Přejít na obsah


Fotka

nokia 5800 xm na GC?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#21 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2010 - 6:41

Ja obcas pouzivam Handy Geocaching Arcao Edition ( http://lab.arcao.com...andygeocaching/ ) a slape mi to na 5800 XM naprosto bez problemu ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#22 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2010 - 19:54

kapsa napsal/a:
Ja obcas pouzivam Handy Geocaching Arcao Edition ( http://lab.arcao.com...andygeocaching/ ) a slape mi to na 5800 XM naprosto bez problemu ....


A nepada ti pri importu GPX, pripadne obcas i pri zadavani souradnic? Me se to stava celkem pravidelne, a tak musim bohuzel pouzivat Locify :(
  • 0

#23 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2010 - 20:44

Michalowic napsal/a:

kapsa napsal/a:
Ja obcas pouzivam Handy Geocaching Arcao Edition ( http://lab.arcao.com...andygeocaching/ ) a slape mi to na 5800 XM naprosto bez problemu ....

A nepada ti pri importu GPX, pripadne obcas i pri zadavani souradnic? Me se to stava celkem pravidelne, a tak musim bohuzel pouzivat Locify :(

Tak to jsem bohuzel nezkousel, mam krome toho telefonu jeste Oregom 300 a telefon pouzivam, jen kdyz se vyskytnu nekde nahodou a stahuji nejblizsi kese rovnou v Handy Geocachiongu ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#24 Broupal

Broupal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2010 - 17:58

Já bych se chtěl zeptat, jestli je tady někdo, kdo používá offline listingy z GeoGetu2 právě v N5800? Zkoušel sem si vygenerovat v GeoGetu2 offline listingy, trochu komplikovaně (přes jednu paměťovou kartu do telefonu a z telefonu na druhou kartu) jsem je nahrál na paměťovku a přes správce souboru otevřel index.html. Ten se načetl celkem bez problémů (až na špatný kódování, který sem změnil), ale nebylo tam možný otevřít jakýkoliv další odkaz, prostě jakoby tam byly nějaký chyby v adrese, nebo jako by to byla chyba přímo nativního nokia prohlížeče, že neumí procházet offline HTML strukturu. Taky sem si zkoušel otevřít kterýkoliv listing a nenačetli se tam obrázky a mapy, i když sem je stahoval. Nemáte s tím někdo zkušenosti, případně radu? Nebo to mám napsat do topicu o GG2? Díky
  • 0
Broupal - ten, co tě na ... houpal

#25 johanis

johanis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2010 - 20:44

Zkoušel někdo aplikaci SmartComGps na dotykovém displeji? Zajímalo by mne jestli půjde nějak rozumně ovládat :|
  • 0

#26 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2010 - 8:14

johanis: Je to naprosto OK. Ovládání je lepší, než na klávesnici...už ho ale nevyužívám ;) Ale mám asi v počítači pořád uloženou instalačku...
  • 0

#27 johanis

johanis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2010 - 8:36

ajne: a jakou si to měl verzi? Taky mám nějakou starou instalačku (používám dosud na N73) a právě nevím jak porfčí s dotykáčem ;)
  • 0

#28 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2010 - 8:37

Broupal napsal/a:
Já bych se chtěl zeptat, jestli je tady někdo, kdo používá offline listingy ...

Já používám offl. l. z GSAKu a funguje to spolehlivě, včetně odkazů, takže problém bude zřejmě jen v generování. GG nepoužívám, takže nevyzkouším.
  • 0

#29 Freekiwi

Freekiwi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2010 - 8:45

Já používám na 5800XM aplikaci Handy Geocaching Arcao Edition a pak Garmin Mobile XT s Topomapou CR s naimporovanýma keškama z GG2. Jinak na GC ještě požívam PDA FS PocketLoox s aplikacema BeeLineGPS a OziExplorer.
  • 0
Freekiwi

#30 pandulak1

pandulak1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2010 - 23:08

Dal jsem si do N5800 garmina i s topo mapama...a jednoduše uložim gpx soubor do Garmina a o vic se nestaram :) kdybys chtěl nějaky info napiš.
  • 0

#31 johanis

johanis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2010 - 8:10

Vyzkoušel jsem SmartComGps na dokykovém dyspleji na Nokia 5230 a není to ono. Z důvodu absence HW klávesnice nejde rychle zoomovat a spoustu dalších funkcí. Vše se musí řešit přes "menu". Nebo je na to nějaký fígl???
  • 0

#32 Argonisius

Argonisius

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2010 - 12:59

Pokud nejsi ve fullscreenu, tak máš zoomovací tlačítka přímo na obrazovce...
  • 0
Nokia 5800XM + SmartComGPS + SmartGPX
S přesností na metr umí lovit každý, s přesností na dvacet metrů to chce kumšt! ...jinak řečeno lovit s interním modulem 5800.

http://adamkvita.blogspot.com/ - můj blog o internetových aplikacích a službách

#33 broookolice

broookolice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2010 - 14:23

Pouźívám Nokia 5800 asi necelej rok a vše OK . Aplikace : Handy GC, Locify, Geocaching live. Akorát občas mi příde nepřesná GPS. Někdy mě to nutí připojit externí modul.
  • 0

#34 Croog

Croog

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 11:53

johanis napsal/a:
Vyzkoušel jsem SmartComGps na dokykovém dyspleji na Nokia 5230 a není to ono. Z důvodu absence HW klávesnice nejde rychle zoomovat a spoustu dalších funkcí. Vše se musí řešit přes "menu".
Nebo je na to nějaký fígl???


Je to tak, SmartcomGPS rozhodně nelze tak příjemně ovládat na dotykovém displeji jako s pomocí zkratek numerické klávesnice. I když pár zlepšováků tam pro dotykovou obrazovku je, není to ono.

Každopádně funguje Vám na Smartcomu interní GPSka? Mám SE Vivaz Pro a pokud zapnu v nastavení využívání interní GPS, ikona GPS svítí modře, aniž by se telefon jakkoliv snažil hledat satelity.. No Nokii vám toto rovnou fungovalo? Našel jsem totiž ještě nějaký návod, ve kterém se zmiňuje, že se aplikace pro toto musí nějak extra certifikovat, tak jestli jste to také museli absolvovat.. Já toto zatím nezkoušel.
  • 0

#35 vitaeli

vitaeli

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 12:36

Zdravím Vás všecky vespolek. Su tu nový, takový trúba a nevím jak na to všecko jít. Mám Nokii 5800, nainstalované mapy OVI a Goggle maps. Měl bych dotazy: 1) Jaké jsou nejlepší mapy na tento mobil pro GC. Já vím hodně se tady toho probralo, hromada názorů a odborných termínů, kerým vůbec nerozumím, páš su asik už trošku starší a navíc trůba. Já spíš potřebuju konkrétní návod jak do teho mobilu dostat, jak ovládat. Navigaci s OVI dovedu ovládat, jen nevím, jak se zadávají souřadnice. Nepřišel jsem na to. 2) V lese se mi často stává, že je signál slabý. Diskutovalo se o externím modulu, ale nevím, který je pro tento telefon vhodný. Investovat do něj nechci mnoho prostředků. Nevím, jak vlastně modul funguje, jaké je nutnost jeho instalace atd. Děkuju za odpovědi a prosím o schovívavost. Práce s PC a angličtina mi moc nejdú, ale uživatelsku to snaď trošku zvládnu. Ešče jednúc děkuju.
  • 0

#36 knoflikari

knoflikari

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 12:58

nainstaluj Handy Geocaching aplikaci pro symbian, je to asi to nej, co pro tento mobil muze byt, take ho obcas pouzivam a dohledat se necha i kdyz v lese je to opravdu slabsi, modul BT ti asi moc nepomuze a mozna ze k tomuto mobilu by to byly i vyhozene penize, HG mapy neobsahuje a ani nejsou potreba, jdes proste za sipkou, snadne stahovani kesek v nastavenem okruhu, logovani TB a jine vymozenosti. pokud te Geocaching opravdu chyti stejne te to donuti koupit si outdoorovou navigaci.
  • 0

#37 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 16:00

1) V Ovi mapách se souřadnice nezadávají, ale natukej je v aplikaci umístění > orientační body > volby > nový orientační bod > zadat manuálně... následně je najdeš v oblíbených v OVI mapách
  • 0

#38 vitaeli

vitaeli

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 18:54

Děkuju všem, handy GC už mám v mobilu, jen si s ním pohrát a naučit se jej ovládat. Máte někdo nějaké tipy? Zkoušel jsem zadávat souřadnice a nikde sem nic nenalezl....:|
  • 0

#39 parnie

parnie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2010 - 13:16

Já používám 5800XM - mám na něm fólii Invisible shield a software - Handy Geocaching 3.5.2 a Trekbuddy. Ovi mapy když jedu drive-in v neznámém městě. Keše si připravím doma ve Skrýšotlači - listing, logy a nápovědu a vše se mi zobrazí v Trekbuddy na turistické mapě (mapy z jakéhokoli mapserveru - používám cykloserver.cz) a šipku používám z HG. Akorát ta přesnost interní GPS není nic moc. Při nejlepším signálu je to +-10m, když jsem měl půjčenou bluetooth gps tak přesnost všude +-1,5m:D Import z GPX: Oblíbené - Volby - Importovat (vybrat GPX) a je to.
  • 0

#40 vitaeli

vitaeli

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2010 - 8:27

Parnie a jaký si měl půjčený modul? Moc se v tom nevyznám a nemám ani ponětí jak to funguje a kolik stojí. V lese mám s přesností velké problémy nikdy se nedostanu pod 50 m, a to už je velký okruh :-(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama