Přejít na obsah


Fotka

161 m - neporušitelné dogma ?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
40 odpovědí na toto téma

#1 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 25 October 2009 - 11:31

Potřebuji trošku začátečnicky poradit. Pracuji na výrobě multicache. Ale chtěl bych umístit fyzický waypoint do místa, kde už je jedna tradiční cache. Ale do vzdálenosti 161 m se asi nevejdu, je to cca metrů 80.... . Myslím, že určitě by to tradiční cache nijak neohrozilo.

Lze tedy nějak toto obejít? Lze požádat reviewera o povolení 161 m porušit nebo to prostě v žádném případě nelze? Zřejmě bych se i domluvil s autorem tradiční cache, zda by mi to povolil.

díky

aktualizace problému níže

(pozn. považujte u mě slovo "waypoint" jako synonymum ke "stage" a naopak. Fyzicky v tom totiž nevidím rozdíl, tak pokud by to někoho pohoršovalo, tak se omlouvám :) )
  • 0

#2 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 25 October 2009 - 11:39

Bylo již mnoho vyjímek,takže s reviewery se v tomto případě v pohodě zřejmě domluvíš..
  • 0
Cogito ergo sun ...

#3 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 25 October 2009 - 11:55

To zas bude flame... Výjimky zpravidla udělujeme z důvodu jiného terénního převýšení, oddělení kolizních keší vodním tokem a dalšími překážkami, které znemožňují jejich náhodné nalezení. Kolizi nad 100 m tolerovat lze téměř vždy, pod je to již obtížnější, to pak opravdu záleží na konkrétní situaci.
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 25 October 2009 - 16:31

Uf, doporučuji co to půjde nejdřív zamknout... Podívej se na to jinak. Proč chceš hned porušovat pravidla při zakládání své první keše? Geocaching má řadu pravidel a ty je dobré dodržovat. Pravidlo 161m je jedno z nich. Ano, schvalovači občas pustí nějakou vyjímku, ale musí pro to být už fakt zásadní důvod. Nejčastěji se jedná právě jak píše Temný Lordík terenní rozdíly. Vzdušnou čarou to může být méně, ale aby jsi se tam dostal, musíš podniknout trochu delší cestu...
  • 0

#5 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 25 October 2009 - 20:57

Měl ksem stejnej trabl na své kešu SMRT. Jde o multinu, kde výchozí souřadnice je na místě, kde byl bývalý přívoz a finálka - výhled na Zvíkov. Byl jsem tam v kolizi cca 80m a retrívr na to nekejvnul. Z druhý strany jsou na Vltavě u Zvíkova jsou 2 super kešu od A.da.mka, obě tradičky a méněnež 161m a tady problém nebyl. Holt případ od případu, zkus to..
  • 0
PUNK 4 EVER!

#6 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2009 - 7:46

Díky za rady, moc jste mě nepotěšili, ale snad svojí cache potěším já vás :) No budu o tom pořád přemýšlet a nějak to snad vymyslím. Nejspíš zkusím kontaktovat autora tradiční cache a nějak se s ním domluvit...... Zamykám, dostatečnou odpověď jsem asi dostal. Díky
  • 0

#7 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 26 February 2010 - 7:34

!! AKTUALIZACE !!

Dovoluji si odemknout toto kdysi mnou založené téma, tak snad to nikoho nepohorší :)

Prosím, zdržte se flame

Jde mi o toto:

Nějak si prostě nevím rady, jak mám založit multicache. Chtěl bych jeden fyzický waypoint do míst, kde už cache je. Je tam jistý přírodní útvar a v na daném waypointu je popis této přírodní zajímavosti. No a nechce se mi popisovat něco někde, když nejste přímo u toho, ale zase poblíž k tomu to dát nelze, protože to nesplňuje parametr 161 m, (tak cca 80 až 100)

Tak nevím, zdá se mi to poněkud neřešitelné :), tak ale třeba někoho něco napadne. ;)

Poslední možnost je dát waypoint přímo do cache co tam je, což autor by i povolil, ale z jistých důvodů je to pro mě poslední né milé řešení...

díky za poradu :)
  • 0

#8 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 26 February 2010 - 7:38

No a byl by velkej problem udelat tu fyzickou stage s tim popisem 160 metru bokem? S tim, ze by se nejak zaridilo, aby si tam ten clovek musel zajit? Vzdyt to neni takova dalka.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#9 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 550 příspěvků(y)

Publikováno 26 February 2010 - 7:40

A co to nedávat jako stage, ale jako otázku (Question to Answer). Pokud jsem to dobře pochopil, tak by to nemělo vadit.
  • 0

#10 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 26 February 2010 - 7:40

Otázka: můžu vůbec (a jak) vložit svůj waypoint přímo do cizí cache ??
  • 0

#11 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 26 February 2010 - 7:46

malcor napsal/a:
No a byl by velkej problem udelat tu fyzickou stage s tim popisem 160 metru bokem? S tim, ze by se nejak zaridilo, aby si tam ten clovek musel zajit? Vzdyt to neni takova dalka.


šlo, ale jak píšu, v na waypointu je popis toho místa a prostě popisovat něco, co uvidíte až tam dojdete (nebo nedejbůh něco, co už jste viděli) se mi moc nechce, raději bych, aby si četl popis a přímo se na to díval. Ale je to taky řešení, ale né úplně šťastné :)
  • 0

#12 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 26 February 2010 - 7:47

mr.mates napsal/a:
A co to nedávat jako stage, ale jako otázku (Question to Answer). Pokud jsem to dobře pochopil, tak by to nemělo vadit.


v podstatě stejná odpověď jako o kolonku výše uživateli "malcor"
  • 0

#13 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 26 February 2010 - 8:13

Moc nerozumim problemu, proste tam nemuzes dat fyzickou stage, ale bez problemu tam muzes mit Question to Answer, klidne i primo na souradnicich te existujici tradicky, i kdyz je to asi zbytecne, proste tim dovedes hrace k te ceduli a ukolem bude z ni neco odecist a muze jit dal.
  • 0

#14 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 26 February 2010 - 8:29

marram napsal/a:
Moc nerozumim problemu, proste tam nemuzes dat fyzickou stage, ale bez problemu tam muzes mit Question to Answer, klidne i primo na souradnicich te existujici tradicky, i kdyz je to asi zbytecne, proste tim dovedes hrace k te ceduli a ukolem bude z ni neco odecist a muze jit dal.


tak to si asi nerozumíme :) žádná cedule tam není. Je tam jen zajímavý přírodní úkaz. A chci tam dát papír, kde je o tom něco málo napsáno, tedy fyzická stage - schránka s popisem, resp. jinak: chci pokud možno zařídit, aby kačer při čtení popisu přímo danou věc viděl.
  • 0

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 26 February 2010 - 8:31

Myslím, že to děláš zbytečně složitě. Máš v podstatě několik možností: a\ dej to jako Stage Question to Answer, ta není v kolizi s krabičkou, hráče přivedeš přímo na místo bez nějakých komplikací... b\ v odpovídající vzdálenosti si udělej svoji Stage s fyzickou krabičkou, kam dáš pouze info o azimutu, vzdálenosti a úkolu. Tohle řešení ale po pravdě nemám rád, jelikož má pár úskalí (musíš udrzovat o krabičku víc, pro hráče je to opruz když nenajdou v půlce multiny mikrošku s úkolem, nemám rád když plánuju multinku když nevím kam jdu a kam dojdu..)
  • 0

#16 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1867 příspěvků(y)

Publikováno 26 February 2010 - 8:54

Mau Loftin napsal/a:

marram napsal/a:
Moc nerozumim problemu, proste tam nemuzes dat fyzickou stage, ale bez problemu tam muzes mit Question to Answer, klidne i primo na souradnicich te existujici tradicky, i kdyz je to asi zbytecne, proste tim dovedes hrace k te ceduli a ukolem bude z ni neco odecist a muze jit dal.


tak to si asi nerozumíme :) žádná cedule tam není. Je tam jen zajímavý přírodní úkaz. A chci tam dát papír, kde je o tom něco málo napsáno, tedy fyzická stage - schránka s popisem, resp. jinak: chci pokud možno zařídit, aby kačer při čtení popisu přímo danou věc viděl.

Z toho se asi nevymotáš, budeš tam prostě muset zabetonovat sloupek s informační cedulí a pak použít Question to Answer.
  • 0

#17 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 26 February 2010 - 9:04

Prosím vás, už mi nenabízejte řešení Question to Answer B)

Mám dojem, že už jsem to vysvětlil několikrát, proč toto řešení mi nepřijde moc vhodné ;) - (i když asi jedinné řešení). Ale beru to v potaz, tak už to vím, tak už mi nenavrhujte :)
  • 0

#18 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 26 February 2010 - 9:10

sobikovi napsal/a:
....
b\ .... musíš udrzovat o krabičku víc, pro hráče je to opruz když nenajdou v půlce multiny mikrošku s úkolem, nemám rád když plánuju multinku když nevím kam jdu a kam dojdu..)


Krabiček tam bude cestou hned několik :) - a má to pochopitelně svůj důvod, který by měl zvýšit atraktivitu cache - ale měli by být jednoduše dohledatelné a případně s dobrým hintem (né typu: pod kamenem :D), takže by to neměl být problém.
Naopak já zase moc nemusím typ: jdi tam a tam a spočti počet špriclí v plotě, opiš číslo na sloupě... - nějak mě toto mentálně neuspokojuje ;). Proto si chci udělat multi dle svých představ ;)

A v listingu hodlám uvést, kam a jak přesně jdete, jak je dlouhá a kam dojdete. Také totiž nemám rád multiny bez popisu kvůli plánování. Ale zase je to má něco do sebe. Ale to je jiné již několikrát debatované věčné téma ;)
  • 0

#19 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 26 February 2010 - 9:18

Mau Loftin napsal/a:

marram napsal/a:
Moc nerozumim problemu, proste tam nemuzes dat fyzickou stage, ale bez problemu tam muzes mit Question to Answer, klidne i primo na souradnicich te existujici tradicky, i kdyz je to asi zbytecne, proste tim dovedes hrace k te ceduli a ukolem bude z ni neco odecist a muze jit dal.


tak to si asi nerozumíme :) žádná cedule tam není. Je tam jen zajímavý přírodní úkaz. A chci tam dát papír, kde je o tom něco málo napsáno, tedy fyzická stage - schránka s popisem, resp. jinak: chci pokud možno zařídit, aby kačer při čtení popisu přímo danou věc viděl.


Tak pak ti muzu poradit jeste toto: UDELEJ TO JAKO WHERIGO. ;)
  • 0

#20 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1146 příspěvků(y)

Publikováno 26 February 2010 - 9:25

Mau Loftin napsal/a:
A v listingu hodlám uvést, kam a jak přesně jdete, jak je dlouhá a kam dojdete.


Popis bude dobrý, ale musí být u každé stage uvedený vždy i souřadnice nebo musí být na předchozí stage uvedeno jak souřadnice najít/vypočítat. Pokud by hráč byl ke stage naveden jen popisem tak by již nešlo o multinu ale leterboxhybrid.

Jinak ja osobně bych se na multinu vykašlal a udělal bych to jako jednoduche lineární wherigo, na displeji hráči ukážu jakoukoliv informaci i s obrázkem, hráče mohu dovést kamkoliv a nemusím řešit žádnou kolizi - tu řeším jen s finálovou krabičkou B)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama