Přejít na obsah


Fotka

Geoskořápky 2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
169 odpovědí na toto téma

#141 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 21:26

maranella napsal/a:
Tak jsem ted odtukla, presne 500 log :-)


A i kdyz by to bylo 1-500 = event, 500+ MEGA tak je tam ted 501. Takze uz je to je 100%.

Byla to opravdu velice mila akce. A jestli se tam mihlo 500 lidi, tak se tesim na za rok na 1000. Me to skoro ani neprislo. Ja byl strasne zvedavy jak ten mumraj a mam ohromnou radost z toho jaka to byla pohoda a z fotek co jsem tam udelal. Fakt se to libilo a jsem moc rad ze jsem kvuli tehle akci konecne v praci vyhodil kotvu, respektive hodil na praci bobek. Vzal stativ a vyrazil fotit. Nocni Praha je nadherna! :)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#142 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 21:45

Lidicky, nemate pocit, ze huleni tady jeste stale nema vybudovanou tradici? :) O ikonku megaeventu zazadame, protoze splnuje podminku 500 zalogovanych nicku - co je jedina podminka na uzanani megaeventu. (a na rozdil od vetsiny Evropskych Supr pravych megaeventu - na jednem jsem pred 2-3 lety byl). A udelame to jenom proto, aby mali lidi radost - kopa mne bombarduje po mailu i icq - stejne se bavime o par pixelech na monitoru, takze slow down.
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#143 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 21:51

Saman napsal/a:
Lidicky, nemate pocit, ze huleni tady jeste stale nema vybudovanou tradici? :) O ikonku megaeventu zazadame, protoze splnuje podminku 500 zalogovanych nicku - co je jedina podminka na uzanani megaeventu. (a na rozdil od vetsiny Evropskych Supr pravych megaeventu - na jednem jsem pred 2-3 lety byl). A udelame to jenom proto, aby mali lidi radost - kopa mne bombarduje po mailu i icq - stejne se bavime o par pixelech na monitoru, takze slow down.


Asi tak :-)

Takže Liberec gratuluje spoluúčastníkům té mrazivé akce a jdu si cvaknout slivovice, která mi z té akce ještě zbyla, cukroví se snědlo všechno.

Tak mne napadá, že bych mohl to svoje cukroví příště nazývat "Jubilejní MEGAeventové" :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#144 Teddy Team

Teddy Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 21:56

gratulujeme organizátorům.Musí být hezký vidět jak rok od roku stoupá ,,oblíbenost,, této předvánoční akce .A dost se divím ,že v takovém počasí jaké v neděli bylo se našlo tolik lidí co přišlo.Takže příští rok už geoskořápky budou hned vyhlášené jako ME ???Pěkné Vánoce přeje Teddy Team
  • 0

#145 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 21:59

No kdyz uz se tu tak pekne zas zacinate hadat... Nemyslim si, ze pocet lidi, kteri sli na skorapky proto, ze to byla vidina jak "jednoduse" ziskat ikonku ME. Ja treba byl letos na skorapkach poprve, ale rozhodl jsem se jet davno pred tim, nez vubec zaclo vypadat, ze by z toho ME mohl byt. Jel jsem tam proto, ze jsem slysel od nekolika lidi ze to je perfektni event a ze to ma skvelou atmosferu atd... a pak taky kvuli tomu krasnemu coinu :). A vsadil bych se, ze vetsina lidi, kteri tam v minulych letech nebyli, na tom bude podobne. To, ze z toho nakonec vyjde ME je uz jen velice prijemny bonus, ale rozhodne to nijak neovlivnuje muj duvod proc jsem tam jel. A pristi rok pojedu zas, i kdyz by treba mela prijit lidi polovina.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#146 Teddy Team

Teddy Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 22:05

niximor napsal/a:
No kdyz uz se tu tak pekne zas zacinate hadat... Nemyslim si, ze pocet lidi, kteri sli na skorapky proto, ze to byla vidina jak "jednoduse" ziskat ikonku ME. Ja treba byl letos na skorapkach poprve, ale rozhodl jsem se jet davno pred tim, nez vubec zaclo vypadat, ze by z toho ME mohl byt. Jel jsem tam proto, ze jsem slysel od nekolika lidi ze to je perfektni event a ze to ma skvelou atmosferu atd... a pak taky kvuli tomu krasnemu coinu :). A vsadil bych se, ze vetsina lidi, kteri tam v minulych letech nebyli, na tom bude podobne. To, ze z toho nakonec vyjde ME je uz jen velice prijemny bonus, ale rozhodne to nijak neovlivnuje muj duvod proc jsem tam jel. A pristi rok pojedu zas, i kdyz by treba mela prijit lidi polovina.

Přesně tak,hezky napsáno.Ikonka je pouze bonus .Zážitky z této akce mají větší cenu
  • 0

#147 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 22:06

Zase debata o nicem. Geoskorapky jsou proste suprove at na ne prijde <500 nebo >500 kaceru. Vzdyt je to uplne jedno. Stejne tak je jedno jestli tam prijde nekdo kvuli ikonce nebo ne. Nikdo snad nemuze byt tak naivni, aby si myslel, ze na oficialnich ME se to nedeje. To ze se ME stanou i geoskorapky je prijemnym prekvapenim. Drzim take palce organizatorum toho pripravovaneho ME, aby se to taky povedlo, at to bude pojmenovane jakkoli. ;);)

Teddy Team napsal/a:
Takže příští rok už geoskořápky budou hned vyhlášené jako ME ???Pěkné Vánoce přeje Teddy Team


Geoskorapky timto potvrdili, ze mohou byt vyhlasovane uz pravidelne jako ME. Ale je velka pravdepodobnost, ze by to zpusobilo priliv dalsich kaceru zejmena ze zahranici (hlavne Nemecko, Rakousko) a ten pocet kaceru by tak mohl byt poradne velky.
  • 0

#148 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 22:09

Saman napsal/a:
Lidicky, nemate pocit, ze huleni tady jeste stale nema vybudovanou tradici? :)


No nema o tom zadna.

Treba ja se bojim to huleni zkusit. Staci ze jsem si vybudoval zavislost na kvalitnim alkoholu. Uz to stoji dost penez a SAD [1] to prilis uspesne neleci. Spis to zimni deprese prohlubuje. ;)

Geoskorapky me nadchly. A taky fotky co jsem si tam odtud privezl jsou super. Fakt to byla 100% vydarene akce. Diky za ni! :)

[1] http://en.wikipedia....ective_disorder
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#149 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 22:19

Hmm, celé to číst fakt nebudu. Mne spíše překvapuje, že nikomu nevadí určité procento diskutabilních logů (archivátor, jawarath a další...) - u standardní mysterky by se to propíralo kolem dokola. Tady jsou ale dobré a tak účel svědčí prostředky - jako u spousty jiných věcí v GC v poslední době :(
  • 0
Monte

#150 Teddy Team

Teddy Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 22:22

Monte-x napsal/a:
Hmm, celé to číst fakt nebudu. Mne spíše překvapuje, že nikomu nevadí určité procento diskutabilních logů (archivátor, jawarath a další...) - u standardní mysterky by se to propíralo kolem dokola. Tady jsou ale dobré a tak účel svědčí prostředky - jako u spousty jiných věcí v GC v poslední době :(

Tak jasný,některý nicky vypadají záhadně a to koho jsou atd .se stejně nedozvíme
  • 0

#151 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 22:25

Monte-x napsal/a:
Mne spíše překvapuje, že nikomu nevadí určité procento diskutabilních logů (archivátor, jawarath a další...) - u standardní mysterky by se to propíralo kolem dokola. Tady jsou ale dobré a tak účel svědčí prostředky - jako u spousty jiných věcí v GC v poslední době :(


No taky tam byl VelkyVezir ;) Koukni kolik tam jeste vysi coinu. Jeste to bude par dnu skakat nahoru. Je to jasne MEGA, tohle nebude o jednu kachnu ;)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#152 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2009 - 23:26

niximor napsal/a:
No kdyz uz se tu tak pekne zas zacinate hadat... Nemyslim si, ze pocet lidi, kteri sli na skorapky proto, ze to byla vidina jak "jednoduse" ziskat ikonku ME. Ja treba byl letos na skorapkach poprve, ale rozhodl jsem se jet davno pred tim, nez vubec zaclo vypadat, ze by z toho ME mohl byt. Jel jsem tam proto, ze jsem slysel od nekolika lidi ze to je perfektni event a ze to ma skvelou atmosferu atd... a pak taky kvuli tomu krasnemu coinu :). A vsadil bych se, ze vetsina lidi, kteri tam v minulych letech nebyli, na tom bude podobne. To, ze z toho nakonec vyjde ME je uz jen velice prijemny bonus, ale rozhodne to nijak neovlivnuje muj duvod proc jsem tam jel. A pristi rok pojedu zas, i kdyz by treba mela prijit lidi polovina.


Ano ano, tak tak, uplne stejne.
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#153 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1094 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2009 - 0:21

Teddy Team napsal/a:

Monte-x napsal/a:
Hmm, celé to číst fakt nebudu. Mne spíše překvapuje, že nikomu nevadí určité procento diskutabilních logů (archivátor, jawarath a další...) - u standardní mysterky by se to propíralo kolem dokola. Tady jsou ale dobré a tak účel svědčí prostředky - jako u spousty jiných věcí v GC v poslední době :(

Tak jasný,některý nicky vypadají záhadně a to koho jsou atd .se stejně nedozvíme

No já třeba potkal i oba bohemianrewievera, který to nelogoval pod tímto nickem... to bych vůbec neřešil...
  • 0

#154 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2009 - 0:24

Tak už 514 logů - cacher vojrou coby pořadatel mi psal, že na plachtě logbooku napočítal cca 519 nicků (v tom počtu se mohl mírně seknout), čili už to asi bude skoro vše. Zároveň mě požadal o změnu na mega, mail na GS už odeslán, snad už nemají všichni předvánoční dovolenou ;)
  • 0

#155 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1146 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2009 - 0:41

Tak ještě tu plachtu s razítky někde naskenovat a poslat kopii :-)
  • 0

#156 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2009 - 9:35

Ještě jednou díkes moc organizátorům, vyšlo to nádherně. Kouzelnej večer, nasvícený památky a přátelská (ve frontě až všeobjímající :-) atmosféra. Jsem zvědavej esli nebude potřeba vybudovat pro příští rok ještě jedno molo z druhé strany :-)
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#157 awercz

awercz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2009 - 10:51

sobikovi napsal/a:

Sutech napsal/a:

sobikovi napsal/a:
To, že se letošní Skořápky staly vážným aspirantem na první CZ ME je samovolný vývoj a myslím, že všem udělá tato ikonka větší radost, než z ME plánovaného na léto. Já osobně z ní budu mít mnohem větší radost.


To mi schválně pověz, proč tě hodinová akce, která kdysi měla své kouzlo, ale teď už je jen o frontě na pouštění skořápek, mrznutí a chlastání všeho, co teče (to není nic proti organizátorům, to je prostě o negativním vývoji původně krásného eventu, který oni nemají šanci ovlivnit) potěší z hlediska možného získání ikonky ME více, než KLASICKÝ a PLNOHODONTNÝ Mega-Event chystaný na příští rok?

Opět nic proti organizátorům, ale pro všechny ostatní - mně to příjde jako ostuda pro celou českou komunitu, že 1. ME na našem území bude hodinová akce bez prakticky žádného programu, jen s logbookem, ke kterému se někteří dokonce ani nemohli dostat.
Ano, Skořápky mají své jméno už několik let, a proto se té hojné účasti nedivím. Ale Mega-Event???

Nechci se s nikým hádat, zda to má či nemá být ME. Pokud 500 nicků padne, měl by to být ME a hotovo. Nebo ME musí být s programem? Myslím že ne...

... Skořápky mají své kouzlo tak jako tak a hlavně je na každém, jaké si je udělá. Já se sešel s řadou přátel a v klidu pokecal. Fronta na logičky zase tak mega nebyla, k logbooku se dalo dostat zcela bez problémů. Chlastání všeho co teklo neví, já si dal svařáčka a šel domů. A že tam možná přišel někdo jen proto, že to bude mít ikonku ME? No a co? Příště třeba přijde proto, že se mu to líbilo.

Ostuda kvůli tomu, že 1. český ME vznikl spontáně? Proč? To co vím o tom plánovaném eventu (nebo snad MEGA hrátkách?) mne zatím zase až tak nepřesvědčuje o tom, že bych si měl rezervovat dovolenou a že to nebude ostuda. Ono někdy méně je více...


Je videt ze potencionalni cervena ikonka Sobikovi uplne zmenila jeho rok stare nazory ;)
Takze jsem si dal tu praci a povedlo se mi vyhledat jak to Sobik videl loni :D

Dovolil jsem si pro prehlednost smazat nektere body....

P.S. jeste bych rad dodal ze je mi uplne jedno jestli se skorapky stanou ME nebo ne. Jsem rad ze se konaji a doufam ze to tak zustane i v dalsich letech.
P.P.S a dojit si na tradicni event s cervenou ikonkou tak potesi ;)

sobikovi napsal/a:



3) ME by měl být jednodenní (hlavní program) s možností přespat a doplňkovým programem druhý den s možností ubytování a příjezdu již den předem. Tedy klasicky sobota hlavní program, v pátek příjezd a ubytování s free programem, neděle doplňkový free program a odjezd;
4) ME potřebuje hromadu sponzorů (Garmin, TomTom, vydavatel map, město kde se to bude konat, atd.);
5) ME musí mít několik programů podle cílových skupit, tj.:
- GEO závod
- GEO akademii
- GEO dětský koutek
- TB exchange
- GEO shop
- GEO mini event via exkurze
6) ME musí mít zajištěnou v místě konání hygienu, jídlo, pití, media box, první pomoc, pořádkovou službu, tlumočníky
7) ME musí mít předregistraci ne webu atd. aspoň půl roku předem s pevným termínem a hlavní kostrou programu
8) ME musí mít svůj geocoin, CWG a případně další reklamní věci (tričko, čepice)
9) ME musí mít na netu zajištěný svůj samostatný server kde bude info, předregistrace, diskuse atd.
10) je potřeba počítat s tím, že se ME zúčastní řada cizinců

..................

Jistě...
- na víc dní to bude muset být určitě, i když hlavní program bude třeba jen v sobotu, dá se počítat možnost příjezdu v pátek a odjezdu v neděli s "neoficiálním" programem
- co je to atraktivnost prostředí? ME není o atraktivnosti prostředí, třeba stanování na pražském hradě, ale o setkání lidí a mega akci. Atraktivností může být např možnost pro mimopražské kačery odlovit desítky pražských (a okolních) keší za víkend a v rámci ME navštívit třeba běžně nedostupná místa..

...............
ZOO? Fajn. Sejde se tam za celý den 400nicků a co? Dostaneš tam cizince? Bude to správný image pro český ME? Fajn, podívám se do ZOO, zaloguji se a co pak?
..............
Jistě...
- na víc dní to bude muset být určitě, i když hlavní program bude třeba jen v sobotu, dá se počítat možnost příjezdu v pátek a odjezdu v neděli s "neoficiálním" programem
- co je to atraktivnost prostředí? ME není o atraktivnosti prostředí, třeba stanování na pražském hradě, ale o setkání lidí a mega akci. Atraktivností může být např možnost pro mimopražské kačery odlovit desítky pražských (a okolních) keší za víkend a v rámci ME navštívit třeba běžně nedostupná místa..
..............


  • 0

#158 TerezaK

TerezaK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2009 - 11:50

Sutech napsal/a:
Rozhodl jsem se napsat ještě něco, ale předem, aby nedošlo k mýlce:
Někteří NEJMENOVÁNÍ ;) se už nemohou dočkat, až nám z přípravného teamu červnového ME vytřou zrak tím, že nám "ukradnou" prvenství prvního ME v Čechách. Obávám se, že nevytřete, my totiž pořádáme Mega-Event, nikoliv event s hojnou účastí a ikonkou ME :)

A teď mi dovolte trochu filozofických slintů na to, co dle mého mínění ME skutečně představuje a proč to tedy takto rozlišuji. A protože jde jen o můj výklad, nebudu se s vámi přít, pokud to vnímáte jinak:

Mega-Event je dle této mé filozofie vrcholem, čeho může GC-komunita v dané zemi dosáhnout. Je to svátek, je to událost, na kterou se jen tak nezapomíná. Je to akce takového rázu, že je známá i v okolních zemích dlouho dopředu a také má hojnou mezinárodní účast. Také jde o akci několikadenní. Pokud to tedy shrnu, je to akce velkého rozsahu na všech frontách.

O čem ale ME není? Určitě ne o překročení nějaké hranice. Ta je stanovená na 500 nicků jen proto, aby byl právě zdůrazněn rozsah takovéto akce.
Opravdu pro vás znamená překročení nějaké pomyslné lajny účasti to všechno, co pojem ME znamená? V tom případě mám pro vás dobrou zprávu - Mega-Eventy v Čechách budou brzy naprosto běžné.
Podle mých neoficiálních propočtů totiž v současné době čítá česká GC-komunita 12+ tis. cacherů, z toho největší kumulace jich je v Praze. Takže sehnat někde 500 lidí, je už téměř maličkost.

Ostatně dnes již slavné Šamanovo Geopivo je dalším výborným kandidátem na ME, tedy pokud jej alespoň jednou opět příští rok uspořádá ve Žlutých lázních, kam se těch 500 lidí v pohodě vejde. Otázkou je - chcete vulgarizovat Mega-Event pouze na tohle? Pokud ano, můžete začít vymýšlet hesla na propagaci ČR ve stylu: Přijeďte do ČR, země Mega-Eventů, ME dvakrát do měsíce!

Takže závěrem - proti Skořápkám nic nemám a klidně si mě nazvěte pokrytcem, protože já si taky tu ikonku zaloguju, až budou za ME prohlášeny.
Ale co nechápu a na co jsem v mém předchozím příspěvku jedině reagoval, byla reakce sobíka, který tvrdí, že toto je pro něj lepší představa ME, než chystaná červnová akce.
A ještě jedna reakce - ano, červnové akce se lidé zúčastní převážně kvůli té ikonce, ale tam snad bude ta ikonka pro organizátory zasloužená, protože tomu věnují skutečně veliké úsilí a především i kačeři budou mít snad pocit, že to byla akce, která si zasloužila mít tu předponu MEGA oprávněně.
Nikoliv však kvůli počtu účastníků...





Souhlas! ;)
  • 0

#159 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2009 - 12:33

Jednoduchý to nebylo (-10 / -12`C), program byl pro malé i velké ;) a všichni kdo přišli se myslím dobře bavili. Nebylo to sezení v jakési hospodě u piva, bylo to milé předvánoční setkání v krásném místě v srdci Prahy. Jsem rád, že Geoskořápky jsou první český Mega-Event :).
  • 0

#160 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2009 - 12:49

Snad moje poslední reakce... Souhlas v 99% s tím co napsal Sutech a držím palce organizátorům ME s programem, aby vše klaplo. Ano, bude to 1. CZ ME s programem a věřím, ze to bude oslava geocachingu. Skořápky jsou 1. ME, kde se sešlo tolik kaceru a ikonku si zaslouží. Svůj nazor na to jak by měl vypadat ME s programem se nezměnil i kdy je malinko odlišný od toho připravovaného. Ale to přece nevadí...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama