Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPSmap 60CSx - prvni dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
140 odpovědí na toto téma

#121 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2006 - 12:45

Tak tak. Ja jsem navigovan ATLASEM 10R jezdil po Kralupech kolem dokola

To je fakt, atlas 10R me v Koline take posilal do jednosmerky, ale ony zahranicni produkty v PDA (treba Navigon) na tom nejsou o mnoho lepe. Jako dalnicni prujezdovky, sjezdovky, dojezdovky je to perfektni. Nicmene za chyby map nemuze HW (ani 60CSx :o))). Z uzivatelskeho pohledu je pak teda asi jedno, co obtezuje, kdyz to nefunguje spravne jako celek, ale nikdo neni dokonaly...
  • 0

#122 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2006 - 23:06

Já zas mám ten pocit, že ještě někdo z okolí Brna (možná že BBBubák to byl) a jsme se shodli na tom, že nakupovat u Fonsu rozhodně ano, protože jsou to fundovaní a ochotní lidi :-) ---- áá už jsem to našel, je to tady:

http://www.geocaching.cz/Vlakno.aspx?id=10503#10500

Tak to se Fonsu omlouvám, ta negativní zkušenost byla s nějakým netovým obchodem, asi to byl někdo jiný, fakt si už nepamatuji,probíralo se to asi před rokem dvěma tady nebo na Pandoře už nevím, někdo horko těžko tahal zpět peníze za nedodané zboží, bylo to dost drsné.
  • 0

#123 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2006 - 12:26

[quote]
alzasoft 17000 vcetne DPH
http://www.alzasoft....&CatId=18845942
  • 0

#124 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2006 - 12:55

Tak to nejni zas tak spatna cena. Ja mel svou 60CS za 17 tisicovek s TOPO50. No jo, no... Myslite si, ze ten novej SIRF cip bude dobrej i do prirody, skaly a tak, kde dochazi k odrazum? 60CS tyto odrazy nebere a jede pouze na "verohodne" informace. To muze byt nevyhoda, ale taky nekdy vyhoda, ne?

Přihodím pár zkušeností ze včerejška, kdy jsem s tím konečně vyrazil na pořádnej "lov".... 6 kešek. Musím subjektivně uznat, že se s tím hledá určitě výrazně líp. I když tři z nich byly v lese nebo pod stromy, absolutně žádnej úlet typu 15 metrů tam, pak zase 15 metrů zpátky, jak bývalo v těchto podmínkách zvykem u Legend C. Prostě mne navede 2 - 3 m ke kešce a tam na tom "trvá". U jedný dokonce nula metrů :-)). Mooooc příjemná věc ! Navíc jsem byl taky zvyklej, že pokud jedu 300 km autem, i když Legend C byl v držáku na přední skle, občas Track vedl dál "rovně" další 50-100m a "ignoroval" zatáčku, kde jsem změnil směr jízdy, a vracel se na silnici teprve, až se zase "našel". I když jsem jel jiným autem a tudíž bez držáku na sklo, ale GPS ležela na sedadle spolujezdce a jezdil jsem i lesníma údolí, úlet jsem nezaznamenal jedinej !!!! Akorát kdyby ta potvora tak "nechlastala" ty baterky....
  • 0

#125 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2006 - 13:01

Tak to nejni zas tak spatna cena. Ja mel svou 60CS za 17 tisicovek s TOPO50. No jo, no... Myslite si, ze ten novej SIRF cip bude dobrej i do prirody, skaly a tak, kde dochazi k odrazum? 60CS tyto odrazy nebere a jede pouze na "verohodne" informace. To muze byt nevyhoda, ale taky nekdy vyhoda, ne?


No prave, porad procitam ruzne zkusenosti a prave na to si nekteri stezuji, neustale cestovani pozice i kdyz je gps v klidu, je schopna ujit pry i 1 km/hod.
Navic ma zmeneny USB interface a nechodi s nektrymi softwary, napr. nroute!!! a gsak.
Nekterym lidem odesla CSx do vecnzch lovist pri pripojeni pres usb k pocitaci, asi neco spolecneho s tim napajenim pres usb.
Upozorneni na odbocku je podstatne pozdeji nez u CS.
Zaznam tlaku v dalsich verzich FW dle vyjadreni Garminu NEBUDE implementovan kvuli HW omezenim modelu CSx.
  • 0

#126 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2006 - 23:10

Tak to se Fonsu omlouvám, ta negativní zkušenost byla s nějakým netovým obchodem, asi to byl někdo jiný, fakt si už nepamatuji,probíralo se to asi před rokem dvěma tady nebo na Pandoře už nevím, někdo horko těžko tahal zpět peníze za nedodané zboží, bylo to dost drsné.

Tak jsem to našel, věděl jsem, že to bylo v Olomouci, byl to Navicom http://www.geocachin...px?id=3452#3452
  • 0

#127 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2006 - 12:47

alzasoft 17000 vcetne DPH
http://www.alzasoft....&CatId=18845942

... ano, ale za 60Cx , nikoliv CSx ... ta je u Alza za 18.9kKc ...

  • 0

#128 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2006 - 20:19

[quote]
[quote]
alzasoft 17000 vcetne DPH
http://www.alzasoft....&CatId=18845942
[/quote]
2006.05.06. Momentálně Alzasoft - 17.694,-
Zkus www.gpsshop.cz , aktuální cena (včera jsem kupoval) je 17.490,-
a ceny příslušenství jsou taky lidový...
  • 0

#129 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2006 - 14:12

Po chvili nerozhodneho stavu jsem si nedavno uvedomil, ze jsem s map60C uspesne nasel hromadu pokladu a vzdycky si nejak poradil i s horsim signalem. I pri routovani v aute se ta horsi citlivost dala prezit bez velke uhony i ve vysoke zastavbe. Takze minimalne jeste jednu sezonu s upgrade pockam, protoze jinak ta map60C pro me ucely nema chybu :-)

  • 0

#130 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2006 - 14:33

Vyskomer pry po zapnuti gps ukazuje nesmyslne vysky, po chvili se spravi. Garmin o tom vi, pracuje na oprave.

Nekdo hlasil, ze jeho 60csx ma stejnou spotrebu at je kompas vypnut nebo zapnut.
I spoke with a Garmin rep on Friday regarding the battery life of the new x units. According to them, the battery life is not extended with the compass turned off. Apparently, the new sensors in the x units use minimal power so that the battery life is not affected by the compass/altimeter. He also explained that the reason the unit can not record elevation when the unit is off being due to the type of sensor. The decreased battery life in the new units is directly related to the sirf chip and memory modules.
  • 0

#131 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2006 - 14:32

Takze minimalne jeste jednu sezonu s upgrade pockam, protoze jinak ta map60C pro me ucely nema chybu :-)


Já jsem kupoval 60C před necelým rokem a rozhodně neuvažuji o upgrade (navíc na něho nemám peníze). Myslím si, že pro daný účel (geocaching a občas auto) mi stávající řešení zcela dostačuje a když odpářu tlustou vrstvu marketspeaku z popisu funkcí nových přijímačů, mnoho nového nezůstane. Pravda, paměťová karta...
Dokud se Garmin nenaučí jednoduše sdílet data mezi dvěma gpskami (ir nebo bt), nepovažuji to osobně za upgrade, ale spíše jen za kosmetické úpravy.
Mimochodem - docela si pohrávám s myšlenkou založit cache se zadáním typu "hledej v okruhu padesáti metrů", ať si i majitelé sirfů užijí trochu nefalšovaného geodobrodružství :-)))
  • 0

#132 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2006 - 21:13

2006.05.06. Momentálně Alzasoft - 17.694,-
Zkus www.gpsshop.cz , aktuální cena (včera jsem kupoval) je 17.490,-
a ceny příslušenství jsou taky lidový...


kdyz se nebudes bat jako ja USA ( reklamace v pohode na prodejně ) tak za 14800 s dph :o)
http://www.skyfly.cz...garmin?jazyk=cz
  • 0

#133 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2006 - 14:44

............Dokud se Garmin nenaučí jednoduše sdílet data mezi dvěma gpskami (ir nebo bt), nepovažuji to osobně za upgrade, ale spíše jen za kosmetické úpravy. ........

nechci rejpat, ale buď výdrž akumulátorů, nebo to ir nebo bt. to je totiž největší žrout energie ....... :-)
  • 0

#134 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2006 - 14:47

... a když odpářu tlustou vrstvu marketspeaku z popisu funkcí nových přijímačů, mnoho nového nezůstane. Pravda, paměťová karta...

200x citlivejsi (oproti Graminu) SIRFstarIII chipset za nic moc "noveho" nepovazujes ? U me to teda byl ten hlavni duvod zmeny CS na CSx ...
  • 0

#135 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2006 - 15:03

200x citlivejsi (oproti Graminu) SIRFstarIII chipset za nic moc "noveho" nepovazujes ? U me to teda byl ten hlavni duvod zmeny CS na CSx ...


Jak jsem psal, ani tohle pro mne neni padny duvod, proc znova ani ne po roce investovat dalsich 8tis navic (rozdil z prodeje predchozi GPSky pod cenou), zvlast kdyz mi ta "200x" mensi citlivost dosud nebranila v 99.9% pripadech v uspesnem dohledani cache. Ale mit penize navic, klidne si druhou GPS poridim :o)
  • 0

#136 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2006 - 15:18

200x citlivejsi (oproti Graminu) SIRFstarIII chipset za nic moc "noveho" nepovazujes ? U me to teda byl ten hlavni duvod zmeny CS na CSx ...


No, pojem "citlivost" je dost ošemetná věc. Spíš by se mělo dodat "jaká citlivost" ceho vůči čemu. T.j. citlivost na "jakýkoliv signál" (t.j. i odražený) a nebo přímý signál. to, že SIRFIII by byl 200x citlivější k jakémukoliv signálu považuji spíše za újmu vzhledem o odrazům pak bude vykazovat falešné souřadnice. Ale kdyby se jednalo o 200x lepší citlivost vůči primárnímu signálu, tak to už pak je jiná a zcela podstatná věc.
Podstatné to je zejména v případě husté zástavby (tam musí umět od sebe odlišit přímý signál a odražený signál (různými algoritmy a mechanismy)) a nebo lese, kde se nejedná o odrazy, ale spíš utlumený signál porostem.
Proto je zapotřebí vždy rozlišovat pojem "citlivost" za jakých okolností apodmínek o ní mluvíme.
  • 0

#137 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2006 - 15:27

200x citlivejsi (oproti Graminu) SIRFstarIII chipset za nic moc "noveho" nepovazujes ? U me to teda byl ten hlavni duvod zmeny CS na CSx ...


Já právě ten výraz 200× citlivější považuji za ukázkový příklad marketspeaku. Co je znamená ve skutečnosti? Že dosáhnu 200× lepší přesnosti? Že budu mít 200× větší pravděpodobnost, že trefím do cíle nebo najdu cache?
Nechci být skeptik, ale tomuhle prostě nevěřím. A abych vytáhl z kapsy další desítku a šel si koupit nevychytaný přístroj, to opravdu nemusím ;)
Na druhou stranu je móóóóc dobře, že tu máme tolik ochotných betatesterů :)))

BT&IR - většina rozumných přístrojů to umí vypnout. Že Garmin sdílení POI umí, dokazuje ve svých vysílačkách.
  • 0

#138 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2006 - 15:27

Jak jsem psal, ani tohle pro mne neni padny duvod, proc znova ani ne po roce investovat dalsich 8tis navic (rozdil z prodeje predchozi GPSky pod cenou), zvlast kdyz mi ta "200x" mensi citlivost dosud nebranila v 99.9% pripadech v uspesnem dohledani cache. Ale mit penize navic, klidne si druhou GPS poridim :o)

Také o upgrade uvažuji, ale investoval jsem v posledním roce spousty peněz do jiných elektronických hraček, takže zatím vyčkávám a pomalu šetřím.... Z více než 750 nalezených kešek nebylo ani jedno DNF kvůli špatnému signálu... Spíše teď se trochu obávám "newbyes a geoyuppies" s SiRF III čipsetovými GPS zakládajícími keše na místech s opravdu problematickým signálem pro zbytek geopopulace... :)M.
  • 0

#139 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2006 - 15:33

Podstatné to je zejména v případě husté zástavby (tam musí umět od sebe odlišit přímý signál a odražený signál (různými algoritmy a mechanismy)) a nebo lese, kde se nejedná o odrazy, ale spíš utlumený signál porostem.

Tohle by me prave zajimalo... umi to nejaky pristroj, respektive muze to vubec umet? (kolik je tu techniku.?)je odrazeny signal v necem objektivne a poznatelne jiny od toho puvodniho, jen treba zeslabeneho stromy atp. ... ?
  • 0

#140 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2006 - 15:35

Proto je zapotřebí vždy rozlišovat pojem "citlivost" za jakých okolností a podmínek o ní mluvíme.


Amen!
Proto je třeba vedle sebe položit Magellana, Eagla, starého Legenda, nového Legenda, GPSmap 60C, GPSmap 60Cx a teprve pak mudrovat :)

Co takhle něco opravdu pořádného?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama