Přejít na obsah


Fotka

Oregon novy beta firmware 3.41


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
101 odpovědí na toto téma

#61 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 19:49

Me taky skakala, vypadalo to, jakoby se navigace snazila prilepit trasu k ceste, jakoby v autonavigaci, tak jsem vlezl do nastaveni, tam jsem samozrejme mel nastaveno Neprichytavat, ale zmenil jsem to a zase vratil a bylo po problemu. Ale me to teda nedelalo od zacatku, jen to jednou z niceho nic zacalo.
  • 0

#62 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 20:05

taky jsem neodolal a poskakování mapy tam bylo také :( něco je špatně je fakt že se O300 snažila lepit na silnici, přitom to zaplý nemám
  • 0

#63 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 20:08

No abych byl přesnější. Mě za klidu neskákala, ale plynule šla pryč. Kdyby to bylo +/- 5 metrů tak bych to moc neřešil, ale tohle byl extrém
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#64 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 20:48

No a byl jsi se tam podívat? Třeba ti chtěl oregon něco ukázat ... :D:D Mám to tu puštěný v klidu na stole a je fakt, že šmajdá docela dost, každopádně za ním nejdu, venku je zima. Jinak, když přes dashboard active geocache vyberu jinou keš než tu, ke které mám spuštěnou navigaci, sice mě to vrátí do mapy, ale navigace ke keši funguje ( při přepnutí z5 do routecomputeru kde mám dashboard active geocache
  • 0

#65 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 21:43

Ja ted nahral ten novy soft. Zapnul jsem si take poprve dashboard active GC. Kdyz stisknu podelne tlacitko s nazvem kese nahore, GPS zatuhne a nejde ani vypnout, musi se vyndat baterky. Byla to prvni funkce, kterou jsem zkusil, takze me to moc nenadchlo. S Oregonem lovim rok a pravidelne se utvrzuji v nazoru, ze to neni GPS, ale draha hracka. Funguje pekne, ale ne vzdy.
  • 0

#66 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 22:02

Nikomu nechybí v Geocaching - Active (Navig. na zvolenou keš) v tom malém kompasu východní směr V? ;) ... viz i různé náhledy výše ... Nevím proč, ale Oregon prostě odmítá zobrazit v tom malém kompasu velké V a skousne jenom v malé = s mým překladem uvidíte všechny světové strany :D (chybu jsem reportoval - nečekám zázraky). Aby to bylo vyvážené, tak jsem ještě zmenšil protilehlé Z na z ... + nové funkce Trasového počítače a drobné úpravy s tím související...

Překlad pro nejnovější fw jako vždy v mém podpisu ...
  • 0

#67 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 22:05

MiTi1 napsal/a:
Ja ted nahral ten novy soft. Zapnul jsem si take poprve dashboard active GC. Kdyz stisknu podelne tlacitko s nazvem kese nahore, GPS zatuhne a nejde ani vypnout, musi se vyndat baterky. Byla to prvni funkce, kterou jsem zkusil, takze me to moc nenadchlo. S Oregonem lovim rok a pravidelne se utvrzuji v nazoru, ze to neni GPS, ale draha hracka. Funguje pekne, ale ne vzdy.


Myslím si že se mýlíš, mě zatím nenaskočila žádná chybička a určitě nejsem sám (nemyslím co se týká beta FW). Jen třeba zrovna tvůj kus není nejlepší. A to se stává u úúúplně každého přístroje.
  • 0

#68 prdlik

prdlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 22:16

Ja jsem ho tam taky vrazil (novy firmware) a dokud dashboard na mape nebude navigovat na cokoliv a ne jenom na kes z gpx souboru, tak je to pro mne v podstate nepouzitelne. Protoze kesky hledam zasadne pres POI. Ono je to zase polovicate reseni. Obrazovka s kompasem neukazuje vzdalenost, takze zase je v podstate lepsi prepinat zvlast na mapu a pak na dohledani pouzit samostatny kompas. Ale hodnotim to jako krok spravnym smerem. Az to Garmin za dva roky v dalsich 20 beta verzich doladi, bude Oregon fakt pouzitelny pristroj. Skoda jen ze do te doby bude na trhu nejaka nova Arizona, takze konecne vyladeny Oregon prodam a koupim novou nevyladenou. :D:D:D Ja se z toho .... :D
  • 0

#69 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 6:53

Me to take pri urcite manipulaci vytuhne.Stava se to kdyz zvolim pri vyberu kesky (klasickem vyberu, ne z dashboard) jinou kesku nez z prvni pozice (ono take z dashboard jinou nez prvni vybrat nejde :( ) a prepnu na mapu s dashboard Geo - active a nasledne kliknu na ikonu gc a dam Zobrazit listing tak v tuto chvily se to sekne.Jde to ale alespon vypnout tlacitkem, ze nemusim vyndavat baterky.
Je to preci jen beta tak snad to jeste do finalky poladi pac bugu tam je asi vice.

prdlik - ta posledni veta nema chybu a sedi to nejen na Garminy ale rekl bych obecne na vsechno kde se da prehravat FW. Tohle presne zazivam s PDAckama ;);)


  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#70 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 8:17

Tak ja bych chtel hlavne predchozi "stezujici" upozornit, ze se jedna o beta FW, nikoliv "stable" verzi.
  • 0

#71 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 8:36

Ale šak o to tady jde ne?u bety Garmin očekává, že si budou lidi stěžovat a na základě jejich podnětů se to opraví. Když budou lidi mlčet, tak se toho neopraví tolik. Jen nečekám, že mi všichni co sem píšem problémy, to hlásíme i garminu.Třebá já bych to nedokázal anglicky splácnout dohromady. V dnešní době je to spíš ostuda, ale je to bohužel fakt.
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#72 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 8:40

Rufuc: samozrejme, konstruktivni kritiku na spravnem miste urcite vyvojari uvitaji. Pekne breceni, ovsem na spatnem hrobe, navic stylem "je to polofunkcni hracka" opravdu smysl nema. Pokud chce nekdo stabilitu a psane funkce, at zvoli stable verzi.
  • 0

#73 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 9:07

Netušíte někdo kde je nějaký BugTracingList Garminu? Protože psát jim maily se mi nechce - předpokládám, že to už někdo reportoval ...
  • 0

#74 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 9:08

už sem měl napsaný taký větší elaborát, co si myslím o tom brečení, ale nakonec jsem ho smazal. Tohle vlákno je o firmware, tak se toho budem držet ne?
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#75 LordSnape

LordSnape

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 10:46

S474N napsal/a:
Rufuc: samozrejme, konstruktivni kritiku na spravnem miste urcite vyvojari uvitaji. Pekne breceni, ovsem na spatnem hrobe, navic stylem "je to polofunkcni hracka" opravdu smysl nema. Pokud chce nekdo stabilitu a psane funkce, at zvoli stable verzi.


Moje řeč. Po mých zkušenostech ze servisních oprav mohu v klidu prohlásit, že sjem již viděl i přístroje, které ten BETA firmware položil úplně. Oni vývojáři z Garminu se s tím moc nepářou a stahovat si nedodělanou verzi je příliš veliké riziko...
  • 0

#76 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 11:42

Ale no tak, nestras nas pristrojem, ktery lehl diky beta fw, zas tak casto se to nestava, naopak klekaji i pristroje s ofiko fw.Ja uz jsem toho prefleshoval tolik betaverzemi a nikdy mi nic nekleklo.Mozna jsem jen spatne hledal, ale ani tady na foru jsem nenasel nikoho, komu by neco diky betaverzi kleklo.Naopak jsou tady borci, kterym to lehlo s ofiko fw. Mno nic, to je trochu OT, ale zpet k tematu, pripojuji se k vyse polozenym dotazum na nejaky link, kam se pisou bugy Garminu.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#77 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 11:45

LordSnape napsal/a:Moje řeč. Po mých zkušenostech ze servisních oprav mohu v klidu prohlásit, že sjem již viděl i přístroje, které ten BETA firmware položil úplně. Oni vývojáři z Garminu se s tím moc nepářou a stahovat si nedodělanou verzi je příliš veliké riziko...


Moje řeč? V celku originální. Běžně se tu tesá do kamene nebo podepisuje...Můžu se zeptat, jaké že jsou tvé zkušenosti ze servisních oprav? To jako ze servisních oprav Oregonů? To se u nás dělá? Určitě existují nějaké přístroje, které nějaký BETA firmware položil úplně. Pravděpodobně existují i takové Oregony. Ale jako někdo, kdo přes rok testuje každou verzi fw a čte příslušné diskuse podobných jedinců, můžu v klidu prohlásit, že kromě několika případů vytuhnutí jsem nezaznamenal snad jediný případ, že by si tu někdo s lítostí stěžoval, že použitím BETA fw si nenávratně zničil Oregon ... Tohle je vlákno o skutečných problémech konkrétní BETY ... strašit můžeš jít SEM
  • 0

#78 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 11:55

lubik napsal/a: ... pripojuji se k vyse polozenym dotazum na nejaky link, kam se pisou bugy Garminu.



Pokud vím, Garmin takovou stránku nemá. Bugy se reportují na

[mail]TrailTech@garmin.com[/mail] nebo [mail]OregonBeta@garmin.com[/mail]

Soupis toho, o čem se mezi lidmi ví (a doufejme bylo nahlášeno) se dá najít na http://garminoregon.wikispaces.com/ ... na konci každé stránky v sekci Knowledge Base je seznam bugů a vyřešených - nevyřešených úkolů ke konkrétní "kapitole" ...

...ale stejně asi nejlepší, co se dá dělat, je napsat jim a nespoléhat na to, že už to udělal někdo před vámi. Aspoň uvidí, o jaké vylepšení lidi stojí ... teda pokud jim to nepadá do spamu :D
  • 0

#79 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 12:31

A já na HuntBehinda navážu, protože s tím jeho postem byl rychlejší :)
na garminoregon.wikispejsu se o této verzi fw píše zde: http://garminoregon....w/home/17875869
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#80 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 15:09

Me zase blbne pripojovani Oregonu k PC :-( Drive sem mel nastaveno Garmin Spanner a ted se to pres nej vubec nepripoji :-(
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka