Přejít na obsah


Fotka

nokia 5800 xm na GC?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 Makys

Makys

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 17:45

Co si myslíte o nokii 5800 xm na geocaching? Jaké byste doporučili aplikace ? Díky za odpověď.
  • 0

#2 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 17:55

Určitě Geocaching Live. Kešky přehledně zobrazené na mapě, možnost výběru z Open Street, Satelite View a Hybrid, navíc jako bonus možnost vidět (a třeba pronásledovat) další hrající kačery ;-) K tomu přehledné logování. Nevýhoda - pokud nejsi PM, tak se ti zobrazí jen pět kešek.
  • 0

#3 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 21:23

Makys napsal/a:
Co si myslíte o nokii 5800 xm na geocaching? Jaké byste doporučili aplikace ? Díky za odpověď.


Já ji používám jako jediný nástroj pro lov.
Mám a používám tyhle programy:
- HandyGeocaching (ten má ale na tomto stroji problém s importem GPX souborů, což mě až tak netrápí).
- SmartGPX - v tomhle si nosím všechny listingy s sebou jako GPX PQ ze Skrýšotlače
- GPX soubor (ne PQ a taky ze Skrýšotlače) spolu s OVI Maps - teď již zcela zdarma (což popisuji tady: http://www.geocachin...1700&pid=149048 ) - pak je na mapě keška zobrazena jako oblíbený bod a na mapě se přesně ukáže, kde je, a to off-line. Pravda, v přírodě mimo komunikace je orientace horší, ale ve městech je to super!
  • 0

#4 paja0512

paja0512

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 21:38

Ostravacek napsal/a:

Makys napsal/a:
Co si myslíte o nokii 5800 xm na geocaching? Jaké byste doporučili aplikace ? Díky za odpověď.


Já ji používám jako jediný nástroj pro lov.
Mám a používám tyhle programy:
- HandyGeocaching (ten má ale na tomto stroji problém s importem GPX souborů, což mě až tak netrápí).
- SmartGPX - v tomhle si nosím všechny listingy s sebou jako GPX PQ ze Skrýšotlače
- GPX soubor (ne PQ a taky ze Skrýšotlače) spolu s OVI Maps - teď již zcela zdarma (což popisuji tady: http://www.geocachin...1700&pid=149048 ) - pak je na mapě keška zobrazena jako oblíbený bod a na mapě se přesně ukáže, kde je, a to off-line. Pravda, v přírodě mimo komunikace je orientace horší, ale ve městech je to super!


Taky používám HandyGeocaching a kombinaci SmartGPX a Ovi Maps. Jen jsem nepřišel na to, jak do SmartGPX dostat vyluštěné mysterky, takže to mám jen na tradičky. Zkoušel jsem TrekBuddy a SmartcomGPS, ale ty mě nepřesvědčily.
  • 0

#5 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 22:05

paja0512 napsal/a:...Jen jsem nepřišel na to, jak do SmartGPX dostat vyluštěné mysterky, takže to mám jen na tradičky


No to tam asi nedostaneš, to je fakt a je to škoda.

Ale čistě GPX soubor (ne PQ) ze Skrýšotlače, kde se kešky na OVI Maps zobrazí jako Oblíbený bod, to je na tradičky v cizích městech (a co je super, tak i v zahraničí, a co je ještě suprovější, že je teď navigace zadarmo) opravdu dobrý nástroj!
  • 0

#6 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 22:32

Ja do SmartGPX delam export z GSAK a vylusteny mysterky tam mam se spravnejma souradnicema. A vyexportuje se tam i poznamka z GSAk, takze vidim i pripadny postup lusteni, nebo proste to, co mam napsany v poznamce. Ale je fakt, ze 5800 pouzivam spis jen na listingy, automobilovou navigaci a jen vyjimecne jsem s ni nasel i nejakou kesku, nouzove. I kdyz s novym firmwarem se zlepsila citlivost GPS, aspon mi to tak pripada, tak jsem zvedavej, az to zase zkusim.
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#7 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 22:34

Colonel74 napsal/a:
Ja do SmartGPX delam export z GSAK a vylusteny mysterky tam mam se spravnejma souradnicema.


Super, další poznatek, díky. ;)
Já GSAK nepoužívám, takže tohle nevím.
  • 0

#8 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 22:38

Samozrejme to umoznuje i GeoGet. Jiste to tedy nevim, ale pochybuju ze ne..v principu funguji oba programy podobne.
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#9 paja0512

paja0512

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 23:05

Colonel74 napsal/a:
Samozrejme to umoznuje i GeoGet. Jiste to tedy nevim, ale pochybuju ze ne..v principu funguji oba programy podobne.


Já tam importuju z GeoGetu a právě tam správné souřadnice nemám.:(
  • 0

#10 Makys

Makys

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2010 - 11:46

Diky za odpoved a Ovimapy sem uz stahl.:);)
  • 0

#11 drekman

drekman

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2010 - 12:11

Ahoj. Mohl by nekdo prosim rici, zda samotne handy geocaching umi offline (přes počítač) nahrávat kešky i s listingem do mobilu? a poté je třeba zobrazit na ovi mapách? Nebo potřebuju další program (jak jsem četl výše). Např. tedy SmartGPX? děkuji za odpověď a pomoc.
  • 0

#12 krokodyl

krokodyl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2010 - 17:18

Jak píše ostravaček, možno použít i offline - nejprve musíš ale stáhnout v PC potřebné kešky třeba pomocí Skrýšotlač, nebo Mozigo (o těch je zde na webu psáno taky hodně). S Ovi mapama do města asi dobrý, ale ven opravdu nic moc. Ale je zde například program SmartComGps pro který existuje několik výtečných zklibrovaných map.
  • 0
HTC EVO 3D, Locus Pro ...

#13 krokodylek

krokodylek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2010 - 2:27

Jaké máte zkušenosti s přesností GPSky na těchto nokiích? Funkčnost v lese atd či v porovnání s eTrex H? Dík
  • 0

#14 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2010 - 11:05

Díky za toto vlákno - zrovna jsem si pořídil levnější variantu Nokia 5230 za 3500,- Kč a jsem s ní zatím plně spokojenej. Během příštího týdne vyzkouším výše uvedené prográmky + OpenWIG a dám echo jak co funguje. Sice 5230 oproti 5800 nemá wifi,ale to mě s datovým tarifem vůbec netrápí a na druhou stranu má 5230 novější verzi Symbianu.
  • 0

#15 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2010 - 11:24

S tou novejsi verzi Symbianu...oboje ma uvedeno 9.4, opravdu se lisi?
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#16 Deloreans

Deloreans

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2010 - 12:40

oboje mají 9.4 5th edition....spíš myslí novější firmware, ale ten jsem si už bez problémů přehrál na své 5800
  • 0

#17 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 23:47

Co tohle: http://www.mobilopra...pressmusic.html
Krusell dělá i všechny možné držáky na ten klip, co mají jeho pouzdra (na kolo a tak...) a měl by být univerzální ke všem pouzdrům...
  • 0

#18 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2010 - 13:17

Nokia 5800 zase tak neodolna neni - loni v rijnu jsem s ni spadl do reky, byla docela dlouho pod hladinou, pak jsem vyndal karty a baterku, nechal vyschnout a slape vesele dal .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#19 Makys

Makys

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 17:11

Skeidzi napsal/a:
Můžete mi poradit jaké pouzdro (nebo obal) by byl vhodný na moji Nokii 5800, abych s ní mohl bez obav lovit tak, jako např s Legendem? (trocha vody, menší nárazy, škrábance, prach, atd.) Vím, že to niky nebude úplně dobrý, ale prostě něco aby se o ten tefon nemusel bát (je dost "neodolný"). Teď ho nosím "jen tak". Díky.



Mám Krusell pouzdro Classic - Nokia 5800 XpressMusic a jsem spokojen, je z kůže a na míru sedí (doporučuju)
  • 0

#20 krokodylek

krokodylek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2010 - 20:32

A co ti přesně nešlo? Hledat listingy online a nebo ti ta GPS zabudovaná uvnitř nedokázala zaměřit místo dobře? Právě taky uvažuju nad koupí tohohle mobilu a strašně by mi to pomohlo, kdybych k němu nemusela na kešky tahat GPS modul (resp. ho kupovat)... Dík
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama