Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Počet nálezů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#21 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 11:31

kolombo napsal/a:

nopek napsal/a:
....
Rady typu " Na to existuje SQL" me dojimaji, to je rada nad zlato.Podobne jako ustavicne fnukani, ze to se tady resilo 100x. Pokud nevim odpoved nebo me odpovedet obtezuje, tak proste neodpovim. Simple as that.


No, pokud součástí toho rozčilování je i odkaz na wiki, tak to smysl dává, jinak ne. Fakt je ten, že najít v diskusi smysluplnou odpověď je náhoda :-(

A koukám, že http://project-gc.com/ nemá na wiki položku, bude to potřeba dopsat ....

a tohle nestačí? http://wiki.geocachi...wiki/Statistiky
  • 0

#22 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 11:34

kolombo napsal/a:

sb_one napsal/a:
Dva logy na jedné kešce ale mohou být i správné. Jsou keše, že když něco splníš tak owner ti přímo doporučuje aby ses logoval dvakrát, např. jednou v den nálezu a podruhé k datu významném pro danou kešku. Nebo jsou eventy, kdy owner složité mysterky uvolní a osobně vám jí ukáže a vysvětlí a pokud jste jí již dříve odlovili, tak v tento den můžete s jeho souhlasem logovat podruhé. Podobně to funguje i s TB resp. GC, moje geovozidlo již také bylo jedním nickem spatřeno vícekrát.


Pokud loguješ takhle, tak se nediv, že Ti pak profil a statistiky ukazují nesmysly :-)

Dvojitý log na jedné keši je pitomost, stejně tak na eventech, které jedou celý rok na jeden listing. Na některých keších je, právě kvůli tomu, požadavek na archivaci keše.

Jestli chceš hodně nálezů, tak jdi kešovat. A pokud Ti jsou počty nálezů fuk, tak neloguj keše 2x :-)


Jsou vyjímečné situace, kdy lze cache logovat víckrát. Někdy to je nesmysl(Mácha, či jak se to jmenovalo v Praze na Petříně), ale třeba u GC1QRGN máš dvě naprosto odlišné možnosti, jak keš najít, tam by to jisté opodstatnění mělo. I když samozřejmě čistší by bylo, udělat to rovnou jako dvě keše
  • 0

#23 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 11:39

kolombo napsal/a:
Dvojitý log na jedné keši je pitomost, stejně tak na eventech, které jedou celý rok na jeden listing. Na některých keších je, právě kvůli tomu, požadavek na archivaci keše.


Jiná věc je, jak se stavět ke keším, které jsou sice "stejné" (stejné jméno, owner, listing...) ale s postupem času ukryté znovu jinak často i na nových souřadnicích.
Viděl jsem takových docela dost. Vždyť je to často uplně nové hledání (pominu teď bordel ve statistikách) Jak s takovými?

PS: osobně si je neloguji, ale v této spouvislosti mne to napadlo
  • 0

#24 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 11:41

logovat na jednu keš víckrát Found je blbost http://wiki.geocaching.cz/wiki/Etiketa

(když jsou tak jiné/nové, měly mít nový GC-kod a nový listing)
  • 0

#25 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 11:50

dr.vota napsal/a:
logovat na jednu keš víckrát Found je blbost http://wiki.geocaching.cz/wiki/Etiketa


Hezký odkaz. Ale asi mám nějakou jinou versi, slovo blbost tam nevidím ;)
  • 0

#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 11:58

To nemeni nic na tom, ze to blbost je. Bud je kes natolik stejna, ze neni sebemensi duvod ji lovit znova, nebo je natolik jina, ze je to proste jina kes a ma byt jako jina kes i na webu. Na to clovek fakt nemusi mit doktorat, aby tohle pochopil, ne?
  • 0

#27 modroočko

modroočko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 12:05

Citace z výše uvedeného odkazu : Je přinejmenším podivné logovat si nález u jedné keše, nebo eventu víckrát než jednou. Na jeden GC kód prostě jen jeden log Found It, nebo jen jeden log Attended, i když vám třeba owner takovou možnost v listingu přímo nabízí. Je to nelogické a prostě se to nedělá.
  • 0

#28 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 12:24

Už jsem narazila na listing eventu, kterej se konal pravidelně několikrát do roka a pouížval se furt ten stejnej listing, takže např. po logách attended na září následovaly logy will attend na listopad. V takovým případě mi připadá několikanásobný logování attended jako logický, když na něm někdo opravdu byl víckrát.
  • 0

#29 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 12:39

noe1 napsal/a:

dr.vota napsal/a:
(když jsou tak jiné/nové, měly mít nový GC-kod a nový listing)


Měly by mít, ale někdy nemají. Narazil jsem na keš, která měla oproti předchozí verzi jiný typ, jiný název, jiný listing, jinou velikost, jiné uložení (cca o 200 m). Jediné, co měla společné byl GC kod a owner.


Nesmíš myslet! Drž se dogmat ;)
  • 0

#30 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 12:43

A víte co? Logujte si to, jak chcete, třeba pokaždé, když půjdete okolo keše.
Ale pak tady neotravujte ostatní se svým pseudoproblémem, že vám nesedí statistiky.
  • 0

#31 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 13:03

HaLuMa napsal/a:
Gorde, on pouziva Mozigo. Tam si nemuze delat co chce, ale zrovna na tohle je ta nejake udelatko, ne?


Kafe jsem nemel neb jej nepuju. A v tom to mozna je ;) Reagoval jsem na prispevek z 11.12.2012 08:53 a tam o Mozigu neni ani carka. Prvni prispevek z vlakna je stary skoro 3 roky a je tam [b v mozigo, či kdekoli jide][/b] - z toho rovnez tezko usoudit, ze jde jen o Mozigo. Ale nechme to plavat.

perchCZ napsal/a:
Co se čílíš, jasně, že jsem hledal a našel tohle vlákno, proto jsem navázal. Spíš jsem měl, ale na mysli jestli na GC není někde tlačítko o kterém nevím a tím najdu dva logy. Už se mi to párkrát stalo při logování z mobilu, ale vždy jsem si toho všiml. Nejsem expert přes PC. SQL jsem slyšel, ale to je všechno (co stím, použít v GG nebo jinde?)


Necilim se. Ale sam vidis, ze ses ptal na neco jineho, nez na co jsi se chtel optat ;) To je pak kazda rada draha.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#32 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 13:31

noe1 napsal/a:

dr.vota napsal/a:
(když jsou tak jiné/nové, měly mít nový GC-kod a nový listing)


Měly by mít, ale někdy nemají. Narazil jsem na keš, která měla oproti předchozí verzi jiný typ, jiný název, jiný listing, jinou velikost, jiné uložení (cca o 200 m). Jediné, co měla společné byl GC kod a owner.


To ale musíš reklamovat u autora keše, ne na fórech :-)

Pokud to má stejný GC kód, tak je to stejná keš, i když ji autor přejmenoval, přemístil a třeba i změnil typ keše a obtížnost. Je to jednoznačně podivné chování ownera, ale těžko s tím něco dělat.

A pokud někdo organizuje prakticky stejný event, ve stejné hospodě a mění jen datum v listingu, tak to to, logicky, taky jeden Attend, i když tam někdo klidně jde vícekrát. Pokud potřebuje nutně body, tak ať tam podruhé neleze :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#33 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 13:37

Jacka_dominikanka napsal/a:
Už jsem narazila na listing eventu, kterej se konal pravidelně několikrát do roka a pouížval se furt ten stejnej listing, takže např. po logách attended na září následovaly logy will attend na listopad. V takovým případě mi připadá několikanásobný logování attended jako logický, když na něm někdo opravdu byl víckrát.


Osobně jsem byl na několika podobných eventech (vlastně jen od jednoho autora, ale na několika ročnících - na Čaji o páté, kdy je tento čaj většinou každý měsíc, dohromady jsem tam byl asi 8x a nenapadlo by mě tam logovat víckrát, jak 3x, protože byly myslím 3 ročníky...
(I když vše je věc názoru, mně stejně jako ownera prostě nenapadlo logovat svůj vlastní event a tak to ani dodnes nedělám, i když to je prý zvyklost.)

noe1 napsal/a:

dr.vota napsal/a:
(když jsou tak jiné/nové, měly mít nový GC-kod a nový listing)

Měly by mít, ale někdy nemají. Narazil jsem na keš, která měla oproti předchozí verzi jiný typ, jiný název, jiný listing, jinou velikost, jiné uložení (cca o 200 m). Jediné, co měla společné byl GC kod a owner.


Někdy to je trochu složité, protože při vykrádání kešek ji člověk předělá na krátkou multinu, posune jednou - dvakrát, desetkrát a nakonec je třeba kilometr vedle, i když to vůbec nezamýšlel... Ale je pravda, že dělat úplně jiný popis je divné a pak by si to jinou kešku zasloužilo...
Jenže dělat novou keš pokaždé, když změním umístění, to bych měl už o 50 víc založených :-) A zase logovat podobný nález jen kvůli tomu, že se keška drobně přesune mi přijde jako hloupost... Pro mě je geokešing i o tom místě. Zaloguji to jednou, když se tam podívám znovu, potěší mě to, ale proč chtít hned bod, i když to autor dovoluje... Přestože jsem už našel desítky kešek znovu s někým, kdo je ještě neměl odlovené tak, že jsem si už stejně nepamatoval umístění a musel je hledat úplně znovu - log si taky nepíšu...
  • 0

#34 jura.dolezal

jura.dolezal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 20:46

Možná je to tady mimo mísu. Lze nějak dohledat keše na GC.com nebo nějak vůbec, kde jsem se omylem zalogoval 2x?
  • 0
Go!

#35 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 21:12

jura.dolezal napsal/a:
Možná je to tady mimo mísu. Lze nějak dohledat keše na GC.com nebo nějak vůbec, kde jsem se omylem zalogoval 2x?


http://project-gc.co...itbutton=Filter

Máš jich docela hodně.
  • 0

#36 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 23:08

Tady máme permanentní geobeer, loguje se attended jen jednou do roka. I když teď je to prý už jedno, před koncem světa. Logovat vlastní by mě nikdy nenapadlo (eventy nedělám, tam je to asi přijatelné), ale díky tomu nebudu mít nikdy celou sérii, protože jsem do ní jednu krabičku udělal. To se ale dá vyřešit úpravou pluginu do statistik, aby vlastní krabičky počítal jako nalezené, nebo je vůbec nepočítal do počtu v sérii. Ale viděl jsem logy začátečníka, dva pod sebou, oba FI. Asi nevěděl, že existuje WN, nebo editace logu.
  • 0

#37 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2012 - 9:01

mpik napsal/a:
....
Logovat vlastní by mě nikdy nenapadlo (eventy nedělám, tam je to asi přijatelné), ale díky tomu nebudu mít nikdy celou sérii, protože jsem do ní jednu krabičku udělal.
....


U eventů je to složité. Už dvakrát se mi stalo, že jsem logoval will attend, ale než k eventu opravdu došlo, tak jsem ho organizoval :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama