Přejít na obsah


Fotka

TB a GC na eventech


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 18:23

Hned z kraje hlasim, ze proti nize popsanemu nic nemam, at si kazdy dela co ho bavi a co se mu libi :) Ale napadlo me na eventu Zpivani se Samsonem.. Fascinovalo me par jedincu, kteri discoverovali cokoliv zahledli, kdejaky coin, nebo travelbug. Dokonce jsem zahledl uz predtistene seznamy, aby to zase nemeli tak narocne.. :) Jak se k tomu stavite? Taky berete cokoliv, hlavne at je toho hodne? :) Nebo jen to co potkate v kesich? Za nas se hlasim k spis k tomu druhemu. I kdyz na tom Samsonovi jsem si dovolil opsat cislicko jednoho uzasneho mimina :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#2 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 18:33

Já na tom nevidím nic špatného, to proto, že asi patřím mezi výše zmiňované >) Na eventech lze vidět mnoho coinů které bych jinak nepotkal snad nikdy.
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#3 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 18:34

Don82 napsal/a:
Já na tom nevidím nic špatného, to proto, že asi patřím mezi výše zmiňované >)

Vzdyt rikam, kazdy soudruh dle sveho gusta, nic proti :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#4 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 18:41

Mě by na tom asi nejvíc nebavilo to opisování kódů a následné datlení na net. Nehledě na to, že bych stejně papír s čísly do konce eventu propil.:D Takže beru jenom TB a mince, které mě nějak osloví, můžu jim pomoct v cestě a nebo mi je ve chvilce nepozornosti vnutí Šaman, že by tam jinak zbyly.:)
  • 0

#5 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 18:47

Tak já patřím někam mezi. Když vidím pěknou sbírku mincí a nabídne mi někdo seznam, tak si ho klidně vezmu. Na opisování jsem trošku líný. Ale pokud narazím na opravdu pěkný kousek, tak si ho poznamenám. To se stává ale opravdu málo, za event jsem si nejvíce napsal asi 5 mincí. S logováním na netu je to ale o něco horší, obvyklá doba logování je několik měsíců po tom, co jsem danou minci viděl.

Ale moc dobře chápu ty, kteří si chtějí discoverovat cokoliv vidí. Proto také mám již několik měsíců u své sbírky i papírový seznam mincí s trackovacími čísly a nedávno jsem zašel i tak daleko, že jsem udělal přímo online seznam, kde jdou uvedeny linky na stránky s mincemi a tak je discoverování celkem snadné. Na eventu by se pak nafasovala jen adresa a nemusel by nikdo nic opisovat a bylo by více času na prohlížení samotné sbírky.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#6 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 20:00

Když mám po ruce papír, tužku a hromadu geocoinů a TB-ček a dalších trackovatelných věcí, tak proč ne? B)
  • 0

#7 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 23:38

Také patřím mezi opisovatele na eventech. A souhlasím, že předtištěné seznamy trakovacích čísel ušetří čas, který je možné věnovat povídání si a prohlížení. Postupně se dostávám do fáze, kdy si opisuji čísla pouze těch TB a GC, které se mi líbí, které si mohu pohladit a potěšit se s nimi. V keších není šance se s mnohými krasavci vůbec setkat. ....a ani se nedivím, krade se šíleně!:( Oli
  • 0
1.

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 7:43

Na prvním místě jistě každého potěší GC/TB v keši. Bohužel, dnes již dost velká náhoda narazit na něco pěkného :@ Na eventech si krabici s GC/TB prohlídnu a když se mi něco líbí, tak opíšu nebo poponesu. Z opisování všeho jsem už vyrostl. No a jelikož ty nejhezčí kousky stejně mají majitelé u sebe, tak se to neobejde bez posezení, klábosení a příležitostném opisování kódů :D Tištěné seznamy jsou a budou. Proti gustu, žádný dišputát. Kdo chce, ať si vezme a nadatluje všechno. Možná by bylo ale lepší vymyslet makro pro GJ a jeho formuláře... stáhnu si seznam GC/TB a spustím makro. Vše za mně zaloguje a ani je nemusím vidět, stačí si pak prohlížet ikonky v statistice :|
  • 0

#9 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 7:50

At si kdo chce co chce rika, ja patrim do opacneho tabora a loguji jen to, co jsem nasel v kesce. GC a TB, ktere nekoluji po keskach za TB a GC ani nepovazuji, protoze neplni svuj ucel (pouze s vyjimkou srandicek, kdy je TB treba auto, pes a podobne). Samotne opisovani kodu pak povazuji za naprostou degradaci celeho principu hry. Proc bych se honil nekde po venku po keskach, kdyz si to muzu pohodlne opsat nekde v teple v hospode, popripade rovnou nafasovat vytisteny seznam kodu. Uz i rada GC a TB, ktere normalne koluji po kesich, uz ma vic logu "discovered" nez tech, ktere je skutecne nekam posunou. Opravdu smutne .... P.S. - Prave opisovani kodu je jeden z duvodu, proc na eventy nechodim.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#10 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 8:04

Já v podstatě souhlasím s Kapsou. Nějak mi to postrádá smysl, asi jsem účel TB a GC nepochopil :). Zase tolik eventů jsem nenavštívil, ale pamatuji si, jak jsem na prvním viděl jak to tam někdo opisuje: jeden vyndal TB, nadiktoval číslo druhém, a hodil zpět do krabice - no přišlo mi to fakt jako úlet - vždyť ani pomalu neviděl, co na té známce visí??
Asi tak, občas, když je u krabice volno, se jen tak mrknu, někdy jsou tam hezké a vtipné věci, ale nezapisuji, nevidím v tom smysl. A nevím jak moc vlastníka TB potěší, když bude mít v logu 30x položku "discovery it tam a tam"

Najít TB, vzít si ho domu, pokochat se, prohlédnout si v klidu doma, kde byl, odkud je, kam směřuje a pak poslat dále....- úžasný pocit. A ještě lepší pocit máme z krásných GC. ;)
vs.
opsat během pár vteřin číslo v davu lidí - nic moc :|

ale jinak ať si dělá co chce :)

btw: tohle téma bylo, je a bude věčné :P - jistě se tu objeví zase, jako už v minulosti ;)
  • 0

#11 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 10:00

Osobne loguji jen mince a TB, ktere sam poponasim do jine kešky. Vyjimkou jsou třeba TB na autech a podobnych osobnich vecich, ktere si discovernu, protoze je jaksi prenese nemuzu. Jinak si rad hezke mince prohlednu a potesim se s nimi, ale nediscoveruju
  • 0

#12 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 10:54

kapsa napsal/a:
P.S. - Prave opisovani kodu je jeden z duvodu, proc na eventy nechodim.

Mně teda přijde smutné spíš tohle, ale je to tvůj boj.:D
  • 0

#13 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 11:43

alkes napsal/a:

kapsa napsal/a:
P.S. - Prave opisovani kodu je jeden z duvodu, proc na eventy nechodim.

Mně teda přijde smutné spíš tohle, ale je to tvůj boj.:D


To neni zadnej boj ale proste si nemuzu pomoct - na vetsine eventu je tohle jedna z hlavnich veci, o ktere tam jde. Nekteri ucastnici a poradatele jsou dokonce uz i tak sprosti, ze tam berou GC a TB, ktere maji v listingu vyslovne a neprehlednutelne napsano, ze si majitel nepreje aby byly tahany na eventy a hromadne discoverovany. A rozdavat predtistene seznamy kodu, to uz je uplny vrchol. Dekuji pekne, u toho byt fakt nemusim ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#14 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 12:45

Hlásím se k těm, co logují jenom to, co najdou v cachích. To mi ale nebrání prohlédnout si na eventu některé pěkné kousky. Discoverovat jenom kvůli tomu abych měl GC nebo TB ve statistice... no nevím, nechápu smysl.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#15 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 13:01

kapsa napsal/a:
To neni zadnej boj ale proste si nemuzu pomoct - na vetsine eventu je tohle jedna z hlavnich veci, o ktere tam jde. Nekteri ucastnici a poradatele jsou dokonce uz i tak sprosti, ze tam berou GC a TB, ktere maji v listingu vyslovne a neprehlednutelne napsano, ze si majitel nepreje aby byly tahany na eventy a hromadne discoverovany. A rozdavat predtistene seznamy kodu, to uz je uplny vrchol. Dekuji pekne, u toho byt fakt nemusim ....

Byl jsem na mnoha eventech a popravdě... nikdy jsem si ani pořádně nevšiml, natož aby mě to nějak otravovalo, nebo dokonce bylo hlavní náplní.
Možná mám ale jenom štěstí na eventy, popřípadě lidi, se kterými se tam dávám do řeči.
Je ale taky fakt, že s sebou raděj trackable nenosím, nebo najdu konkrétního člověka, kterému je přímo vrazím do ruky... ani ne kvůli opisování čísel, ale aby se někam nezašantročily.

edit: Teď koukám, že nemáš žádný event zalogovaný. Bývá lepší si všechno prožít na vlastní kůži než to odsoudíš.;)
  • 0

#16 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 13:57

alkes napsal/a:edit: Teď koukám, že nemáš žádný event zalogovaný. Bývá lepší si všechno prožít na vlastní kůži než to odsoudíš.;)

Ja to neodsuzuji, jen se toho neucastnim a prehled o deni mam celkem slusny, protoze kamaradu kaceru co na eventy chodi mam docela dost. Radeji se s nekym domluvim a vyrazim na lov ....

Edit: A to s tim nosenim na eventy i GC a TB, kde si majitel vyslovne nepreje hromadne discoverovani, tak to mam i z vlastni zkusenosti u svych GC i videno na CG, ktere jsem nasel v keskach a nasledne to pri logovani zjistil v prehledu logu a listingu ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#17 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 14:06

Jasně no, to celkem chápu, taky se mi nelíbí, když si lidi ani nepřečtou listing, nebo na něj neberou ohled. Jenom mi prostě přišlo škoda kašlat hromadně na eventy kvůli z mého pohledu marginální záležitosti. (marginální ve smyslu, že s ní nemusíš nijak přijít do styku)
  • 0

#18 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 14:11

Ještě tady ani jeden opisovač nenapsal, že to dělá hlavně kvůli ikonkám v profilu ;) Já taky, ale jen ty co mi chybí B) Ale vzhledem k tomu že na eventy moc nejezdím je to pro mě svátek. navíc když si člověk uvědomí, že věšina z nich jsou ze soukromé sbírky a do normální keše se vůbec nedostane.
  • 0
www.povetrnik.cz

#19 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 14:49

Ano. Děláme to kvůli ikonkám, ale protože už si nepamatujeme, které ikonky máme a které ne, tak si opisujeme jen to, co nás zaujme, ale taky to musí kolem nás projít. ;) Lucecitka se svým 20ti kilovým batůžkem a Jessie s několika igelitkami nás vyléčily. :) Pak jsem to 2 týdny logoval. Event je přece jen zajímavější, když ho člověk celý nestráví opisováním čísel.
  • 0

#20 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 14:52

weselka napsal/a:
...hlavně kvůli ikonkám v profilu ;)

Můj případ. ;) Já jsem to dotáhl tak daleko, že si i do blízkých už odlovených chodím Discovernout zajímavé ikony. Moje skóre: 407cache/223 TB GC.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama