Přejít na obsah


Fotka

Jak to udělám v URWIGO?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
787 odpovědí na toto téma

#781 vitamarousek

vitamarousek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 21:36

Jenom malá technická. Poslední wigo, které jsem dělal, jsem se snažil napsat tak nějak pěkně včetně různých fíčurek a grafiky. Samotný kód nebyl problém, odladit taky ne, ale pak v praxi zfunkčnit na více platformách byl boj. Nalítal jsem po lese s Oregánem, Androidem a nakonec i s Iphone5 určitě 40 kilometrů, než to vypadalo, že to chodí jak má. Tři týdny po publikaci jsem nakonec kompiloval další verzi, výrazně graficky okleštěnou. Pokud budeš ten měřič vzdálenosti chtít zobrazovat graficky, tak na iPhone bude asi problém. IOS7 není asi úplně kompatibilní s aplikací Wherigo. Druhá, možná důležitější věc je, že pokud budeš mít špatný signál GPS, tak až naplníš nějakou proměnnou náhodným nesmyslem tak ti to spadne. Protože to děláš na pozadí stále, nemáš nikde místo na korektní uložení hry a tak první hryznutí GPS znamená konec hry. :-)

 

Z toho, co jsem zatím zkusil, tak chápu celé Wherigo jako "jednoduchou" programovací platformu, která umí s určtiou logikou zpracovávat vstupy (GPS, časy, texty, čísla...) a podle toho provádět akce. S Wherigo na Oregonu jsem tu čest ještě neměl, ale zkoušel jsem to aspoň na různých mobilních OS a už jen rozdíl zobrazení mezi nimi mě přesvědčil o tom, že na grafické fičury je záhodno rovnou zapomenout. Aspoň se člověk víc soustředí na logiku samotnou ;-) 

A k tomu, co jsi naznačil, jaký náhodný nesmysl kromě ulítlého čísla můžu očekávat při získávání údajů o poloze GPS?


  • 0

#782 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2014 - 0:40

Při samotném získání údajů asi nic. Řekněme, že vezmeš časovač, třeba po 10 sekundách bude spouštět nějakou funkci, která vypočítá posun od předchozího místa a přičte to do proměnné trasa.  První problém vidím v načtení chybné pozice vlivem slabého signálu. A pokud to bude velká chyba, velmi pravděpodobný pád. S tím souvisí vlastně jediná obrana proti ztrátě hry a to je ukládání. Pokud uložíš hru uprostřed nějaké akce, s největší pravděpodobností už ji znovu nenahraješ. Další problém vidím v zobrazování údajů. Kontinuálně to nepůjde, pouze jednou za čas v nějaké zprávě nebo dialogu. To jsi zatím pouze v emulátoru. Dá se říci, že co chodí na Oregonu funguje i jinde - většinou. Dokonce i rozdílné Androidy se chovají jinak. Tady na fóru je několik lidí, kteří umí wigo na opravdu profi úrovni. Já to určitě nejsem, pouze jsem přečetl vše co se tady o wigu psalo a udělal tři wheriga. U posledního jsem se ale docela zaseknul na kompatibilitě jednotlivých playerů a dost jsem vystřízlivěl právě z různých fíčurek. Co je mi platné, že O550 mi jede jak z praku, bez jediné chyby, když v logu čtu "ze čtyř zařízení vydržel jenom jeden", hra se mi zastavila a já chodil sem a tam.


  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#783 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2014 - 20:03

... Co je mi platné, že O550 mi jede jak z praku, bez jediné chyby, když v logu čtu "ze čtyř zařízení vydržel jenom jeden", hra se mi zastavila a já chodil sem a tam.

A to mu to klidně mohlo spadnout na O550 a běžet na něčem jiném. Podle mých zkušeností se prostě stává, že někdy stahneš vadnou cartridge. Jednou se mi stalo, že jsem testoval už se stažením z webu a při hraní se některé postavy začaly množit samy od sebe. Nejdřív byl vidět jeden "dědeček", pak dva, tři ,... No, to bych chtěl umět v URWIGO naprogramovat! A když jsem to stahl podruhé (mezitím jsem nic neuploadoval), šlapalo to přesně podle mých představ. Čert ví, co s tím ten server dělá.


  • 0

#784 ZCh

ZCh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2014 - 1:14

Potřebuji testovat, zda se hráč nachází v dané zóně.

Ovšem funkce "Vzdálenost k zóně - Uvnitř" mi vrací vždy false (bez ohledu na to, zda jsem v zóně nebo ne)

Je chyba u mne, anebo v implementaci emulátoru ?

(na reálném zařízení jsem to zatím netestoval)

 

 

 

Přiložené miniatury

  • V zone.jpg

  • 0

#785 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2014 - 8:42

Začal bych tím, že si udělám potřebný fragment hry, zónu vedle baráku a jdu to vyzkoušet. Je dobré mít otestované konstrukce, jinak se z toho pos..... až to budeš finálně dávat dohromady. Co však spolehlivě funguje je: udělám si proměnnou třeba ZONA a imlicitně je FALSE. Při vstupu do zóny ji nastavím (na prvním řádku) na TRUE. Pak si rozkliknu "při opuštění zóny" a tam jí nastavím na FALSE. A když chceš být "světovej" tak to dáš do globálních parametrů a funguje to ve všech zónách. Ale jako všechno má i tato konstrukce háček. Jakmile zónu vypneš  zona.AKTIVNI=nepravda, ta to samozřejmě přestane fungovat.  :-) Nejenom toto, ale všechno, co není v tom spuštěném skriptu.


  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#786 ZCh

ZCh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2014 - 10:58

Z tvorby Wheriga jsem se už několikrát opravdu málem pos...

(hlavně v začátcích, kdy ještě nebylo URWIGO,

a verze toho šíleného originálního WIG builderu se měnily rychlostí blesku, aniž byla mezi nima nějaká velká kompatibita)

 

Samozřejmě tebou popisované řešení mne napadlo taky, a nakonec na něj asi dojde...


  • 0

#787 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 23:08

dotaz, naistalovala se mi automaticky nová verze (nové logo) a vše mi padá. Nejsem schopen natáhnout jedinou cartridge. Mám WXP, sp.3 a do aktualizace vše OK. Teď po hodině testování, resetování a ostatních pokusů návrat k předchozí verzi. :-(


  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#788 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 16:17

Na portálu www.urwigo.cz nově povoleny registrace a komentáře k článkům.

Případné dotazy možné pokládat v komentářích v jednotlivých kapitolách návodu pro začátečníky http://www.urwigo.cz/navod


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama