Přejít na obsah


Fotka

TB a GC na eventech


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#21 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 14:54

Mě dokážou rozesmát názory lidí jako například: "Nikdy jsem nebyl na žádnym eventu, ale kámoši tam choděj a já vim o nich z vyprávění všechno. Oni mi všechno řeknou a to co tam děláte je špatný." Cha cha cha... Prostě KAČER TEORETIK ... tohle je masakr motorovou GPSkou ... :P:p:p:p:p:p
  • 0

#22 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 15:26

geo.scorpions napsal/a:
Mě dokážou rozesmát názory lidí jako například: "Nikdy jsem nebyl na žádnym eventu, ale kámoši tam choděj a já vim o nich z vyprávění všechno. Oni mi všechno řeknou a to co tam děláte je špatný." Cha cha cha... Prostě KAČER TEORETIK ... tohle je masakr motorovou GPSkou ... :P:p:p:p:p:p

Na to, abych vedel, ze se tohle deje na eventech bezne, na to tam nemusim chodit, ani s nikym mluvit - staci si prohlidnout listing par eventu, podivat se na GC + TB ktere maji v inventari a pak se na to kouknout par dni po eventu. ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#23 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 15:43

geo.scorpions napsal/a:Cha cha cha... Prostě KAČER TEORETIK ... tohle je masakr motorovou GPSkou ... :P:p:p:p:p:p

Jinak koukam, ze potrefena husa se ozvala - ty jsi opravdovy praktik, cca 400 GC a TB na 240 nalezenych kesi, tomu rikam vykon. Stravil jsi vic casu hledanim kesi nebo opisovanim kodu ?? :P
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#24 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 16:34

Nevíš vůbec vo co gou ... Na eventu jsi nikdy nebyl, tak vlastně ani nevíš jaké skvosty se tam dají vidět a následně zalogovat. Konec konců například jeden z nich mám vyfocenej ve fotogalerii, kterej jsme viděli až v daleké Přelouči. Taková nádhera se prostě nikdy v kešce nedá objevit. Sami máme doma cca 60 geocoinů, ale zatím neaktivních, protože se teď soustředíme na výrobu kešek. Hodláme je ssebou poprvé vzít na Piškvorkový EVENT ve Žďáru nad Sázavou a nabídnout je komukoli kdo si o to řekne k "Discovernutí" Každopádně nepustím do černé díry (rozumějj do světa) ani jeden z nich, protože si jich vážíme a nebudeme podporovat některé zlodějské kačery, kteří vykrádají Geocoiny z kešek. Máme doma samé extra skvosty a taky to stálo hodně peněz. Když je někdo bude chtít vidět, rád ukážu. Nevidím důvod, proč Geocoiny nevložit do EVENTU a poté je po skončení vyzvednout zpět. Abych se vrátil k pointě ... Když jsem někde nebyl, a vím prd jak to tam chodí, a co se tam dělá, tak to z pravidla nekritizuju. To že jsi ještě na žádném nebyl, o hodně jsi přišel. Vřele doporučuju !!! Toť vše :D
  • 0

#25 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 16:52

To je zase prdlé téma, počkej, Habibe, já Ti vypustím kolo :-) Pravidla to neuupravují, nikdo to nehodnotí, dokonce se ani nevede statistika lognutých GC a TB, tak o co jde ? Nebo si jen zase potřebujete poměřit ...... (napsal bych pinďoury, ale co když diskutuje i nějaká dáma :D )
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#26 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 17:01

Ať si každý dělá co chce a jak chce, ale fakt je, že smysl hromadného opisování čísel na eventech zrovna moc nechápu. A smysl coinů, které necestují, ale leží doma v šuplíku a občas se podívají na event už vůbec ne B) Jakkoliv chápu, že se o cennější kousky bojíte, ale to holt už je riziko - je to ještě vůbec GEOcoin, když v životě neviděl keš? Takže co se mě týče - nediscoveruju (boha to je zase slovo). Loguju jen ty TB/GC, které jsem popovezla odněkud někam, jinak nějak nevidím důvod.
  • 0

#27 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 17:06

geo.scorpions napsal/a:
Abych se vrátil k pointě ... Když jsem někde nebyl, a vím prd jak to tam chodí, a co se tam dělá, tak to z pravidla nekritizuju. To že jsi ještě na žádném nebyl, o hodně jsi přišel. Vřele doporučuju !!! Toť vše :D

Staci se podivat na par GC , ktere prosly eventem a nemusim tam byt, abych videl, co se tam delo - podle "discovered" logu to prece vidim naprosto jasne. Nemluvim pritom o GC, ktere v kesce nikdy nebyly - to je zase jina kapitola, to mi prijde, jako kdyz si snob koupi Ferrari a pak ma strach s nim vyjet pred garaz. Ale pokud to tak nekomu staci, jeho vec ....
Howgh.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#28 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 18:15

Tak já loguji všechny TB a GC které jsem někdy potkal, ale je pravda,že ty z eventů i za několik měsíců. :D Přitom si je prohlédnu. Musím se přiznat, že neopisuji ale fotím :D (je to rychlejší :)). Chápu, že se o ně bojí, ale ty eventovy coiny opravdu nesplňují základní myšlenku, já bych to řešil jeho zalaminátovanou fotokopií, kterou bych poslal do keší.
  • 0

#29 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 0:52

Ono je to nejspíš fuk jak to kdo praktikuje. Nikoho to nepoškozuje, ať si někdo zapíše vše co vidí, nebo píše jen to co je v keších, nebo rovnou nic. Jo jo, jsou i tací, vysvětlují to tím, že TB/GC je hnusná komerce zavlečená do GCachingu a to oni podporovat nebudou. Je to v pořádku, je mi to jedno, jestli si někdo zapíše milion kousků a jiný ostentativně ani jeden - je to fuk, z toho se nestřílí, jejich volba. Že se kvůli tomu někdo vyhýbá eventům mne překvapilo, ale ať je po jeho, sám si vybral, jeho volba a když je tak spokkojenej, proč mu to rozmlouvat ... Já si rád prohlédnu všechno železo s číslíčky, co mi kdo ukáže a samozřejmě rád se na oplátku pochlubím tím svým. Nemám problém si lognout TB/GC, které jsou k vidění jen na eventu. Jednak většinu jich v krabkách těžko najdu a druhak Event je taky "keška". I ti, co TB/GC na eventech nezapisují, protože to neuznávají (a já jim to nehodlám jakkoliv rozmlouvat) nemají problém s tím zalogovat si event stejně jako další kešku. Na bodík je event dobrej jako jakákoliv jiná krabka a na zápis TB/GC z takového krabičky už ne ? :o Vzlykat nad tím, že všechno železo je na eventech a v keškách nic je podle mne k ničemu. Jednak je to jen věc majitele jak se svými krasavci naloží a druhak nikdo nebrání těm, co toho maj v keších málo, aby množství železa v krabičkách zvětšili - za své samozřejmě :D Pár kousků jsem před nedávnem také poslal do světa a když se po pár týdnech začnou ztrácet - ono to leckoho včetně mě přestane bavit dotovat. Teď tedy rozhodně nebudu vypouštět do světa nějaká kovová kolečka, maximálně nějakej ten hliník s trackovacím číslem v ceně do 50-ti korun. Možná. Je zima, depresivní období, lidi zabíjej čas různě. Než se navzájem přesvědčovat o nepodstatnostech, spíše bych uvítal rady jak co nejvíce omezit ztrátovost vypuštěných předmětů, to by mi možná k něčemu mohlo být. Pěkný den nejen sběratelům ikonek B)
  • 0

#30 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 7:12

To: bohouscl6 ... Lépe bych to nenapsal. Mluvíš mi z duše.
  • 0

#31 Poli 01

Poli 01

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 7:46

A co takhle dokladovat každý kousek??? Mám "rozsáhlou" kolekci fotografií GC a TB. GC klidně jen nafotím, TB zásadně přenáším. Na rozdíl od hromady jedinců, kteří TB nevezmou ani za nic ... A vůbec, je event krabka (pro některé bod (nás všechny B))), nebo ne???
  • 0

#32 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 9:06

bohouscl6 napsal/a:
ti, co TB/GC na eventech nezapisují, protože to neuznávají (a já jim to nehodlám jakkoliv rozmlouvat) nemají problém s tím zalogovat si event stejně jako další kešku.


Hm, a víš, že s tím ten problém mám? :D S tím, jak jsem se už nějakého toho eventu zúčastnila, začínám uvažovat, že bych nelogovala "Attended", aby mi to nedělalo "bordel ve statistice" - protože já fakt event za keš zrovna nepovažuju. Ale zas nevím, jak by se na to dívali organizátoři eventů, zvlášť kdyby to tak třeba dělalo víc lidí, takže zatím loguju. A celkem by mě zajímal názor ostatních.
Ostatně já i kolegy kačery potkám radši náhodně u keše, než na eventu. Že by to s těmi TB/GC nějak souviselo? :D
  • 0

#33 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2010 - 17:00

Chryseis napsal/a:

bohouscl6 napsal/a:
ti, co TB/GC na eventech nezapisují, protože to neuznávají (a já jim to nehodlám jakkoliv rozmlouvat) nemají problém s tím zalogovat si event stejně jako další kešku.


Hm, a víš, že s tím ten problém mám? :D S tím, jak jsem se už nějakého toho eventu zúčastnila, začínám uvažovat, že bych nelogovala "Attended", aby mi to nedělalo "bordel ve statistice" - protože já fakt event za keš zrovna nepovažuju. Ale zas nevím, jak by se na to dívali organizátoři eventů, zvlášť kdyby to tak třeba dělalo víc lidí, takže zatím loguju. A celkem by mě zajímal názor ostatních.
Ostatně já i kolegy kačery potkám radši náhodně u keše, než na eventu. Že by to s těmi TB/GC nějak souviselo? :D


Geocaching je skvělej, viď ? :D Různé pohledy na stejnou věc a všechno je v pořádku - pokud to nějak "neubližuje" někomu jinému, je to v cajku.

Přírovnání, že event je taky cache, jsem si pro účel diskuse mírně zjednodušil, ale evidentně je zřejmé, že se jedná o bodík, který je za event úplně stejnej, jako za krabku. Tak to groundpsík nastavil, hry se jen účastním, nemam touhu ji měnit, beru to jak to je. Ostatně v profilu máme všichni od groundíků rozpis bodíků i podle typu kešky, ne jenom celkový součet - koho to baví, tak může tabulkovat a průměrovat jak libo.

Stejně to nikdy nebude zcela vypovídající, protože i bodíky ze stejného typu cache je možno dále dělit podle dalších kriterií, takže bodík za drive-in nemá podle mne stejnou hodnotu, jako bodík na škatuli, ke které se musí slaňovat, potápět a podobně.

Ně osobně je to i docela fuk, celej tenhle koníček je pro mne především sběr zážitků. Bodíky, ikonky, číslíčka a tak mám rád asi jako většina lidí zabývajících se IT, ale primární to pro mne není. Popravdě řečeno zcela prioritní pro mne zde jsou v čase se zmenšující hodnoty při ranním zjišťování vlastní hmotnosti. ;) To, co nedokázaly jiné moje koníčky, zvládá tenhle naprosto skvěle a úžasně a navíc mě to neskutečně baví.

Někoho možná rajcujou čísla ve statistikách ulovených kešulí, já holt ujíždím na číslech zobrazujících se na digitální váze. :D

Je fajn, že jsme spokojení oba ze stejného koníčku, i když každej ze zcela jiného důvodu, že ? ...
  • 0

#34 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2010 - 17:39

Ze zacatku jsem si opisoval, co mi prislo pod ruku, ale docela brzy me to prestalo bavit. Dneska uz si loguju jenom ty, co poponasim a poponasim temer vse co najdu v krabickach, pripadne co vysmelim na eventu za mnou donesene, protoze sam jako vlastnik jednoho :D coinu vim, ze nejvetsi radost mam, kdyz se nekam pohne. Ale tohle vlakno mi pripomnelo, ze jsem se chystal pustit do sveta nejakej prekrasnej a predrazenej coin, aby si ostatni kaceri uvedomili, k cemu ty kousky kovu vlastne maji byt a taky ze normalni je nekrast. Musim to brzy zrealizovat.
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net

#35 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2010 - 21:25

Kdyby ON nechtěl, nebyla by v nabídce možnost Discovered It.
  • 0

#36 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 12:11

bohouscl6 napsal/a:Geocaching je skvělej, viď ? :D Různé pohledy na stejnou věc a všechno je v pořádku - pokud to nějak "neubližuje" někomu jinému, je to v cajku.

Přírovnání, že event je taky cache, jsem si pro účel diskuse mírně zjednodušil, ale evidentně je zřejmé, že se jedná o bodík, který je za event úplně stejnej, jako za krabku. Tak to groundpsík nastavil, hry se jen účastním, nemam touhu ji měnit, beru to jak to je. Ostatně v profilu máme všichni od groundíků rozpis bodíků i podle typu kešky, ne jenom celkový součet - koho to baví, tak může tabulkovat a průměrovat jak libo.

Stejně to nikdy nebude zcela vypovídající, protože i bodíky ze stejného typu cache je možno dále dělit podle dalších kriterií, takže bodík za drive-in nemá podle mne stejnou hodnotu, jako bodík na škatuli, ke které se musí slaňovat, potápět a podobně.

Ně osobně je to i docela fuk, celej tenhle koníček je pro mne především sběr zážitků. Bodíky, ikonky, číslíčka a tak mám rád asi jako většina lidí zabývajících se IT, ale primární to pro mne není. Popravdě řečeno zcela prioritní pro mne zde jsou v čase se zmenšující hodnoty při ranním zjišťování vlastní hmotnosti. ;) To, co nedokázaly jiné moje koníčky, zvládá tenhle naprosto skvěle a úžasně a navíc mě to neskutečně baví.

Někoho možná rajcujou čísla ve statistikách ulovených kešulí, já holt ujíždím na číslech zobrazujících se na digitální váze. :D

Je fajn, že jsme spokojení oba ze stejného koníčku, i když každej ze zcela jiného důvodu, že ? ...


CO DODAT?

SIGNATURE

Děkuji ;)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#37 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 12:47

kapsa napsal/a:Staci se podivat na par GC , ktere prosly eventem a nemusim tam byt, abych videl, co se tam delo - podle "discovered" logu to prece vidim naprosto jasne. Nemluvim pritom o GC, ktere v kesce nikdy nebyly - to je zase jina kapitola, to mi prijde, jako kdyz si snob koupi Ferrari a pak ma strach s nim vyjet pred garaz. Ale pokud to tak nekomu staci, jeho vec ....
Howgh.


1) Dost si odporuješ.
Na Event nemusíš a stačí Ti o něm slyšet vyprávění a víš jaké to tam je / coiny které neprojdou kešemi a jen se ukazují na Eventech jsou pro Tebe méněcenné.
Jak vidno tak jeden pohled lze upravit dvěma směry dle potřeby. Stačí Ti kouknou na výsledkovou listinu a přesně víš jak závod/turnaj probíhal. Poněkud chudé na duchu.

2) Příměr k Ferrari. Stejně tak jako Ferrari, Lamborginy, nebo třeba Tunningová stavba či krásný veterán. Ani jedno se zpravidla nepoužívá k ježdění do práce do fabriky. Obvykle se s nimi vyjíždí na přehlídky a srazy, pouze párkrát do roka. Za krásného počasí se ukázat a pokochat projíždkou. A snobismus to rozhodně není. Pouze nadšení pro věc. Pokud ta věc Tobě není blízká pohrdáš jí...aniž bys ji porozuměl. :-/
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#38 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2010 - 14:21

Já si loguju jen itemy, které najdu, abych měl přehled, co mi prošlo rukama a mohl sledovat, kam putují dál. Logovat to, co mi někdo ukáže, pro mě nemá žádný smysl. Ta statistika je pro mě, ne pro ostatní. Někdy dělám to, že nás jde na keše víc a nad keškou si nějaký item vyměníme. Jako že ho tam jeden dal a druhý vyndal. A jestli to někomu udělá radost: MBBHNN.
  • 0

#39 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2010 - 16:01

Smrk: opravdu si myslis, ze je koser tu uverejnovat cizi tracking? Byt to tvoje, tak nereknu ani popel, ale asi by ses mel probrat.
  • 0

#40 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 13:13

Ok, kód jsem změnil. Ale ve finále je to totéž, jako když ho dám na stůl na eventu a večer si na netu čtyřicetkrát přečtu: Viděno u, Viděno u... Tam se taky ukazují cizí. Když sem napíšu kód itemu, to se fakt najdou lidi, co si to zalogují, jako by to našli???
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama