Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPSmap 60CSx - prvni dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
140 odpovědí na toto téma

#81 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2006 - 13:24

Pro me docela taky ... sice jsem ted mel dva roky 60CS, ale rikal jsem si, ze (po zkusenostech s citlivosti SIRF3 BT modulu) mi patch antena bude stacit, takze si koupim VistuCx. Kdyz jsem ale zjistil, ze se v eTrexech SIRF3 nekona, tak byla volba jasna ... a musim rict, ze SIRF3 ve spolupraci s helix antenou 60CSx-ky je zase jiny kafe i oproti SIRF3 BT modulu ... takze velka spokojenost.
  • 0

#82 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2006 - 10:20

.... Asi uz nejak rozdeluji pristroje pro US i EU nove i jazykove, driv to tusim byla jen basemapa. ....

.... to jsou mrchy
  • 0

#83 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2006 - 19:57

Z konference ...

Patch fw 2.60 povolujici evropske jazyky v US GPS 60x/79x. Mozna funguje i pro jine modely. Upozornuji, ze "Na vlastni nebezpeci" ...http://hws.webhosting.gs/garpatch_201.zip

Funguje ;)

Docela peknej ohejbacek. S opatchovanym firmware je pak libovolny jazyk v GPS nastaven na tvrdo a nejde v GPS zmenit, pri pokusu o zmenu se GPS vypne. Zmenu je mozne provest opetovnym opatchovanim firmware - na libovolny jakzyk nebo nahranim originalniho - a pak lze v GPS opet vybirat mezi 4 puvodnimi pro US verzi. Tak si asi zas zvyknu na cestinu :)))

  • 0

#84 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2006 - 11:17

Naprosto chápu a sdílím rozhořčení z toho, že nový model má některé vlastnosti horší než starý

Taky bych byl rozhorcen, kdyby tomu tak skutecne bylo. Nastesti to neni pripad 60CSx u niz jsou veskera zlepseni zcela zasadni krok kupredu. A tech par drobnosti? Pristi firmware. Maximalne dva :o)))
  • 0

#85 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2006 - 19:31

Vy co máte v 60CSx češtinu, kde jste ji koupili? A má vůbec někdo US verzi s češtinou? Kdo vlastně tu češtinu pro Garmina dělá? Řekl bych že Picodas a tohle by mohla být obrana proti dovozům z USA do Evropy.
  • 0

#86 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2006 - 14:13

Pristi firmware. Maximalne dva :o)))


No nevím, hlasitost pípání, záznam tlaku, to jsou vyloženě HW omezení, použili minimálně u barometru zcela jine hw dily, řekl bych že i další sw věci jako budík byly vypuštěny z důvodu úspory energie. A tu malou výdrž baterek softwarem taky nespravíš. Leda tak to "pasivní cestování", ale i to je otázka, řekl bych, že by se musel opravit fw Sirfu. To Garmin asi nespraví. A je otázka, zda ten lze upgradovat, tipuji že ano, ale jistota není.
Samozřejmě je to v zasadě velký krok kupředu, ale ty drobnosti někdy naštvou.
  • 0

#87 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2006 - 20:52

Vy co máte v 60CSx češtinu, kde jste ji koupili? A má vůbec někdo US verzi s češtinou? Kdo vlastně tu češtinu pro Garmina dělá? Řekl bych že Picodas a tohle by mohla být obrana proti dovozům z USA do Evropy.

Nejde jen o cestinu, chybi i ostatni evropske jazyky, ktere v 60C/60CS byly k dispozici.
  • 0

#88 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2006 - 15:14

A tu malou výdrž baterek softwarem taky nespravíš.

IMHO neni, co spravovat. Mel jsem rok 60C, ted mam 14dni 60CSx a zadneho dramatickeho rozdilu jsem si nevsiml. Ale je fakt, ze za okno ji na noc nedavam ;)))
  • 0

#89 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2006 - 10:25

Nejde jen o cestinu, chybi i ostatni evropske jazyky, ktere v 60C/60CS byly k dispozici.

ja teda nechci prudit, ale vy nekdo mate v GPS zapnutou cestinu ? Ja to teda jednou zkousel, ale pulce veci sem pak nerozumel ... takze i kdyz v 60CSx-ce cestinu mam (EU verze), stejne pouzivam anglictinu.
  • 0

#90 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2006 - 15:47

IMHO neni, co spravovat. Mel jsem rok 60C, ted mam 14dni 60CSx a zadneho dramatickeho rozdilu jsem si nevsiml. Ale je fakt, ze za okno ji na noc nedavam ;)))


Potvrzuji, výdrž se zdá být shodná jako u mé předchozí map60C. Řekl bych, že jen upravili v technické specifikaci výdrž směrem dolů k reálnějším hodnotám.
Dokonce mi přijde, že ukazatel stavu baterií teď lépe zobrazuje stav NiMH akumulátorů, než dříve. Ale to ještě nemůžu tvrdit s jistotou, uvidím časem.
  • 0

#91 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2006 - 11:14

ja teda nechci prudit, ale vy nekdo mate v GPS zapnutou cestinu ?

V drivejsich Garminech byla cestina perfektni na rozdil od treba ruznych mobilu. Predpokladam, ze ta vytka se tyka pouze verze csx.
  • 0

#92 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2006 - 11:26

Ja to teda jednou zkousel, ale pulce veci sem pak nerozumel ...

No to je fakt, nektery funkce prelozeny a napsany vyzneji komicky, ale kdyz tam ta cestina byla, tak jsem ji zapnutou mel. Bylo to uzivatelsky prijemny. A protoze stejne 80% funkci GPSky nevyuzivam, nebo jen velmi zridka, tak my ty preklady pri geocachingu nikterak nevadily.

  • 0

#93 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2006 - 11:45

ja teda nechci prudit, ale vy nekdo mate v GPS zapnutou cestinu ? Ja to teda jednou zkousel, ale pulce veci sem pak nerozumel ... takze i kdyz v 60CSx-ce cestinu mam (EU verze), stejne pouzivam anglictinu.


gpsmap60C mam trvale prepnut na cestinu. Ta je bez chyb a srozumitelna. Nenasel jsem jedine nepochopitelne nebo zavadejici misto v prekladu.
Snad nechcete tvrdit, ze 60CSx ma cestinu v horsim provedeni?!?
  • 0

#94 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2006 - 17:29

Potvrzuji, výdrž se zdá být shodná jako u mé předchozí map60C. Řekl bych, že jen upravili v technické specifikaci výdrž směrem dolů k reálnějším hodnotám.

Tak to jste pánové první na téhle planetě, kteří mají stejnou u x výdrž jako předchozí modely, važte si toho a nechte si ji pozlatit. Všichni ostatní hlásí shodně o třetinu menší. Dali jste tam baterky? Nebo jste místo starých 1800 mAh k nové koupili 2500 mAh a tak se vám to zdá stejné :-)Není ani tak důležité, co se zdá, ale co je změřená praxe desítek lidí na celém světě.
  • 0

#95 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2006 - 11:45

Tak kromě výdrže prý v CSx chybí oproti CS :
- budík
- záznam tlaku při vypnutém přístroji
- kompas nehlási upozornění při nerovném držení
- přes serial connection nepodporuje DGPS , ale to je celkem zbytná funkce

  • 0

#96 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2006 - 13:48

Snad nechcete tvrdit, ze 60CSx ma cestinu v horsim provedeni?!?

To tvrdit urcite nechci ... vzhledem k tomu, ze ji nepouzivam a ani u 60CS jsem ji nepouzival, nejsem schopen to posoudit.

  • 0

#97 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2006 - 18:46

Tak to jste pánové první na téhle planetě, kteří mají stejnou u x výdrž jako předchozí modely, važte si toho a nechte si ji pozlatit. Všichni ostatní hlásí shodně o třetinu menší. ... Není ani tak důležité, co se zdá, ale co je změřená praxe desítek lidí na celém světě.


Další takovej... :-/
Chce to lépe číst předchozí příspěvky. Nebo se nad nimi aspoň zamyslet.
Znovu opakuji, že při mém běžném používání jsem nepozoroval výrazně kratší provozní dobu (rozhodně ne o 30% a víc), a to mně běží GPSka venku na baterky skoro pořád.
A pokusy s položením na okno až do vybití nedělám, podobně jak psal i Pitr. Takhle totiž GPSku nepoužívám, nemá to pro mne žádnou vypovídací hodnotu. Srovnával jsem výdrž při mém běžném způsobu používání a při něm mne kratší výdrž rozhodně nepřekvapila. Zatím. Časem dám vědět, až budu mít přesnější pozorování. Zatím jsem měnil baterky pouze dvakrát.
  • 0

#98 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2006 - 12:23

Tak to jste pánové první na téhle planetě, kteří mají stejnou u x výdrž jako předchozí modely, važte si toho a nechte si ji pozlatit. Všichni ostatní hlásí shodně o třetinu menší. Dali jste tam baterky? Nebo jste místo starých 1800 mAh k nové koupili 2500 mAh a tak se vám to zdá stejné :-)
Není ani tak důležité, co se zdá, ale co je změřená praxe desítek lidí na celém světě.

Priznam se, ze pri mem zpusobu pouzivani GPSky nejaky rozdil 10 nebo 20 % kapacity fakt nepoznam, je to jen muj subjektivni odhad. Vyndal jsem ze 60C rok stare Sanyo 2500mAh a dal je do 60CSx a nic dramatickeho se nestalo. Prekvapive ;) V tomhle lyzovacim pocasi jeste nebyla poradna prilezitost, ostestovat vydrz v terenu pri celovikendovem toulani, ale byli jsme na par dni kesovat v Londyne (a tam uz meli jaro) a kluci vyslehali baterky v 60C priblizne za stejnou dobu jako v 60CSx. Proste po 1,5 dennim kesovani, z nehoz cast byla s podsvetlenym displejem nam zhebly GPSky priblizne stejne :o))) Coz ale samo o sobe o nicem nevypovida, nekontrolovali jsme, zda mame vsichni stejne accu, ve stejnou dobu nabite, stejne nabite...atd. :o)))
  • 0

#99 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2006 - 14:31

To tvrdit urcite nechci ... vzhledem k tomu, ze ji nepouzivam a ani u 60CS jsem ji nepouzival, nejsem schopen to posoudit.


Tomu moc nerozumim...
Je tady nekdo, kdo je schopen rict, zda je ta cestina u CSx v poradku nebo ne?
  • 0

#100 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2006 - 12:53

Proste po 1,5 dennim kesovani, z nehoz cast byla s podsvetlenym displejem nam zhebly GPSky priblizne stejne


Samozrejme pokud clovek sviti, tak se velkou spotřebou displeje rozdil téměř smyvá, v tom to je, ale pokud potrebuji výdrž, tak nesvítím a v tom případě je ten rozdíl 2:3, tzn. Cx má o třetinu nižsí výdrž než C nebo naopak C o polovinu vyšší výdrž než Cx :-) S VYPNUTÝM displejem není u C problem dosahnou až 35 hodin fungování, u Cx max. 22 hodin. Když bude displej zapnutý, zdechnou obě skoro stejně.
To by mohlo být konečné vysvětlení, ne?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama