Přejít na obsah


Fotka

Forum, kde je kazdej strasne chytrej...


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
98 odpovědí na toto téma

#41 _eda_

_eda_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 382 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 18:18

hydrous napsal/a:

_eda_ napsal/a:
... a nejhorsi ze vseho jsou trpaslici! (a hned po nich kaceri teoretici)

On trpaslík je dobrý cacher, ale nevydrží, oni pak začnou volat, pomoc, pomoc - a ptát se na foru na blbosti ;)


No ja je vetsinou zahazuju... Ale muj svagr si je nechava na chov... Ma na ne takove krabicky... Udelal jim tak vselijake CWGcka a zebricky... A oni na tom dovadeji :)
  • 0

#42 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 18:19

kvapa napsal/a:


Doufám, že máš alespoň vyplněný ten Veverkův test :-D


Kurna Kolombo, co to je Veverkuv test? Muzu vubec jeste jit ven hledat, kdyz to nemam :).


No, máš víc než 100 nalezených, tak se na Tebe povinnost vyplnit test při zakládání keše nevztahuje :-D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#43 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 18:25

SunTom napsal/a:Problém je, že se vždycky najde jeden, dva, tři,... lidé, co cítí jako svou povinost odpovídat na každé nově založené vlákno a pak se vztekají co se tam objevuje za dotazy...;)

Mám pocit, že některým už dochází dech... Ono je to o těch perlách a hrachu.
  • 0

#44 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 18:52

Myslím, že by mohlo pomoci, kdyby se zamčená a starší vlákna (do kterých už dejme tomu rok nikdo nepřispěl) automaticky mazala. Bylo by jich tu možná méně a lépe by se v nich orientovalo. To políčko "hledat" je na houby. Kdyby alespoň mělo možnost nějak upřesnit, co člověk hledá. :(
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#45 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 18:54

Dain a Olik napsal/a:
jenze to se ptas spatne. adekvatni k gc foru by bylo:
nakladaji se auta na prepravnik, aby vam vysla delka a vyska. za prekroceni obojiho jsou venku pekny flastry. kde vezmu to auto???!!!! :D
jak uz nekdo psal, technicke dotazy tady totiz vetsinou jsou zodpovezeny.

no pojeď se mnou do Špáňa...v Kolíně naložíš 10 Toyot, odvezeš je do Valencie,přejedeš na druhou stranu Šp a tam ti dají 10 VW Polo a předveď se..nejde mi sem vložit fotka,škoda..ono to není jen o tom zajet na přepravník a přivázat...když to naložíš blbě,nedáš propad nebo dáš auto obráceně,tak to tam prostě nedáš..proto taky ti,co začínají, jezdí v zácviku, protože ani celá wiki, i kdyby to obsahovala,mu bude k prdu.
vím že je to něco jinýho,ale pro někoho to prostě není,počítač bere jako nutné zlo..je proto méněcenný?
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#46 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 18:54

pepega napsal/a:
jo a mimochodem?
co mám dělat s těma krabičkama?už jich mám plnou skříň..to se někde odevzdává? a ty pěkný barevný mince?co s nimi?
:D:D:D:D

No co asi?? Najdeš pěknou skrýš, zaměříš a publikuješ! :D
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#47 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 19:26

Aviatik napsal/a:

pepega napsal/a:
jo a mimochodem?
co mám dělat s těma krabičkama?už jich mám plnou skříň..to se někde odevzdává? a ty pěkný barevný mince?co s nimi?
:D:D:D:D

No co asi?? Najdeš pěknou skrýš, zaměříš a publikuje! :D

aha...a já se používám na šroubky,matičky a různý drobnosti,pak takový ty dřevěný kolečka a co ty známky s broukem a číslem?to nosej pejsci?
a zaměřit to mám metrem? jednu jsem dal 3metry od té velké borovice u nás na kopci tak vám to sem píšu,můžete i jít hledat
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#48 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 19:45

alkes napsal/a:
Hele promiň, ale koukni se, co zabírá 50% titulní stránky tohoto webu.


jo to klidně prominu, protože se klidně vsadím, že 90% nových návštěvníků přijde jinam než na titulní stránku.
  • 0

#49 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 19:52

100Dteam napsal/a:

alkes napsal/a:
Hele promiň, ale koukni se, co zabírá 50% titulní stránky tohoto webu.


jo to klidně prominu, protože se klidně vsadím, že 90% nových návštěvníků přijde jinam než na titulní stránku.


:o kam jinam po natukani www.geocaching.cz se dostanou podle tebe? Nebo myslis, ze tam natukaji rovnou odkaz pro nejake vlakno? Beru ze treba 10% se sem muze dostat po nejakem odkazu, ale 90%. ;);)
  • 0

#50 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 20:42

Přesně tak. I já sem lezu často přes titulní stránku a to nejsem ani nový návštěvník.
  • 0

#51 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 20:51

k-lord napsal/a:
:o kam jinam po natukani www.geocaching.cz se dostanou podle tebe? Nebo myslis, ze tam natukaji rovnou odkaz pro nejake vlakno? Beru ze treba 10% se sem muze dostat po nejakem odkazu, ale 90%. ;);)


po natukání www.geocaching.cz se samozřejmě dostanou na news.php což je titulní stránka. Ale já psal úplně něco jiného. Psal jsem o nových návštěvnících.
Jak si myslíte, že uživatel najde webové stránky? Má na stole věštící kouli, zeptá se jí a hned pak vyťuká www.geocaching.cz? My obyčejní smrtelníci použijeme vyhledávač a klíčové slovo, které nás téměř vždycky odkáže někam doprostřed dění na webu.
Takže jsem mluvil o tom, že 90% NOVÝCH uživatelů přijde přes vyhledávač na jinou než titulní stránku. Nic víc, nic míň
  • 0

#52 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 21:00

100Dteam napsal/a:

k-lord napsal/a:
:o kam jinam po natukani www.geocaching.cz se dostanou podle tebe? Nebo myslis, ze tam natukaji rovnou odkaz pro nejake vlakno? Beru ze treba 10% se sem muze dostat po nejakem odkazu, ale 90%. ;);)


po natukání www.geocaching.cz se samozřejmě dostanou na news.php což je titulní stránka. Ale já psal úplně něco jiného. Psal jsem o nových návštěvnících.
Jak si myslíte, že uživatel najde webové stránky? Má na stole věštící kouli, zeptá se jí a hned pak vyťuká www.geocaching.cz? My obyčejní smrtelníci použijeme vyhledávač a klíčové slovo, které nás téměř vždycky odkáže někam doprostřed dění na webu.
Takže jsem mluvil o tom, že 90% NOVÝCH uživatelů přijde přes vyhledávač na jinou než titulní stránku. Nic víc, nic míň


A zkusil jsi to ??

Když zadáš do google geocaching, tak první odkaz je titulní stránka na geocaching.cz, pokud zadáš geokešing, tak první odkaz vede na úvodní stránku wikipedie. Pokud hledáš na seznamu, tak to není tak spolehlivé, ale na heslo geocaching najdeš jak wiky, tak server poklady.cz

Sice jsem už viděl, že někdo umí vyhledávat, ale už nekliká na nalezené odkazy, ale není to právě časté ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#53 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 21:07

kolombo napsal/a:
A zkusil jsi to ??


nezkusil, jelikož nemám potřebu. Myslím, že mám dostatek zkušeností se spravováním vlastního fóra. Je všeobecně známo, že lidé nevyhledávají tak jak by si představoval webmaster. To by si se divil co všechno jsou lidé schopni zadat za dotazy
  • 0

#54 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 3:01

100Dteam napsal/a:
nezkusil, jelikož nemám potřebu. Myslím, že mám dostatek zkušeností se spravováním vlastního fóra. Je všeobecně známo, že lidé nevyhledávají tak jak by si představoval webmaster. To by si se divil co všechno jsou lidé schopni zadat za dotazy


Ok, klidne akceptuji moznost, ze rada novacku se nedostane na titulni stranku, ale nekam jinam. Kazdopadne se na neco zeptam az poté, co si nekolik stranek z daneho servru (v tomto pripade geocaching.cz) prohlednu a prostuduji. Takze i novacek, kdyz se dostane jinam nez na titulni stranku musi byt schopny se na tu titulni dostat. Neni nic jednodussiho nez kliknout na tu jesterku nahore. ;);)
  • 0

#55 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 9:06

hydrous napsal/a:
;) Máš 12 příspěvků a děláš chytrého, přemýšlej než něco napíšeš, protože kdybys pořádně hledal, zjistíš že už se to tady řešilo...
Jo, jo kdysi byl geocaching o něčem jiném, je vidět že masová propagace v mediích mu vůbec neprospívá... ;)


Ahoj, zajímalo by mě, co myslíš tím, že mu to neprospívá? Mě se zatím nezdá. Takhle to vypadá, že by jsi chtěl GC jen pro pár vyvolených lidí.
  • 0

#56 hydrous

hydrous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 12:42

Kvety napsal/a:

hydrous napsal/a:
;) Máš 12 příspěvků a děláš chytrého, přemýšlej než něco napíšeš, protože kdybys pořádně hledal, zjistíš že už se to tady řešilo...
Jo, jo kdysi byl geocaching o něčem jiném, je vidět že masová propagace v mediích mu vůbec neprospívá... ;)


Ahoj, zajímalo by mě, co myslíš tím, že mu to neprospívá? Mě se zatím nezdá. Takhle to vypadá, že by jsi chtěl GC jen pro pár vyvolených lidí.


;) Původně jsem ani nechtěl reagovat ;)
  • 0

#57 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 17:10

Kvety napsal/a:

hydrous napsal/a:
;) Máš 12 příspěvků a děláš chytrého, přemýšlej než něco napíšeš, protože kdybys pořádně hledal, zjistíš že už se to tady řešilo...
Jo, jo kdysi byl geocaching o něčem jiném, je vidět že masová propagace v mediích mu vůbec neprospívá... ;)


Ahoj, zajímalo by mě, co myslíš tím, že mu to neprospívá? Mě se zatím nezdá. Takhle to vypadá, že by jsi chtěl GC jen pro pár vyvolených lidí.


Já myslím, že se hlavně změnily dvě věci:

1. daleko méně lidí se zná osobně.
2. radikálně přibylo lidí, co hledají v GC hodnocené závody.

Protože když se 90% kačerů, co měli něco založené a nalezené osobně znalo, nebyly ty vztahy mezi nimi tak neosobní. Ne, že by se na fórech nestrhla hádka, ale hádali se většinou lidé, kteří se několikrát do roka potkali osobně u keše nebo u piva.

A když se někdo pohrabe v počtech nálezů, tak zjistíte, že spousta veteránů GC má méně nálezů, než někteří nováčci, o honičkách za FTF ani nemluvě ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#58 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 18:24

Já myslím, že nováčci jsou líní hledat informace samostatně kvůli své anonymitě. Když bylo na fóru pár lidí, tak si člověk všechno radši našel sám, aby před ostatníma nebyl za lamera, blbce (a nováčka ;)). Dnes je to nově příchozím jedno, protože se jejich neznalost mezi desetitisícema registrovaných ztratí. Dřív měli geocacheři větší hrdost B)
  • 0

#59 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 19:52

Navrhuji, ať se to, co je v okně, kde se píše "Odpověď na téma", dole normálním písmem, přesune nahoru a pořádně velkým tlustým písmem. Otevřeně řečeno, tak jsem si toho textu všimnul až teď, že tam vůbec je. Ale tam jsem ještě nikdy neodčetl. A stačilo by něco krátkého typu "Už jsi četl Wiki?" Dlouhé texty nikdo nečte. :)
  • 0

#60 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 20:17

Hobako napsal/a:
Navrhuji, ať se to, co je v okně, kde se píše "Odpověď na téma", dole normálním písmem, přesune nahoru a pořádně velkým tlustým písmem. Otevřeně řečeno, tak jsem si toho textu všimnul až teď, že tam vůbec je. Ale tam jsem ještě nikdy neodčetl. A stačilo by něco krátkého typu "Už jsi četl Wiki?" Dlouhé texty nikdo nečte. :)


Pri zakladani noveho vlakna ti to tam taky pise, ze nez polozis dotaz, tak si mas precist wiki. B)B) Ono je ale pro nektere moc slozite procitat nejaka pravidla a rady. Tak to ignoruji, prece jen se najde nejaky dobrak, co mi zodpovi a mam to bez prace. Jedina moznost je pak ignorovat jejich "hloupe" dotazy. ;);)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama