tyce nahrad, tak bych to videl jen na vlastni vuli majitele kese. Ale za podstatne bych povazoval aby se potom zamyslel nad tim je-li kes bezpecna, to vidim jako odpovednost majitele. Taky by mel v pripade, ze se predmet ztratil presunout jej v listingu mimo kes. Co se tyce ohrozeni jsem presvedcen, ze upozorneni v listingu je potom vhodne, ale nedelal bych zavery z jednoho pripadu. Kdo vi jak to vubec bylo. Hodne taky zavisi na soudnosti, tech co nekde nejaky behavy predmet nechavaji. Obcas zasnu. Osobne na to koukam tak, ze premyslim jestli bych tam byl ochoten zanechat svuj predmet. A vyskytuji se i predmety, ktere se sice u kese, ale snazim davat primo dalsimu kacerovi, protoze jinak bych o nej mel prilis velke obavy. U temer vsech trackables postupuji take tak, ze si je pri ulozeni davam do watchlistu abych se pokud mozno dovedel, ze pokracuje dale ve sve ceste. Smutne je take to, ze cimdal casteji se kaceri chovaji jako najezdnici. Nejde mi o pocet nalezu za den, ale o to aby po sobe zametli stopy pokud je to jen trochu mozne. Taky malokdo napise, ze je neco s kesi v neporadku. Nebo jindy kdyz to napisete , tak zase majitel reaguje jako urazene dite.
  • 0

#23 michal74

michal74

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 8:48

To jsou věci... Jinak do podezřelé keše GC,TB a ani nic cenějšího nevkládám. Diagnózu podezřelosti asi každý kačer odhalí sám, občas proto travelovací objekt zůstane v mém držení déle nežli bych chtěl, ale keš si tyto předměty musí "zasloužit".
  • 0

#24 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 12:23

misula napsal/a:
Tak se chci zeptat - myslite si, ze by se mel owner cache, z niz se ztrati timto zpusobem travelbug, podilet na jeho obnoveni?


Ne
  • 0

#25 martin251

martin251

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 14:24

Asi by to chtělo trochu se zamyslet nad tím ,kam putovní předmět vložit.V NĚKTERÝCH městských keších nevalných kvalit jsou vystaveny nebezpečí odcizení a mnoha případech i tyto keše zůstávají dlouho bez povšimnutí kačerů. Bug tam může ležet i několik měsíců,znám ze svého oklolí několik případů. ANi není ideální vkládat bug do nějaké složité mysterky,multiny nebo dokonce bonusové keše.Né všichni jsou přívrženci těchto keší. Já obvykle , když se chystám na lov keší, tak si předem prohlížím už inventář bugů a coinů v keších ,na které se chystám a poznamenám si v kostce jejich úkoly. V Čechách se dobře v 50% případů stává,že se spíš putovnímu předmětu uškodí než pomůže ke splnění úkolu.Jeden příklad za všechny: Nedávno mi prošel rukama coin,který putoval na východ. Docela rychle se dostal z Holandska přes Německo a Rakousko na Jižní Moravu. Tam se poflakoval po keších téměř sousedících asi 2 měsíce dokud ho nějaký chytrák ,co neumí číst aktivně nepřivezl do Severních Čech,kde zůstal skoro 2 měsíce uvězněn v celkem složité a poměrně nekvalitní multině,ze které jsem ho vysvobodil a poponesl o pár desítek Km východně. Po třech týdnech zjišťuji,že ho mám opět za humny. Dnes už je opět kdesi na Moravě,tak doufám,že ho zase někdo přiveze zpět. Prostě černá díra! Asi by chtělo PŘEDEM PROSTUDOVAT ÚKOLY BUGŮ ,NA KTERÉ SI BROUSÍTE ZUBY!.Né všichni to dělají. Vkládat Bugy a Coiny do prověřených kvalitních a raději standartních keší na turisticky atraktivních místech,ale dobře MUDLOVZDORNĚ ukrytých!.Jen nepatrná část turistů cizinců a kačerů v jedné osobě hodlá v Čechách lovit mysterky nebo multiny.Tím chci naznačit,že by se měli vkládat do keší často logovaných a hojně navštěvovaných cizinci. Asi to není nic nového pod sluncem,ale je to jediný návod jak se zbavit V ČR pověsti černé díry a tím i urychlit a systematizovat pohyb putovních předmětů a neposlední řadě i minimalizovat riziko ztráty.
  • 0

#26 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 14:31

martin251: mám opačnou zkušenost: můj TB má úkol jít na západ, Českem prošel relativně bez problémů, a teď se už bůhvíjak dlouho točí v kruzích v severním Německu. Takže si myslím, že všude je chleba o dvou kůrkách, a koncentrace různých druhů lidí je asi všude stejná.
  • 0

#27 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 15:00

martin251 napsal/a:
Asi by chtělo PŘEDEM PROSTUDOVAT ÚKOLY BUGŮ ,NA KTERÉ SI BROUSÍTE ZUBY!

On problém s tímhle často začíná už u majitele TB. Když má TB speciální úkol, je potřeba ho nějakým způsobem připevnit přímo na předmět. Principiálně nejde na každý TB, který můžu potkat v keši, kouknout předem, zvlášť v keších s velkou návštěvností.
Bohužel ale ani cedulka občas nestačí, protože někteří jedinci buď opravdu nečtou, nebo na to úplně kašlou.:(
  • 0

#28 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 20:08

Autacek napsal/a:
Ptám se, proč řada owneru keší neudržuje listing keše se seznamem trackovatelných předmětů v souladu se skutečností a v inventáři řadu měsíců trčí věci, co jsou již dávno pryč ?


Rád odpovím.
Na počátku geocachingu neexistovaly žádné trackables. Celý cirkus kolem nich vznikl jako komerční aktivita jejich vydavatelů, provozovaná s úmyslem na geocachingu vydělat. Proto někteří nepovažujeme trackables jako nedílnou součást geocachingu, ale jenom jako jeho komerční přívažek.
Jako owner necítím žádnou morální povinnost dělat někomu bezplatnou podporu pro jeho byznys.
Tak a teď si mě rozcupujte.
  • 0

#29 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 20:21

Mě fenomén TB a GC fascinuje, je to dědictví "putovní koruny Rychlých šípů", která s sebou vláčela notýsek, původní Foglarovo idea přenesená na internet. Vlastní trackables a taky hračky mých přátel sleduji na watchlistu a těší mě každý úspěšný transfer. Když se psík mého synka objevil bez upozornění náhle v NYC a pak na tři skoky přenesl přes Severní Ameriku a objevil se nenadále na Novém Zélandě, oslavovala to celá rodina! :)
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#30 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 20:24

bluetracer napsal/a:
Na počátku geocachingu neexistovaly žádné trackables. Celý cirkus kolem nich vznikl jako komerční aktivita jejich vydavatelů, provozovaná s úmyslem na geocachingu vydělat. Proto někteří nepovažujeme trackables jako nedílnou součást geocachingu, ale jenom jako jeho komerční přívažek.
Jako owner necítím žádnou morální povinnost dělat někomu bezplatnou podporu pro jeho byznys.
Tak a teď si mě rozcupujte.

Netusim, za jake ownery z pocatku geocachingu mluvis, v lete 2007 existovalo uz docela dost druhu trackables.
Kdyz se predmet ztrati v cachi takoveho zasadoveho ownera, co omylem publikoval listing na komercnim serveru, tak ho vzdycky muze oznacit za zmizely jeho vlastnik, vubec je asi vhodnejsi napsat poznamku o dlouho nezvestnem predmetu k trackable nez k cachi.
  • 0

#31 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 20:27

martin251 napsal/a:


No uplne s tebou v tom plneni ukolu nesouhlasim. Zejmena pokud jde o cestovani na urcitou svetovou stranu. Ja jsem pred rokem privezl tento GC (TB22F0D) z Kypru do Prahy. Ukol je jit na vychod. Fakticky jsem zmenil jeho smer. Clovek si totiz muze rict, kam dal z Kypru na vychod. Moznosti je nekolik. Bud bude lezet dlouhodobe na Kypru, protoze smerem na vychod neni moc GC aktivnich zemi a nebo se mu postesti a zustane trcet treba v nejake kesi v Libanonu nebo kdovi kde. Ja jsem ho privezl do Prahy s tim, ze ma vetsi sanci odtud dospet zase nekam dale na vychod (Japonsko apod.). Opravdu se na vychod dostal, ale jen do Beloruska, kde uz trci temer rok. Behem toho roku to vypada, ze kes se ztratila. Takze je potom otazka, co je lepsi. Samozrejme prani ownera je hlavni i za cenu ztraty coinu. Podle me se casto vyplati zmenit smer a doufat, ze se tim urychli jeho ukol.
Jinak souhlasim, ze kaceri ukol trackables moc nectou a jen prenasi.
  • 0

#32 KacerLaMer

KacerLaMer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 21:16

martin251 napsal/a:
Vkládat Bugy a Coiny do prověřených kvalitních a raději standartních keší na turisticky atraktivních místech,ale dobře MUDLOVZDORNĚ ukrytých!....... a neposlední řadě i minimalizovat riziko ztráty.


Naopak si myslím, že právě tradiční keše jsou zdrojem největších ztrát TB. Protože jsou často navštěvovány kačerama, co mají jen pár nálezů a často ani neznají pravidla. U mysterek je riziko výrazně menší. (samozřejmě NEříkám, že kdo má málo nálezů nezná pravidla, jen že to tak bývá častěji než u těch zkušenějších)
  • 0

#33 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 21:24

Autacek napsal/a:
Ptám se, proč řada owneru keší neudržuje listing keše se seznamem trackovatelných předmětů v souladu se skutečností a v inventáři řadu měsíců trčí věci, co jsou již dávno pryč ?

A mám obcházet a kontrolovat své kešky 1x za měsíc, nebo každý týden, nebo raději obden :D
  • 0

#34 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 22:25

ten majitel TB asi upad z visne na hlavicku, muahahaaaa:D:D:D
  • 0

#35 Eskaver

Eskaver

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 22:31

To, co se děje s TB, je věcí kačera, který vyzvedne a zase uloží. Kam uloží - občas je výběr skutečně podivný. Nebo neuloží. Před dvěmi měsíci jsem poslala do světa nový TB. Hned druhý den ho vyzvedla osoba, kterou osobně znám. Ani přes mnou dodaný návod, co s tím, jak zalogovat, jaká jsou pravidla, se s ním nic nestalo. Ani přes neustálé intervence mailem a přes icq i přes mobil se prostě nic neděje. Mohu za tou osobou popojet do jejího města a zmlátit ji. Co si pomůžu... Mohu ji očernit na netu. Nadělám si další nepřátele. A s putováním? Ono se to nezdá. Sama jsem vyzvedla klíč od Trezoru II s pocitem, že tam zítra vyrazím. Opak byl pravdou. Přišlo to a ono a já nakonec klíč odložila do jiné keše bez použití. Stejně tak mohu mít dobrou vůli posunout TB k jeho cíli a nemusí to vyjít. Nu tak uložím do TB hotelu, však on ho někdo posune. Je to k zbláznění. Já vím. Ale je to hra. Pořád doufám, že můj poslední TB Oranžový medvěd se někde objeví. Kde už mohl být přes celé prázdniny - má obcestovat co nejvíce zemí světa. :)
  • 0

#36 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2009 - 1:33

bodlak napsal/a:

Autacek napsal/a:
Ptám se, proč řada owneru keší neudržuje listing keše se seznamem trackovatelných předmětů v souladu se skutečností a v inventáři řadu měsíců trčí věci, co jsou již dávno pryč ?

A mám obcházet a kontrolovat své kešky 1x za měsíc, nebo každý týden, nebo raději obden :D


Ne, ale owner keše patrně nejčastěji čte logy svých keší, a když už třetí hledač napíše, že tam avizovaný TB/GC není, případně se to tam administrativně válí půl roku a nikdo se nemá k tomu to "nic" vzít, tak by bylo nanejvýš vhodné jej z inventáře kešky vyhodit do UNKNOWN a uvědomit tím přitom i vlastníka TB/GC.
  • 0

#37 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2009 - 11:29

Muj nazor - vše je problemem ownera TB, ten má mít přehled o pohybu zboží a podle toho jednat.
  • 0
PUNK 4 EVER!




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama