Přejít na obsah


Fotka

Dakota 20


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
558 odpovědí na toto téma

#501 Oddnyx

Oddnyx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 11:15

Prosím o radu, jak z Dakoty 20 dostat azimut? Mám zadání ... jdi od bodu A v azimutu 195st. 

A co teď?

Díky za rady.


  • 0

#502 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 11:40

Zadas si bod jako waypoint. Pak vlezes do Spravce waypointu, vyberes onen bod, sjedes az uuuplne dolu a tam je Projektovat .. (nevim ty slova za tim). Pres se da navigovat podle azimutu a zdalenosti :)


  • 0

#503 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 12:30

Kdysi jsem měl Dakotu 10 a tam je myslim funkce "Sight n Go" a přes tu by to mělo jít


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#504 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 12:41

Prosím o radu, jak z Dakoty 20 dostat azimut? Mám zadání ... jdi od bodu A v azimutu 195st. 

A co teď?

Díky za rady.

Kromě azimutu musíš znát ještě vzdálenost. Najdeš si v menu Projektování trasového bodu, zadáš souřadnice bodu A, azimut a vzdálenost a ono ti to vyplivne souřadnice cílového bodu.


  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#505 Oddnyx

Oddnyx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 14:06

Díky moc, jen co najdu zbývající indicie tak to vyzkouším. Měla bych vědět i tu vzdálenost. Díky.


  • 0

#506 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 21:29

Nevím jak Dakota, ale Oregon má funkci Zadej směr a jdi. Jen alespoň mě tam nejde zadat azimut a musím se točit, až mi to ten správný ukazuje. Pak zadám vzdálenost a vytvoří se mi jakoby nový trasový bod a naviguje se na něj. Azimut mi někdy nejde zadat přesně, poskakuje to, ale vždycky mě to dovedlo, kam jsem potřeboval.


  • 0

#507 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 21:55

Tak tuhle funkci O200 nema :( A musim to brat pres ty trapny WP :D No, uvidime, co se ukaze u Dakoty :)


  • 0

#508 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2014 - 6:45

dakota tu funkci má. buď potvrdíš směr a zadáš vzdálenost a vyprojektuje bod v zadané vzdálenosti, nebo zadáváš jen směr a pak si zřejmě vyprojektuje pomocný bod asi padesát kiláků daleko


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#509 Darkim

Darkim

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2014 - 0:48

Ahoj,

nahral jsem si do Dakoty 20 POIs. Soubor je v poradku ulozen ve slozce POI ve formatu .gpi, ale na mape je nevidim. V samotne GPSce jsem nastaveni zobrazeni tehle bodu (zmena ikony, zobrazeni pri zoomu atd.) nejak nedohledal. Muzete mi prosim ppradit, jak na to? Diky


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 27 prosinec 2014 - 8:36
slučeno s threadem k tomuto účelu založeným

  • 0

#510 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2014 - 18:36

Vyskytl se mi problém s mojí Dakotou 20, všechno fungovalo jak má, nespadla mi nic takového. Když ji zapnu, nebo připojím k počítači, tak asi po deseti vteřinách, najednou displej hodí vodorovné čáry a ty pak postupně zhasnou.

 

Baterky tam dávám čerstvě nabité a když to ám píchlé do compu, tak je to vlastně jedno. Nemáte s tím někdo zkuešnosti, co by to mohlo být?


  • 0
Jde se lovit!

#511 jezevcik

jezevcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 20:36

Vyskytl se mi problém s mojí Dakotou 20, všechno fungovalo jak má, nespadla mi nic takového. Když ji zapnu, nebo připojím k počítači, tak asi po deseti vteřinách, najednou displej hodí vodorovné čáry a ty pak postupně zhasnou.

 

Baterky tam dávám čerstvě nabité a když to ám píchlé do compu, tak je to vlastně jedno. Nemáte s tím někdo zkuešnosti, co by to mohlo být?

Totéž mi dělala moje D20 před rokem a půl.

Zkoušel jsem metodou pokus-omyl vše možné, až mi začala fungovat po vymazání části gpx z karty. Prostě bylo tam moc bodů (oficiálně snese jen 1000 bodů), a ona se nějak zablokovala či zacyklovala, nevím jak to nazvat, nejsem IT

Ačkoliv to zní divně, fungovalo to, pak už bez problémů.


  • 0
Dík Jezevčík
Vložený obrázek

#512 Rentier1967

Rentier1967

    Rentier1967

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2014 - 19:41

Ahoj všem :-)

mám problém, tak to píšu zde a doufám, že mi aspoň "petulinka1" pomůže :-) jako už víckrát :-)

Jsem PM a když si stahuji cache do Dakoty 20 přes kabel, tak jsem poslední dobou zjistil, že se mi cache stáhne do Dakoty (složka Garmin - soubor GPX), ale po odpojení navigace od PC a zapnutí zjistím, že tam uvedená cache není. Už jsem to zkoušel i tak, že jsem ze složky Gamnin -GPX vytáhl všechny cache a pak jsem prohrabal všechny složky včetně SD karty a nikde jsem žádnou uloženou cache nenašel. Poté jsem si stáhl cache z GC.com rovnou kabelem do Dakoty a odpojil. V prohlížeči jsem zjistil, že je uložena v armin-GPX jako vždy i předchozí cache. Pak jsem navigaci odpojil a spustil. Uvedená cache tam nebyla, ale našel jsem tam úúúplně jinou cache ve složce "Hledat poklad".

Plíís poraďte, co s tím :-)

 

Děkuji za všechny Vaše podněty a návrhy vedoucí ke zdárnému vyřešení problému. :(


  • 0
Výskyt - nový - západní Čechy GPS: Dakota 20, Samsung Y, iPhone

#513 m. matyášová

m. matyášová

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 11:43

Prosím o drobnou radu, vygeneruji PQ, rozbalím ho na ploše, přetáhnu do dakoty, ale zobrazí se mi pouze nalezené.

tzn. pokud dám hledat poklad --- napíše mi to nebyly nalezeny žádné výsledky

       pokud dám zobrazit nalezené, opravdu mi zobrazí nalezené.

 

Nevíte prosím kde dělám chybu? Několikrát jsem to procházela zpětně a už nevím co kde zmačknout, aby to bylo ok.

 

Děkuji za radu, dlouho jsem se na Dakotu těšila a tenhle problémek mě úplně odrazuje.


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 27 prosinec 2014 - 8:39
slučeno s threadem k tomuto účelu založeným

  • 0

#514 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 18:46

Ahoj, jsi si jistá, že v PQ negeneruješ jen nalezené keše ? Tj. NEpoužíváš to tlačítko Add to Queue na obrázku?. Ten postup, co děláš, se mi zdá správný (pokud tedy ty rozbalené soubory GPS přetahuješ do Dakoty do složky Garmin/GPX?!)

Přiložené miniatury

  • PQ.JPG

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 15 srpen 2014 - 18:47

  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#515 m. matyášová

m. matyášová

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 20:45

Děkuji za odpověď, Prvně jsem chtěla napsat, že nejsme tak pitomý, ale samozřejmě, že jsme :-). První generování PQ proběhlo, jen naše nálezy ( přišla emailem a dala se stáhnout)

Aniž bych věděla, že jsme vygenerovaly špatně, dala jsem vygenerovat novou . Ta se mi ukazuje v záložce  aktivní PQ ( již správná se 700 novými nenalezenými kešemi), ale už se mi nechce přetáhnout do záložky pq ke stažení ( kde mi visí jen ta  s mými nálezy, která mimochodem nejde smazat - ikdyž ji zaškrtnu a dám smazat - tak se nesmaže).

 

uááá, mám 100 chutí to do navigace začít házet po jedné, ale to by zase nebylo ono, musím na přijít.


  • 0

#516 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 20:51

Bojím se, že teď to nevyřešíš, maj to na GC nějaký rozbitý. Já jich tam mám teď 40 a taky je nemůžu smazat......


  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#517 tomeso

tomeso

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 22:58

Bojím se, že teď to nevyřešíš, maj to na GC nějaký rozbitý. Já jich tam mám teď 40 a taky je nemůžu smazat......

 

Možná rozbitý, možná zahlcený, dneska se mi PQ místo obvyklých 2-15 minut vygenerovala na stažení až za 2,5 hodiny....


  • 0

#518 m. matyášová

m. matyášová

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2014 - 12:42

Děkuji asi to nevyřeším, Koukám, že nejsem ale sama, kdo s PQ bojuje. Přesto díky a hezký zbytek dne


  • 0

#519 Zaťuk

Zaťuk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2014 - 17:21

Mám dotaz :) prosímvas jak dostanu gps data do garmina dakota 20. nemužu ba to za boha dojit a premiové členství se mi platiti nechce na GC.com prosím o každou radu jsem bezmocný, díval jsem si i na netu ale moc jsem to nepochopil. dekuji moc 


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 27 prosinec 2014 - 8:38
slučeno s threadem k tomuto účelu založeným

  • 0

#520 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2014 - 17:32

Mrkni nahoru, na liště uvidíš GeoWiki - když rozklikneš, tak si můžeš počíst v :


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama