Přejít na obsah


Fotka

server pro vsechny ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1483 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2009 - 13:24

mike007cz napsal/a:
hplus

Kecy kecy a nedokazes pochopit nadsazku - s takovyma lidma je skoda ztracet cas. Jdu radsi neco bastlit - neporadite mi nekdo nejakej zajimavej server? B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#22 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1483 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2009 - 13:30

pavels napsal/a:
Reklama v příspěvcích by měla být blokovaná tehdy, pokud konkuruje reklamě placené. Protože ten, kdo zaplatil, má právo na určitou ochranu před tím, kdo nezaplatil. Tomu rozumím.
Rozumím taky tomu, když se blokuje někdo, kdo soustavně vkládá vlastní reklamu do příspěvků (Když ji chce, ať si zaplatí).
Ale mazat úplně všechny odkazy, včetně ad hoc odpovědí na dotaz "kde koupím XY", mi opravdu připadá velmi extrémní (ale pro adminy pohodlné - mazat bez přemýšlení je jednodušší, než se rozhodovat).

Myslim, ze tohoto prispevku by si meli admini vsimnout - jasnej kandidat na novyho moderatora nebo dokonce admina! Casu ma dost, rad premysli a hrabe se v nedulezitostech - ja bych ho k tomu pustil. :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#23 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2623 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2009 - 13:34

pavels napsal/a:
Reklama v příspěvcích by měla být blokovaná tehdy, pokud konkuruje reklamě placené. Protože ten, kdo zaplatil, má právo na určitou ochranu před tím, kdo nezaplatil. Tomu rozumím.
Rozumím taky tomu, když se blokuje někdo, kdo soustavně vkládá vlastní reklamu do příspěvků (Když ji chce, ať si zaplatí).
Ale mazat úplně všechny odkazy, včetně ad hoc odpovědí na dotaz "kde koupím XY", mi opravdu připadá velmi extrémní (ale pro adminy pohodlné - mazat bez přemýšlení je jednodušší, než se rozhodovat).

jakýkoliv selektivní postup narazí u uživatelů, kteří nemají soudnost a nechápou rozdíly. A než číst stupidní příspěvky, proč tohle jo a tamto ne... Na to fakt nikdo nemá náladu.
A pokud nějaký provozovatel eshopu nerespektuje platný zákaz reklamy, tak si sám respekt a toleranci nezaslouží.
btw. linky uživatelů (neobchodníků) choze většinou sám nemaže a řeší to až když se někdo začne ozývat.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#24 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2009 - 13:43


.-- / .-- / .-- / .-.-.-. /// .-.. / .- / -.. / .- / -... / --- / .... / .- / -.-. / .-.-.-. /// - / -.- /

nápad na řešení: odkazy na komeční weby převádějte do morseovky :D (kdo chce , může si ji vyluštit - odkaz je na můj osobní nekomerční blog o geocachingu). Morseovka není komeční a reklama ve výsledcích šifer snad neplatí. Kdyby ne , tak si aspoň admini poluští ;).

bod č.12 : Zákaz reklamy ve fóru. Akční nabídky je možné prezentovat v rámci přehledu obchodů. Kontaktujte nás. (o šifrování odkazů není nikde řeč :) )

  • 0

#25 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2009 - 13:57

Osobně si myslím, že systém, který se zavedl je k pousmání :) V dnešní době, kdy si 99% uživatelů zakazuje reklamu jedním stisknutím tlačítka se opravdu moooc divím, že si tady někdo vůbec za ten banner platí.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#26 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2623 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2009 - 14:07

a jaký systém by sis představoval? že ty lidi, co si nenechají ani zobrazovat banner který je nic nestojí najednou začnou dobrovolně přispívat na provoz přímo?
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#27 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2009 - 14:19

souhlas s PavelS
a jinak pro vysvětlení:
reklama sem nepatří, ale reklama přece není odpověď na dotaz kde koupit coin nebo GPS, to jsou zkušenosti uživatelů... pár příkladů:
forum MobilMania:
Jaký telefon koupit a kde? /Spolehlivé a nedůvěryhodné obchody/
Outdoor forum:
Seznam internetových a méně známých obchodů...bez OT
Kde se dá nakoupit v... (seznam obchodů a měst; bez OT)
forum Svethardware:
jakou značku grafických karet preferujete?
...doporučte mi netový shop...

no a všude to šlape, jen tady se nemůže nejen jmenovat, ale ani naznačovat ;)
  • 0

#28 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2009 - 14:40

Mala otazecka, je adekvatni za placenou reklamu na tomto servru 5000Kc mesicne? Imho: Leroj to napsal spravne, proto ten muj "vystrel". Odkazy kde to sezenu nejsou reklama, nebo ano? Take by se za to melo platit i treba mene? Ale kdyz ja nebudu provozovatel e-shopu, muzu uverejnit odkaz? Je nekde specifikovano CO TO JE reklama? Nebo jako v nejmenovane zemi bude povoleno vse co neni napsano? I kdyz nas pravni rad toto v urcite mire zna tez, ale to patri jinam. Pak mne napada, provozuji e-shop, prihlasim se zde pod jinym nikem a pak po uverejneni odkazu je to take spravne? Nevyresilo by to vse opravdu samostatna sekce a nebo nechat plavat tyto malichernosti? Dobra cesta je predchazet problemum a ne je resit formou zakazu, restrikci, jako je tomu jinde. Co vy na to?
  • 0

#29 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2009 - 14:47

Pro jednoduchost - ofiko distributori Groundspeaku:

http://shop.groundsp...om/shipping.cfm

PS: kolik mne ten odkaz bude stat? HAHAHAHA

PS: Je tento odkaz REKLAMOU?
  • 0

#30 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2623 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2009 - 15:29

akryx napsal/a:
Dobra cesta je predchazet problemum a ne je resit formou zakazu, restrikci, jako je tomu jinde.

Co vy na to?

Že to nebude fungovat. Nebo si snad myslíš, že ten kdo ignoruje pravidlo zákazu reklamy najednou bude respektovat pravidlo reklamy jen v určené sekci? Nebo že ten kdo se nechová "slušně" v rámci pravidel se najednou začne chovat slušně, když tak pravidla padnou? Blbost, každý jen zneužije toho, že na něj nebude žádná páka.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#31 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2009 - 15:32

Jako forma predchazeni jsem psal samostatnou sekci, tam se kazdy muze "vyradit" a kdo bude neco hledat, tak nahledne, kdo nebude, necha bez povsimnuti... Je to varianta, Leroj to uz specifikoval, jinde to funguje, tady by to nefungovalo?
  • 0

#32 Czekelici

Czekelici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2009 - 15:47

Napadá mě ještě jedno přirovnání, když to tak čtu... ;) Někdo se mě zeptá, jestli si má koupit Garmin Oregon nebo třeba bluetooth modul od Nokie. Já mu odpovím, že Oregon. V tu chvíli jsem začal, ač si to někdo myslet nemusí, dělat reklamu Garminu. Někdo si může myslet, že je to doporučení, ale stejně tak to může být reklama Garminu :D
  • 0
Geocaching is highly addictive, don´t start !!!

#33 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2009 - 16:18

pepa.z.pocernic napsal/a:
a jaký systém by sis představoval? že ty lidi, co si nenechají ani zobrazovat banner který je nic nestojí najednou začnou dobrovolně přispívat na provoz přímo?


Nemam zadny problem poslat stovku ci dve a byt treba oznacen jako "sponzor" fora a nemit na strankach zadnou reklamu. Pochopitelne necekam ze si za tenhle mrzky peniz koupim nejaky luxus ktery vas neco stoji.

Banery me prudi tudiz proti nim aktivne bojuji. Mate na vyber. Bud ode me nedostanete vubec nic a nebo zkusite nabidnout placene clenstvi. Pokud jsem jediny tak to nema smysl se kvuli dvema stovkam co jsem ochoten tak max rocne dat nejak extra snazit. Ja si ale myslim ze jediny nejsem.

Zkuste schvalne anketu.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#34 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2009 - 19:46

pepa.z.pocernic napsal/a:
a jaký systém by sis představoval? že ty lidi, co si nenechají ani zobrazovat banner který je nic nestojí najednou začnou dobrovolně přispívat na provoz přímo?


Třeba. Běžnou praxí velkých serverů je, že prodávají trička, ponožky atd za cenu X, z níž jde podíl Y na chod serveru. Plus samozřejmě může uživatel poslat více.

Ano, není to všechno, ale je to krok. A z kroků se stává chůze.....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#35 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2009 - 19:47

Jak pise Semik, je to take jedna z cest... Neco jako Groundspeak. Neplacene stranky gc maji reklamu, placene nikoli... Ale toto je jina vec. IMHO, pokud do sekce FRC uverejnim v ramci tematu odkaz na shop, je to OK? Budulman take narazil na hlavicku hrebicku, muzu tu vubec jmenovat nejakou znacku ci firmu aby to nebyla reklama, nebo za formu reklamy jsou oznaceny jen odkazy. A to aktivni nebo jako soucast textu? Fuckt kocourkov hadr, jeste ze jsem letadlo a vsici ostatni bagrrrr :D Jdu si dat davku nejmenovane komercni televize a nemenovaneho cool doktora, neb jsem ho vcera nestihl.
  • 0

#36 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2009 - 19:53

Nemam zadny problem poslat stovku ci dve a byt treba oznacen jako "sponzor" fora a nemit na strankach zadnou reklamu.


BTW - Takto to má vyřešené GS a je to super :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#37 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2009 - 19:58


Třeba. Běžnou praxí velkých serverů je, že prodávají trička, ponožky atd za cenu X, z níž jde podíl Y na chod serveru. Plus samozřejmě může uživatel poslat více.

Ano, není to všechno, ale je to krok. A z kroků se stává chůze.....


Já chci taky ponožký !!! Ponožky za reklamu ... nebo reklama za ponožky ? :D:D
A jak by řekl klasik, X ponožek za X peněz, to je X reklamních bannerů.....xD
  • 0

#38 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2009 - 21:24

pepa.z.pocernic napsal/a:
Že to nebude fungovat. Nebo si snad myslíš, že ten kdo ignoruje pravidlo zákazu reklamy najednou bude respektovat pravidlo reklamy jen v určené sekci? Nebo že ten kdo se nechová "slušně" v rámci pravidel se najednou začne chovat slušně, když tak pravidla padnou? Blbost, každý jen zneužije toho, že na něj nebude žádná páka.


Jsi mimo. Tato diskuze není o lidech, co nerespektují pravidla a svojí reklamou otravují ostatní. Kdo se nechová slušně teď a nebude se chovat ani slušně potom, ten dostane ban.
Přijde mi fakt postavený na hlavu, že když se někdo zeptá na konkrétní věc, tak mu ostatní musí odpovědět sorry, odpověď je zakázaná. Anebo poslat SZ, což je podle mě vopruz a ne řešení :(
Kocourkov jak prase. Co kdybyste začali používat zdravý rozum a případné prudiče poslali prostě do p*dele? Rozhodně lepší řešení než nasí*at mnoho ostatních slušných uživatelů.
  • 0

#39 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2623 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2009 - 21:41

Projdi si diskuzi a zjistíš, že kromě pár reklam většinou od samotných provozovatelů obchodů se tu "reklama" v podobě rad většinou nechává. Jen když začnou prudit sami uživatelé se občas odmaže. Protože věř tomu nebo ne, na řešení těhle kravin čas moc nemáme a kdyby si někdo nestěžoval, tak si toho většinou ani nevšimnem. Sám ignoruju i to čeho si všimnu. A teď čtu (píp) diskuzi jako by se tu mazalo úplně všechno. Takže nevim, kdo tu nepoužívá zdravý rozum.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#40 kubulak

kubulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2009 - 22:02

A ) Admin (Moderator) ma vzdycky pravdu B ) nema-li Admin/Mod pravdu, plati bod A) C ) komu se to nelibi, at si zalozi svuj web a dela si ho jak on uzna za vhodne, nebo at se nabidne ze pomuze delat admina. Kazdymu kdo ma patent na rozum bych nechal 14 spravovat nejakou sekci, mazat OT, zamykat, klidnit vasne, zkusit klidne debatovat s lidma s patentem na rozum... Admini maji muj obdiv, moc dobre vim co to je po praci po vecerch resit jeste podobnou sebranku... Jedno moje oblibeny forum zavedlo sponzoring - platici maji moznost prispivat, inzerovat atd., neplatici maji pravo pouze cist. A jakej je tam klid a mir..
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama