Přejít na obsah


Fotka

Geoskořápky 2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
169 odpovědí na toto téma

#121 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 17:33

Sutech napsal/a:

sobikovi napsal/a:
To, že se letošní Skořápky staly vážným aspirantem na první CZ ME je samovolný vývoj a myslím, že všem udělá tato ikonka větší radost, než z ME plánovaného na léto. Já osobně z ní budu mít mnohem větší radost.


To mi schválně pověz, proč tě hodinová akce, která kdysi měla své kouzlo, ale teď už je jen o frontě na pouštění skořápek, mrznutí a chlastání všeho, co teče (to není nic proti organizátorům, to je prostě o negativním vývoji původně krásného eventu, který oni nemají šanci ovlivnit) potěší z hlediska možného získání ikonky ME více, než KLASICKÝ a PLNOHODONTNÝ Mega-Event chystaný na příští rok?

Opět nic proti organizátorům, ale pro všechny ostatní - mně to příjde jako ostuda pro celou českou komunitu, že 1. ME na našem území bude hodinová akce bez prakticky žádného programu, jen s logbookem, ke kterému se někteří dokonce ani nemohli dostat.
Ano, Skořápky mají své jméno už několik let, a proto se té hojné účasti nedivím. Ale Mega-Event???

Nechci se s nikým hádat, zda to má či nemá být ME. Pokud 500 nicků padne, měl by to být ME a hotovo. Nebo ME musí být s programem? Myslím že ne...

... Skořápky mají své kouzlo tak jako tak a hlavně je na každém, jaké si je udělá. Já se sešel s řadou přátel a v klidu pokecal. Fronta na logičky zase tak mega nebyla, k logbooku se dalo dostat zcela bez problémů. Chlastání všeho co teklo neví, já si dal svařáčka a šel domů. A že tam možná přišel někdo jen proto, že to bude mít ikonku ME? No a co? Příště třeba přijde proto, že se mu to líbilo.

Ostuda kvůli tomu, že 1. český ME vznikl spontáně? Proč? To co vím o tom plánovaném eventu (nebo snad MEGA hrátkách?) mne zatím zase až tak nepřesvědčuje o tom, že bych si měl rezervovat dovolenou a že to nebude ostuda. Ono někdy méně je více...
  • 0

#122 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 17:38

sobikovi napsal/a:Nechci se s nikým hádat, zda to má či nemá být ME. Pokud 500 nicků padne, měl by to být ME a hotovo. Nebo ME musí být s programem? Myslím že ne...

Tak ale musí o to požádat owner, ne?

Vím že to asi udělá, ale kdyby ne, problem fixored. B) :D
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#123 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 17:52

Wow. Co všechno nezmůže jedna blbá ikonka.:(
  • 0

#124 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 18:09

alkes napsal/a:
Wow. Co všechno nezmůže jedna blbá ikonka.:(

Myslím, že zde nejde o ikonku. Problém je spíš v tom, že někdo vypálil rybník (i když asi neúmyslně) jiným. :D
  • 0

#125 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 18:12

Skorapky byli super akce,jestli to bude ci nebude ME je jen a jen na owneroj !!! Pokud to bude ME tak asi poradatele letniho ME klepne :D pak by meli zmenit nazev na 2. CZ ME ;) a stim i predelat vse co tento nazev obsahuje. Tak se nedivte ze je to prudi :D
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#126 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 18:17

Stačí když to změní na "1. CZ plánovaný ME".
  • 0

#127 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 18:20

sobikovi napsal/a:

alkes napsal/a:
Wow. Co všechno nezmůže jedna blbá ikonka.:(

Myslím, že zde nejde o ikonku.

Já myslím že jo. I ten rybník je o té blbé ikonce.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#128 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 18:20

Sobík

Jo, "vypálil rybník" (s důrazem na ty v editu přidané úvozovky) s ikonkou (ve smyslu účasti nad 500 nicků), žádný jiný společný prvek totiž není. Přijde mi to ale úplně zbytečné, protože je snad každému jasné, že oba eventy jsou o úplně něčem jiném.
Proč tohle dohadování a řevnivost?

editováno
  • 0

#129 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 18:21

cztweety napsal/a:
Skorapky byli super akce,jestli to bude ci nebude ME je jen a jen na owneroj !!!

Pokud to bude ME tak asi poradatele letniho ME klepne :D pak by meli zmenit nazev na 2. CZ ME ;) a stim i predelat vse co tento nazev obsahuje. Tak se nedivte ze je to prudi :D

Ať se dívám jak se dívám, tak nikde na stránkách plánovaného ME nevidím, že by tam bylo 1. CZ ME...jen nějaké geohrátky co aspirují na ME.
  • 0

#130 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 18:28

Kazda akce je uplne jina, vubec je srovnavat nejde. Co se druhu tyce az po slozitost organizace. Ale to neznamena ze by nemohli byt obe akce ME ;) Jen by holt u geohratek nemohl uz byt nazev "prvni" a to tady dost lidi dere :P co ? :D
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#131 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 18:30

alkes napsal/a:

Sobík

Jo, "vypálil rybník" (s důrazem na ty v editu přidané úvozovky) s ikonkou (ve smyslu účasti nad 500 nicků), žádný jiný společný prvek totiž není. Přijde mi to ale úplně zbytečné, protože je snad každému jasné, že oba eventy jsou o úplně něčem jiném.
Proč tohle dohadování a řevnivost?
editováno

A jak se pozná, že ikonka byla první či druhá? To jde? Nevidím žádnou řevnivost a dohadování... Doufejme, že Geoskořápky získají ME díky spontání návštěvě kačerů a držme palce GEOhrátkám v létě, že důstojně zastoupí CZ ME.
  • 0

#132 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 18:36

Podle data?:D Já samozřejmě přeji úspěch oběma akcím také, jenom nechápu ty emoce okolo, toť vše. :)
  • 0

#133 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 18:51

sobikovi napsal/a:

cztweety napsal/a:
Skorapky byli super akce,jestli to bude ci nebude ME je jen a jen na owneroj !!!

Pokud to bude ME tak asi poradatele letniho ME klepne :D pak by meli zmenit nazev na 2. CZ ME ;) a stim i predelat vse co tento nazev obsahuje. Tak se nedivte ze je to prudi :D

Ať se dívám jak se dívám, tak nikde na stránkách plánovaného ME nevidím, že by tam bylo 1. CZ ME...jen nějaké geohrátky co aspirují na ME.


Celkem jasně si pamatuji, u letního CZ ME, tedy při první zmínce o něm na tomto foru, se právě psalo proč ho neoznačují slůvkem "první", jelikož se počítá s teoretickou možností, že skořápky budou mít velkou účast a podmínku počtem logů splní.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#134 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 18:57

Z mé strany poslední příspěvek do této diskuze pro ty, co neumí číst:

Zcela jasně jsem psal, že o žádném vypalování rybníku není řeč. Nám je to úplně jedno, bude-li připravovaný ME první, druhý nebo desátý. Já jsem pouze podotknul, že je zvláštní, že většina z vás chápe pojem Mega-Eventu jinak, než ve světě, a než byl zřejmý záměr Groundspeaku. ;)

Druhá věc - přečtěte si název a listing připravovaného ME - o nějakém 1. českém tam není ani slovo a nikdy nebylo a to nikoliv z alibistického důvodu, ale protože označit něco slůvkem "První" je strašné klišé :)

Třetí věc - opět jste - ale to je možná zatím jenom kvůli nedostatku informací - nepochopili, že na Hummeru bude pouze registrace, zázemí a jeden z doprovodných eventů, všechny ostatní doprovodné akce se budou konat jinde a to po celé Praze. Takže kdo nechce jezdit na Hummer, nemusí.
Ostatně nebýt toho, že jsme kvůli některým organizačním změnám museli najít jiné místo pro onu registraci, byla by původně opravdu na letišti ;).

Howgh.
  • 0

#135 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 19:25

Sutech napsal/a:
To mi schválně pověz, proč tě hodinová akce, která kdysi měla své kouzlo, ale teď už je jen o frontě na pouštění skořápek, mrznutí a chlastání všeho, co teče ... než KLASICKÝ a PLNOHODONTNÝ Mega-Event chystaný na příští rok?...


Rád jsem na nich byl, rád na něj za rok pojedu znovu.

add polemika Skořápek v historickém centru, s nádechem vánoc, pohody, atd VS ME na dálničním parkovišti... to snad nemůžeš myslet vážně... Bavil jsem se spoustou lidí, že by si na Hummer přijeli zalogovat a pryč.
Jo vážím si organizátorů ohlášeného pokusu o ME, je to spousta práce. Nezávisím Vám a neměnil bych s Váma. Šli jste do toho s nadšením, tak ať Vá, to vydrží.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#136 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 19:49

Geocaching mám ráda, protože si můžu sama nastavit svoji hru. Pokud v mé hře vyjde, že se ze Skořápek stane megaevent, budu ráda. Že to nevyjde organizátorům toho skutečně pravého MEGAeventu, mi je jedno. Vždyť se tu přece každý stará sám o sebe a svoje pravidla. ´ A těch pár, kteří tu upozorní na to, co se kolem děje, je akorát kamenováno. Vždyť je to přece v souladu s pravidly. Takže se starám jen o svoje ikonky a body.B)
  • 0

#137 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 20:25

alkes napsal/a:
Wow. Co všechno nezmůže jedna blbá ikonka.:(


Minimalne 15% lidi tam stejne slo jenom protoze citili sanci na tu ikonku....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#138 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 20:28

Není nějakej šťastnej majitel skořápkového GC z Liberce, abych se na něj mohl na nějakém místním eventu podívat? Na skořápkách jsem na to nějak zapomněl.
  • 0

#139 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 20:39

polerok napsal/a:
Minimalne 15% lidi tam stejne slo jenom protoze citili sanci na tu ikonku....

Já myslim, že tak maximálně 9,49%.:)
  • 0

#140 maranella

maranella

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 21:08

Tak jsem ted odtukla, presne 500 log :-)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama