Přejít na obsah


Fotka

Jak to udělám v URWIGO?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
787 odpovědí na toto téma

#41 ZCh

ZCh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2010 - 13:37

Etigo napsal/a:
Ale přemýšlím, jak se liší jednotlivé typy aktivit jako: Průvodce, Puzzle, Fikce a Geocache?

Analogicky jako v "normálním" geocachingu typ cache - abych na první pohled odhadl, o co asi půjde, jak to může být náročné...

Etigo napsal/a:
A další, jaký smysl má Start. Je to asi jenom takový informační bod, ze?

- startovací pozice v emulátoru
- pro měření vzdálenosti na "začátek" jednotlivých her v seznamech cartridgí (jak na www.wherigo.com, tak i playerech a emulátoru - tam i k navigaci na "začátek")
- autorem doporučená startovní pozice (doporučená - třeba v průvodcích nemusí být závazné)
  • 0

#42 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2010 - 21:21

2 dotazy: 1. jak donutit MessageBox, aby mi zobrazil pouze hodnotu nějaké proměnné bez dalšího doprovodného textu (což již bylo ukázáno pomocí fce. Spoj)? 2. jak přiřadit proměnné hodnotu některé systémové proměnné, např. Player.Name (jde jen o příklad, vím, že zrovna v tomto případě v programu fce. na zjištění hráčova jména je)? Zkoušel jsem fci. Nastav, ale s ní emulátor vyhodí chybovou hlášku.
  • 0

#43 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2010 - 21:39

Sutech napsal/a:
2 dotazy:
1. jak donutit MessageBox, aby mi zobrazil pouze hodnotu nějaké proměnné bez dalšího doprovodného textu (což již bylo ukázáno pomocí fce. Spoj)?
2. jak přiřadit proměnné hodnotu některé systémové proměnné, např. Player.Name (jde jen o příklad, vím, že zrovna v tomto případě v programu fce. na zjištění hráčova jména je)? Zkoušel jsem fci. Nastav, ale s ní emulátor vyhodí chybovou hlášku.


1.) doprovodný text do Spoj nemusíš dávat, je tam sice vykřičník, ale ten tě jen upozrňuje - nejedná se přímo o chybu a bude to fungovat, jen je to neobvyklé.

2.) viz. obrázek, ale je to zbytečné - takto se to řešilo v Buildru, v URWIGO můžeš na to místo kam by jsi dával tu proměnou dávat přímo "systémovou proměnou". Obdobně tomu je i u vstupů kde není potřeba odpověď již zapisovat do proměné, ale rovnou se může porovnávat správnost odpovědi.

Pokud by nějaké "systémové proměné" chyběly není problém je do URWIGA přidat, pro začátek se tam dali jen ty nejvíce použivané.

Přiložené miniatury

  • sutech.jpg

  • 0

#44 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2010 - 22:00

2.) viz. obrázek, ale je to zbytečné - takto se to řešilo v Buildru, v URWIGO můžeš na to místo kam by jsi dával tu proměnou dávat přímo "systémovou proměnou".

Pokud by nějaké "systémové proměné" chyběli není problém je do URWIGA přidat, pro začátek se tam dali jen ty nejvíce použivané.


To právě není zbytečné ;). Tedy možná pro většinu tvůrců, co budou vytvářet pouze jednoduché cartridge, ale pokud chci vytvořit něco zajímavějšího, už potřebuju mít možnost využívat všech fcí. jazyka lua.
Takto, jak jsi to popsal, na to jsem přišel taktéž, ale říkal jsem si, že asi něco dělám blbě, když to nefunguje. Zkoušel jsem totiž nechat zobrazit proměnnou os.date a to mi bohužel nefungovalo. Takže je to tím, že není do Urwiga zaimplementovaná? Jde to tedy obejít jinak, např. uživatelskou fcí.?
  • 0

#45 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2010 - 22:09

Jeden lehce OT dotaz. V jakem rozliseni davate do wherigo obrazky?
  • 0

#46 Etigo

Etigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2010 - 22:35

No, já se zatím řídím heslem, že maximálně 240 na 400 (rozlišení Oregonu), ale lepší je dát tam něco menšího. Dneska jsem hral jedno wherigo a tam to bylo cca 160px na 160px a 160 x 200. PDA už dneska mají mnohem větší rozlišení a mobily většinou už taky.
  • 0

#47 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2010 - 23:21

maaaca napsal/a:
Jeden lehce OT dotaz. V jakem rozliseni davate do wherigo obrazky?


Obrázky by měly mít šířku maximálně 230 pixelů, výška se doporučuje 170 - 230 pixelů - čím vyšší obrázek tím méně se zobrazí textů pod ním a hráč bude muset více rolovat a také se může stát že nějaký text přehlídne.
  • 0

#48 YourSelf

YourSelf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 9:54

Sutech napsal/a:
2 dotazy:
1. jak donutit MessageBox, aby mi zobrazil pouze hodnotu nějaké proměnné bez dalšího doprovodného textu (což již bylo ukázáno pomocí fce. Spoj)?
2. jak přiřadit proměnné hodnotu některé systémové proměnné, např. Player.Name (jde jen o příklad, vím, že zrovna v tomto případě v programu fce. na zjištění hráčova jména je)? Zkoušel jsem fci. Nastav, ale s ní emulátor vyhodí chybovou hlášku.

ad 1. nyni uz to jde, byl to omyl na me strane.
ad 2. Nastav "promenna" = "systemova promenna" by mel projit, k jake chybe doslo?
  • 0

#49 YourSelf

YourSelf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 9:59

Sutech napsal/a:

2.) viz. obrázek, ale je to zbytečné - takto se to řešilo v Buildru, v URWIGO můžeš na to místo kam by jsi dával tu proměnou dávat přímo "systémovou proměnou".

Pokud by nějaké "systémové proměné" chyběli není problém je do URWIGA přidat, pro začátek se tam dali jen ty nejvíce použivané.


To právě není zbytečné ;). Tedy možná pro většinu tvůrců, co budou vytvářet pouze jednoduché cartridge, ale pokud chci vytvořit něco zajímavějšího, už potřebuju mít možnost využívat všech fcí. jazyka lua.
Takto, jak jsi to popsal, na to jsem přišel taktéž, ale říkal jsem si, že asi něco dělám blbě, když to nefunguje. Zkoušel jsem totiž nechat zobrazit proměnnou os.date a to mi bohužel nefungovalo. Takže je to tím, že není do Urwiga zaimplementovaná? Jde to tedy obejít jinak, např. uživatelskou fcí.?


pokud spravne chapu dotaz, os.date() jde vypsat napriklad takto:

Přiložené miniatury

  • date.png

  • 0

#50 Tinah&Power Team

Tinah&Power Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 15:40

otázka: jak nastavit akci po použití předmětu podle toho, na co/koho jsem předmět použil? př. použiju-li živou vodu na sněhurku, objeví se zpráva "výborně, trpaslíci ti blahořečí" a použiju-li na V. I. Lenina objeví se zpráva "trpaslíci ti v tomto museli pro blaho lidstva zabránit, jsi mrtvý". použití příkazu je povoleno jak na sněhurku tak na Lenina, ale když kliknu na "ošetřeno" a snažím se nějak rozlišit cíl příkazu, nedaří se mi do něj nic nastavit... dík za radu
  • 0

#51 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 17:26

YourSelf: Díky, už to funguje :). Ještě tedy zpřesňující dotaz: Když jsem svojí proměnné Cas přiřadil hodnotu os.date(*t).hour a nechal ji ve Zprávě zobrazit, fungovalo to. Pokud jsem však chtěl přiřadit proměnné Cas pouze hodnotu os.date(*t) [což je tabulka] a následně se snažil jiné proměnné CasHodina přiřadit Uživatelský výraz Cas.hour, skončil emulátor chybou. Co dělám špatně?
  • 0

#52 YourSelf

YourSelf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 17:47

Sutech napsal/a:
YourSelf: Díky, už to funguje :). Ještě tedy zpřesňující dotaz:

Když jsem svojí proměnné Cas přiřadil hodnotu os.date(*t).hour a nechal ji ve Zprávě zobrazit, fungovalo to.
Pokud jsem však chtěl přiřadit proměnné Cas pouze hodnotu os.date(*t) [což je tabulka] a následně se snažil jiné proměnné CasHodina přiřadit Uživatelský výraz Cas.hour, skončil emulátor chybou. Co dělám špatně?

Predpokladam ze dve veci.
1) Promenna se jmenovala Cas, ale predpokladam mela nevyplneny/automaticky identifikator, proto Lua vyraz "Cas.hour" vyvolal chybu, protoze neexistuje nic co se jmenue "Cas" (accessing nil value). Pokud chces pristupovat k jakemukoli objektu pomoci Luy, je mu treba navic priradit identifikator (klidne "Cas").

2) Prirazeni os.date() do urwigo promenne se nebude chovat spravne, protoze urwigo provadi konverze kdyz si neni jisto typem, tedy Nastav Cas=uzivatelsky vyraz[os.date("*t")] se prevede na Cas=tostring(os.date("*t")) pokud je Cas string, ap... . Pripadne muzu vysvetlit proc se to deje, ale nejspise to takto zustane.
V tomto pripade je treba priradit vysledek volani os.date do nejake globalni promenne pomoci uzivatelskeho kodu (klidne i do Cas, ale pak nebude platit ze Cas je retezec jak si Urwigo mysli).
  • 0

#53 gold100

gold100

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 17:47

Můžu se zeptat jak udělat jakoby play anywhere cartridge? díky za odpověd
  • 0

#54 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 18:05

Ad YourSelf - došlo mi to nakonec samo, stačilo použít Uživatelský výraz místo Proměnné a funguje to. Nicméně ještě prosím o vysvětlení funkce Identifikátoru - jak přesně se to používá? Jinak díky, vše funguje bezvadně :). Škoda jen, že mi to nenaimportovalo jednu mou strašně dlouho rozdělanou cartridge, ale to se ani nedivím, jsou tam použity poměrně pokročilé funkce.
  • 0

#55 YourSelf

YourSelf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 18:28

Sutech napsal/a:
Ad YourSelf - došlo mi to nakonec samo, stačilo použít Uživatelský výraz místo Proměnné a funguje to. Nicméně ještě prosím o vysvětlení funkce Identifikátoru - jak přesně se to používá?
Jinak díky, vše funguje bezvadně :). Škoda jen, že mi to nenaimportovalo jednu mou strašně dlouho rozdělanou cartridge, ale to se ani nedivím, jsou tam použity poměrně pokročilé funkce.

Identifikator je proste to jak se ten objekt jmenuje v Lua kodu. Pokud neni vyplneny, je tam "neco" unikatniho automatickeho odvozeneho od nazvu - pokud neni zapnute maskovani identifikatoru, jinak je tam neco nahodneho. Proto pokud se chce s nejakym objektem pracovat z lua kodu, je mu treba dat nejaky pevny identifikator - vyplnit pole Identifikator.
Kdyz jsem u toho, maskovani identfikatoru slouzi napriklad k tomu, ze kdyz clovek vytvori zony, a ma nejakou "finalovou" ktera se tak take jmenuje, tak by prostym otevrenim zkompilovane cartridge clovek nasel souradnice. Takto se od sebe zony nedaji rozlisit.
  • 0

#56 ZCh

ZCh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 22:51

Tinah&Power Team napsal/a:
otázka: jak nastavit akci po použití předmětu podle toho, na co/koho jsem předmět použil? př. použiju-li živou vodu na sněhurku, objeví se zpráva "výborně, trpaslíci ti blahořečí" a použiju-li na V. I. Lenina objeví se zpráva "trpaslíci ti v tomto museli pro blaho lidstva zabránit, jsi mrtvý". použití příkazu je povoleno jak na sněhurku tak na Lenina, ale když kliknu na "ošetřeno" a snažím se nějak rozlišit cíl příkazu, nedaří se mi do něj nic nastavit...
dík za radu

Přiložené miniatury

  • lenin.jpg

  • 0

#57 Tinah&Power Team

Tinah&Power Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 22:56

ZCh napsal/a:

já si myslel, že něco dělám blbě, nedošlo mi, že musím porovnávat, pořád jsem to chtěl vložit do "cíle". díky moc - ještě se s tím prostředím musím trochu víc sžít...
  • 0

#58 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 23:47

Tak koukám víkend končí za 15 minut a v ČR za celý týden nepřibyla ani jedna wherigo keš - to abych poslal na publikaci nějak sám ;)
  • 0

#59 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 8:11

Maxinoha napsal/a:
Tak koukám víkend končí za 15 minut a v ČR za celý týden nepřibyla ani jedna wherigo keš - to abych poslal na publikaci nějak sám ;)

No ja napriklad vzdal moji davno vymyslenou a napadla me jedna desna silenost - je to tak desive ze sam vaham jestli to vubec zacit vytvaret;o))
  • 0

#60 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 8:37

Maxinoha napsal/a:
Tak koukám víkend končí za 15 minut a v ČR za celý týden nepřibyla ani jedna wherigo keš - to abych poslal na publikaci nějak sám ;)


Rekl bych, ze to chce trochu vic casu a hlavne jak se otepli, tak se nebudeme stacit divit kolik wherigovek diky urwigo vzniklo. :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama