Přejít na obsah


Fotka

Dakota 20


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
558 odpovědí na toto téma

#541 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2015 - 14:13

A nahráváš je na kartu do složky GPX? Jinak se nemohou ukázat. Předpokládám, že Dakota to bude mít jako Oregon a tam je to tak. Cokoli může být na kartě nebo přímo v navigaci, ale musí to být ve správné podsložce. Já mám keše jen na kartě, POI jen v navigaci, mapy tam i tam a funguje to.

A zobrazení GPX? Přetáhni soubor do otevřených map ze Seznamu. Nebo Mapsource, Basecamp, Google mapy (šlo to, nevím jestli ještě), Google earth, ArcGisOnline (zákl. registrace je zdarma), nová Keškomapa, atd.

A to ukládání, v Oregonu je nejlepší dát ukládat každý den. Když zapneš navigaci, další den, poslední se uloží s datem v názvu.gpx. Jen když ji nezapneš a jen připojíš, tak se poslední jmenuje current.gpx. Před tím jsem měl ukládání po zaplnění paměti, ale to je nepřehledné.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 13 květen 2015 - 14:16

  • 0

#542 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 19:21

Ahoj,

mám Garmin Dakotu 20, stáří asi 5 let. Resetovaná do továrního nastavení, zkoušeno s SD kartou i bez ní.

 

Problém:

V poslední době se GPS chová podivně: po výměně baterií nejde zapnout. Zpravidla pomůže, když baterie na nějakou dobu vyndám, pak je do navigace vrátím a následně se mi ji většinou povede zapnout. Podmínkou je, že baterie musejí být plně nabité. Pokud se už zapne, funguje bez problémů i 15 hod. na jedny baterky.

Připojení k PC funguje bez problémů. Po odpojení ji ale nikdy nezapnu, musím použít postup s vyndáním baterek.

Zajímavé je, že když už se mi ji povede s plně nabitými bateriemi zapnout, nesmím ji už vypnout, jinak je na půl dne mrtvá.

Můj dotaz zní (než ji hodím do popelnice): setkal se někdo s podobným chováním?

Díky.  maluston


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 21 červenec 2015 - 19:43
sloučeno s threadem k tomuto účelu již založeným

  • 0

#543 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 19:27

Nemas uz jen stare nebo nekvalitni baterky? Zkusil jsi jine? Na vyzkouseni staci i nenabijeci alkalicke baterie.

 

Teorie:

GPSka ma pri zapnuti chvili dosti velky odber, a tak na starych baterkach muze poklesnout napeti natolik, ze vubec nenabehne. Pokud ale uz nabehne, odber se snizi, a dokaze i se slabymi baterkami chvili vyzit.

 

Ale pochopitelne to muze byt i neco jineho, nicmene timhle bych zacal.


  • 0

#544 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 19:32

Kdybys ji opravdu likvidoval, tak bych měl zájem. Moje má poškozený obal.
Ale samozřejmě bude lepší, když ti bude dál sloužit.


  • 0

#545 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 19:40

Používám 4 sady baterií GP ReCyko+ 2000 mAh, točím je mezi foťákem a GPS. Myslím, že by měly být v pořádku, aspoň foťák si nestěžuje. Momentálně GPS nenaběhne s žádnou sadou čerstvě nabitých baterek. Asi půjde do šrotu.

 

Celkově je již velmi "opotřebená" - zcela se rozpadl gumový obal, praskla krytka USB portu, vrstva na displeji se na mnoha místech odlepila, jsou tam bubliny, ale čitelné to ještě je. Zapínací tlačítko chybí zcela, musím ji zapínat např. klíčem přímo na mikrospínač.

Co do provedení a výdrže mě zklamala, především gumové olepení začalo velmi brzo puchřet a odlupovat se. Displej se také rychle poškrábal. Začínali jsme s Garmin nüvi 7xx, displej je stále v pořádku, přestože jsme se k ní nechovali v rukavičkách (pád ze skály atd.) Dakotu jsme víc hýčkali, ale vydržela míň.


Tento příspěvek byl upraven od maluston: 21 červenec 2015 - 19:41

  • 0

#546 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 20:09

Ja jen ze tu mam par starych baterek, ktere GPSku vubec nerozhejbou, ale v jinych mene narocnych vecech je vesele jeste pouzivam...


  • 0

#547 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 20:15

Opatrně přihnout kontakty baterek? Ono se to používáním postupně vymačká a pak to nemusí mít dokonalý dotyk s baterkama, pokud to má vůbec nějaký...


  • 0

#548 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 23:07

Haluma i Jarous1 tě navádějí správným směrem.

Přechodový odpor na kontaktech el. článků může dělat neplechu, i když konstrukčně to má Dakota vyřešeno docela dobře a články jsou tam dost natěsno. Zkus očistit, odmastit kontakty.


  • 0

#549 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 5:40

Přechodové odpory jsou problém u bateriemi napájených přístrojů. Např. vypínač, který na síť je perfektní, někdy např. na baterce nefunguje, nebo až po několikáté.

Ale foťák se vůči bateriím chová mnohem hůře, než navigace. Po zapnutí vysouvá objektiv, zoomuje, př. nabíjí blesk a to jsou mnohem větší odběry, než pak v klidu.

Očistit kontakty určitě zkus. Problém bývá s niklovanými, které často vypadají čistě, ale nevedou. Jen ten povrch nesedři úplně, to pak oxiduje mnohem rychleji.


  • 0

#550 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 7:37

Stejný problém jsem měl s oregonem a kolegové směřují správným směrem. U všech baterií jsem si přeměřil vnitřní odpor a výsledek byl celkem jasný. U některých se z původních 30-40mΩ zvedl až na nějakých 700 a to už při zvýšeném odběru při zapínání bylo moc. Baterky jsem si tedy napároval podle odporu a ty co měly nad cca 70mΩ jsem vyřadil, používám je na méně proudově náročné věci. Se zbytkem GPS funguje dál v pohodě.


  • 0

#551 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 12:49

Děkuji všem za zasvěcené rady.

Ještě jsem zkusil koupit nové Sanyo eneloop HR-3UWXB 2450 mAh, ale chování je stejné: první pokus o zapnutí OK, následně Dakotu vypnu a už ji nezapnu. Nereaguje ani na připojení k PC.


  • 0

#552 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 13:04

To na me pusobi spis jako vadny konektor - vzdycky po manipulaci z baterii se zmeny schopnost startu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#553 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 0:07

Zdravím,

u spolukačerky jsem už několikrát oživoval mrtvou Dakotu 20. Co nedokážu dát do pořádku, jsou dvě věci:

 

a) Nedaří se mi najít/stáhnout/zprovoznit animace(videa) zobrazovaná při kalibraci kompasu a musí to dělat naslepo. Kde ty soubory najdu, obsahuje je Updater, ...?

B) V navigaci lze najít už jen jeden profil - recreating, původně jich tam bylo údajně více.

 

Naivně jsem si myslel, že ty soubory (původní složku Garmin) najdu nebo vyextrahuju z GCD/RGN... Takhle mám jen ručně splácanou verzi složky Garmin dle doporučení v diskusích, do které nahrávám mapu (do přístroje, ne na SD)

 

Mohl by někdo s Dakotou pomoci a někam umístit "originál"? Případně mě kopněte kamsi, co dělám blbě. Díky moc.

 

Petr

 

 


  • 0

#554 Peknaplacka

Peknaplacka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2016 - 6:53

Zdravím všechny...trochu se tu motám a chtěl bych požádat o pomoc. Vím že sem asi Garmin D 20 nepatří, ale hledám nejaktuálnější příspěvky, protože u většiny jsou starší data. Jaký je rozdíl mezi Garmin 20 a Garmin 20 Pro?...chtěl bych do některé dostat mapy kontaminace cenia (padesátá léta) a doslechl jsem se, že to lze pouze u garmin 20 Pro.

Ještě jednou se omlouvám a pokud mi někdo pinkne kam s tímto odkazem, budu vděčný.

Přeji Vám hodně zábavy a díky.


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 05 únor 2016 - 7:06
přesunuto z D10

  • 0

#555 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2016 - 7:08

V přístroji není rozdíl žádný. Rozdíl je v mapách. Mapy PRO jsou podrobnější.


  • 0

#556 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2016 - 7:11

Rozdíl mezi Oregony a Oregony PRO bývá jen ve verzi mapy, která se prodává s ní.

A jak dostat Kontaminace do ní, nevím. Legálně určitě ne. Ta vrstva není zveřejněná a z licenčních důvodů být zveřejněná ani nemůže. Takže asi jedině napozicovat printscreen a dát ho tam jako KMZ.

Kdyby někdo znal nějaký postup, jak to dostat třeba do Mobacu, rád bych to věděl. Ale na jejich webu nejde o normální dlaždice, ale o nějakou snad flashovou animaci.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 05 únor 2016 - 7:13

  • 0

#557 BezvaRodina

BezvaRodina

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2016 - 20:01

Navigace Dakota 20 mi píše: chyba výpočtu trasy v okamžiku kdy chci spustit navigaci ke kešce. Můžete mi poradit důvod toho oznámení? 

Děkuji


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 29 březen 2016 - 21:43
přesunuto do threadu pro Dakotu 20

  • 0

#558 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 29 březen 2016 - 20:08

Tohle mi dělá taky, pokud je v režimu automobil a snaží se vypočítat trasu pro auto a koncový bod neleží blízko nějaké silnice
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#559 BezvaRodina

BezvaRodina

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2016 - 20:12

Děkuji pěkně. V neděli jsem pozvala kamarádku na kešky a nic z toho nebylo. Totální propadák. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama