Přejít na obsah


Fotka

GgStat - pluginy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
613 odpovědí na toto téma

#21 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 12:11

mikrom napsal/a:
ty nalezy za svetla a za tmy vyloudim taky s GgsExprTag.exe? abych se s tim netrapil zbytecne.. priznavam se bez muceni ze sem ty pluginy zatim moc nepochopil..

Uz jsem psal, ze mam u kazde kese v tagu priznak, zda jsem ji nase za svetla nebo ve tme, Pomoci toho pluginu jen ziskam pocty a ty predam pres COMMAND: SETVAR .... GgStatu, aby je pak na spravnem miste vypsal.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#22 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 12:18

Sally&eL napsal/a:
...jo takhle, tak to jo :). Mě jen nešlo do hlavy jak si donutil ten plugin aby si automaticky určil co bylo v noci a co za světla, Takže už chápu - dík za objasnění.

...třeba jednou změníš názor a ten svůj prográmek zveřejníš :)

Plugin muze delat cokoli. Muze pracovat s databazi, z ni si nacte nalezy, casy, souradnice, ... klidne muze i vypocitavat cas vychodu a zapadu Slunce a porovnat to s casem nalezu. Vysledne hodnoty si pocitat a pak je predat pres COMMAND: SETVAR ... GgStatu. Mne jen prislo rozumnejsi to nepocitat pri kazde statistice, ale jen pro prave nalezenou kes. Navic to neni treba pocitat, ale kdyz si pamatuju, zda jsem potreboval celovku nebo ne, mohu si ten tag nastavit rucne.

Pokud by byl nejaky vetsi zajem, tak treba nazor na to zvereneni opravdu zmenim :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#23 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 12:25

mikrom napsal/a:
priznavam se bez muceni ze sem ty pluginy zatim moc nepochopil..

plugin je moznost, jak do statistik generovanych ggstatem doplnit veci, ktere ggstat neumi. Plugin muze vypocitavat a nastavovat promenne ggstatu, provadet vypocty, generovat vlastni tabulky, ... Co jen te napadne. Vyhodu oproti samostatnym programum vidim v tom, ze je to ovladane z jednoho template souboru, ma k dispozici stejne nastveni, barvy, ... V neposledni rade se neni potreba starat o samostatne spousteni dalsiho programu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#24 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 17:02

jo tohle chapu, jen me nejdriv zarazilo ze to je exe, cekal jsem pas.. no a to za svetla/tmy sem vzdal.. zas tak nutny to neni.. nicmene uz sem byl na ceste dopsat kesim tag obsahujici cas nalezu a pak porovnavat zda byl treba <> nez 18h.. no treba nekdy az se budu nudit :)
  • 0

#25 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 9:28

mikrom napsal/a:
jo tohle chapu, jen me nejdriv zarazilo ze to je exe, cekal jsem pas.. no a to za svetla/tmy sem vzdal.. zas tak nutny to neni.. nicmene uz sem byl na ceste dopsat kesim tag obsahujici cas nalezu a pak porovnavat zda byl treba <> nez 18h.. no treba nekdy az se budu nudit :)

Tak kdybys pak chtel nejake podrobnosti, klidne se ozvi. (Ne kazdy den je v 18:00 uz tma. :))

Ten *.pas je makro (plugin) pro GG, ne pro GgStat. Michas dohromady ruzne veci.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#26 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 10:24

tak vim, ze *.pas je pro makra do GeoGetu.. jen ze pokud bych si chtel napsat nakej uplne vlastni plugin pro GgStat, tak beztak bude psanej treba v pascalu, jen se musi jeste zkompilovat..
  • 0

#27 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 10:31

Ano, pro pascal potrebujes kompilator, ale muzes ho napsat i v interpretu (treba v perlu) a v tom pripade kompilovat netreba, staco spustit ten interpret. Muzes pouzit prikaz:
PLUGIN perl plugin.pl

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#28 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 21:00

nemoh by byt plugin ktery by umel zpracovat SQL dotaz?.. dostal jsem na icq dotaz zda by se u seznamu treba "majlsounovejch" kesi dodal odkaz na uzivateluv found log.. v GeoGetu je LID ulozen..
udelal jsem GGP s prikazem
SELECT gs_logid FROM geolog WHERE finder=''' + GEOGET_OWNER + ''' AND id=''' + GC.ID + '''
takze se do tagu nalezenejch kesi ulozi LID a pak uz by pres GgsExpTag asi slo to nejak obalit
http://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LID=
a bylo by..
nakonec jsem to nedotah do konce, ani nevim zda jsem na to sel dobre a zda vy se ten SQL dal pouzit i na neco jinyho.. jen me to tak napadlo..
  • 0

#29 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 21:08

Noo, minimalne bych tam pridal jeste podminku, ze typ logu je "Found it" ;) Do tagu si to muzes teoreticky i obalit sam a ukladat tam rovnou tu adresu. Neni to sice idealni, ale pokud by s tim mel GgsExpTag problem, tak to jde takto obejit. Na plugin do ggstatu ti ale neodpovim, to je pro me vyssi divci ;) Nicmene by to bylo samozrejme lepsi se zeptat do databaze primo a nemuset to preukladat do tagu a informaci tak vicmene dublovat.
  • 0

#30 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 8:04

Pokud tomu dobre rozumim, chces do nejake tabulky pridat odkaz na log. Stavajici tabulky to neumoznuji (bez ohledu na to, zda je LID ulozen v tagu nebo ne). Vyzadovalo by to zmenu GgStatu - pridat dalsi typ polozky: odkaz na log. Z toho duvodu neni resenim ani plugin, ktery by pouze vracel LID nebo odkaz na nej, protoze z pluginu neni mozne modifikovat tabulku pridanim sloupce nebo jeho obsahu. Musel by se udelat plugin, ktery by generoval celou tabulku vcetne toho sloupce s odkazem. Nebo jsem neco pochopil jinak nez bylo mysleno?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#31 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 22:00

Pokud tomu dobre rozumim, chces do nejake tabulky pridat odkaz na log. Stavajici tabulky to neumoznuji (bez ohledu na to, zda je LID ulozen v tagu nebo ne).

Teda Gorde, od tebe bych takove omezujici mysleni necekal, jelikoz muzes naplnit tag cimkoliv, tak tam muzes treba nacpat i cely HTML kod a ten pak v prislusnem sloupecku zobrazi co je treba. Na naplneni tagu je ovsem lepsi pouzit Geoget plugin.
GgStat plugin je určen spíš k zobrazování grafů nebo statistik, které nejsou v GgStatu implementovány, třeba jak Gord udělal plugin na ikonky podle pořadí nálezu. Taky se dají pomocí pluginů dobře počítat zajímavá čísla - tak jak se snaží třeba Sobík atd.
  • 0
MaFa

#32 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 8:19

MaFa napsal/a:
Teda Gorde, od tebe bych takove omezujici mysleni necekal, jelikoz muzes naplnit tag cimkoliv, tak tam muzes treba nacpat i cely HTML kod a ten pak v prislusnem sloupecku zobrazi co je treba.


Ty jooo, ukladat do tagu cele HTML me fakt nenapadlo :) Beru vse zpet. V tom pripade si muzes do tagu ulozit i celou novou tabulku. :D
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#33 gotici

gotici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 13:17

gord napsal/a:
Druhou vlastovkou je plugin GgsExprTag, který umožňuje jednoduché výpožty s proměnnými a TAGy. Ukazka je opět v mém profilu, například počet nálezů za světla nebo ve tmě, poslední řádek staistiky: počet našlapaných kilometrů.


Chtěl bych do statistiky zařadit ten řádek s našlapanými kilometry, ale netuším jak. Plugin mám stažený. Jestli jsem to dobře pochopil, tak musím u nalezených keší ručně v GG doplnit nový tag (třeba "pesky" ) a doplnit příslušnou hodnotu v km. Ale co dál? Mohl by sem prosím někdo dát co přesně napsat do template aby to fungovalo? Návod v txt jsem studoval, ale je to pro mě španělská vesnice. Bohužel zvládám jen CTRL-C a CTRL-V :( Díky.
  • 0

#34 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 14:15

Pokud mas na mysli radek pridany do tabulky se Zajimavymi cisly tak, jak to mam ja ve sve statistice, tak ja udelal:
1. u kazde kese (resp. u podleni kese v kazdem dni kesovani) TAG jmenem Km s hodnotou, ktera udava pocet km absolvovanych v tom prislusnem dni
2. do template jsem doplnil volani prislusneho pluginu a vypis hodnoty tak, aby jej GgStat ulozil do sve promenne
3. v template doplneni tabulky zajimavych cisel o prislusnou hodnotu

Tady je kus template, ktery dela body 2 a 3:

# pripravit promenne pro SomeNumbers a nalezy za svetla a za tmy
PLUGIN ..\GgStatPlugins\GgsExprTag.exe
  # presnost vypisovanych hodnot na 1 desetinne misto
  PRECISION 1
  OUTVAR KM Km SUM
PLUGINEND
...
# pouzijeme vypoctene hodnoty pro doplneni tabulky zajimavych cisel o naslapane
# kilometry
LANG_NUMBERS_MyKmHeader Našlapané kilometry:
LANG_NUMBERS_MyKmData <b>%KM%</b> km    jsem dosud našlapal za keškama pěšky
DEFINENUMBERS NumbersMyKm MyKmHeader MyKmData
APPEND_NUMBERS NumbersMyKm

(Doufam, ze jsem neco podstatneho nezapomnel, pisu to z hlavy.)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#35 gotici

gotici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 22:05

Gorde díky za snahu, ale asi jsem úplná lama, protože to nemůžu rozchodit. V tom druhém řádku je zřejmě cesta k tomu exe souboru. Já ho mám přímo v datovém adresáři, takže by tam mělo být: PLUGIN .\GgsExprTag.exe ??? Už jsem zkoušel všechny možné kombinace a nic. Je jedno kam v Template to zkopíruju??? Taky si nejsem jistý, jestli mám dobře ty tagy v GG. Přidal jsem k nalezeným keším tag Km a hodnoty v km. Má tam být desetinná tečka nebo čárka? Nemůže mu vadit, že mám tagy zatím doplněné jen u několika keší?
  • 0

#36 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 7:29

Mas posledni verzi GgStat? Predchozi verze neumeji pluginy! Jakym zpusobem vlastne spoustis ggstat? Je celkem jedno, kde Template soubor je na disku, protoze se zadava jako parametr pri spousteni ggstat.exe. Pokud vypnes silent mode (autostat, tj. nepouzit parametr -q v ggstatu) , melo by byt videt, ze se plugin spousti. Kdyz to videt neni, pak mas starou verzi ggstat nebo pouzivas jiny template nez jsi upravil. U pocitacu se jako oddelovac desetin pouzivaji tecky, to akorat MS zavadi vlastni "normy". Kese s nenaplnenymi tagy budou ignorovany, takze zadny problem.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#37 gotici

gotici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 13:03

Tak to asi vzdám, už se s tím trápím dva dny a nic. GgStat mám poslední verzi. Ostataní pluginy (třeba GgsIconList) to bere v pohodě. GGStat pouštím z GG přes ikonu AutoStatu. Template taky radši upravuju přes menu AutoStatu. Když to pustím v silentmodu, tak napiše, že plugin startuje. Ve výsledku napíše správně řádek pod "Zajímavá čísla", ale místo spočítané hodnoty je tam jen %KM%. Zkusil jsem i druhý příklad s nadmořskou výškou, který je uveden v readme, ale ten nevygeneroval ani ten řádek:(
  • 0

#38 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 13:17

Zda se, ze z toho pluginu nevystupuje zadna hodnota. Mas urcite nastaveny tag se jmenem 'Km' (na velikosti pismen zalezi)?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#39 gotici

gotici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 13:27

To už jsem taky několikrát kontroloval, ale je to "Km".
  • 0

#40 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 13:45

Tak mi posli ten template, zkusim to u sebe.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama