Přejít na obsah


Fotka

Nový český geocoin???


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#41 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2009 - 23:30

Asi od té doby co zjistil, že většina geocacherů na tomto fóru dnes nestojí ani za pozdrav...
  • 0

#42 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 8:14

Jelikož je debata už někde jinde, lock.
  • 0

#43 imagir

imagir

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 18:01

Ahoj lidi.
Obrázky, které se tady objevily jsou z Facebooku a jedná se pouze o první grafický návrh, na kterém ještě stále pracujeme. Stručné info je tady: http://www.poklady.c...y-cesky-geocoin
  • 0

#44 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 19:57

Moc se ti omlouvám, ale když jsem si přečetl ten článek na poklady.com, pak mám dojem, že ten GC by neměl být označován jako nový Český GC a tudíž ta strana se srdcem Evropy atd. je trochu mimo mísu... GC v limitované edici pro poklady.com by měl 100% prezentovat poklady.com a ne na 50% geocaching v CZ a na 50% poklady.com.... No jo, já jiný nebudu :D Už jsem tady otvíral debatu na téma skutečného Českého GC 2010 a bohužel nic. Měl jsem radost, že by to mohl být právě tento projekt, ale takto si myslím, že ne. Škoda.
  • 0

#45 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2009 - 20:52

Psal jsem nedávno Samanovi, autorem legendární 2007 Czech GC. A když jsme debatili, jako první mě překvapilo, že je to Slovák (myslím v souvislosti s tím, že dal dokupy tak krásnou GC s typicky českým motivem). No a protože je Saman Slovák, napadlo mě, zda neudělat nějakou GC, která oslaví československou vzájemnost. Přecijen těch tisíc let bratrství, které byly ve 20. století korunovány ustavením společného československého státu, který postupně "prosakuje" ve spolužití ve státě evropském, by si placku zaloužilo. No a tak mě napadá spousta témat typu výjevů ze společné historie, například slavná vojenská vystoupení - Zborov, Dukla, velké postavy společných dějin - Masaryk, Štefánik. Zatím jsem však ztvárnil pouze základní nápad - znak. To žluté je plánované "zlato", to bílé "stříbro", to červené klasická barva rudé "skleněné" výplně. Každopádně protože jsme naši diskuzi se Samanem neukončili, také jsem nenakreslil víc, než přední část bez textů, čili nechávám na uctivém posouzení a další diskuzi Vám, kolegové.
  • 0

#46 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2009 - 21:32

no, řekl bych, že slováci (felvidék) mají spíš 1000leté soužití s maďary ;) ale jinak coin vypadá pěkně
  • 0

#47 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2009 - 22:44

carramba66 napsal/a:
Zatím jsem však ztvárnil pouze základní nápad - znak.
To žluté je plánované "zlato", to bílé "stříbro", to červené klasická barva rudé "skleněné" výplně.

Každopádně protože jsme naši diskuzi se Samanem neukončili, také jsem nenakreslil víc, než přední část bez textů, čili nechávám na uctivém posouzení a další diskuzi Vám, kolegové.


Me se ta celni strana libi. Bez pochyby je Slovenska, jeste neco do zadu. Co Tatry? Byl jsem tam jako dite, a kdyz se rekne Slovensko, tak krom toho sympatickeho mekkeho dialektu se mi vybavi prave ty nadherny hory.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#48 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 398 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2009 - 22:46

Jako Česko a Horní Uhry.
  • 0

#49 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2009 - 23:09

A nechcete to rovnou pojmout jako coin Rakousko-Uherský?:), zřejmě by se tam našlo více věcí na které můžeme být hrdí a na které můžeme navazovat, než za těch osm republik co v následujících 90 letech následovalo... Udělali byste mně radost;).
  • 0

#50 Nellas

Nellas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2009 - 0:28

Dpman napsal/a:
Jako Česko a Horní Uhry.


Obávám se, že teď jsi urazil minimálně polovinu Slováků, co to tu čtou.. být tebou si ráno dávám pozor, do jakého auta nastupuješ a jestli v něm náhodou není zaťatá valaška :D
  • 0

#51 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2009 - 0:33

Nellas napsal/a:

Dpman napsal/a:
Jako Česko a Horní Uhry.


Obávám se, že teď jsi urazil minimálně polovinu Slováků, co to tu čtou.. být tebou si ráno dávám pozor, do jakého auta nastupuješ a jestli v něm náhodou není zaťatá valaška :D

NEchci provokovat, ale tak se tomu fakt říkalo... tedy přesněji Felső-Magyarország
  • 0

#52 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2009 - 11:56

Nellas napsal/a:

Dpman napsal/a:
Jako Česko a Horní Uhry.


Obávám se, že teď jsi urazil minimálně polovinu Slováků, co to tu čtou.. být tebou si ráno dávám pozor, do jakého auta nastupuješ a jestli v něm náhodou není zaťatá valaška :D

kdybych chtěl provokovat, tak sem dám toto :)

jinak, pro nápad s r-u coinem dávám hlas (radši hned 2)
  • 0

#53 Nellas

Nellas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2009 - 12:00

mirotiro napsal/a:

Nellas napsal/a:

Dpman napsal/a:
Jako Česko a Horní Uhry.


Obávám se, že teď jsi urazil minimálně polovinu Slováků, co to tu čtou.. být tebou si ráno dávám pozor, do jakého auta nastupuješ a jestli v něm náhodou není zaťatá valaška :D

NEchci provokovat, ale tak se tomu fakt říkalo... tedy přesněji Felső-Magyarország


Já to vím. Ale z nějakého (ne)známého důvodu tohle dokáže velkou část Slováků přivést pěkně do varu, když jim to připomínáš.. :))
  • 0

#54 Cink 1435

Cink 1435

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2009 - 12:15

Já to vím. Ale z nějakého (ne)známého důvodu tohle dokáže velkou část Slováků přivést pěkně do varu, když jim to připomínáš.. :))[/quote] Jojo pravdu díš :) Já kdysi na vojně prohlásil praporčíkovy že Slovákům se nedá od 14.března 1939 věřit a pak už jsem poslouchal jen kledby ( i maďarské ) Za trest odvozit nákladák uhlí do sklepa. Sice dřina, ale za ten sinalej ksicht a náběh na mrtvici, toho vola to stálo :D Ale abych dal na srozuměnou, mám mezi nima i kamarády ale pokud narazím na vola co je národnostně agresivní, nes..... se s tím Ten návrh se povedl, co skusit použít staršího lva co byl na malém znaku čs. republiky ?
  • 0
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak. I vás dřív nebo později nějaký vlak přejede ... ( A.Nebel )

#55 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 13:02

Rád bych diskuzi na téma Slováci vs. Maďaři přesunul zpět do úvah o nové české/československé GC.

Mám tu další čtyři návrhy. Jde pouze o vnitřek coiny, obruba, její barva a provedení bychom vybrali dle "vítězného" návrhu. Připojeny jsou texty, které by se hodily a které vyjadřují to, co na obrázku je.

Prosím o Vaše komentáře.
  • 0

#56 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 16:36

carramba66 napsal/a:
Rád bych diskuzi na téma Slováci vs. Maďaři přesunul zpět do úvah o nové české/československé GC.

Mám tu další čtyři návrhy. Jde pouze o vnitřek coiny, obruba, její barva a provedení bychom vybrali dle "vítězného" návrhu. Připojeny jsou texty, které by se hodily a které vyjadřují to, co na obrázku je.

Prosím o Vaše komentáře.


Zdravím. nevím, jak to vyjde na malé placce (možnost vykreslení detailu), ale mně se nejvíce líbí ten poslední (Legie). A klidně si ho i hned objednám.
  • 0

#57 Cink 1435

Cink 1435

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 18:54

Ty legionářské nemají chybu ! :)
  • 0
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak. I vás dřív nebo později nějaký vlak přejede ... ( A.Nebel )

#58 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 19:44

taky jsem pro ten poslední, jinak sám připravuji na přiští rok vydání coinu a v případě zájmu o něj i další 3 kousky do série... více zatím neprozradím... aktuálně jen čekám na zpracování grafiky a vyplacení stavebního spoření na zafinancování výroby...
  • 0

#59 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 19:57

Ty návrhy vypadají zajímavě, ale bojím se, že na GC už tak nebudou působivé.
  • 0

#60 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 20:58

Když jsme u toho, máte někdo zkušenost s realizací coinu jinou cestou než přes p. Jergu, s kterým nechci spolupracovat?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama