Přejít na obsah


Fotka

GeoKuk - kešky nad mapy.cz - nový desktopový program.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
744 odpovědí na toto téma

#421 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2010 - 7:33

viky808 napsal/a:
[ScriptRuntimeError]: geokuk.ggp.pas
Exception: Cannot create file
Přístup byl odepřen


Kam se snazi ten soubor ulozit a jaky mas operacni system?
  • 0

#422 LYNX_LYNX

LYNX_LYNX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2010 - 8:45

OS: Windows Vista Home Basic. A pathDATA jsem nastavoval již různě. Z počátku to byla domovská složka C:\Users\Viky\geokuk Poté jiný diskový oddíl: D:\geokuk Nakonec jsem skončil u defaultní složky GeoGetu: C:\Users\Viky\AppData\Roaming\GeoGet Domníval jsem se, že by to mohlo pomoci. Další jev, který jsem zaznamenal: Pokud chci seznam exportovat ručně (CTRL+E) v tabulce exportních maker chybí u záznamu geokuk přípona souboru, který se má vytvořit. Políčko pro příponu je prázdné. Proto si myslím, že se ani žádný soubor vytvořit nemůže. Zkoušel jsem vypnout Řízení uživatelských učtů (UAC), nicméně problém stále trvá.
  • 0

#423 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2010 - 8:47

Zalezi na tom, jak je ten exportni skript udelany. prazdna pripona, nebo jeji nahrazeni '*' jsou legalni hodnoty.
  • 0

#424 LYNX_LYNX

LYNX_LYNX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2010 - 9:04

Psaní skriptů a maker příliš neovládám, proto jsem zavrhl možnost napsat si makro v Cobine, jak radí Gord. Autorem makra je snad LudekV. Pokusím se kontaktovat jej.
  • 0

#425 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2010 - 9:33

Muzu ti poslat svoje makro, ale nemam ho jako exportni nybrz ggp. A asi v nem budes muset nastavit svoje cesty. Pokud mas zajem, tak pres SZ.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#426 LYNX_LYNX

LYNX_LYNX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2010 - 10:28

Díky těmto problémům se člověk stále učí něco nového, což je velmi pozitivní. Objevil jsem další funkci GeoGetu, a to editor skriptů. Dal jsem ke kontrole makro geokuk.ggp.pas a objevil následující chybu: [Chyba] (2:6): Unit 'geokuk' not found or contains errors Bohužel už nevím, jak to dál interpretovat:) co to sakra znamená? :)
  • 0

#427 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2010 - 15:16

HaLuMa napsal/a:
Jenze tady problem neni. Geokuk nekde ocekava data a na to misto se je nedari zapsat. Nejak nechapu, proc by to mel byt problem geogetu? Jako ze geoget ma preinstalovat geokuk tam, kam budou exitovat prava zapisu? :o

Jenze on ma problem se skriptem poustenym v GeoGetu. Ze se mu nedari z nej "vygenerovat" soubor s daty pro externi program. Geokuk zadne skripty a makra nema a neresi...

viky808 napsal/a:
...Objevil jsem další funkci GeoGetu, a to editor skriptů. Dal jsem ke kontrole makro geokuk.ggp.pas a objevil následující chybu:
[Chyba] (2:6): Unit 'geokuk' not found or contains errors
Bohužel už nevím, jak to dál interpretovat:) co to sakra znamená? :)

Tohle je pokud vim vlakno pro GeoKuku. Pro ladeni skriptu v GeoGetu by jste se opravdu meli prenest do vlakna programu GeoGet.
  • 0

#428 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2010 - 15:32

Poslední dobou mi hází při startu GeoKůku "Přehled problémů" a hned mi to ukáže i přes 40 chyb: Závada: "_" Vyjímka: "exc127b_" Popis: "1", kde _ je různé číslo chyby Po rozkliknutí mi to vyhodí mimo jiné i: "ERORR on line=1718 in "d:\cesta\Geokuk\kesky.geokuk" when reading cache GC______" Celá chyba je daleko delší, můžu zaslat. Jak toto odstranit? Když si otevřu kód keše na GC.COM, normálně se mi otevře, stejně jako v GeoGetu.
  • 0

#429 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2010 - 17:06

Roman_Jaromer napsal/a:
Poslední dobou mi hází při startu GeoKůku "Přehled problémů" a hned mi to ukáže i přes 40 chyb:
Závada: "_" Vyjímka: "exc127b_" Popis: "1", kde _ je různé číslo chyby
Po rozkliknutí mi to vyhodí mimo jiné i:
"ERORR on line=1718 in "d:\cesta\Geokuk\kesky.geokuk" when reading cache GC______" Celá chyba je daleko delší, můžu zaslat.

Jak toto odstranit? Když si otevřu kód keše na GC.COM, normálně se mi otevře, stejně jako v GeoGetu.

Zacal bych "selskym rozumem" tim, ze bych se podival, co v tom souboru "d:\cesta\Geokuk\kesky.geokuk" na radku 1718 a radcich pred a za je vlastne napsane a jak. A porovnal to s radky pred tim. ;)
  • 0

#430 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2010 - 21:23

To moc nepomohlo, protože ten řádek se nijak neliší od ostatních keší s waypointy (je to definice waypointu). Ovšem zjistil jsem, že keška má v GG divnou definici - ty waypointy tam jsou totiž 2x. Jednou s názvem "+ <Span id="awpt_PH"> PH</span>" podruhé s normálním názvem "+ PH" Ovšem takto se mi zobrazují všechny waypointy, nejen ty, co mi hází chybu w GeoKůku.
  • 0

#431 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 6:36

"Hod" nekam ten soubor... Vygeneroval jsem si tvoji oblast okolo Jaromere a zadny problem to nema... Zkusim ten tvuj u sebe...
  • 0

#432 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 7:42

Na http://www.uschovna....FSL3F4JLIJI9MXS je jedna z chybových hlášek a obrázek z GG, kde je vidět, že se mi nahrály WP 2x. Jsou nahrány takto asi u všech kešek v GG, ale těch chybových hlášek není tolik, aby to byly všechny ty dvojí waypointy.
  • 0

#433 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 9:24

Zkus nejdřív vyexportovat pouze tu keš, na které Ti GK hází chybu (GC1Z1RK). Když Ti na tom znovu padne, vymaž ze souboru kesky.geokuk ty řádky, kde jsou duplicitní WP. Vymaž ty, co mají v soubě ten podivný html kód (nemá v názvu WP co dělat). Pak to zkus znovu. Když to přežije i s těmito divnými WP, pak bych zkusil editvat původní padací kesky.geokuk a vymazal bych vše za GC1Z1RK včetně, abych měl jistotu, že to projde. A pak ručně přidával, až to padne.
  • 0

#434 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 9:38

Problem, ktery mel viky808 je vyresen. Upravil v konfiguraci cestu souboru trochu vic nez bylo zadouci, takze vymazal jemno souboru. Pak pochopitelne zapsat do adresare text se system trochu branil :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#435 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 9:46

Crocky napsal/a:
Zkus nejdřív vyexportovat pouze tu keš, na které Ti GK hází chybu (GC1Z1RK).
Když Ti na tom znovu padne, vymaž ze souboru kesky.geokuk ty řádky, kde jsou duplicitní WP. Vymaž ty, co mají v soubě ten podivný html kód (nemá v názvu WP co dělat). Pak to zkus znovu.
Když to přežije i s těmito divnými WP, pak bych zkusil editvat původní padací kesky.geokuk a vymazal bych vše za GC1Z1RK včetně, abych měl jistotu, že to projde. A pak ručně přidával, až to padne.

Těch chyb tam mám přes 40, takže tohle řešení mi nepomůže (to bych se z toho zbláznil). Zkusím se zeptat na fóru pro GeoGet, přece jen to je asi zdroj chyb.
  • 0

#436 jakubkencl

jakubkencl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 12:53

Chtěl bych se optat rodiny veverek, zda by do GeoKuku nešla udělat taková malá fičura pro plánování výletů. Jde mi i to, že vybrané keše do výletu by se nejen zvýraznily, ale i se spojily čárou a to dle pořadí jak byly naklikány.
Absolutně nemám představu zda je toto možné a kolik práce by to obsahovalo, takže se předem omlouvám, pokud prosím o nemožné. Sám to řeším PrtScr, photoshop a spojovací čáry si domaluji. Lépe se tak orientuji v terénu i za jízdy na kole, kdy stačí rychlý pohled na mapu.
Teď jsem koukal na jiné vláknohttp://www.geocachin...292#post_218292, že nejsem sám a možná by to pomohlo více lidem.
Každopádně klobouk dolů a díky za tento program, který je ve spojení s GG naprostá bomba.
  • 0

#437 jakubkencl

jakubkencl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 12:59

Asi zase blbost... nebo tam přidat jednu vrstvu na kreslení a dát nástroj tužka. Už mlčím, už mlčím ;)
  • 0

#438 neski

neski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 7:27

Nešlo by z Geokuku nejak inteligentne tisknout ? Pouzivam jen klasickou cestu Printscreen - Malovani - Orez a Tisk ... Nebo to jde a jen sem si nevsiml ? Dik
  • 0

#439 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 8:09

Já tisknu z html mapy. Trochu jsem si upravil tu z GeoGetu (exportuji z GSAKu). Je to pohodlné, ale fakt je, že musím exportovat data 2x. To přes PrtScr musí být hrůza práce...
  • 0

#440 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 23:20

Dá se počítat s tím, že GeoKuk poběží i na nějakém tabletu s Androidem?
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama